Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

sleduj last minute a cenu čo tam máš udanú, tak je tam vždy napísane čo cena zahŕňa.

To môže byť rozdielne od cestovky k cestovke.

Ja osobne by som teraz do Egypta a Tunisu nešla s deťmi. Zasa nevravím, že tam ľudia nepôjdu a nebudu mať dokonca fajn dovolenku, len ja by som z toho mala určite stres. A ak chceš určitý štandart, tak to tam aj patrične zaplatíš.

Na lacnej dovolenke sme boli v chorvátsku a v bulharsku.

Do chorvátska zbehneš aj autom a keď budete na súkromí, tak to sa dá asi najlacnejšie, ale daju sa nájsť aj lacné hotely s polpenziou a tá kvalita bude ešte stále zvládnuteľna.

 

Poriadne si to popozeraj. No pre teba bude najlacnejšie niečo, kde budeš mať obe deti zdarma( väčšinou sa tým myslí pobyt a strava, cestu väčšinou platíš). Daj si normálnu cestovku a zadaj chorvátsko busom a uvidíš čo sa ti ukáže.

 

Inak nečakaj, že si deti vyliečia ekzém a dýchacie problémy za dovolenku, alebo že nastane nejaké výrazné zlepšenie. Áno more je fajn aj morský vzduch, no nemaj v tomto smere prehnané očakávania.

Chodíme k moru každý rok, a keď boli dcéry malé, tak boli naozaj často choré tak či tak. Ber to ako dovolenku pre rodinu nie ako ozdravný ťah, lebo môžeš byť sklamaný.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, ako si prisiel na cestu do chorvatska za 400 eur?? vsak aj z kosic to mas +- 2000km spiatocne. 20c/km? odpusti si chorvatsku dialnicu. no a daal, ked odratam 20eur za dialnicne mimo chorvatska, tak by ti to muselo zrat tak 12l na 100km. pokial nejazdis na tanku alebo mercedese s600, tak sa k 400 nedostanes.

 

apartmany sa daju najst aj lacnejsie, len treba prist a pytat sa. vlastna skusenost.

kopec jedla sa da zobrat, z domu, maso zavarit, nabrat suchu stravu a ver ci never, vyjde to celkom lacno.

 

samozrejme, ak najdes letenky za 50e/osoba, moze ta to vyjst podobne niekam inam .. akurat tam uz neporiesis tolko stravy z domu + musis riesit presun z letiska a podobne veci. takze je to na tebe. kazdopadne, vlastne auto s malymi deckami (takisto vlastna skusenost - blba choroba v nevhodnom case) je istota, aj ked cesta trva dlhsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vdaka za rady.

Ryanair ma v akcii kopec leteniek na juh Talianska a Spanielska...za 200eur kupis letenky pre celu rodinu ak vychytis dobry termin a za 800 eur najdes na nete ubytko aj na dva tyzdne

 

No momentalne maju z Bratislavi okolo 23 malorca,alicante do 30 eur. Ale ja sa v tej stranke nevyznam. Vlastne mam problemy ohladne hladania si tych leteniek. hned prvy problem, je s casom doletu v jednom pripade ako som sa dopatral po hodinach hladania 22:30 a 24:00. Na Krakovske letisko mam to blizsie a teraz som prikl do Malagy(tu je dobry cas doletu niekedy popoludni trebars 14:30) nasiel 250 zl. Ale kolko ma to vyjde spolu zo vsetkymi poplatkami? Kde sa najednoduchsie dozviem kedy(ktore dni) vobec lietaju a ci maju v tedy volne.

Pr.

Booking Period: Fri 29 Apr 11 - Tue 3 May 11

 

Travel Period: Fri 13 May 11 - Thu 30 Jun 11

 

Applicable Days: Mon - Thurs (Subject to availability)

Offer Advance Purchase: 14 Days Advance

 

 

1. termin pre rezervaciu letenky. Takze mam cas do utorka 3.maja. To druhe? To nieje odlet prilet, ale ze si v tom obdobi mozem rezervovat hocijaky let na dva tyzdne? trebars ak v tedy letia od 1-16.juna?.3 To tretie kedy lietaju? Pondelok,utorok? 4 ze to musim vyplatit asi 2 tyzdne pre odletom?

Kolko su zhruba tie dalsie poplatky? Letime 2 dospely, a deti 3,5 a 1,5 rocne? Batoziny trebars 2*15 kg. zaplatime to trebars kamaratovou kartou a letenku si vytlacim. neviem co este musim splnit.

Ubytovanie.

Nasiel som si tuto stranku.

http://www.casamundo.sk/?gclid=CKG46OicxKgCFUjxzAodPBXBqg

vcelku sa mi to pozdava. Na Malorke som nasiel nieco na dva tyzdne,len je to na opacnej strane ako to hlavne mesto, aj ked neviem kde je letisko je to cca 50 km ako sa tam dostanem o polnoci? taxik? Dalsia vec je strava. Chcem dovolenku a si odychnut, ale ked idem na 2 tyzdne, mora si uzijem, aj budem mat cas zajst do obchodu.

Mate nejaku dobru stranku, kde si hladate ubytovanie?

 

Ako paci sa mi to, mna by to nenapadlo. vidim to na 30% tento sposob,50% last minut zajazd a 20% chorvatsko autom. nemat deti a tak male, siel by som tak isto aspon raz.

 

vo februari sme si bookli na jun zajazd do Grecka, Rhodos, 7 noci, all inclusive/1 osoba/ cca 610 EUR (s komplet vsetkymi poplatkami, transferom, poistenie)

a samozrejme deti do nejakych 6 rokov zadarmo

 

ja mam volny maj,jun a este august ,september. Skoda nevyuzit nejaku vyhodnu zlavu. Hlavne je to pre mna narocne hladat teray, ked viem ze chcem(resp.ze sme schopni) ist trebars aj o tyzden, nie sa tym trapit mesiace dopredu. Ked zacne zena ucit nam zostane len august a potom budem nuteny to tak riesit.

Mate nejaku dobru stranku na ponuky last minut?

 

Ja osobne by som teraz do Egypta a Tunisu nešla s deťmi. Zasa nevravím, že tam ľudia nepôjdu a nebudu mať dokonca fajn dovolenku, len ja by som z toho mala určite stres. A ak chceš určitý štandart, tak to tam aj patrične zaplatíš.

 

Ale na maj je to idealne. A je to teray,moyno kvoli nepokojom aj najlacnejsie a velmi pekne na dovolenku s malimi. Zena tam nechce ist kvoli obave o "creva".

 

Zlavy na deti su aj na ubytovani aj na strave aj na letenkach. Do dvoch rokov je len poplatok nejakych 30eur(myslim letenky).

Ja cakam pre seba,ze si odychnem. Aj rodina. Potrebujeme to.

 

slimak, ako si prisiel na cestu do chorvatska za 400 eur?? vsak aj z kosic to mas +- 2000km spiatocne. 20c/km? odpusti si chorvatsku dialnicu. no a daal, ked odratam 20eur za dialnicne mimo chorvatska, tak by ti to muselo zrat tak 12l na 100km. pokial nejazdis na tanku alebo mercedese s600, tak sa k 400 nedostanes.

 

Svagor mi tvrdil,ze on na naftaku pocita s 300 euro, otec ma male POLO 1,2, tak som strelil 400. 1,5eura / liter * 6 * 2000= 180 + poplatky co ja viem 80 eur(myslim, ze tvrdil madarsko uz neviem kolko, chorvatsko 20+25?

Auto nechcem, lebo male deti a POLO. Bol som s 1,5 rocnym chalanom v Holandsku, ale on je aniel a uz mame aj dalsieho a to by mna aj zenu pripravilo o nervi.

 

Apartmany na KRKU som videl aj pod 40 euro za noc. Ale to si asi necham na ten august. A plaze. Bol som pri Novom Vinodolsku(nedaleko Rijeky) A to som k moru skakal po skalach 20 metrov dole. mal som asi 8-9 rokov, slo to aj tak som si roztal nohu pod kolenom.

 

Potesili ste ma, ak mate nejake napady, sem s nimi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

http://www.travel.sk/last-minute/zajazdy/index.html?cds1=bulharsko&csd1=bulharsko-all&cigs=&lmo=on&qdtsd=9&qdtsm=20116&qdted=9&qdtem=20123&acca%5B2%5D=2&acca%5B3%5D=3&acca%5B4%5D=4&acca%5B5%5D=5&acca%5B6%5D=6&pckg%5B7%5D=7&pckg%5B15%5D=15&dur=9-17&traf=BTS%3BKSC%3BTAT%3BSLD%3B&order=price.asc.date.asc&lstp=rich.50&qa=show&cplus=one&cds=1%2Fbulharsko%3B&ccount=1

 

Rozhodol som sa ,ze by som siel buduci tyzden. Nedelu este musime byt doma. Bud Bulharsko, ci Grecko. All inklusiv na 11 noci to vyjde nieco cez tisicku. Ocakavam este zlavy.

 

Do Bulharska ma vela ponuk Solux(ma aj na fore reklamu). Videl som na nu nejake staznosti ale islo vacsinou o roky 2006/2007.

Poznate tu cestovku?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zajtra letime do Bulharska. Cena dobra 1100 euro na 11 dni exclusiv. Hotel na plazi vedla Nesebaru. Odlet - cas je zly o 23.00. Ale inak som spokojny. O dva tyzdne napisem ako to dopadlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, užite si to.:P

 

Na dovolenke mimo nášho pekného Slovenska som bola v Španielsku - ostrov Ibiza a v Grécku - ostrov Thassos. Ostali krásne spomienky, nezabudnuteľné zážitky.:P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vdaka, bolo dobre. Mal som len vybrat blizsie letisko(keby bolo v ponuke). Uz mi ta Bratislava pripada daleko. Ale let bol super. Autom by som sa na taku vzdialenost uz netrepal, ani kvoli sebe nie to uz detom. Ine je ked si robis dovolenku autom, ze sa presuvas po krajinach, kazdy noc ci druhu na inom mieste. To este pojdem. Bol som aelusom a cela ta dovolenka ma prijemne prekvapila. Cestovka mozno s tym nema ani vela spolocne(aj ked si zrejme vybera dopravcou, delegatou(zahranicne firmy ), ci hotely. Hotel bol 3*,ale hned vedla bol4* tej istej spolocnosti, mal velky priestor okolo. Vola sa Amfora. na Slnecnom pobrezi asi najidealnejsie miesto pre dovolenky s malymi detmi. Strava dobra, pitie tiez aj na plazi.

Deti aj ja som si spociatku na denny rezim musel zvyknut,ale po 4 dnoch kedy by som odtial najradsej zmyzol, ked som si zvykol uz bolo dobre. Pocasie bolo pekne 8 dni jasno. 4 dni som prelezal na lehatku pri mori ostatne striedavo, vychadzky, bazen ci more. Dcera prve dva dni teploty, syn posledny den.

Jedina nepekna vec, nejaka zlodejka,zrejme sa vydavajucu za madarku(50 rocna) asi chcela - ja som to tak pochopil pozicat balon, ale mala ine umysly. Pri kopani jamy som ju aj sledoval spociatku,bola mi divna(cela situacia).

 

More ciste, bez meduz,bez rias a poobede vcelku teple. Bolo vela rusov, ukrajinske deti na skolsom vylete(8 autobusov), neskor aj rodiny s malymi detmi. Chalanisko ma rozosmial, ked prisiel od nejakeho maleho rusa ci bulhara, ze len nieco povedal a potom neodpovedal - asi je hluchy, neskor sa hral aj s anglicankou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak prispejem aj ja

 

moja cerstva skusenost z Grecka, ostrova Rhodos

 

nadherny ostrov, krasne ciste more, pekne miestami piescite, miestami oblazkove plaze

uzasne miesta na vylety (hlavne mesto Rhodos, Lindos, Udolie motylov, Sedem pramenov, ...)

v pohode sa da obehat ostrov aj MHD (klimatizovane pohodlne busy)

mily narod ti Greci, na ostrovoch vobec necitit napatie ake prevlada na pevnine

 

result: ODPORUCAM

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Spekulujem , ze by som siel opat niekam. Opat s rodinou. Termin od 25 oktobra cca do 7 januara. Na 10 dni. kde sa da ist? Chcem teplo 25-30 stupnou ak by to slo.

Siel by som najradsej hned po 25.oktobri. Pozrel som si stranku travel.sk a cestovky nic neponukaju. Maroko ci Kanarske ostrovi? Cena tiez nech je 1000 euro-max 1500.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak nejak ste sa nepochlapili(s radami). Ale uz som sa dnes s kolegom bavil, ze ci mu nevadi ze pojdem na nejaky dlhsi den mimo firmy(on tohto roku nebol, a ja na druhu dovolenku,ale zas som ja nebol minuly rok). Vysvetlil. A je to vyriesene.

Uz som vymyslel, ze to bude kratsie na 7 dni a bez deti. Len so zenou. Este vybavim deti, rozdelim medzi dedov a baby(tiez to este dnes v pohode zvladnu,aj ked su starsi - priemer 65). Proste sa na to tesim. Je to mozno posledna sanca. zena bude ucitelka ,mozno nie. A ak ano sa z prace nebude vediet uvolnit okrem vianoc.

 

Uz len spekulujem kam, ale toho na vyber nieje tak vela. 10 moznosti,ale nech je to trochudalej. Sicilia, ja by som siel(chcel) do granady, este musim pozriet na mape ci malaga ci alicante su daleko(tam lieta sa z Bratislavi),mozno kanarske ostrovi. Ja uz spekulujem co tam. Ze zoberem motorku, aj ked som uz na ziadnej 15 rokov nesedel. Natrenujem na svagrovej simsonke. :spiteful:

 

Najlepsia vec si to vymysliet , zrealizovat a uzit. Sranda prisiel som nachmeleny ked som si to vymyslel,ale zena najprv reptala(ci niesme sebci apod. ine problemiky),ale na druhy uz v poho, a dnes som jej povedal ze budeme jazdit na motorke,ona OK. :yes_yes:

 

Co som sa chcel spytat. Dnes co som sledoval stranky rayn, oni lietaju z Bratislavi a Krakova. Nie Vieden, ale hlavne ma zaujima Budapest. Aka nizkonakladova cestovka odtial lieta? este co ma zaujima ako kupit tu lacnu letenku? Nech na tom usetrim, potom to mozem minut na dovolenke.

Ja som cital ze niekto nakupil 4 letenky za6 eur. Mozno nejake poplatky. Ja pojdem aj si zaplatim aj za 100 ci viac(lebo chcem ist),ale ak mate radu ako to najst tie lacne mi to pomoze. Ja tej stranke rayen nerozumiem. Kamarat s nimi lieta,ale ked som mu dal nech mi najde alicante mi nasiel dva tyzdne v maji pre 4 clenov za 430 eur. Ja by som bol spokojny, na tyzden(po 7 dni navrat) v novembri pre dvoch dospelych za 100 a dva batoziny 10 a 15kg.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz mam trosku plan, resp. celkove predstavu ako to bude. 1. problem v novembri z Bratislavi a neskor nic neleti do a z spanielska(jedine kanari). Problem je sa dostat spat a jedine letisko co nieco lieta do Krakova je z Alicante co mi vyhovuje. Cena(tam aj spat) s Raynairom je cez 250 euro pre dve osoby moze byt. Takze z Bratislavi poletime do malagy a z alicante do Krakova. Kamarat mi to vysvetlil,ukazal ako s tou RA strankou robit, a uz to dokazem aj v turectine. :spiteful:

Z Budapesti lieta easyjet,ale tusim je aj drahsia,ale hlavne nelieta tam kde chcem.

 

Motorku vymenim za auto. Aj som sa obaval ake tam bude pocasie, nemame na to saty. Ale hlavne auto je lacnejsie. 12 dni cez 130 eur(motorka co som videl 2,5pol krat drahsia). palivo cca 100,aj ked tam maju cenu asi cez 1,5 za l. Ale viac ako 1500 km asi neurobime. Cca 250 eur

 

Ubytovanie pocitam izbu za noc na 35 euro ,niekde nam daju aj ranajky. Cez booking.com sa da vyhladat vela hotelov, priklad v malage ich maju v ponuke 80.

Bookovat dopredu budem miesta kde budem spat dve noci(resp. isto tam budem stat) a kte to bude za tu cenu. Teda Malaga a Granada, neviem ci aj sevila. Proste v malage si odychneme a na granadu treba cisto jeden den, co i len na tie zahrady a palace. Polovicu si necham na penziony co stretneme(ale lepsie by si bolo aspon najst nejake istoty). Spolu 420 eur

 

Na stravu som vyclenil 35 eur na den. mozno to bude stacit len na McDonaldy,ale co uz. Vecere a pivka si nakupime v hypermarketoch. Celkovo 420 eur

 

Cesta po slovensku na letiska ma stoji cca 100 euro.

 

Nieco mozu byt cestne poplatky(musim zistit),ale hlavne cena vstupeniek na pamiatky( to je dolezite). Cca 200 eur.

 

Spolu 1640. Na niecom sa da usetrit este. mozno niekde sa bude musiet doplatit. Ale chcel by som sa dostat do ceny Buba.

http://www.bubo.sk/p...zdy/spanielsko/

1592 eur.

 

Moj smer cesty, pracoval som dnes na tom asi hodinku. To co Bubo len opacne. Malaga,gibraltar,cadiz, sevilla,cordoba, grenada, almeria, murcia,alicante.

Mam dve alternativy ak ceny vstupeniek budu prilis vysoke(neviem v Malage to muzeum Picasa, Grenade tie zahrady apod., ci nejake ine naklady), tak rozmyslam. ze cestu skratim. Mozno je to blbost,lebo ja to planujem na 12 noci. Ale zrejme tolko taka pohodickova spoznavacia tura v tom regione vyzaduje. Za 8 dni by to bola nahanacka a usetril by som na strave, ubytovani a pozicani auta. Ale nechce sa mi nahanat, potom to nestoji zato a skor by som nieco vypustil, co by bola skoda.

1500/10(minimalne dve dni sa nikde nepohnem)=150km a 1500/ 6=250km. Ako aj 250 km sa da zvladnut,ale naco. Ale 100 km su dve zabite hodiny zo 14tich a to je vela. Uz tam nikdy nepojdem. Este chcem ist do Talianska,ale to sa da aj vlastnym autom a na podobnu cestu aj do francuzska po zamkoch na Loire.

 

Inak mam aj knihu 1000 prirodnych kras sveta asi 5 je vtej oblasti, zajtra poguglim o co ide,lebo fotky v knihe chybaju. Ide o nejake jazero s plameniakmi, jedinu pust v europe pri almerii a pod.

 

Posledny problem, zohnat financie. :yes_yes:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som si to(plan) uz daval pekne dokopy,ked vyskocil dalsi problem. V autopozicovni chcu po mne kreditku a ja som uz zrusil aj vkladnu knizku.Zene som nastastie ucet nechal a na jej vypise jej ponukaju kreditku do vysky 2 500. Takze to riesenie by vyriesilo aj predchadzajuci problem,odkial peniaze. :)

Zartujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kamarat domaloval, idem kupovat letenky. K nemu,takze prcham, kym mi nevykupia posledne 4. Kreditka mi pride az o tyzden, tak to musime dnes zaplatit s

kamaratovej.

Prve 4 dni mam uz naplanovane presne. 12 noci je lentak tak, dva noci zostanem v Malage, az potom na cestu si zoberiem auto. Vraj s osobnou dopravou su tam problemy vo velkych mestach aj sparkovanim, plati sa za cely den aj 15 eur aj na hotelovom parkovisku. 5 dni budem travit v prirode. Celkova dlzka trasy je do 1400 km. Letenka do malagy pre dve osoby 118 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak letenky(Bratislava - Malaga) mam a su za nejakych 88 eur. Ja som si predtym klikal aj na nejake poistenie. V prirode ako pod stanom nie. Vsetko budu hotely(cena okolo 40 euro za dvoj izbu v pohode).

Tento sa zene pacil.

http://www.booking.com/hotel/es/caballo-andaluz.en-gb.html?label=gog235jc;sid=e840196de15674265343e7313f2a6811;checkin=2011-10-28;checkout=2011-10-29;srfid=99bc24b7fbeb6970bad919f0ab87a247X2

Tento bude druhy. V malage este neviem. Ale tam to bude nieco v centre.Auto tam neberiem. Zoberiem neskor.

 

http://www.booking.com/hotel/es/hostal-bahia-algeciras.en-gb.html?label=gog235jc;sid=e840196de15674265343e7313f2a6811

Ale iste by sa dalo,ale mozno v septembri. Nasiel som si peknu stranku o turistike.

http://www.juntadeandalucia.es/medioambiente/servtc5/ventana/busquedaEspacios.do?lg=EN

O kazdom chodniku je trojstankova PDF. S fotkami a vsetkymi informaciami(trasa, prevysenie,vrstevnice) aj ktore nepotrebujete. Ale to rychlo precitate lebo je to v spanielcine.:-)

Chcel som ist aj na futbal, stacila by aj druha liga. Ci pohar. Je tam dost muzstiev. Ale cez vikend budem prave v horach. Mozno na zaver, ale murcia ani alicante uz asi velmi nehraju. I.ligu hra malaga, sevillske kluby a granada. Cordoba druhu, neviem co almeria.

 

Chcem sa podakovat clenovi co mi na zaciatku odporucil cestovanie nizkonakladouvkou na vlastnu past. Predtym by som mozno nesiel. Ale zistil som, ze letecky je to omnoho jednoduchsie(do bulharska som to zvladol aj ked pri naklanani sa bal,ja som po dvoch tyzdnoch necital noviny,len kukal z okienka na krajinu) a mozes ist dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak mam uz zabookovane letenky(230 eur) auto(150 eur) a 5 noci(prve 4 a poslednu), spolu zatial 600 eur. Uz som z toho planovania unaveny(strasne vela casu som s tym stravil) a hlavne mi uz zacala praca.

Rozjazd som si dal taky slimaci a na zvysok mi bude chybat asi jeden den, tak budem musiet obetovat Cordobu. Uvidim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Dnes zena zabookovala dalsie 4 noclahy.Uz na to nemam cas. Len som skontroloval parkovanie a polohu hotela. V Cordobe spime, nedalo sa to vynechat.Najdrahsie parkovanie je v Granade. Najdrahsie co som videl 19 eur za den. Zas to nieje take velke mesto. Nasiel som ubytovanie na dva noci za 80 a20 eur za auto a to v cente,alebo lacnejsie nejaky km -2 mimo centra.

 

V stredu letime. Vynecham almeriu,pojdem cez tu pust. Este nemam vybrate predposledne prenocovanie medzi granadou a alicante. To je vzdialenost cca 450km mesto je tam Murcia. Ale nebudem mat nan vela casu.Tak ju kludne mozem vynechat.

 

Tesim sa , ja mam blbu robotu 3 tyzdne stresov a potom 2 mesiace nic,az na jeden kvartal,ked si na tie stresy zvyknete,lebo je to vkuse 2 mesiace.

Ale sa tesim,lebo zaujimavejsi november som iste este nezazil. A som rad. Dnes som len spekuloval nad robotou cestou drziac zenu za ruku a ona sa tesila(planovala dovolenku). Spekuloval nad robotou a nieco som spravil(splnil ulohu) a vlastne o nic neslo. Stres je zodpovednost. Aj ked to robim 7 rokov kolega 17, nikdy sme nesklamali, sme uz matadori,ale vzdy to sklucuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tak sme sa vcera vratili. Jednym slovom bolo velmi dobre. pocasie prijemne najvyssia teplota 28 stupnou, v Granade som premokol a zmrzol v al hambre(tam som ale musel ist presne ked lialo,lebo mas presne urceny cas kedy mas vstup do Nasriho palaca,ktory sme objednavali mesiac dopredu). Nevyslo mi pocasie ani,ked som sa chcel prejst po kopcoch Sierra Nevady,lebo nad 1800 metrov bol na ceste sneh, najprv strasili len tabule ze o 5km potrebujes zimne pneumatiky a potom ozaj o 5 km bol sneh(plackanica), par zakrut som spravil a uz ho bolo aj 5 cm a do dediny 8 km,tak som sa otocil.

 

Dovolenka ma nakoniec vysla na 1 800 eur. Letenky 230, jedlo v restauraciach 200, cesty na letiska 100, ubytovanie(s ubytovanim velka spokojnost,mensia s ranajkami - tie by som aj pre buducnost vypustil) 500(12 noci v 9 hosteloch ci hoteloch), vstupenky 200(najviac som dal za futbal FC Sevilla - Granada 110 eur),potraviny(vody,pivo, sardinky,bagety,sunka, syr,paradajky a pod,vino domov)90, auto ma stalo 320(140 pozicanie, 150 benzin, zvysok dialnicne poplatky(zbytocne som zabludil na spoplatnene dialnice) a parkovanie). ostatne 150(hned v prvy den sa mi pokazil navigacny, fungoval asi 100km a bez neho to neslo,takze novy 120 a tenisky 30).

 

Presli sme 1700 km autom, pesi denne priemer aspon 15 km. 700 fotiek, bolo co vidiet aj fotit. Navstivili sme 4 mestske hrady(alcazaby,parky),3 katedraly, 5 hradov v prirode, 5,6 tur v prirode take od hodiny po dve hodiny,boli sme na 5 miestach pri mori. Najvacsi zazitok - futbal. Na teletexte som si nasiel, ze by som ten v Seville mohol vidiet, na druhy den ma schladili ceny vstupeniek od 40 do 120 eur. Ale po dni rozmyslania som si povedal, ze ideme. Pred stadionom som kupil listky po 55 eur od pernamentkarskeho priekupnika. Ich cena bola asi 80 eur. 3 rad na patke, blizko ciary, perfektny vyhlad, vedla za branou fans co spievali cely zapas.

Hymna na uvod nemala chybu, tu melodiu sme si este pospevovali na treti den. Stadion sa zaplnil asi 10 minut pred zaciatkom, ja som tam sedel vysse hodiny pred vykopom boli sme tam vtedy asi 100ludi. Som sa bal ze bude slaby futbal aj atmosfera(domaci 5.muzstvo hralo s Granadou poslednou). Futbal perfektny a atmosfera este lepsia. Domaci v prvej minute gol, oslavy a spev cely zapas,lebo hostia dali vitazny gol az v poslednej minute. Ale aj potom fans povzbudzovalo.

Chcel som aby hostia dali gol, chcel som pocut to ticho aci budem pocut hostujucich fanusikov co boli na druhej strane(presne na tom najvzdialenejsom mieste odomna). Nepocul som ich(pri druhom gole len taky sum),lebo okolo nas sedelo dost fanusikov granady, co si ako ja vychseftovalo vstupenky pre pernamentkarov, mozno mali normalne. na stadione zapas o 9( az po futbale som zistil ze sa posuval cas preto taky cas) bolo kopec 4,5 rocnych deti(po zapase aj plakali) s otcami ale aj teenegerky z granady(kvoli nim som nic nepocul).

 

Futbal naozaj skvely(technika, rychlost, bojovnost), granadsky brankar neskutocny. Plno sanci. Goly padli na druhu stranu ale pred "mojou" branou to skoro v kuse vrelo aj futbalovo aj divacky.

 

Mal som v ruksaku 4 plechovky piva, usporiadatel len vzdychal. Zobrali mi ich do uschovni. Po zapase slecna vydavajuca vacsinou len prilby pre motorkarou, sa rozosmiala ked som zahlasil ze beer.

 

Mesta pekne(najviac sa mi z mensich pacil jerez, malaga aj Sevila su pekne), je ozaj co pozerat - budovy, parky. Len som ich mal na kope Gibraltar, Cadiz, Jerez, Sevilla a potom ma uz Cordoba ani Granada(ta aj kvoli pocasiu) velmi nezaujimali, menej chodil a viac sedel a jedol.

 

Denne menu od 7 euro. Cim mensie mesto mam pocit ze ceny boli vyssie( v tych najmensich aj 20 eur). V Granade ku kazdemu napoju dostane - topas. Miska ryzoveho jedla(pajle(spanielskeho rizota), ci zemiaky(tie mi chutili lebo boli pecene ci predvarene,lebo inak vzdy dostanete len hranolky) s chlebom, bagetou.

 

Ludia v pohode, nevedia anglicky,ale ani ja. Ale oni vobec, zastavovali sme hlavne mladych a skoro vzdy 0 bodov aj v restauraciach ci na recepciach(tu to bolo 50:50).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

„Turisti nemusia piť alkohol, keď prídu do Egypta, majú ho dosť doma,“ vyhlásila Azzá Džarfová z politickej vetvy Moslimského bratstva Strany slobody a spravodlivosti. „Príďte obdivovať starú generáciu, nie piť alkohol,“ dodala

 

s týmto by som možno aj súhlasila :) , ale bez bikín? :nono:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Teraz ak spekulujem nad dalsou dovolenkou. Som si vymyslel, ze pojdem do Bulharska presne do toho isteho hotela ako minuly rok. Bolo tam super(za tie ceny). Len zoberiem bud aj rodicov, ci svokrovcov(skor svokrovcov,kvoli svokrovi je tam alternativa). Ktori sa uz nebudu starat o deti doma, nech si aj uziju piesku na plazi a mora a ja so zenou si mozme pozicat auto a ist pozriet vnutrozemie na nejakych par dni trebars 5. Ak nebude chciet zena, svokor isto pojde.Ked mu spomeniem a ukazem na fotkach pohorie rula. On je silny turista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

V Burgase vybuchol autobus s izraelskými turistami

 

Päť ľudí zomrelo pri výbuchu autobusu zaparkovaného na letisku Burgas na bulharskom pobreží Čierneho mora. Autobus podľa prvých správ viezol izraelských turistov.

 

Na letisku sa v čase explózie nachádzali desiatky až stovky turistov zo Slovenska. O piatej totiž pristávalo na letisku lietadlo s dovolenkármi z Bratislavy, o hodinu neskôr aj z Košíc. Na otočku zas bralo späť do vlasti dovolenkárov, ktorým sa v Bulharsku končil turnus.

 

Cestovná kancelária Kartago Tours mala v čase explózie na letisku spolu 72 klientov, všetci sú podľa cestovky v poriadku.

 

Jedno z lietadiel so slovenskými dovolenkármi mala objednané cestovná kancelária Hechter, ktorej šéf Juraj Žemer Sme.sk povedal, že všetci zamestnanci aj klienti sú v poriadku.

 

Ministerstvo vnútra tvrdí, že za výbuchom bol teroristický útok.

 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz20zYrUTbh

Zhruba presne pred 3 rokmi som bol s Hechterom v Burgase, pamätám si, že veľa turistov z Izraela tam bolo. Vtedy mi nenapadlo, že sa také niečo môže stať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som narazil na novu diplomovu pracu z cestovneho ruchu andaluzie. Z maja tohto roku.

Pred štvrť storočím bolo na jej území len 86 kilometrov diaľnic. Dnes je to už 2628 km diaľnic, ktoré zabezpečujú silné dopravné spojenie zo západu na východ prostredníctvom dvoch hlavných ťahov.

 

Ak chcete si to precitat tak si skopirujte ten text. Ale za vela to nestoji aj ked je to na 80 stranach a mna aj ked tam boli chyby, nechapem preco ludia pisu diplomovku a tak informacne nudne na zaklade linkou. A nedava to nic - pritom taka pekna krajina.

 

Ja si na nazov svojej pamatam, lebo pocas mojho studia sa to omielalo dookola. priklad bola to analyza podnikatelskeho prostredia. Samozrejme uz takych prac bolo napisanych 156. samozrejme kazda kniha(ucebnica) to popisovala rovnako. Ale ak v jednej bolo ze 5 faktorov v druhej 7 faktorov tretej nejake 2 ine - tak ja som "vymyslel" 17 faktorov. A 20 stran boli mojich absolutne.

 

Inak co ma zaujalo a prekvapilo a neviem ci je to pravda mozno ani nie,ale ked to ma zo statistik. Nesedia tam viac veci.

 

60% turistov v Andaluzii je Spanielov a z toho 60%(cisla su orientacne) su Andaluzania. Celkovo je 24 milionov turistov a do malagy prileti 13 milionov(pasazierov). Pritom tam mate dalsich 5 letisk.

 

Cestovný ruch Andalúzie je silným priemyselným odvetvím, ktoré je schopné ročne vygenerovať príjmy vo výške 15 miliónov eur a zamestnať až 12 % obyvateľstva, preto má nielen ekonomický, ale i sociálny význam.

 

Vysoka skola ekonomicka. Uz len co si pamatam z prace v turizme robi nejakych 350 000 ludi a v priemysle o nejake 2% menej. Realne absolutne asi polovica co na SLovensku aj ked su o polovicu vacsi. Ale zas tam maju vraj dvojnasobnu nezamestnanost ako u nas, aj ked.. bolo tam cislo ze zamestnanych maju 2,8 miliona a my 2,2 ...

 

Je to na strane 67. Proste taky graf silne ,slabe stranky. Len tam osy su vysoky a nizky potencial a druha speficicky zaujem a osobny.

 

A to v tom najhorsom kvadrante je dobrodruzstvo, priroda a vidiek a okruzne plavby lodou.

 

Matka rozpravala ze pre nu je najkrajsia krajina uz neviem ci pred Slovenskom ci po Juhoslavia. Moze byt. Ale Andaluzia je je neopakovatelna, ale takych kutov moze byt vela. Krasnych historickych . Inak ze ju ovela viac nastevuju zeny. Krasne parky a kvety.

 

A vraj strategicky zaujem je golf, slnko a plaz. Stvrtina diplomovky je o golfe, ja tomu aj rozumiem aj krajine, aj ked nic take zelene som tam nevidel a potom aj pochopil,ked som videl mapu golfovych ihrisk.

 

Nikdy by som tam nesiel kvoli plazi ani hotelu,golfu.

 

Je tam krasna priroda,kultura a historia.

 

Viete co ma nastvalo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov