Skočiť na obsah

Veríte v reinkarnáciu, znovuzrodenie ?


game

Odporúčané príspevky

:lol:

Myslím si že se jedná o jev normální akurát my to až tak dobře nechápeme.Reinkarnace existuje ale určitě se v příštím životě nenarodíme jako nějaké zvíře ale zase jako člověk.Človek který musí zase hledat to co nenaleznul v minulém životě, to je asi to na co nejvíce zapomínáme.Naslouchat duší!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 130
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    31

  • Sniper

    12

  • happysoul

    12

  • RoSo

    6

nuž ... to je cesta k nirváne ...

 

akosi si neviem predstaviť svoj ďaľší život v tele mravca ... neviem či je to cesta k nirváne, či nie, ale keď znovuzrodenie, tak ako človek ... prejsť si tú cestu zasa a znova ... :lol:

 

hm ... možno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som nechápala vo filme, že ked sa niekto dostal do neba tak bol oblečený v bilom plášti alebo tak.Ved oblečenie nie je súčasť tela tak prečo sú oblečení? Správne by tam mali byť všetci nahí....ale to by nejak nedávalo zmysel. Mne to nedáva zmysel proste......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

Reinkarnace existuje ale určitě se v příštím životě nenarodíme jako nějaké zvíře ale zase jako člověk.

Ale ak teda predpokladám že reinkarnácia skutočne existuje, potom si myslím že v druhom živote sa človek narodí podľa toho ako konal v živote minulom. Napr. vypasený bankár čo v živote nepohol prstom sa po smrti skôr narodí niekde v osade v Somálsku ako niekde v USA na ranči.

 

 

Správne by tam mali byť všetci nahí

To by sa ti lúbilo!!! :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikdy som nechápala vo filme, že ked sa niekto dostal do neba tak bol oblečený v bilom plášti alebo tak.Ved oblečenie nie je súčasť tela tak prečo sú oblečení? Správne by tam mali byť všetci nahí....ale to by nejak nedávalo zmysel. Mne to nedáva zmysel proste......

Amici su na to prilis pruderni :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ak teda predpokladám že reinkarnácia skutočne existuje, potom si myslím že v druhom živote sa človek narodí podľa toho ako konal v živote minulom. Napr. vypasený bankár čo v živote nepohol prstom sa po smrti skôr narodí niekde v osade v Somálsku ako niekde v USA na ranči.

To by sa ti lúbilo!!! :lol:

Abych pravdu řekl,klidně to tak může byt.Duše potřebuje pro svůj duchovní postup vyzkoušet i takovou alternativu.Zajimavy poznatek pro Tebe-čím by jsi chtěl být v příštím životě?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som sedela so sestrenkou v cukrarni a zacali sme rozoberat tuto temu..

 

a nadhodila zaujimavu myslienku...

podobne ako voda, kolobeh vody v prirode...od pary, po zrazky az k vodnym plocham, a znova dokola..

takto podobne to funguje aj s ludskou dusou...jej nazor, zaujimavy nazor

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

azda by som suhlasil s Dudojenkou.

 

tieto uvahy o reinkarnacii su mi takpovediac velmi vzdialene.

pokial ide o ludske bytie nerad presahujem medze materialistickeho pojatia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

máme v tom pekný chaos :) zdravý rozum je striktne proti, romantickejšie duše by zato prijali možnosť nezmiznúť úplne ...

vedeli ste, že rané kresťanstvo rovnako malo v sebe prvky znovuzrodenia ? rovnako ako veľké náboženstvá tej doby ... :

 

Reinkarnácia, znovuzrodenie, alebo znovu–narodenie ducha v ľudskom tele, je súčasťou mnohých náboženstiev. Jedná sa o viacnásobné narodenie ducha kvôli potrebe jeho ďalšieho vývoja. Kedysi bola reinkarnácia známa aj medzi ranými kresťanmi, ale na ekumenickom koncile v Konstantinopole v roku 553 bola reinkarnácia zamietnutá a pravdepodobne boli vyčiarknuté aj príslušné state z cirkevných textov. Stalo sa tak za vlády cisára Justiniána V., ktorý mal väčšiu moc, ako vtedajší pápež Vigilius I. Tým ukončil spory „cirkevných otcov“, ktorí sa čoraz viacej odkláňali od citového vnímania jasných Ježišovych slov a namiesto toho viedli spory o rôzne rozumové výklady Ježišovho posolstva.

 

*(Zdroj: Zentrich, Duchovní slovník vodnářského věku, Reinkarkácia.)

 

 

 

kdesi som čítala, že na to celé pozerá pragmatický, na vedeckom materializme odchovaný človek z nesprávneho uhla ... že chyba je v tom, že nie sme ľudia, ktorí sa narodia, žijú a napokon zomrú, ale sme to my, veční duchovia, ktorý žijeme na krátku chvíľu v tomto hmotnom tele ... :lol:

 

napriek občasným senzačným správam z Indie, keď si malé deti "pamätajú" svoj predchádzajúci život, a moderným metódam hypnózy, ktorá vraj už preniká do netušených hĺbok a vynáša na svetlo niekoľko predchádzajúcich životov, s podrobnosťami nevídanými, ... napriek týmto skutočnostiam si človek bežne svoje predchádzajúce životy nepamätá - vraj preto, lebo by to odvádzalo pozornosť od terajšieho bytia, od terajšieho života - a ten je pre náš "duchovný vývoj" dôležitý ...

 

či sa narodíme v jednom živote ako žena, v druhom ako muž, v jednom ako chudobný, v druhom bohatý - priveľmi mi to pripomína rozprávky o spravodlivej odplate ... ale ktovie ... :)

 

boli by ste ochotný podstúpiť takúto hypnózu ? ísť ďaleko, veľmi ďaleko a pretrpieť znovu svoj minulý život ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

či sa narodíme v jednom živote ako žena, v druhom ako muž, v jednom ako chudobný, v druhom bohatý - priveľmi mi to pripomína rozprávky o spravodlivej odplate ... ale ktovie ...

:lol:

 

Nejedná se o žádné pohádky a spravedlivé odplatě, nebod tá na druhé straně neexistuje, jedná se pouze o uvědomění si vlastních chyb a v následujícím životě se těmto chybám vyhnout.

Dále, pokud by si člově pamatoval co vše způsobil v minulých životech určitě by ho to deprimovalo a brzdilo v duchovním vývoji.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedná se pouze o uvědomění si vlastních chyb a v následujícím životě se těmto chybám vyhnout....

.... pokud by si člově pamatoval co vše způsobil v minulých životech určitě by ho to deprimovalo a brzdilo v duchovním vývoji.

hm ... :)

človek sám si bez nejakej "pomoci" nepamätá svoj predchádzajúci život / či životy ...

 

kto alebo čo v ňom si teda uvedomuje tie chyby, ktoré robil ? kto určí, kedy v ňom dozreje to poznanie, že už si prežil každú formu "rozprávky" ?

ako k tomu prichádza, že nesmierne trpí - je to sínusoida ? na základe čoho sa narodí do budúceho života ako "menej trpiaci" ?

bol chudobným bitým baníkom kdesi v stredoveku ... narodí sa najbližšie ako bohatý hlivejúci inteligent ?

hm ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tazko povwedat. Toto je jedna z otazok, ne ktoru nemam uplne jednoznacnu odpoved, lwebo aj Biblia na jednom mieste naznacuje reinkarnaciu. Mozno si odnasam nieco za niekoho v minulom zivote a paterne to bude viac ludi. Ale mozno je to len blby system: Zly cas - zle miesto - zla nalada dotycnych.... Kto vie. zasade by som ako katolik na reinkarnaciu verit nemal. A ani ju neobhajujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kto alebo čo v ňom si teda uvedomuje tie chyby, ktoré robil ? kto určí, kedy v ňom dozreje to poznanie, že už si prežil každú formu "rozprávky" ?

:lol:

 

Jednoduchou logikou.Určitě bych se nenarodil tady na zemi pokud bych měl své minulé životy košér.

Jsou ještě jiné světy ale to je jiná diskuze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... aj Biblia na jednom mieste naznacuje reinkarnaciu. Mozno si odnasam nieco za niekoho v minulom zivote a paterne to bude viac ludi. Ale mozno je to len blby system: Zly cas - zle miesto - zla nalada dotycnych.... Kto vie. zasade by som ako katolik na reinkarnaciu verit nemal. A ani ju neobhajujem.

neviem kam, ale niekde som sem dávala tuším nejaký zdroj, / do ktorejsi témy / o tom, že v Biblii toho bolo viac o reinkarnácii a z novuzrodení ... nakoniec, postupne z biblie zmizli takmer všetky zmienky, zostalo jediné znovuzrodenie a jediný konečný súd ...

v prvom príspevku spomínam výskum, anketu, ktorá sa u nás robila :

 

vyplýva z nej, že kresťanom nestačí zrejme vstávanie z hrobov na posledný boží súd,... ani veriaci nie sú scopní či ochotní prijať úplne a jednoznačne, že "prach si a v prach sa obrátiš"

na to verí priveľa kresťanov v nejakú formu znovuzrodenia ... :)

 

:)

 

Jednoduchou logikou.Určitě bych se nenarodil tady na zemi pokud bych měl své minulé životy košér.

Jsou ještě jiné světy ale to je jiná diskuze.

jednoduchou logikou ...

o tej sme veľa nevedeli, ani o možnosti minulých životov / s výnimkou zopár kusých správ z budhizmu/ , kým sa neobjavili prvé informácie o hlbokých hypnózach, kde sa zrazu človek dostane za svoje narodenie ... do minulého života ...

 

nedávno som videla jeden dokumetárny film o preskúmavaní podobných prípadov ... zostali dosť kontroverzné

niečo sedelo, ale niečo, čo rozhodne malo sedieť, nesedelo ...

hm... :lol:

 

 

aké " jiné světy " ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono v podstatě vnímavý lidé tuší že existuje něco mezi nebem a zemí.Někteří ze strachu před posměchem druzí zase ze strachu zneznámá se dále o této věci nezajímají, maximálně v nějaké akademické rovině. Já jsem ale nakouknul do posmrtného života. Jsou na to různé techniky a člověk musí počítat s tím nejhorším.Každopádně nedoporučují!!! Chce to dlouhodobou přípravu přečíst mnoho knih, né jenom západní a hlavně mít touhu po poznání.Potom to člověka samo dovede k rozhodnutí se přesvědčit zda jsme ve vesmíru sami nebo ne.Z tohoto poznání jsem rád a proto jsem prostě Happysoul :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

túžbou po poznaní to celkom nebude ... túžba po poznaní je a môže byť nesmierna, len odvaha taká nie je ...

osvietené a otvorené hlavy tušili už dávno, že východ nie je "primitívny" ... západné myslenie omilostilo východné, keď sa bosou nohou pustilo do Indie a Tibetu a objavilo pre seba niečo ako Goa a reinkarnáciu a znovuzrodenie a východnú filozofiu ...

spájanie západnej vedy a východného poznania ...

hm ...

to ma privádza k myšlienke ...

keď sa človek vracia do minulých životov, sú to vždy pozemské životy ... síce niečo ako hojdačka, každý omyl v tomto živote sa nejakým spôsobom vráti v niektorom z ďalších ...

ale len na tomto svete ? je duch univerzálny ?

nepotrebujem sa, alebo lepšie povedané, skutočne by som zrejme nemala odvahu sa nechať doviesť k tomu, presvedčiť sa na vlastnej koži - či na vlastné oči ...

zostáva mi pýtať sa, pretože túžba po poznaní zostáva rovnako ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

túžbou po poznaní to celkom nebude ... túžba po poznaní je a môže byť nesmierna, len odvaha taká nie je ...

....

to ma privádza k myšlienke ...

keď sa človek vracia do minulých životov, sú to vždy pozemské životy ... síce niečo ako hojdačka, každý omyl v tomto živote sa nejakým spôsobom vráti v niektorom z ďalších ...

ale len na tomto svete ? je duch univerzálny ?

...

túžba po poznaní je a môže byť nesmierna, len odvaha taká nie je ...

:)

To záleží od priority

 

keď sa človek vracia do minulých životov, sú to vždy pozemské životy

:lol:

Zdaleka ne. Někdo se tu vrací kvůli povzbuzení druhých v jeho duchovním vývoji.Jedna se vlastně o misi jelikož je vyslaný.(Jedná se o duše které prošli úspěšně pozemskou misí a ve spirituálním světě jsou na vyšší úrovní).Mnoho duší se vrací zpět na zemi, jelikož neuspěli a musí si tu svoji pout projít znovu.Na čase nezáleží.Třeba i 1 000-krát

 

je duch univerzálny ?

:)

Každý duch žije pouze v dimenzi, kterou si získal podle jeho skutků tady nebo v jiném světě.Nikdy už neklesne ale také se nemůže setkat s duchy, kteří jsou na vyšší rovní.Nejduležitější stupen hodnocení je láska, kterou člověk obdaří svého bližního.Nemyslím fyzickou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď sa človek vracia do minulých životov, sú to vždy pozemské životy

:)

Zdaleka ne. Někdo se tu vrací kvůli povzbuzení druhých v jeho duchovním vývoji.Jedna se vlastně o misi jelikož je vyslaný.(Jedná se o duše které prošli úspěšně pozemskou misí a ve spirituálním světě jsou na vyšší úrovní).Mnoho duší se vrací zpět na zemi, jelikož neuspěli a musí si tu svoji pout projít znovu.Na čase nezáleží.Třeba i 1 000-krát

hm

že je to cesta, spôsob na dosiahnutia vyššieho stupňa, hovorí aj budhizmus ... že sú to misie na na povzbudenie druhých ? ako ?

myslela som to trochu však trochu ináč : vrátim sa k spomienkam na predchádzajúce životy ... spopularizovanou metódou je hlboká hypnóza, o tej snáď vie každý / aspoň niečo / ... zostaňme teda pri nej

v spomienkach na minulý život sa objavujú životy pozemských ľudí, sú to obyšajní ľudia s bežným životom, vojak, ktorý padol kdesi v boji, život na chudobnom írskom vidieku v ťažkom stredoveku .... vždy je to nejako sa trápiaci a trpiaci človek ...

 

je možné, že tie "vyššie" úrovne vyslané na misiu sú medzi nimi ?

v "spomienkach na minulosť" sa objavujú "len" pozemské životy ... človek, entita, sa vracia len na Zem, len tam, kde prežíva ďalší a ďaľší život - trebárs aj tisíci krát ?

 

je duch univerzálny ?

:lol:

Každý duch žije pouze v dimenzi, kterou si získal podle jeho skutků tady nebo v jiném světě.Nikdy už neklesne ale také se nemůže setkat s duchy, kteří jsou na vyšší rovní.Nejduležitější stupen hodnocení je láska, kterou člověk obdaří svého bližního.Nemyslím fyzickou

preto sa pýtam, či je duch teda univerzálny ...

prečo žijeme znovu znovu len vo svojom prostredí ... a nie v inom svete ?

iný svet nemusí nutne znamenať inú dimenziu či iný vesmír ...

alebo univerzum ako také je málo ? prečo si pamätáme len to pozemské utrpenie ?

 

láska k blížnemu rezonuje vo viacerých náboženstvách

len je to nanič

hlásanie nestačí

lásku treba žiť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozřejmě že-misionář- může i zahynout, třeba i jako voják.Ale během svého života nebo i svou smrtí může někoho nakodovat aby se zamyslel nad důsledkem teto války a utrpení.Ůčel mise je splněn.Možná to zní dost morbidně ale pro duši je odchod z těla vysvobození.

 

:lol:

 

Co se týče vzpomínek pouze na předešlé pozemské životy v hypnoze anebo jinak,tak je to pouze proto že duše je pouze ve stadiu kdy pořád ještě nevzládla své poslání.

 

:)

 

Pokud se jedná o tu lásku k bližnímu a že je na nic a že se má prožívat tak to je pouze Tvůj názor a ja nemohu ovlivnovat Tvé názory.Až budeš časem konfrontovat tento pohled na lásku sama se sebou možná změníš názor .Je to individuální a ještě neumíráš

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

láska k blížnemu rezonuje vo viacerých náboženstvách

len je to nanič

hlásanie nestačí

lásku treba žiť

 

Pokud se jedná o tu lásku k bližnímu a že je na nic a že se má prožívat tak to je pouze Tvůj názor a ja nemohu ovlivnovat Tvé názory.Až budeš časem konfrontovat tento pohled na lásku sama se sebou možná změníš názor .Je to individuální a ještě neumíráš

:lol:

nie som si istá, či chápem dobre, čo si napísal ... zdá sa mi, že sme sa neporozumeli ...

 

myslela som to tak ... nie, poviem to ináč :

lásku k blížnemu ako článok viery nájdeme aj v kresťanstve / stačí zatiaľ jedno náboženstvo ako príklad / ... je tam, v Starom zákone je toho málo, v Novom zákone oveľa viac, na tom sa viac menej zakladá kresťanstvo ako také ...

obligátne vracanie sa do minulosti kresťanstva môžeme vynechať, stačí, ako sa stavajú k láske k blížnemu veriaci dnes, horšie, lepšie, je im ľahostajná, ľudia / aj veriaci / sú všelijakí ...

 

o láske k blížnemu sa priveľa hovorí ... ale málo sa koná ...

preto som napísala, že hlásanie / písanie, rozprávanie / o láske k blížnemu nestačí ... tým nespasíme nikoho ani nikoho nepohladíme po duši ...

 

písala som, že tú lásku treba žiť ... tu a teraz, dnes byť dobrý na svet, zajtra už môže byť neskoro ...

 

povedala som to presne opačne : nie že je láska k blížnemu na nič, ale tak, že lásky k blížnemu nikdy nie je dosť ...

 

ja nemusím umierať, aby som zmenila názor

môžem umrieť hocikedy ... lásku k blížnemu žijem tu a teraz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov