Skočiť na obsah

Sniper

Odporúčané príspevky

Axel ja vravim spoznavani mesta podla budov, nie pocernej spanielsky hovoriacej komunity.

 

a neslo o pokrokovost, slo o .. znamost, alebo tak nejak by som to nazval. Vyskusal som par ludi (ano, viem, nie je to statisticky objektivna vzorka), ktori nejak s USA moc docinenia nemaju, ze povedz prve 2 mesta z USA, ktore ta napadnu. Vsetci odpovedali NY a LA (alebo vice versa). Chicago nikoho nenapadlo. Je vzdy to tretie :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

co som cital o mrakodrapoch co maju mat vysku cez jeden kilometer, tak uz neboli moc planovane ako veze, ale skor ako piramidy, siroka zakladna, a postupne sa zuzovali smerom ku vrchu, takto sa da lahko dosiahnut dobra statika :lol:

 

k tomuto som sa snes dostala k pár novým obrázkom, jeden z nich je v malom už v príspevku č. 16, ale tu je lepšie vidieť celú tú obludnú predstavu stavby ... mesto vytiahnuté do oblakov, vysoké 1,5 km

 

Obrázok

 

Obrázok

 

nie je plánovaná ako pyramída, je to veža, neviem si celkom dobre predstaviť aké by to muselo mať základy, čo by to robilo v búrke ... dolu by mali búrku a hore slnečno : ), a keby tam nejakým činom vypadla elektrika ...

krásne, ale trochu ... ľudia s mnohými fóbiami by mali bývať tam tabu : )

 

ináč kdesi som videla raz dávno aj vnútorné vybavenie, kde schodištia a chodníky boli hlavne pohyblivé, a schované v priesvitných a polopriehľadných tubách

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takéto stavby ešte budú mať ešte aj praktický význam? Alebo pôjde iba o snahu byť naj... a znovu posunúť hranice znovu kamsi ďalej? A kde vlastne až môžu byť tieto hranice?

Nezdá sa mi príliš, žeby pri takejto výške budovy ešte mohli prevažovať výhody vertikálnej komunikácie.

 

Inak, nedávno som našiel článok o čosi nižšom, kilometer vysokom mrakodrape Kingdom Tower, ktorý by mal možno o čosi skôr vyrásť ako súčasť plánovaného mesta Kingdom City neďaleko Džiddáh v Saudskej Arábii:

 

Obrázok

  • Pridať bod 3
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerá to tam trochu ... hm ... minimum ako čosi nepatričné, ale dokonale neprehliadnuteľné

pripomenulo mi to čierny humor po 11/9, keď sa objavili nové návrhy na nové wtc ... niektoré budovy mali podobnú dieru pre lietadlá, keby al kajda pocítila nutkanie sa zasa realizovať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musím trochu poopraviť informáciu z môjho predchádzajúceho príspevku. Na danom obrázku (a taktiež na vyobrazení v uvedenom článku) sa nenachádza simulácia plánovaného mrakodrapu Kingdom Tower, ale boli tu použité ilustračné zábery už existujúceho mrakodrapu Kingdom Centre, vysokého iba 302 (resp. 309) metrov ktorý sa nachádza v hlavnom meste Saudskej Arábie, v Rijáde. Táto stavba bola dokončená v roku 2002, teda krátko po páde dvojičiek.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Dubaj, ktorý takmer v hospodárskej kríze skrachoval, opúšťajú ho zahraničné firmy a skvele platení pracovníci, ktorí tam nechávali v luxuse svoje peniaze, predstaví a otvorí momentálne najvyšší mrakodrap na svete - s utajovanou výškou, čo je vraj súčasť byznysu, nad 800 m.

 

nová Burj Dubaj má kancelárske priestory a superluxusné byty, ktoré z veľkej časti zatiaľ zívajú prázdnotou

Dubaj, ktorý bezhlavé míňanie na extravagantné projekty takmer priviedli k bankrotu, verí, že dnešok bude novým začiatkom. Výstavba mrakodrapu sa začala pred piatimi rokmi a stála okolo miliardy dolárov.

Dubaj predstaví najvyšší mrakodrap na svete

 

Obrázok

 

ako sa vám pozdáva ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vôbec sa mi to nepáči :lol:

 

prečo sa ti nepáči ? :)

je to do okolia perfektne zapadajúci projekt, na svoju veľkosť a výšku vyzerá priam étericky, ihla do mrakov ... keby tam práve náhodou nejaké boli :)

 

včera som si pozrela šot z otvorenia, celá budova a jej obrysy blikali na modro, a dubajský emir či kto to bol v červenom plyšovom kresle sa priam nadpozemsky usmieval a chrochtal blahom, že má najväčšie ... ;)

 

neviem, či tam pustí nejakého pavúčieho či padákového muža ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Dubaji asi ťažko nejaky teroristi zburaju čokoľvek. Jedine ak by ten mrakodrap patril američanom.

 

Ináč bolo by zaujímavé si zistiť koľko a aké nehnuteľnosti boli financované západnými bankami. Ani sa nedivím, že hroziaci bankrot Dubaju vydesil najmä bankárov na Západe.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Americký architektonický magazín eVolo je od roku 200ž pravidelným vyhlašovatelem prestižní soutěže o nejlepší návrh podoby klasicky metropolitní stavby - mrakodrapu. Jak však ukázal letošní ročník, není vůbec důvod, proč by se měla svébytná architektura mrakodrapu držet pouze v prostoru města. Boření klasických stavebních kanonů, zavádění nových technologií, netradičních materiálů a velký důraz na ekologickou stránku projektu, to byly hlavní motivy ročníku „Skyscraper Competition 2011".

Zopar navrhov ... futuristicke mrakodrapy

 

post-88-0-77014200-1309521351_thumb.jpg

post-88-0-73551800-1309521362_thumb.jpg

..........post-88-0-51202700-1309521370_thumb.jpg

 

Pravda je, ze papier znesie vsetko ...

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred par rokmi sa objavili spravy o navrhoch stavieb mrakodrapov s otacajucimi sa poschodiami, ktore mali stat v Dubaji a aj v Moskve.

 

http://www.youtube.com/watch?v=4muhc_QUGcI&feature=related

 

Italsko-izraelský architekt David Fisher razí ve svých projektech tři zásady:

výšková budova nesmí být statická,

podstatnou část tvoří prefabrikované díly a energetickou potřebu pokrývají vlastní zdroje.

První takový rotující a vlníci se mrakodrap/Da Vinciho věž/ by měl stát v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

post-88-0-00705500-1309521151_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fascinuje ma to, stale mi vsak nie je jasne, ako riesia odtok a pritok vody... videla som par nakresov, ale nikde nic okolo toho... chapem, ze cela kupelna je uz urobena vopred, ako sa napoji kanalizacia, kedze sa to otaca mi nie je jasne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stale mi vsak nie je jasne, ako riesia odtok a pritok vody...

Myslim, ze tych otazok, ktore nas "trapia" viacerych je ovela viac, -_-

ale k podrobnejsiemu navrhu riesenia sa v sucasnej dobe asi dostaneme velmi tazko. ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Takto sa sedí na najvyššom mrakodrape sveta

 

http://www.youtube.com/watch?v=vCg2ce-rVTk

 

inak, je zaujimave, ze v New Yorku a Chicagu su velmi zname skylines - Empire State Building, Chrysler Building, Socha Slobody, WTC a bude tam Freedom Tower, ktoru bude poznat svet (resp. v Chicagu Sears Tower a John Hancock Center, mozno Prudential Plaza). dalsie obrovske mesto LA ale nic take nema - keby mi ukazali jeho skyline, tak to asi neuhadnem (mozno tak podla napisu Hollywood, ale to je cele).

 

Vysoké mrakodprapy sú nákladné investície a asi kvôli zemetraseniam tam nič také nechú investovať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takto sa sedí na najvyššom mrakodrape sveta

 

tá špicatá "vecička", ktorej sa ten chlapík na videu chytil, je špeciálny aktívny bleskozvod, vybyvený zariadením vytvárajúcim ionizačný kanál,

veľmi účinný "vysávač" bleskov, keď je búrka vyvoláva nádherné efekty

Obrázok

asi by som mal problém, dotknúť sa toho aj pri peknom počasí

 

 

edit.prel.na FTP.g.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysoké mrakodprapy sú nákladné investície a asi kvôli zemetraseniam tam nič také nechú investovať.

 

na to ti mozem ukazat len jedno.

 

Obrázok

 

ked v San Franciscu moze byt TransAmerica Pyramid, tak v LA by take cosi rozhodne vadit nemalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dalsie obrovske mesto LA ale nic take nema

keby mi ukazali jeho skyline, tak to asi neuhadnem

 

Akože LA nič nemá? - Los Angeles Skyline: (podľa mňa dosť známy pohľad na LA)

Obrázok

 

Najvyššou budovou LA je US Bank Tower:

má 310 metrov = 42.najvyššia budova sveta

celkovo 10.najvyššia budova v celej USA

najvyššia budova USA na západ od Mississipi

(napr. len o 9 m nižšia ako Chrysler Building)

 

 

Ale citovaný príspevok si písal pred vyše tromi rokmi,

tak myslím že odvtedy sa to zmenilo a LA by si spoznal.

No nie? :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V Brně se 20. dubna začne stavět nejvyšší budova České republiky. Dosáhne výšky 111 metrů a ponese název AZ Tower. Půjde o dva bloky s vloženým schodištěm a výtahovou šachtou.

post-88-0-26839100-1306346578_thumb.jpg

post-88-0-56103000-1306346583_thumb.jpg

 

Nejako stále neviem tomu návrhu prísť "na chuť". Ani čo sa týka farebnosti, ani celkovej vizáže.

Zdroj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov