Skočiť na obsah

Slovenská futbalová "repre"


tomassi

Odporúčané príspevky

Je známa zostava pre kvalifikáčné duely proti Cypru a ČR

 

Brankári:

Kamil Čontofalský (Zenit Petrohrad/Rus.), Ľuboš Hajdúch (MFK Ružomberok).

Obrancovia:

Radoslav Zabavník (Sparta Praha/ČR), Martin Škrtel (Zenit Petrohrad/Rus.), Ján Ďurica (Saturn Moskovská oblasť/Rus.), Marián Had (Lokomotiv Moskva/Rus.), Jozef Valachovič (Rapid Viedeň/Rak.), Marek Čech (FC Porto/Portug.).

Stredopoliari:

Peter Hlinka (Rapid Viedeň/Rak.), Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg/Nem.), Marek Sapara (MFK Ružomberok), Ivan Hodúr (Slovan Liberec/ČR), Matej Krajčík, Dušan Švento (obaja Slavia Praha/ČR), Marek Mintál (1. FC Norimberg/Nem.)

Útočníci:

Filip Hološko (Manisaspor/Tur.), Róbert Vittek (1. FC Norimberg/Nem.), Filip Šebo (Glasgow Rangers/Škót.), Szilárd Németh (bez klubovej príslušnosti), Ivan Lietava (Dukla Banská Bystrica).

 

mňa najviac upútali dve mená Szilárd Németh

jeden z mála SVK futbalistov, ktorý vie 1 on 1, ale neviem kedy naposledy odohral za klub zápas

tiež ma prekvapila nomináci Róberta Vittek(veď by mal do konca septembra oddychovať, nie?) a Ivana Lietavu, ale ako viem tréner Galis máva šťastnú ruku na nováčikov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vstup do kvalifikácie našim vyšiel vynikajúco. Naša repre porazila Cyprus na Tehelnom poli 6-1

Slovensko - Cyprus 6:1 (3:0)

Góly: 9. M. Škrtel, 33. Mintál, 43., 48. Šebo, 52. Karhan, 55. Mintál - 90. Yiasoumi, ŽK: 7. M. Škrtel (SR), rozhodovali: Orechov - Olšaneckij, Cymbal (všetci Ukr.)

 

Šebovi to teda sype. Dva zápasy, 5 gólov, skvelá bilancia. Snáď si dačo ušetril aj proti Čechom, ktorí vydreli dnes proti Walesu víťazstvo doslova v posledných minútach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Páni, tak musím priznať, že na futbal som dnes úplne zabudol, celý čas som presedel za netom. Som dosť prekvapený, takýto výsledok som vôbec nečakal. Aj keď Šebovi som veril, že nejaký gól dá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V stredu proti Čecháčkom možnno nastúpi aj Robo Vittek

definitívne rozhodnutie padne zajtra

všetko záleží len na lekároch, ale hlavne na Robovi

nebolo by dbré, keby niečo zbytočne uponáhlal a potom na to doplatil, ale jeho štart by jednoznačne zvýšil naše šance na úspech v tomto BratoVražednom boji

 

cizy

vďaka Šventovi o svojej orientácii pochybuje 76,38 % slovenskej mužskej populácie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

56-ročný slovenský kouč, ktorý sa vyjadril aj k najhorúcejšej téme medzi slovenskými fanúšikmi, ktorou je otázka Róberta Vitteka a jeho účasti v dueli proti Česku:

"Robo sa necíti stopercentne v poriadku, a preto môžem potvrdiť, že na 70 percent zajtra nenastúpi. Myslím si však, že aj bez neho budeme veľmi silní. Na jeho post máme predsa ďalších štyroch vynikajúcich útočníkov - Šeba, Hološka, Németha a Reitera."

 

viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V rádiu som na pol ucha zachytil, že český tréner povedal, že hoci by tu radi vyhrali, ani remíza by určite nebola hanbou. Jednoznačne nás nechcú podceňovať, naši si budú musieť dávať pozor hlavne na tie šdandartky, tie im proti Cypru fakt nešli. A ak dáme nejaký ten gólik, body by kľudne mohli byť naše. Budem držať palce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nakoniec som zabudol, ale podľa toho, čo som zachytil a prečítal si /a videl cez prestávku, keď som bol nazrieť/, ani neľutujem...

Slovensko - Česko 0:3 (0:2)

Góly: 10. a 21. Sionko, 57. Koller, ŽK: 49. M. Škrtel, 61. J. Ďurica, 89. Krajčík (všetci SR), rozhodovali: Bennett - Pike, Sharp (všetci Angl.), 27 683 divákov

 

Zostavy:

Slovensko: Čontofalský - Krajčík, M. Škrtel, J. Ďurica, M. Čech (24. Sz. Németh) - Valachovič (46. I. Hodúr), Hlinka - Karhan, Mintál, Švento - Šebo (46. Hološko)

Česko: P. Čech - Ujfaluši, Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Galásek - Sionko (78. Štajner), Rosický, Polák (72. R. Kováč), Plašil - Koller

 

Škoda, tuším aj vo futbale z nich máme priveľký rešpekt alebo oni na nás tak vedia. V každom prípade sme mali na to, aby sme bodovali, no len kým sa nezačalo hrať. Tieto body nám budú chýbať a silno pochybujem, že u nich im prehru oplatíme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To vcera nebola kvalifikacia, ale diskvalifikacia futbalu v predvedeni hraco v bielych dresoch! Mintal pesi domov! Nebyt Skrtela, nepomoze nam ani trio Contofalskych v brane. Obrana nehrala futbal, utocnici boli jalovi, Svento a neskor Karhan a Holosko daco sice ukazali, ale inak to bola tragedia. Galis striedal velmi cudne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neveril som, že také niečo ako Český Syndróm existuje, ale po tomto zápase som o ňom presvedčený

Ako je možné, že proti takým krajinám ako ANG, POR, RUS, SPA sme dokázali byť vyrovnaným protivníkom a mať o trochu viac športového šťastia, sme mohli pokojne v týchto zápasoch brať plný bodový počet

V stredu to nebola naša repre

- prihrávka, pokrývanie, napádanie, proste títo hráči nevedeli nič

 

- zápas vo Walles-e či doma z Nemeckom bude o celkom niečom inom

- šanca na postup tu stále žije, no z tohto dvojzápasu treba vyťažiť minimálne 4 body

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šanca žije vždy, no musíme zabudnúť na ten zápas s Čechmi, lebo tak som naozaj našich nevidel hrať už dlho /ak sa to vôbec hraním dalo nazvať.../. A ďalšou vecou je, aby naši nemali prehaní rešpekt pred súperom, ani to nerobí dobrotu. No, uvidíme...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Dvadsaťčlenná nominácia A-tímu Slovenska na zápasy D-skupiny kvalifikácie ME 2008 vo futbale proti Walesu (hrá sa 7. 10. o 15.00 SELČ v Cardiffe) a Nemecku (11. 10. o 20.45 SELČ na bratislavskom Tehelnom poli):

 

Brankári: Kamil Čontofalský (Zenit Petrohrad/Rus.), Ľuboš Hajdúch (MFK Ružomberok)

 

Obrancovia: Peter Petráš, Ján Ďurica (obaja Saturn Moskovská oblasť/Rus.), Martin Škrtel (Zenit Petrohrad/Rus.), Marián Had (Lokomotiv Moskva/Rus.), Jozef Valachovič (Rapid Viedeň/Rak.), Marek Čech (FC Porto/Portug.), Stanislav Varga (FC Sunderland/Angl.), Roman Kratochvíl (Denizlispor/Tur.), Martin Petráš (US Lecce/Tal.)

 

Stredopoliari: Miroslav Karhan (VfL Wolfsburg/Nem.), Ivan Hodúr (Slovan Liberec/ČR), Ján Kozák (Artmedia Bratislava), Matej Krajčík, Dušan Švento (obaja Slavia Praha/ČR), Marek Mintál (1. FC Norimberg/Nem.)

 

Útočníci: Filip Hološko (Manisaspor/Tur.), Róbert Vittek (1. FC Norimberg/Nem.), Ivan Lietava (Dukla Banská Bystrica)

 

Náhradníci:

Brankár: Matúš Kozáčik (Slavia Praha/ČR)

 

Hráči v poli: Peter Hlinka (Rapid Viedeň/Rak.), Marek Sapara (Rosenborg Trondheim/Nór.), Radoslav Zabavník (Sparta Praha/ČR), Maroš Klimpl (Baník Ostrava/ČR), Tomáš Oravec, Ľubomír Reiter, Juraj Halenár (všetci Artmedia Bratislava), Róbert Rák, Igor Žofčák (obaja MFK Ružomberok), Milan Ivana (1. FC Slovácko/ČR), Róbert Jež (MŠK Žilina), Vladimír Janočko (SV Salzburg/Rak.), Filip Šebo (Glasgow Rangers/Škót.), Szilárd Németh (Alemannia Aachen/Nem.), Kamil Kopúnek (Spartak Trnava), Ladislav Onofrej (Sigma Olomouc/ČR)

 

 

- no veľmi zaujímavé zmeny, uvidíme či k lepšiemu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2-zápasu WAL, GER sa pre zranenie nezúčastní LB Marek Čech

"V šprintérskom súboji s Quaresmom ma pichlo v stehennom svale a podľa vyjadrenia lekára nebudem môcť trénovať desať dní," povedal M. Čech pre Šport.

 

Šebov prvý gól na Ibrox Parku adresovaný Galisovi a divákom

- táto správa by sa možno viac hodila do témy o ostatných futbal ligách v EUR, ale chcem ním vyvolať diskusiu o správnosti rozhodnutia trénera Galisa nenominovať Filipa na už spomínaný kvalifikačný 2-zápas

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Wales - SR 1:5 (1:3)

 

Góly: 37. Bale - 14. Švento, 32., 38. Mintál, 51. Karhan, 59. Vittek,

ŽK: Koumas, Davies.

Rozhodovali: van Egmond - Meints, Ten Hoove (všetci Hol.),

28.483 divákov.

 

Wales: Jones - Edwards (58. Ledley), Gabbidon, Nyatanga - Duffy, Davies (88. Cotterill), Koumas, Robinson, Bale - Bellamy, Earnshaw (46. Perry)

 

SR: Čontofalský - P. Petráš, Kratochvíl, Varga, J. Ďurica - Karhan (67. Krajčík), J. Kozák, M. Petráš, Švento -Mintál (71. Hodúr) - Vittek (77. Hološko)

 

- fantastické, skvelé, vďaka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sporting Life (V. Brit.): "Elegantní Slováci pokorili Wales. Šanca domácich dostať sa do zóny úvah o postupe na futbalové ME 2008 bola roztrhaná na kúsky. Slovensko rozmlátilo Wales 5:1, čo je jeho najhoršia domáca prehra od roku 1908 a výsledku 1:7 vo Wrexhame s Anglickom.

 

 

To hovorí za všetko :lol:

 

www.uefa.com

 

Saturday 7 Oct 2006

Superb Slovakia strike five

Wales 1-5 Slovakia

Slovakia hit form in Cardiff to inflict the heaviest-ever qualifying home defeat suffered by the principality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Škrtel trénoval v nedeľu predpoludním naplno, do stredajšieho zápasu proti Nemecku by mal byť v poriadku a trénerom k dispozícii. V kádri je v súčasnosti 20 futbalistov, k nijakej zmene v nominácii neprišlo,"

doplnil R. Tomaschek.

 

:lol: :) :)

 

- uzdrav sa Škrťo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov