Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

kua normalne by som uz aj na nejaku tu dovolenku isiel

naposledy som bol v zahranici na dovolenke pred nejakymi 6-7 rokmi :lol:

 

snad sa podari a v septembri pojdeme s kamosmi do chorvatska na predlzeny vikend aspon :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No caute potkany! :lol:

 

prave som sa vratil z downtownu Ottawy, bolo tam nadherne, zajtra sa chystam na Parliament of Canada a pobehat nejake muzea ... a potom sa pripit z Budweiseru :) inak, pred par minutami ma skoro zozral medvedik cistotny, co nam tu bol obzierat visne pred domom. Vrcal na mna, svina jedna.

 

Kanadu fakt doporucujem, je tu krasne, ludia vpohode, akurat ze dneska som si vyrobil extremne faux pas v buse. To je tak, ked si dvaja slovaci myslia, ze su sami slovaci v buse a prave ta krasna kocka, co stoji vedla (a ktoru komentuju stylom, za ktory by sa nemuseli hanbit ani kopaci kanalov), bude rozumiet secko, co povedia ... uf :)

 

sak si precitajte na blogu

 

zatial zdar :*

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dneska som si vyrobil extremne faux pas v buse. To je tak, ked si dvaja slovaci myslia, ze su sami slovaci v buse a prave ta krasna kocka, co stoji vedla (a ktoru komentuju stylom, za ktory by sa nemuseli hanbit ani kopaci kanalov), bude rozumiet secko, co povedia ... uf :)

:lol: Tá si musela pomyslieť aké ste to hovadá! ;)

 

sak si precitajte na blogu

Kde? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ja chcem ist na dovolenku mimo slovenska :lol: v podstate som nikde nebola a ja by som tak rada cestovala, videla ine krajiny...nj

 

kamoska dnes odlieta do thajska, ide tam v podstate na vlastnu past este s jednou kamoskou a kamosom, tak dufam ze sa im tam nic nestane zle...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do Thajska by som na vlastnú päsť nikdy nešiel ani omylom.

Možno je to pekná krajina, ale ak sa ti tam stane nejaký problém tak väčšinou ide o riadny prúser.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do Thajska by som na vlastnú päsť nikdy nešiel ani omylom.

Možno je to pekná krajina, ale ak sa ti tam stane nejaký problém tak väčšinou ide o riadny prúser.

no ved to :lol: to som jej presne vravela ze hocijaka krajina ina, ale do thajska na vlastnu past, to je dost nebezpecne....ale tak snad to bude ok, povedala som jej nech sa mi pravidelne ozyva ak sa bude dat :-/ snad to bude ok, no ja by som tam nikdy nesla len tak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jozef ako dobre vieš na juhu Thajska zúria boje medzi vládnymi vojskami a moslimskými povstalcami. Už len to je riziko.

V Thajsku máš ulice plné kur... sexuálnych pracovníčok, z ktorých každá tretia má AIDS a to nehovorím o tom čo sa ti môže stať ak ti polícia nájde v batohu pár gramov heroínu ktorý ti kedykoľvek môže podstrčiť hocijaký pašerák tak, že o tom ani nevieš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Thajsko je relativne bezpecne, podla mna zbytocna obava. :lol:

no hej, ono mozno mam len skresleny pohlad :) zas nebude to tak ze budu cestovat vela po krajine, aspon myslim ze nie, idu na 2 tyzdne do bangkoku a myslim ze sa aj dost dobre informovali o vsetkom na co si davat pozor a tak, takze by to malo byt ok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ja uz som naspet ... odvcera. kufre ostali v Parizi (takze smrdim jak to prasa, lebo nemam ani ciste spodne pradlo, nevraviac o nejakej kozmetike alebo uteraku, o neprepotenom triku a ponozkach mozem len snivat ... ).

 

nemozem si ale odpustit dodat, ze som prekrocil aj americke boundary lines, takze som stravil cele 4 minuty v USA :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

Andulku zaujimalo, ze ako to funguje v Barcelone, tak sem hodim strucny popis.

 

Letenka bola za 2000Kc, ale ked idu dvaja a batoh berie len jeden a druhy si da online checkin, tak sa da stiahnut z ceny asi 800Kc. Lieta aj linka z BA, kamosi tak teraz isli za 1200Sk. Ked sa zabukuje vopred (myslim teraz na marec-april), tak to vyjde velmi lacno. Priplaca sa len za cestu Girona-Barcelona, spiatocny listok stoji 21EUR.

 

Byvali sme v takom vacsom hosteli, bol koncipovany ako bytovka. V jednom byte je viacero izieb, kuchynka a wcka su sharovane. Izba bola relativne malicka a okno viedlo do takej uzkej stupacky medzi domami, ale bolo tam cisto a aj tak sme tam len spali. Cez den bud vonka, alebo v obyvaku. My sme dali za 2postelovku za 2 dni 75EUR (cca 18EUR za noc za kus), co nie je tak vela. Stvrt to bola bezpecna, vpohode sme tade chodili potme a nikdy nic. Hostel sa nachadzal tu. Encants metro 2 bloky, Hospital Sant Pau metro 3 bloky, Sagrada Familia metro 5 blokov.

 

Doprava funguje bombovo. V centre sme boli za 15minut, vsade sa da dostat metrom a hlavne sa tam perfektne lahko orientuje (my sme po 2dnoch prestali kukat do mapy). Kupili sme 3dnove listky za 14EUR/kus, daju sa kupit 10jazdove za 6EUR, takze ak clovek vie, ze nebude moc labzovat, ako my (resp. prechadzat furt niekam inam), tak sa to oplati. My sme tie svoje prejazdili.

 

Pokial si tam clovek donesie vlastne jedlo a raz denne skoci na nieco teple (3dni sa to vydrzat da), tak sa vystravuje za 5EUR vpoho. Tretinka pifka v obchode stoji pol eura, co je fakt zadarmo. Inak, normalne jedlo (meso neratam) tam je za cca 2nasobne ceny oproti nasim.

 

Cely vylet ma vysiel dokopy 7litrov ceskych. Ked odratam futbal, tak by som sa zmestil do 5, a to som fakt nesetril (pifka za 3EURa v krcmickach, teple jedla v restikach atd).

 

Pobehali sme toho celkom dost, aj ked este 2dni by bodli. Zbehali sme Sagrada Familiu, Torre Agbar, Gaudiho Domy, La Ramblu , Plaza Catalunya, Plaza Espanya, Parc Joan Miro, Nou Camp, Palau Reial (ale len z dialky), pristav, kopu takych tych bocnych uliciek s atmosferou a este par veci, ktore ma teraz nenapadnu :lol:

 

Co mi je luto, ze sme nestihli, je Parc Guell (dalsi Gaudiho krasny vymysel) a Tibidabo.

 

Verdikt - kto sa chce valat, za 2nasobok moze ist do Egypta. Ja tu Barcu nelutujem, stalo to za to :)

 

BTW, fotky su TU :)

 

[gallery=album]200[/gallery]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vpoho, keby ta este daco zaujimalo, tak sa ozvi a odovzdam dalej, co viem :lol:

 

Jo, a este jedna vec - je sranda nieco zistovat, lebo jediny, kto tam vedel po anglicky, bol policajt (!!!). Museli sme si vystacit s por favor, senorita, muchas gracias a cerveza .. vzdy to slo nejak zmaknut, ale prirucny slovnik do vrecka by sa bol zisiel :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov