Skočiť na obsah

Na čom momentálne pracujete?


Sniper

Odporúčané príspevky

P.S.: Keď máme niekedy chladničku poloprázdnu,či dokonca totálne prázdnu,tak ju nazývam ...hladnička

Menší offtopic: my sme zaužívali pojem prázdnička :lol: To keď som raz skrátil oznam, že chladnička je prázdna... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 453
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    41

  • game

    41

  • Vilma Flinstonova

    33

  • alarm

    22

  • Pred 3 mesiacmi...

práve sa snažím predstaviť si ako naučiť piatakov ZŠ vlastné podstatné mená a vymýšľam im nejaké cvičenia...

nie je to také jednoduché ako to vyzerá, už len prote, že vôbec netuším aké majú takí piataci poznatky z iných predmetov a aké majú záujmy, aby som tie cvičenia mohla spraviť nejakými zaujímavejšími...

v podstate by ma to ani netrápilo, taká príprava na hodinu sa dá aj odfláknuť a ja viem, že učiteľkou byť nechcem, tak mi to môže byť šuma-fuk, ale na tomto predmete, na ktorý to chystám mám hroznú vyučujúcu, ktorá neschválila prípravy ani učiteľom, ktorý už min. 10 rokov učia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no v poslednej dobe mám strašne veľa času, tak konečne si triedim fotky a vyrábam si albumy na nete kade-tade - na FaceBooku, na Azete, aj na fotoalba.cz

 

 

kto by mal nebodaj záujem, dám Linky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Ach jaaaj, to tu už skoro dva roky nikto na ničom nepracuje ?

Čo sa deje ? :agree: Oddychujete, alebo až toľko robíte, že nemáte ani čas sa pochválit ? :smilieee:

Už niekoľko mesiacov som pripravovala súbory fotiek - porovnanie histórie a súčasnosti:

Obrázok

rok 1915

 

Obrázok

september 2010

 

Obrázok

rok 1920

 

Obrázok

september 2010

 

A aby mohli byt "uložene" na youtube, bol k tomu potrebný aj nejaký primeraný podmaz,

napríklad

, alebo
.

 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na podobnom projekte pracujem aj ja. Mám okolo 400 fotiek Trenčína z predminulého a minulého roku, ktoré zachytávajú značnú časť mesta. Teraz nič špeciálne, ale za 30-40 rokov tie fotky môžu byť zaujímavé...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za posledných cca dvadsať rokov sa toho v našich mestách veľa zmenilo, takže je dobré robiť si doma nejaký archív, ale to je stále iba súčasnosť.

 

Ak to budeš chcieť porovnať s minulosťou, čaká ta dosť piplavá robota.

Niečo síce nájdeš na internete, ale oplatí sa ti obrátiť sa aj na KPÚ /pamiatkárov/, alebo aj na útvar architektúry samosprávy.

Pokiaľ tam "nemáš styky", asi by to grátis nebolo, ale za pokus to stojí,

a na druhej strane, ten poplatok by až taký vysoký pravdepodobne nebol.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám známeho čo sa o toto zaujíma, má veľa fotiek starých 50-60 rokov (aj nejaké tie konexie), už sme dávnejšie chceli rozbehnúť projekt, ale asi je niekde v zahraničí, lebo nemá na to akosi čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Súbor fotografií z minulosti a prítomnosti Zvolena je upravený do tejto konečnej podoby.

Pôvodne na youtube uložené videá sú zmazané, premiestnené a upravené tak,

aby mohli byť verejne prístupné.

 

Videá sme si urobili ako hobby IBA pre svoje potešenie, do svojho domáceho archívu,

môžu však niekomu poslúžiť ako pomôckou ak bude chcieť na niečom podobnom pracovať.

CMZ – námestie:

http://www.youtube.com/watch?v=x8BCDAokX_s

 

Časť východ:

http://www.youtube.com/watch?v=b-Kkp6gyZSM

 

Časť západ:

http://www.youtube.com/watch?v=HE6HWBo72VU

 

Zvolenský zámok:

http://www.youtube.com/watch?v=kYeG1wIqc9M

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

na margo porovnavania ako sa menili mesta, tiez mam rozbehnuty projekt

 

mam asi 100 fotografii starej Dubnice s popismi kde to je, kto tam byval, co robila dana rodina ;) .. planujem ist k tym miestam, a presne z toho isteho uhlu a v podobnej mierke urobit sucasny zaber, to bude piplacka

 

jednotlive zabery, ktore chcem odfotit som si vytlacila, vystrihla, uz len sadnut na bike a na chrbat fotak hodit

 

 

este mam rozpracovany s priatelom plan tur po Tatrach pre mojich rodicov

to znamena jednotlive trasy s popisom narocnosti, plusy, minusy, fotografie, a potom im dat vybrat, ktore by chceli vidiet, tam ich zavedieme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

600 fotiek ti nebude chciet nikto prezerat :zubiska:

 

len sa smejem na niektorych mojich kontaktoch, ked si daju z vyletov do albumu 200 fotiek, bez ohladu na kvalitu ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja už mám z Trenčína asi 600 fotiek

 

600 fotiek ti nebude chciet nikto prezerat ;)

 

Čím viac fotiek máš, tým viac možností máš na výber. Je veľmi ťažko prispôsobiť súčasný záber záberu z ďalekej minulosti, pretože mesto je už tak zastavané, že taký, alebo aspoň podobný záber už jednoducho nemáš možnosť urobiť.

 

Ak si fotky dáš "ako prezentáciu", pozrieť si ich môžu tí, ktorým to pošleš.

Ak ich budeš mať v galérii na fóre, neviem posúdiť aká je tam návštevnosť.

Ale ak si ich dáš na youtube, pozrie si ich určite viac ľudí, pretože "odkazy" si viacerí medzi sebou "posúvajú" aj bez toho, aby si ten kto video urobil vôbec o tom vedel.

Ale aby video bolo "pozerateľné", tiež musí mať len určitú minutáž, nemôže byť príliš dlhé.

 

Či už to bude "prezentácia", alebo budú fotky v galérii, či na youtube,

vždy ich bude potrebné dávať do jedného celku iba obmedzený počet.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten album bude špecifický, nejde o to aby zachytil všetko v najlepšom svetle, väčšinou ide o náhodné zábery zachytené v bežný deň. Tak aby si fotky o niekoľko rokov mohol náhodný návštevník porovnať s inými odfotenými v inej dobe.

 

Napr. takéto niečo

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Chcem zachytiť celé mesto, všetky ulice ako vyzerali v rokoch 2009-2011/2

 

Za 30/40 rokov to bude zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

... teraz už práve len hač pri pc .... ale dnes bol veľmi pilný deň ...

 

absolvovaný nákup kahancov, nádherných črepníkových žltých chryzantém, návšteva cintorína v šali, zapálené kahance, cestou v tom krásnom šaľanskom cintoríne celá kopa spomienok a nachádzanie pra a praprarodičov, a známych a ... ako vždy ...

 

obed s mamou, skúšanie maminých čiapok a klobúkov a kopa smiechu, dobre padlo, a!!!!

 

!!!! konečné DOKONČENIE kompletnej rekonštrukcie jednoizbového bytu, posledné ťahy handrou na umývanie ... vysťahovanie posledných stavebných líšt a nástrojov .... a trikrát som sa musela vrátiť a vyžívať ...

 

oprava maminej záhradnej latríny, ktorá sa pomaly ale iste mení na príručný sklad, ktorej sa nedali zatvárať asi metrákové dvere ... zistenie, že celá búdka so pohla, a dočasná oprava klinom ...

a zatiaľ máme tak akurát dosť ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som prala (teda nahodila veci do pracky), inac som sa len flakala... a teraz som nasla tie prezentacie fotiek Zvolena od secretky, posmakla som si... a nasla som dom na namesti, kde byvali moji stari rodicia

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

na tom, aby som vydržala sedieť na hore vypratanej z najzapratanejšej miestnosti v byte, aby sme roznášali čo najmenej zoškrabanej omietky, aby steny schli, aby sa zajtra mohlo v pohode pokračovať v maľovaní, aby, potom natierania radiátora, pokladania podlahy, presunu nábytku, vypratania ďalšej izby ... ach.

 

a v prestávke tu koncipujem upomienku môjmu dlžníkovi, a by som ho upozornila, že na svete sú aj úroky z omeškania ... čo mi bude asi trt platné

 

pritom tu sedím pri pc nie na wc, ako navrhoval Ady, ale na nezvyčajnom mieste pri kuchynskom stole, a premýšľam, ako sa zbaviť neodbytného budúceho nádejného nájomníka, z ktorého nemám dobrý pocit ... ach.

 

a medzitým samozrejme dokonale bolím. ach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Síce aj momentálne, ale predovšetkým už to trvá dosť dlho, však to začalo zhruba pred rokom ... oprava a zatepľovanie strechy na baráku, výmena okien, oprava balkónov, zatepľovanie stien, výmena dlažby v schodišti, vymaľovanie schodišťa a momentálne to končí osadzovaním mreží na okná všetkých pivničných priestorov ... no snáď už dnešným podpísaním zápisu z odovzdania aprevzatia prác budem mať konečne pokoj aj ja a budem tak, ako všetci ostatní v baráku IBA sedieť so založenými rukami a rozmýšľať ... čo by SA ešte tak dalo vylepšiť.

Ale nie, na schôdzi som povedala, že odteraz už budem sedieť na kase ako kvočka, nepustím už ani cent a nemienim vybavovať už vôbec nič! Aj ja už chcem IBA sedieť a pretešovať sa, "akí sme krásni vynovení". :huraa:

Už som z toho všetkého riadne unavená a z prístupu niektorých v baráku ... ako sa v každom okamihu dokážu postaviť k práci tak, aby bolo pri nich vždy dostatočne veľa miesta, pre tých, ktorí aj niečo robia, a ako viac ako rukami dokážu mlátiť jazykom ... vlastne aj znechutená. :(

Ale zas, ja to rozchodím, nejakí blbci ma predsa nemôžu nasr ... diť. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov