Skočiť na obsah

Na čom momentálne pracujete?


Sniper

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 453
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    41

  • game

    41

  • Vilma Flinstonova

    33

  • alarm

    22

alarm, ty by si si určite rozumel s Flinstonom (nielen podľa reakcií na moje náreky, že čo zas ten môj vymýšľa)...ten kedysi ešte keď sme boli mladí a mali len tú staršiu, vyrobil sám celý nábytok do izby, ktorá bola určená pre deti, neskôr sme sa tam usalašili my a deckám sme dali väčšiu izbu. Dodnes sa pamätám, ako tam hobľoval dosky, ktoré sa neskôr stali dverami skríň, lepil na ne dýhu, ktorú potom šmirgľoval  a potom to čímsi natieral, ako vyrábal skladací gauč (ten už dnes zdobí našu záhradnú chatku) aj s úložným priestorom, no, vtedy to tam vyzeralo celkom pekne. Doniesol nejaký stôl, ktorý sa rozpadával, vyradený z roboty, tak aj ten opravil a natrel tak, aby sa tam farebne hodil, vyzeral ako nový. Celkom pekné to tam bolo, mala som tie veci rada.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som lúď , čo rozoberie nerozoberatelne a zloži nezložitelné a väčšinou to aj funguje....Za minuleho režimu som robil všetko...dnes to, čo ma baví, alebo to,čo sa bojim dať do ruky " odborníkom". A zajtra začnem vyškrabávať špáry....na vani, ktorú mi "odborníci" osadili tak, že smalt praskol na troch miestach. Vaňu som už objednal,ešte navoziť ypor a bordel v byte môže začať.Ak by som žil s Flinstonom v registrovanom partnerstve,to by sme toho navyrábali...:)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už to vypuklo....

Vilma:

Zdravoveda...má naštudované obsahy latok v potravinách,ako funguje telo,čo mã vplyv na čo....

Na rozdiel odo mňa,nie je akčná,polčas rozpadu pri rozhodovaní je asi pol roka,všetko rieši "zajtra". Už som sa jej pýtal,že či včera bolo zajtra...

post-2333-0-50028200-1423433852_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ešte nie...Keď horna suseda odstraňovala betonovú priečku, mantáci to urobili tak "šikovne", že pri pade mi praskol strop po celom obvode v spálni. Je to už pár rokov,a odkladáme to,ale už je čas. Ak premyslíme,čo za čo vymeniť,a ako to má vyzerať, čaká ma vypratanie izby,vysekanie,opravenie,nová skriňa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve sme dopracovali ...

vynovená spálňa - nové postele došli ...pretože sme potrebovali kvôli našej vonkajšej chodbovej stene, kde sú nevyvážené teploty a kde sa tvoria plesne, a kde to musíme strážiť a kde je hlava postele - robiť úpravy aj na zadnej doske, montovali sme a robili úpravy, a párali a rezali - na novej posteli ...

ale plesne sú plesne ...

 

aj keď odvlhčovač nesmierne pomáha, tá stena je kolízny bod ... vlastne už nevládzem pohnúť chrbticou, a doupratovanie celého bytu nechávam na zajtra ... zajtra bude snáď tiež deň ... na dnes som mŕtva -_-

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nj, alarm, je chyba v izolácii, tam totižto z chodbovej strany nie je žiadna.

 

celá chodba, až po štvrté poschodie, je prakticky neodizolovaná od vonkajška - sme na prvom poschodí, pod nami prakticky otvorené garáže / s netesniacimi kovovými bránami/, na jednej strane, na druhej strane nezateplené studené pivnice.

chodba je riešená priam geniálne - vchodové sklenené dvere so sklenenou stenou po bokoch sa otvárajú priamo na schodište, bez akéhokoľvek prechodu či "predizby", a na každom medziposchodí je malý úplne zbytočný balkón, s mohutnými sklenými stenami a sklenenými netesniacimi dverami s tradičným hliníkovým rámom ...

 

a to ešte nestačí, z druhej bočnej strany máme severnú stenu, kde tesne na úrovni podlahy bytu končí zhora izolácia.

 

no des.

 

odkedy máme odvlhčovač, to bol večný boj so savom, plesniveli sme v každej miestnosti - kompletne v každej. teraz ide odvlhčovač neustále, pomáha - ale aj keď denne kontrolujem za hlavou postele, ako to vyzerá, a vyzeralo to celkom slušne, po odtiahnutí postele / a to ju máme ďaleko od steny/ sa nad podlahou objavili plesne ... zďaleka nie toľko, ako predtým, ale boli tam. zasa som savovala odušu. čo ovšem pomôže na chvíľu ... nj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je zaujimave, z coho mate ten barak postaveny ???
nasa bytovka (3 poschodova) ma podobne "dobre" vyriesene schodiste, tiez nezateplene pivnice boli atd.
teraz uz mame barak zatepleny, komplet vymene presklenie schodiska, ... ale ani predtym neboli ziadne problemy s plesnami, naopak, v byte bol neuveritelne suchy vzduch, kvoli tomu, aby sa tam dalo v noci dychat, tak manzelka rozvesiava v izbach mokre uteraky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mno ... je tam zčasti porézna tehla aj panel, bez akejkoľvek inej úpravy.

 

severná vonkajšia stena dokonale prepúšťala vodu ... tuším v 98, či 97? boli v lete tie veľké a dlhotrvajúce dažde ... to by som dopriala vidieť ... všetky štyri byty, ktoré túto severnú stenu majú ako krajnú, bičovanú dvojtýždňovým dažďom - mali totálne mokrú celú vonkajšiu stenu, dve izby -

potoky tiekli v každej pukline a spáre, po izbách sme mali odtiahnuté nábytky a naťahané igelity, lebo pršalo aj z puklín v strope ...

a po tých zbytočných balkónoch na chodbe, popod dvere a v paneloch - voda tiekla prúdom po schodoch a vsakovala do stien.

 

naveľa nám po hodne zúrivých intervenciách aspoň natreli dočasne severnú stenu nejakou gumovitou nepriepustnou hmotou ... museli utiecť asi tri či štyri roky, než nám na etapy zateplili barák - najprv celú prednú stranu aj s balkónmi. a dosť. voda prersakuje na chodbu a do stien naďalej, skvelo vyvážené podlahy balkónov ...

 

o ďalšie tri roky zateplili dve bočné a zadnú stranu. po garáže a pivnice. a dosť.

 

zateplenie zo spodu od garáží a aspoň časti pivníc, kde sme mali prístup a susedia, majitelia garáží / jeden bez problémov, druhý s brblaním / nám povolili zatepliť od ich stropu - to je cítiť.

 

neskôr sme vymenili okná, staré boli ako z papundekla, ... minulý rok po kompletnom maľovaní sme dovymieňali podlahy ...

a plesnivieme.

 

už toho bolo moc, savo denne v permanencii ... od cca novembra máme odvlhčovač - zo začiatku každý boží deň dva litre vody. neskôr čo dva dni dva litre vody, teraz tak týždenne dvakrát dva litre - niekedy viac ... a napriek tomu v spálni, aj keď tesne nad podlahou, ale nové plesne.

holé panely, krajný spodný byt, z chodby izolácia žiadna.

 

no veselo je.

tie byty ešte nie sú naše, takže s bytmi robí čo kto vie každý sám za seba, koho čo trápi, zatiaľ. a niektorí susedia sú ... na nedohodnutie ... škoda hovoriť. tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

alarm, musím uznať, že si šikovný chlapík, a furt sa utvrdzujem v tom, že by ste si s Flinstonom rozumeli. Ja síce nemám podrobne naštudované obsahy kadečoho v potravinách, ale vyhýbam sa vyprážaným a tučným jedlám - predpokladám, že aj tvoja 1/2. Ja zasa na rozdiel od tvojej 1/2 nerada odkladám veci, len ak sa neviem rozhodnúť, nechám vec dozrieť, nechcem sa zbytočne ukvapiť, ale ak je mi hneď jasné, čo by som mala robiť, pustím sa do toho, nech mi to odsýpa.

A na čomže pracujem - robím štatistické vyhodnotenie dát pre jednu kočenu do záverečnej práce na LFUK, ani neviem, či to robí diplomku alebo dizertačku, dohodil mi ju chlapík, čo robil ešte mne školiteľa. Už to aj mám, takže vlastne už na tom ani nerobím. Ale pre svoju zvedavosť som skúšala aj analýzy iných - starých dát, pred rokom a pol som ich spracúvala, ale iným spôsobom. Asi mi preskočilo??? nebolo by mi lepšie pri telke? :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na "upgrade" záhrady stavbou "umelohmotníka" :zubiska: umelohmotník je to preto, lebo je asi blbosť názývať to skleníkom keď na ňom nie je ani kúsok skla :yes_yes:

post-2793-0-42039800-1428870950_thumb.jpg

ďalší štyria členovia realizačného týmu sú tu :thumbsup:

post-2793-0-33771500-1428871059_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Momentalne vela, vela sijem :D ak by som nezabudla, odfotim a hodim sem hotove,alebo aj rozosite produkty, a samozrejme po dlllllhej odmlke by som zase chcela malovat hodvab, uz ho mam nahodeny na rame,len teraz je priorita to sitie 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bude dobre, keď to sem hodíš ...

 

teda dúfam, že ma to inšpiruje, lebo nutne musím vytiahnuť môj kufríkový stroj, tlačí ma prerábka dvoch sukní, a tak strašne sa mi nechce už aspoň pol roka to odkladám, až je mi hanba ... potrebujem inšpiráciu :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gejm, u nasich mame celu pracovnu so strojmi rozlozenymi, pripravenymi a casto sa musime doslova dokopat k obycajnej diere na monterkach, ze treba poriesit :D ale tak mavam take obdobia, kedy ma to chyti 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentalne vela, vela sijem :D ak by som nezabudla, odfotim a hodim sem hotove,alebo aj rozosite produkty, a samozrejme po dlllllhej odmlke by som zase chcela malovat hodvab, uz ho mam nahodeny na rame,len teraz je priorita to sitie 

ooch, mladosť moja, mladosť...ked boli dievky malé, tiež som veľa šila. Stroj už doslúžil, a moje oči dtto, neviem, či by som ešte dačo schopné vedela ušiť. Ale Flinstone doniesol od nejakého kolegu starú veritasku, vyzerá to na dobrý stroj...

Vsetci sa to pytaju :D To je narodna insignia holandskeho letectva :)

attachicon.gifR29---Netherlands-Roundel.jpg

asi by sa hodil sem citovaný ten skorší príspevok, ale už sa mi to nechce meniť...videla som nejaké fotky tu - predpokladám, že si na nich ty (nevidela som ťa veľmi dlho a neviem teda, ako si sa zmenil), takže: lietaš aj ty, alebo sa venuješ podstatne podstatne viac tým modelom? Čo z toho je pre teba dôležitejšie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

práve teraz v tomto momente nie, ale tak všeobecne momentálne :)

 

pustili sme sa do lúskania orechov ...

 

v úžasnej maminej záhrade (nechcem si ani len predstavovať, čo my raz budeme robiť bez nej)  sa minulý rok urodilo nesmierne veľa orechov ...

má tam vlašské, má tam liesky, a má tam mandľový strom ...

 

minulý rok ale mandľové kvety odmrzli, takže mandle neboli /nezostalo ani toľko mandlí, aby si ochutnali veveričky, a to sa málokedy stáva ... /

 

no .. podstatné je, že sme mali ešte sáčik mandlí z predminulého roku, pekne naducanú tašku lieskových orieškov z minulého roku, a máme bedničku vlašských orechov už len z minulého roku ...

 

cez víkend sme lúskali doma ako veveričky: všetky mandle, všetky liesky, a poriadnu tašku vlašských  ... a bola to fajn práca ... mala som pri tom také spomienkové záblesky, priam som cítila, ako v starom babkinom sporáku pekne pukocú šupky, a vonia a hreje .... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov