Jump to content
 • Blog Statistics

  172
  Total Blogs
  524
  Total Entries

www.ruzova.eu

 • entries
  7
 • comments
  8
 • views
  5,452

Himalájska soľ- informácie


Janka R

982 views

 Share

Najzdravšia, energeticky bohatá soľ z Himalájí. Do jedál, na vitalitujúci i detoxikačný kúpeľ.

Himalájska soľ Cereus je pôvodná soľ, ktorá vznikla kryštalizáciou tzv.pramora v Himalájskom pohorí. Jej kvalita je daná tisícročnou kryštalizáciou pri extrémnom tlaku a teplote, čím zostal zachovaný pôvodný obsah cca 8O prvkov, v stopovom množstve, ktoré ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie.

 

Soľ je ručne ťažená, umývaná a sušená na slnku.Vysoká bioenergetická hodnota soli je zaistená veľkým množstvom čistých kryštálov, čím sa radí medzi najvzácnejšie soli sveta.

 

Kryštalická soľ je v jej najdokonalejšej podobe je geologicky nazývaná halit.

 

Kryštalická soľ a naše zdravie :

 

Liečivý účinok soľanky

Soľanka je vynikajúci prostriedok na vyrovnanie hladiny kyselín a zásad v tele. Soľankou sú vyplavované z nášho tela ťažké kovy ako je ortuť olovo, arzén, amalgám a vodný kameň. Soľanková kúra je vysokoúčinná pri:

 • reumatických ochoreniach ako je dna, artritída, alebo artróza
 • rozdrobení žlčových a ľadvinových kameňov a ich následnom vylúčení látkovou výmenou, povzbudení žalúdku a čriev
 • kožných chorobách ako je Lupienka a rôznych pliesniach
 • odstraňovaní zažívacích ťažkostí, zbavuje cievy usadenín
 • vyčistení pleti a detoxikácii celého organizmu
 • vyplavovaní ťažkých kovov, vodného kameňa a iných usadenín
 • vyrovnávaní hladiny zásad a kyselín v tele

Príprava kryštalickej soľanky

Vložte jeden alebo i viac soľných kryštálov do malej uzatvárateľnej nádoby napr. zaváracieho pohára od džemu, dôkladne umytej a zalejte čistou, najlepšie pramenitou vodou, tak aby boli kryštály ponorené. Približne po hodine vznikne 26%-ný nasýtený roztok - kryštalická soľanka k používaniu. Soľné kryštály sa ďalej nerozpúšťajú. Z nej môžete denne odoberať požadované množstvo.

 

Po doliatí vody sa kryštály opäť začnú rozpúšťať. Po rozpustený všetkých kryštálov odoberte soľanku až po pridaní ďalšieho soľného kryštálu, aby bola zaručená 26%-ná koncentrácia roztoku.

 

Soľanka nevyžaduje žiadne zvláštne skladovanie, lebo je nekonečne trvanlivá. Ani baktérie alebo pliesne ne,majú šancu sa v soľanke množiť. Takto vytvorená soľanka je pripravená na mnohorakú spotrebu

 

Ústna a zubná hygiena so soľankou[/color]

Soľ je výborný prostriedok pre ústnu a zubnú hygienu a zabraňuje tvorbe zubného kameňa a kazu. Soľou je vybudovaná neutrálna ústna flóra, ktorá chráni pred novým ochorením zubov a ústnej dutiny, regeneruje zubnú sklovinu.

 

Použitie soli pre ústa a zuby:

 • Čistite si každé ráno zuby koncentrovanou soľankou
 • Stláčajte jazykom soľanku medzi zubami
 • Kloktajte soľanku v ústach cca 3min. a vypľujte

Soľankový kúpeľ:

 

V protiklade k normálnemu kúpeľu, pri ktorom je vlhkost pokožke odoberaná, pri soľankovom kúpeľi sa soľ zachytí vo vonkajšej zrohovatelej vrstve pokožky a viaže tu vodu. Pokožka týmto nevysychá a preto je veľmi vhodná pre suchú pleť.

 

Čistiaci účinok 30 minútového soľankového kúpeľa odpovedá 3 dňovému očistnému pôstu. Jedovaté látky sú osmózou vylučované.

 

Prvotné zhoršenie pri prečisťovaní

Kryštalická soľ prináša telu novú energiu , a tak zosiluje prežívanie súčasných príznakov choroby,čo sa týka aj príznakov chorôb doposiaľ nepozorovaných, ale už v tele latentne prítomných.Tento proces je tak často sprevádzaný prvotným zhoršením situácie, ako je to známe z homeopatie, a to tam kde máte najslabší orgán alebo chorobou zasiahnuté miesto.

 

Pri reumatických chorobách ako je dna, artritída, alebo artróza , teda tam kde sa už vytvorili kryštály, by ste mali mesiace! pravidelne piť soľanku. Po čase začne organizmus usadeniny rozbúravať a následne budú vylúčené látkovou výmenou. To isté platí aj pre ľadvinové a žlčníkové kamene.

 

Telo sa dokáže vlastnou silou -bez operácie- zbaviť kameňov!

 

Nakoľko naše telo soľankou dostáva dostatok energie, regeneruje sa a rytmicky sa prečisťuje. Pokiaľ sa zlým stravovaním v črevách nazhromaždilo väčšie množstvo hnilobných látok , môže sa stať ,že soľanka zapôsobí ako preháňadlo, čo je veľmi pozitívne aj keď niekedy nepríjemné. Nenastáva nič iné ako potrebné prečistenie čriev.

 

Halitová soľ má veľmi jemnú chuť. Pre jej úplne transparentný vzhľad sa zreteľnou kryštalickou štruktúrou a liečivé účinky se jej hovorí diamantová soľ.

 

Halitová soľ je drahokamom medzi Himalájskými soľami. Už viac ako 3000 rokov sa v Ázii používa na liečenie. HALITY majú vysokú schopnosť ničiť cudzorodé látky v tele.Sú veľkým, človeku dostupným zdrojom energie.

 

Priezračná ako krištáľ a plná sily ako diamant. Halitová soľ je vďaka svojej jedinečnej kryštalickej mriežke majstrovským dielom prírody a zároveň najušľachtilejšou zo všetkých solí. Už v staroveku sa kusy tejto vzácne soli používali ako silové a liečivé kamene. Pretože halit bol v dávnych časoch vyhradený iba šľachticom a kráľom, aj dnes sa niekedy označuje ako soľ kráľov. Voda a soľ sú dva najdôležitejšie stavebné kamene dobre fungujúceho metabolizmu.

 

Energetické hality sa vyznačujú pravidelným tvarom kryštálov.

 

Použitie: halitová soľanka, zahriate kryštály prikladať na choré miesta, osobný kameň nosiť so sebou, položiť pod vankúš.

 

Pozrite si celý sortiment himalájskej kryštalickej soli.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

mám otázky: nakoľko je himalájska soľ slaná ?
dá sa do jedla kombinovať s bežnou soľou, trošku tej, trošku bežnej ? keby mal niekto námietky voči ružovkastej soli, napríklad ... aby tam mal aj bielu. môže, nemôže kombinovať ?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy