Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

ja mám hrozné závraty z výšok... rada lezem po skalách, po rebríkoch i schodoch... ale pohľad dole teda nie :lol: určite nie kolmo dole... keď hľadím tak dopredu, to mi nevadí, ale kolmo dole... to si vždy musím prinajmenšom sadnúť ak nie ľahlúť /ak sa teda pozrieť chcem/ prípadne poriadne odstúpiť... a nemsím niekde stáť... na také závraty mi stačí vidieť takýto záber dole aj v telke... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
neznášam výšky a hĺbky ako vela ludí a nenávidím hory, lesy ... nedostal by ma tam nik ani párom volov, nikdy v živote :) vo výťahu si vždy pomyslím "čo ak ..", ale nie to nie je až tak hrozné ... je mi blbo, keď vidím nože, riady umyjem, ale noža, ani toho príborového, sa nedotknem :lol: ... jedávam vidličkou a lyžičkou a všetko, aj na prvý pohlad nepokrájatelné ... toto neviem či je fóbia, ale stále si kontrolujem, či mám čisté ruky, umývam si ich cca tak 4-5 krát za hodinu, ak nemám prístup k vode, ťažko sa sústredím na niečo iné, výrazne ma to ruší ... no a ešte taká hlúposť - keď som u niekoho na návšteve alebo aj doma na obede a dojem, rozmýšlam, či mi nedali do jedla otravu, dáky jed ... aj keď vám to bude asi smiešne, ale vždy nad tým premýšlam ... a ak sa niekedy stane, že mi je zle od žalúdka, tak hneď panika, že som otrávená :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nemam UZ ziadne fobie. Ale trpim kompulzivnou poruchou (alebo obsedantnou psychozou) ... ked zmercim blbca, mam potrebu ho "štengričkovať". Aj 20-krat za hodinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kedysi sa mi hnusili vytahy, ale len tie, ktorym bolo vidno lana - vzdy boli olepene takymi hnusnymi mastnymi chuchvalcami prachu, ble... vtedy som do takeho vytahu nenastupila. tie vytahy, co boli v nepriehladnej sachte, mi nevadili... dnes uz mi je to jedno...

a v puberte a v rannej dospelosti som mala nejaku sociofobiu - strasne som sa bala komunikovat s ludmi, napriklad aj v ochode, alebo dokonca s kolegami, ked sa ich zislo viac alebo na porade... v skole to bolo peklo, lebo som si stale predstavovala, ze pridem pozde do skoly a jednoducho nenajdem odvahu otvorit dvere na triede, vosjst dnu a ospravedlnit sa, ze meskam... :lol:

ale uz som sa zo vsetkeho vyliecila...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám hrozné závraty z výšok... rada lezem po skalách, po rebríkoch i schodoch... ale pohľad dole teda nie :) určite nie kolmo dole... keď hľadím tak dopredu, to mi nevadí, ale kolmo dole... to si vždy musím prinajmenšom sadnúť ak nie ľahlúť /ak sa teda pozrieť chcem/ prípadne poriadne odstúpiť... a nemsím niekde stáť... na také závraty mi stačí vidieť takýto záber dole aj v telke... :lol:

to ja mam zase naopak, ked sa pozeram kolmo dole, to mi velmi nevadi, ale ak sa pozriem pred seba a vidim, ze okolo uz len par vysokych stromov a vrchol strechy, tak to uz mam taky blby pocit. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vysky a hlbky ma nedesia, ak nie som na mieste, kde nemam ziadne istenie, ziadnu istitu, typu zabradlie balkona, okraj strechy.... Ale inak.... Niekedy trochu nezvyk. Ani v korune stromu sa nebojim, ked sa pozeram priamo pod seba na vetvy. Ale netuzim po tom robit vo vysokych vyskach, dost to, ze mam od prirody nadhlad nad svetom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

VYTAHY - ked som bola mala pravidelne sa mi snivalo ako padam vo vytahu, neviem, kde to vzniklo. Doteraz som vzdy vo vytahu trochu v krci, mam nasttrazene usi a kazde mensie zavrzganie mi odstartuje predstavu trhajucich sa lan a nasledneho padu. Sama tam nevleziem, ale ked ide este niekto, tak sa prekonam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Mam taku cudnu fobiu: Ked je cez den slnecno alebo vela svetla proste zo svetla nie ako takeho ale takeho ze ma je velmi vidno ze ma vidi vela ludi a to my je hnusne proste mam pocit ze ziza kazdy na mna a podobne... je to asi tym ze byvam v rusnej stvrti ale zas mam liek chodim vonku po zotmeni :lol:

a tym padom som neviditelnejsi :)

 

A samozrejme ako vecsina ludi z vysok a z hmyzu a podobnych veci...

 

A chcem sa spytat ak ste ti co mate fobiu z vysok niekde vysoko kde nieje zabradlie alebo nieco take aky mate pocit? Ja osobne som skakal Parkour (freerun) ak viete co to je ak nie tak proste volny beh skoky z budou a takto a prekonaval som strach ale ked som bol uz fakt vysoko mal som pocit ze ma to taha ako keby dolu ako by som mal spadnut abo nieco take neviem sice preco je to velmi cudne mam pocit ze my treba lahnut a toci sa my v hlave :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto nie, jedine preletieť ponad a pozrieť si to a rýchlo preč .. toto je extrém ako hrom.

 

 

Flash,

ani s jednou z fóbií to nie je jednoduché, jedna z mojich je klaustrofóbia, malé uzavreté priestory, aj keď tam prúdi vzduch, aj keď tam je okno, aj keď vidím von, potrebujem otvorené dvere ... keď si uvedomím, kde som, zatvorené dvere okamžite otváram, potrebujem únik, priestor.

 

nie všetko, čo si vymenoval, musia byť fóbie ... k pavúkom a hávedi to môže byť jednoducho odpor či nechuť.

 

 

/ s tým pravopisom kruci niečo rob, lebo ti začnem dávať diktáty : ) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel no nato by som sa fakt nedal :lol: toto by uz bolo moc ani po vlastnych nohach by som ta nesiel a nie to uz na bicykli :)... ach niekedy obdivujem takych ludi co robia take hluposti ved staci tak malo a .....

 

game no tak ale hmyz nieje to iba odpor ale je to doslovne ze fobia lebo sa my to uplne hnusi a ked vidim dade na mne pavuka tak pomaly salta skacem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

fóbia z pavúkov mám aj ja...ale snažím sa na to nemysliet....ale až také zlé to dúfam nie je so mnou.....takisto mám strach z výšok, pr.mosty a uzavretých miestností.....prekonat sa ich snažím tak, že používam výtah v škole denodenne, hoci roky som nan ani pozriet nevedela..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

fóbia z fotenia, filmovania ... dnes je každého mánia okamžite na každej akcii vytiahnuť kamery a foťáky ...

ja mám fóbiu zo zvuku polystirénu

souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. :lol:

 

keď zbadám, že niekto vyťahuje foťák, mobil alebo iné zariadenie na výrobu fotky, okamžite som akčný, hľadám úkryt. keď nie je možnosť uniknúť pred objektívom, vraždil by som!! :) :) ak sa raz stanem celebritou, steny si vyzdobím skalpami paparazzi-ov, tak bacha!

 

pri zvuku, ktorý sa ozýva pri lámaní či trení polystyrénu, sa moje nervy chovajú ako struny na harfe. naskočí mi husia koža, zatnem zuby a zježia sa mi vlasy, podobne ako keď človeka zasiahne elektrický prúd. často sa mi to nestáva, väčšinou prchám včas, keď v okruhu 100m polystyrén zbadám, alebo jeho výskyt niekde predpokladám. ;) ;)

všetky nové výrobky mi vybaľuje brat za mojej neprítomnosti - chladničku, monitor, všetko čo je v kartónovej krabici. dúfam, že brácha bude žiť dlhšie ako ja, inak som stratený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

souhlasím a podepisuji v plném rozsahu. :lol:

 

keď zbadám, že niekto vyťahuje foťák, mobil alebo iné zariadenie na výrobu fotky, okamžite som akčný, hľadám úkryt. keď nie je možnosť uniknúť pred objektívom, vraždil by som!! :) :) ak sa raz stanem celebritou, steny si vyzdobím skalpami paparazzi-ov, tak bacha!

konečne niekto, kto to chápe, že mám chuť utekať a rozplynúť sa ako dym, keď vidím hocičo vhodné na fotenie ;) ... a že je to pravda, keď vykladám, že sa nefotím, ešte keď ja sem tam experimentujem sama so sebou, zvyčajne to nedožije ani toľko, aby som to stiahla do počítača ... ach jaj ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov