Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  524
  Total Entries

SVET KRYŠTÁLOV

 • entries
  5
 • comments
  0
 • views
  3,717

Prečo som kameňmi tak očarená...(Aquamarín)


Janka R

646 views

 Share

Pamätám si presne ten deň v roku 1994, kedy som na malej predvianočnej výstave v Dubnici nad Váhom uvidela AQUAMARÍN- malý priehľadne čisto modrý kamienok, ktorý vystavoval s mnohými inými zlatník z Košíc.

Niečo sa so mnou udialo- zastala som a nemohla sa pohnúť ďalej :) Nejaká sila ma držala na mieste a akoby som počula slová z vesmíru- neviem doteraz, aké.

Pristúpila som ku kameňu a pozrela na cenu- v súčasnosti by to bolo cca 59 eur. Bože- veď to bolo vtedy moje týždenné živobytie aj s dvomi deťmi :)

Začala som sa zhovárať so zlatníkom a vyzvedala, čo jen to za drahokam. "To je aquamarín- vzácny kameň z Pakistanu, unikátny kúsok ste si vybrala" Hrklo so mnou- veď to predsa nemôžem urobiť, z čoho budem žiť?

Aquamarín som samozrejme kúpila a ako vo sne pádila domov. Neviem, ako som varila, upratovala a hrala sa s deťmi...Pamätám si len, že som si neskoro večer ľahla, intuitívne položila kameň na hrdlovú jamku a zatvorila oči. V tých časoch sme o kameňoch vedeli snáď iba to, že sú vsadené do prsteňov alebo náušníc.

Po niekoľkých minútach sa mi rozšírilo vedomie a ocitla som sa v nejakej inej realite. Nemala som tucha, čo sa so mnou deje- okrem náboženských rituálov a návštevy kostola počas pravidelných omší som o duchovnom svete nemala nijaké informácie ani prežitky.

No čas sladkého nevedomia sa skončil a ja som vošla do neprebádanej, tajomnej, tichej,krásnej a miestami strašidelnej ríše drahých kameňov,duše, ezoteriky, snov...prosto duchovna.

Táto prvá meditácia s Aquamarínom mi dramaticky zmenila život a spojila ma s tou časťou mňa, o ktorej som nevedela. Ktorá bola roky v tieni, no jej energia sa už nechcela nechávať spútavať.

Kamene sa stali súčasťou môjho života, študujem ich vlastnosti, zmysel, liečivé účinky, vplyv na psychiku človeka, zbieram informácie od iných ľudí, ktorých títo poslovia Matky Zeme priťahujú viac či menej.

A ďakujem Osudu za dar- vidieť v pokojných tichých polodrahokamoch priateľov, spojencov nás ľudí.

 

V tomto blogu budem písať o vlastnostiach kameňov, ktoré ku mne prišli "božskou linkou", použijem tiež skúsenosti iných autorov či liečiteľov. A poteší ma diskusia samozrejme :)

 

A teraz niečo viac o AQUAMARÍNE (kameni čistého srdca )

 

Hovorí sa mu aj kameň,,znova sa nájdených milencov", preto je dôležité nosiť ho v prípade nevyhovujúcich partnerstiev či túžby po spriaznenej duši. Jeho majiteľ si s jeho pomocou udržiaval večnú mladosť, partnerovu vernosť a šťastie v živote. Pomáha odstraňovať karmickú záťaž a emočné bloky, agresivitu a depresie.

Aquamarín je kameň vhodný na miernenie zápalových ochorení, bolestí hrdla, miernime ním poruchy očí a je vynikajúci na meditáciu. Upokojuje zápalové procesy a tíši vnútornú nervozitu a napätie.

V čakre hrdla odstraňuje navrstvené blokády, prečisťuje hlas. Oblázok aquamarínu vložený do úst zmierňuje bolesti ďasien a zubov, pri žalúdočných a žlčníkových problémoch pijeme aquamarínovú vodu. Lieči horné dýchacie cesty. Je kameňom vizionárov, mystikov a liečiteľov.

 

XI/2012

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy