Skočiť na obsah

Preplatenie nevyčerpanej dovolenky


Jovzin

Odporúčané príspevky

Kedze to AT&T uz zacalo robit prilis vela blbosti tak som k 15.junu ukoncil s nimi pracovny pomer a nastupil spat do Tecka. Ale to je na iny debatu.

Ide o to ze:

Akurat prave mi dosla vyplata za jun a pozeram nejako malo ako som ja cakal. Pisal som tam a ze mi preplatili iba 2 dni dovolneky. Pritom na vyplatnej paske co som pozeral za maj som tam mal este 10 dni.

 

Vie mi teraz niekto vysvetlit ako to je ? Vsak zo zakona mi maju preplatit nevycerpanu dovolenku ak som si ju nestihol vybrat.

 

 

Ked som koncil v Tecku pred rokom tak mi vtedy preplatili 8 dni co som tam mal este k dispozicii.

 

Ale tu fakt nechapem co sa stalo. Aspon uz chapem preco AT&T nerado preplaca dovolenky a ja nerado je ked si ich prenasaju ludia do dalsieho roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri neviem ako dlho si tam robil ale na mesiac máš nárok na 1,5 dňa dovolenky ... takže si zrátaj koľko si tam robil mesiacov x 1,5 a odpočítaj koľko si ich vybral ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm aha a potom preco kua tam pise ze mam narok este na 10 dni dovolenky. To ako fakt enchapem. Preco tam radsej nedaju nejaku kolonko mate narok na 10 dni ale realen iba 2 dni mozete vybrat. To je fakt na hlavu sytem toto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedze to AT&T uz zacalo robit prilis vela blbosti tak som k 15.junu ukoncil s nimi pracovny pomer a nastupil spat do Tecka. (...) Akurat prave mi dosla vyplata za jun a pozeram nejako malo ako som ja cakal. Pisal som tam a ze mi preplatili iba 2 dni dovolneky. Pritom na vyplatnej paske co som pozeral za maj som tam mal este 10 dni.

 

Pokým nenapíšeš koľko dní si tam robil a koľko dní dovolenky si si za ten čas vyčerpal, tak zmysluplnú odpoveď nedostaneš.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to by nemalo hrat rolu; teoreticky - robis vo firme X rokov, mas nejaky vek, mas narok na 30 dni dovolenky;

ak si ich vycerpas za prvych 5 mesiacov v roku a v juni sa rozhodnes, ze koncis, tak uz ti ich nikto nazad nevezme...

ak hned nastupis do dalsej roboty, budes v nej mat narok na prislusny pocet dni, napr. za pol roka 15 dni, tak vlastne dohromady budes mat v ten rok 45 dni dovolenky ;-)

 

v tomto pripade by som videl hacik skor v kolektivnej znluve, alebo inom dokumente, kde je napisane, ze zamestnavatel nevycerpanu dovolenku nepreplaca (je to casty pripad, ak odchadzas, musis si nevycerpane dni oddovolenkovat), alebo len ak o to zamestnanec poziada

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to rolu hrá a hlavne prakticky, pretože zo zákonov platných od 1.1.2012 bez ohľadu na to, koľko máš odrobených rokov, tak máš nárok na 20 dní dovolenky ak máš menej ako 33 rokov a máš nárok na 25 dní dovolenky, keď máš najmenej 33 rokov. Neviem odkiaľ si zobral tých 30 rokov, hlavne keď to píšeš štýlom, ako keby to mala byť absolútna samozrejmosť, 30 dní dovolenky je skôr rarita, ktorú dostaneš možno akurát vo fest dobrej firme resp. vo firme so silnými odbormi, ktoré vydupali fest dobrú kolektívnu zmluvu alebo možno ešte niekde po rokoch vo verejnej správe, ale tam si mnohí dávajú dovolenky aj počas pracovnej doby.

 

Inak chcel by som vidieť firmu, ktorá zamestnancovi dovolí počas prvého polroka si vyčerpať celú dovolenku a v polovici roka im odíde ako keby sa nechumelilo. Skôr mám pocit, že zamestnanec si dovolenku musí dopracovať alebo mu ju zrazia z platu. Robil som vo viacerých firmách, väčších, menších, s rôznymi kolektívnymi zmluvami, ale to čo píšeš ty, s tým sa stretávam prvý krát.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

haha, to s tou verejnou spravou si sa trafil...

vzhladom na svoj vek mam uz davno 25 dni dovolenky + tyzden navyse podla kolektivnej zmluvy = 30 dni

 

ale s druhou castou tvojho prospevku nemozem suhlasit, aspon som nikdy v Zakoniku prace na take nieco nenarazil; firma ti sice moze nariadit kedy mozes/nemozes cerpat dovolenku, ale v zasade nic nebrani tomu, aby si si celu vybral v polroku

a ze potom odides ? to nie je protipravne, takze mnou popisany pripad je realne mozny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Či je to protiprávne alebo nie, o tom sa baviť nemusíme. Ja hovorím o tom, že by som chcel vidieť firmu, ktorá zamestnancovi preplatí komplet celú dovolenku, hoci odpracoval len pol roka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm aha a potom preco kua tam pise ze mam narok este na 10 dni dovolenky. To ako fakt enchapem. Preco tam radsej nedaju nejaku kolonko mate narok na 10 dni ale realen iba 2 dni mozete vybrat. To je fakt na hlavu sytem toto.

 

pretoze kazdemu s logickym myslenim dojde ze to je pocet dni zostavajucich za kalendarny rok

ked odides z firmy v polke roka, mas narok len na alikvotnu cast nic viac nic menej

 

 

to by nemalo hrat rolu; teoreticky - robis vo firme X rokov, mas nejaky vek, mas narok na 30 dni dovolenky;

ak si ich vycerpas za prvych 5 mesiacov v roku a v juni sa rozhodnes, ze koncis, tak uz ti ich nikto nazad nevezme...

ak hned nastupis do dalsej roboty, budes v nej mat narok na prislusny pocet dni, napr. za pol roka 15 dni, tak vlastne dohromady budes mat v ten rok 45 dni dovolenky ;-)

 

toto je riadna konina...ak mas rocne narok na 30 dni dovolenky, vycerpas si ich v prvych 3 mesiacoch a das potom vypoved, tak ti alikvotnu cast dovolenky na ktoru si nemal narok strhnu z poslednej vyplaty...takze nehrozi aby si mal 45dni dovolenky takymto niecim...ale v podstate si si zaplatil za dni volna

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zrejme ti to vysvetlili, mozno hned prvy prispevok. Na vyplatnej paske si mozno pr. v maji mal napisane este 10 dni ale to by si musel dopracovat cely rok. To znamena do maja si uz vycerpal asi 8 dni. Som uctovnik ale mzdy nerobim(viac menej preto na tieto otazky a temy nereagujem, poradim rad,ale tomuto sa nemusim rozumiet).

 

Proste na vyplatnej paske si mal orientacne kolko mas dovolenky za cely rok a vo vyplate si mal na to co si mal narok.

 

Neboj nic v tej dalsej firme ti ak ju nevycerpes doplatia 10 dni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neboj nic v tej dalsej firme ti ak ju nevycerpes doplatia 10 dni.

 

Závisí kedy nastúpi. Ak nastúpi dajme tomu v októbri, tak má nárok najviac na 5-6 dní dovolenky. A inak býva dobrým zvykom, že dovolenka sa čerpá až po 3 mesačnej skúšobnej dobe (nie je to všade pravidlo).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov