Jump to content

V hlave mi hrá ...

tomassi

Recommended Posts

neviem, čo mi to napadá, ale po 100 rokoch som si spomenula na jednu pesničku, čo som sa naučila ešte dakedy na základnej - srbská pesnička Tamo daleko. Na ZDŠ sme mali na hudobnú učiteľku, ktorá tam mala nejakú blízku rodinu, a tak okrem povinných nás - čo sme mali záujem - naučila aj čo to inšie, a toto vtedy chytilo všetky baby z našej triedy, čo mali aspoň trocha sluch.

• 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

v súvislosti s témou o oblečení :lol:

zhruba v čase 2:07 sa vo videu objavia dvaja kvalitne a moderne oblečení muži :P podobní ako na fotkách v téme :thumbsup:

• Upvote 1

včera som pozerala Chart show,  téma bola že pesničky s kalendárom - myslela som, že niekde bude aj toto zaradené...

nebolo.

• 3 weeks later...

už z toho začínam blázniť, ráno som otvorila oči a toto mi hralo v hlave - a hrá furt!

tú pesničku som počula kedysi v praveku asi dvakrát, a teraz som to hľadala na YouTube, a s hrôzou som zistila, že to spieval Senzus?! nikdy v živote som nebola ani na lyžiarskom školskom zájazde, a nikdy nikdy som nepočúvala Senzus, tak prečo?!  :hedge:

... nikdy v živote som nebola ani na lyžiarskom školskom zájazde, a nikdy nikdy som nepočúvala Senzus, tak prečo?!  :hedge:

lebo nesneží. podvedomie zapracovalo :)

cha, z toho by si sa zblaznila ?

ja som sa skoro zblaznil, ked som sa zobudil uprostred noci, nemohol som zaspat a dokola mi v hlave hrala Tublatanka - Zerave znamenie osudu

a to mam Tublatanku rad...

ha!

a to ja Senzus nie, nie nie, vieš si to predstaviť? :)

už si tu púšťam aj momentálne u mňa v kurze Queen, a nevie ten nešťastný lyžiarsky zájazd prehlušiť :doh:

• 3 weeks later...

túto skvelú inštrumentálku z r. 1960 som už ako decko počúvala, už vtedy mi mráz behal po chrbte pokaždé, keď to hrali v rádii - a teraz neviem, či by som to nemala dať do "čo práve počúvate", lebo mi to aj hrá v hlave, odkedy som to nedávno počula, a aj som si to tu úmyselne našla a vypočula.

a ešte toto: možno som to už dakde aj písala, neviem...prvýkrát som to počula hrať a spievať môjho spolužiaka na strednej a v momente som sa do tej pesničky zamilovala.  On to síce hral skôr takým folkovým prevedením, ale mal krásny hlas a pesnička ma oslovila a oslovuje ma stále, kedykoľvek si na ňu spomebniem. kedysi som si myslela, že to sú Shadows...nie sú.

takže Animals: "The House Of the Rising Sun":

na Shadows som kedysi frčala. dodnes mám síce veľmi zriedkavo, ale sem tam obdobie, že si Shadows musím nejaký vypočuť.
Shadows nikdy nespievali... nechali za seba spievať sladkého Sira Cliffa Richarda : )

no a výsledok je, že sa mi teraz bude motať v hlave obé... a toto stopro :)

noo, do Cliffa Richarda sme boli zamilovené všetky baby z našej triedy, všetky sme zbierali aj jeho fotky, veľmi sa nám páčil! (opreto aj, lebo sme zbierali hlavne fotky Winnetoua, Old Shatterhanda, Náčelníka Veľkého Hada (G.Mitič), a iných hercov a spevákov, a ja ešte aj hokejistov).

A tú pesničku som samozrejme, tiež poznala a krákorala si popod nos. 

• 1 month later...
  • 3 months later...

vkuse to hraju v radiu a tak si to tu pospevujem tiez..mohlo byt aj horsie :zubiska:

Hej Sokoly :ejha:    /ak si to pustite, tak ten smajlik celkom drzi rytmus/

• 6 months later...

dnes, keď som bola so Šivou u veterinárky, som chvíľu čakala, a celkom tichučko hrali Stay Another Day (East 17). Tú pesničku mám hrozne rada, nepočula som ju už hádam aj 2 roky, a v tej chvíli ma to potešilo - lenže odvtedy ju neviem vypustiť z hlavy. Furt dokolečka ju počujem.