Jump to content

Recommended Posts

D'Ady

malokedy sa mi sniva (resp. neviem, ze sa mi sniva) a ked uz, tak len vynimocne si z toho nieco pamatam...

Tuto noc som mal ale pomerne zivy sen, v ktorom bolo take zmiesane panoptikum postav z mojho okolia, ze sa to nedalo zabudnut...

Dejiskom bola firemna akcia / oslava cohosi nasej organizacie, ktora sa odhravala podla sna na nejakom ostrove, resp. niecom, kde sme sa prepravovali kompou, velkou, asi ako je cez Dunaj do Visegradu. Na akcii klasika, zradlo, pitie, vseobecne ne-bujare veselie. Potom sa dostavila "delegacia" z generalneho riaditelstva, kde teda boli aj realni pracovnici, ale medzi nimi aj moja davno-davna platonicka velka laska oblecena v bielom. Potom sa v deji nic zvlastne nestalo, az kym neprisiel nejaky cas, kedy sa tito rychlo bez rozlucky pozbierali, ze musia ist, aby stihli poslednu kompu. V skutocnosti tam ale ziadna kompa nebola, no ja som za nimi uz nestihal dobehnut, len som ich videl na konci dlhej ulice so stromoradim, ako nasadaju do bielej dodavky, aku v skutocnosti aj v robote mame... Ona mi uz len zdialky pred nasadnutim do auta zamavala...

Potom sen este pokracoval na tej akoze akcii, ktora sa uz viac podobala na vodacky kemp, zacalo prsat, opity riaditel si lahol spat do nafukovacieho clna atd., mozno este nejake nepodstatne detaily...

pana beka, toto fakt nemavam casto :D

• Upvote 1
  • 2 weeks later...
  • Replies 895
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• littlewitch

162

• game

127

• Vilma Flinstonova

73

• arwiel

67

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eien... Sen prvy. Tie sny su ako pribehy z knih,ktore dnes citaju mladi ludia. Mysteriozne a plne spletitych zahad a akcnych dejov. Sen o vesmire...vesmir,je nieco nekonecne..preto aj v tvojom zivote

nedávno som sa ocitla v ešte Gottwaldove, v babkinom starom byte, a vedela som, že potrebujeme pomoc, boli tam so mnou vnúčatá, nie tie, ktoré reálne mám, ale tie deti, ktoré som v tom sne mala tam, b

Tak po odmlke pokracujem :) Lopata.. Jednuduchy sen o tuzbe a obavach,tvoje podevomie riesi,co ak..poznat,ze si opatrny a taktny,ak ide o tvojich priatelov..veselost...bude ti veselo .. :lol:   Ignat

Vilma Flinstonova

malokedy sa mi sniva (resp. neviem, ze sa mi sniva) a ked uz, tak len vynimocne si z toho nieco pamatam...

... ale medzi nimi aj moja davno-davna platonicka velka laska oblecena v bielom. Potom sa v deji nic zvlastne nestalo, az kym neprisiel nejaky cas, kedy sa tito rychlo bez rozlucky pozbierali, ze musia ist, aby stihli poslednu kompu. V skutocnosti tam ale ziadna kompa nebola, no ja som za nimi uz nestihal dobehnut, len som ich videl na konci dlhej ulice so stromoradim, ako nasadaju do bielej dodavky, aku v skutocnosti aj v robote mame... Ona mi uz len zdialky pred nasadnutim do auta zamavala...

...

no fuj, sny s bielymi šatami nemám rada. ked som taký sen mala, vždy sa niečo také stalo, čo mi nejako negatívne dlhodobo poznamenalo život.

Ale zas nie je veľa ľudí, ktorým sa sny aj vyplňajú. 

to je pravda.
otázka ovšem je, či viera v sny napĺňa skutočnosť, alebo naopak... nejaké podvedomé očakávanie niečoho privolá patričný sen, ktorý už raz bol, a mal taký a taký dôsledok...

ovšem že sú aj senzitívni ľudia, je tiež pravda, ale poznám nepomerne viac ľudí, ktorým sny nehovori nič, ovšem a takých, ktorí budú stonať nad nejakým snom... a keď ho rozoberieme, je to úplne normálna reakcia odpočívajúceho mozgu na istú situáciu či videné - počuté.... mám jednu takú kamarátku, ktorá vždy nad všetkým stoná, nie len nad snami, ale nad konaním ľudí ... a ke´d to rozumne a logicky rozoberieme, nie je tam žiadna záhada. spravidla je to len povaha, dávno známa, a IQ, tiež dávno známe.

ovšem pekné sny si pamätám celé desaťročia, ale nepripisujem im nič... :)

Vilma Flinstonova

sny s bielymi šatami a nedajbože so svadbou, sú u mňa vždy predzvesťou pohromy, sny s blatom či kalnou vodou sú predzvesťou choroby. Sny s bábätkom všetia nepríjemnosti, ale nie vždy, záleží na nedefinovateľnom pocite po prebudení, akéhosi dojmu z toho sna (u tých predošlých to neplatí).

Sny s vlasmi môžu veštiť nepríjemnosti, ak ide o vypadané vlasy. A zuby tiež nie sú ktoviečo, vypadnutý či nebodaj vytrhnutý zub - návšteva Zubatej. A zas som sa nemýlila, nedávno sa mi také snívalo, a vo štvrtok sme šli na pohreb Flinstonovmu bratrancovi...

priezračná voda niekde v prírode je dobrá, podbne ako zelená lúka.

vyzerá to, že akože som veľmi zlé médium pre nejakých hypnotizérov či iných ľudí pracujúcich s vedomím či podvedomím, na sny som senzitívna. Môže to byť dar, ale radšej by som bola niekedy bez toho, bojím sa toho.

• Upvote 1
  • 4 months later...

dnes ešte za tmy som mala podivný sen...
snívalo sa mi kdečo, viackrát sa v noci prebudím, tých snov je viac, ako zvyčajne, ale toto ... prebrala som sa,
bolo ešte tmavo... a s takým stiesneným pocitom, že božínku, niečo nie je v poriadku, ... musím sa do toho pustiť....
vzápätí mi napadlo, že to, čo musím spraviť, je vstať, do tej tmy a vetra, ktorý som začula pišťať za oknom...
a pustiť  sa do príprav a ísť do práce....

pár sekúnd premýšľania, a napadlo mi, že jeje, dnes nie, je predsa sobota....
a pár sekúnd premýšľania... a jej... ty nevstaneš, dievčatko, bo si si odriadila chrbticu, bolíš jak fras, tak nikam nejdeš...

obrátila som sa na druhú stranu a spala ďalej.... bolím jak fras, ale nemusím dnes za tmy do roboty a z roboty.... :)  :doh:

• 1 month later...

snívalo sa mi, že som si v snári hľadal, čo sa mi snívalo. bolo tam napísané čosi pozitívne, ale nepamätám si, čo.

• Upvote 1
  • 4 weeks later...
Vilma Flinstonova

pred pár dňami som nejakému protivovi dodala potkany z nejakého kanála veľké asi ako riadne macatý domáci králik. vytešovala som sa, ako sa ich naľaká. A chystala som sa k zubárovi. teda už aj lepšie sny som mala. 

• Upvote 1
  • 1 month later...

posledné dva dni sa mi sníva s nebožtíkmi, ktorých som osobne poznal. a tejto noci som zase po dlhom čase bežal parkúr cez moje rodné mesto. dokonca som si dal jedno kolo aj po mojej strednej škole.

zjavne doma u nás, pretože to bola "doma" a bola tam aj rodina, a bol to dom.... a okrem toho drevená truhlica, podobná tej, akú sme kedysi v praveku vyrobili pre nášho potomka na hračky...
v tejto bedni priehradky....

a vedľa mňa clovek2 .... a spoločne sme robili poriadok v šatstve a taškách a topánkach.... pritom toho bolo tak málo, že sa to zmestilo všetko do malej bedne, ale odkiaľsi doniesol - sa tam zrazu zjavili aj jeho nejaké veci a vážne sme riešili čo z toho ešte vyhodiť, čo uložiť...

ale zmysle mi unikal. ale clovek2 bol poradcom pri upratovaní bedničky so šatstvom.

clovek2

he, mne sa minule snívalo niečo podobné ako saharovi - celý sen si nepamätám, len viem že som v ňom rýchlo bežal, zobudil som sa na to, celý zadýchaný... trochu ma to prekvapilo, lebo zásadne nebehám ani keď sa ponáhľam... ale je dosť dobre možné, že som bežal ti pomôcť s upratovaním ;) alebo od teba, keď bolo toho upratovania veľa :D

v mojom prípade to bolo behanie a skákanie cez prekážky, chvíľami dokonca na rukách, po zábradliach a tak... a pritom s úplnou ľahkosťou, bez námahy a veľmi rýchlo, svižne. cítil som sa pritom fantasticky. a tiež som sa potom na chvíľu zobudil. niekoľko strán dozadu som tu opisoval jeden sen a v ňom bol úplne rovnaký moment. akurát tejto noci sme bežali dvaja. ja a synovec.

Vilma Flinstonova

niekedy sa mi sníva, že lietam . len tak, pomocou rúk, celkom príjemné sny. 

• 6 months later...
electric blue
pred 30 minútami, sahara napísal:

divný sen... hisham mi napísala sms, že sa zabije, ak sa jej do pár minút neozvem... why??? prečo práve ona a prečo práve toto...

héé? :wtf:

pred 33 minútami, sahara napísal:

divný sen... hisham mi napísala sms, že sa zabije, ak sa jej do pár minút neozvem... why??? prečo práve ona a prečo práve toto...

pretože mozog je hodne zaujímavý orgán a sny sú nepredvídateľné a úžasné zároveň... keby sa to snívalo mne, tak sa nečudujem, pred pár dňami som sa dostala tu do hĺbok k legovi a k hisham. :)

Dňa 21. 3. 2020 at 15:42, Vilma Flinstonova napísal:

niekedy sa mi sníva, že lietam . len tak, pomocou rúk, celkom príjemné sny. 

čítala som a počula o lietajúcich snoch... ja som nikdy lietajúci sen nemala.
a akosi mi ani nechýba...

ale čo som tiež nikdy nemala, aj keď sa sem tam prisní trochu nepríjemnejší sen, prípadne taký, že z neho mám chvíľu neistý pocit... ale nikdy sa mi neprisnil skutočne zlý sen a nikdy ma nekvárila žiadna nočná mora.
nikdy ma nikto nenaháňal, žiadne desy besy a mory...

vám sa to stáva?

• Upvote 1
pred 1 hodinou, game napísal:

nikdy ma nikto nenaháňal, žiadne desy besy a mory...

mne sa minule snívalo, že sa skrývam pred policajtmi, mesiac predtým som zas utekal, až tak, že som sa zobudil celý zadýchaný...

pritom v reále, ak teda nerátam, že pri šoférovaní občas nepovažujem max povolenú rýchlosť za dogmu, tak som vlastne celkom vzorný občan ... s tým utekaním je to tiež tak, lebo normálne nebežím ani keď musím - neviem si spomenúť  koľko rokov som nohami nehýbal rýchlejšie ako bežnou chôdzou :laugh:

• Haha 2
pred 23 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

Vraj je to zdravé

možné to je, ale skúšať to radšej nebudem, načo riskovať ak by sa náhodou ukázalo, že až také zdravé to zas nie je :laugh:

inak, aj jeden z mojich potomkov mal minule zaujímavý sen - prostred noci sa zobudil, a povedal svojmu zhavranelému bratovi, že je strašný debil, lebo sa mu snívalo, že ich teleportoval do cudzieho domu :hufi:

• Haha 1
  • 5 months later...
sahara

snívalo sa mi, že ma zaočkovali. len tak, na križovatke, keď som stál na červenú. došiel chlapík v skafandri a pichol mi vakcínu. trochu ma trápilo, ako mi dajú vedieť, kedy ísť na druhú dávku, keď odo mňa nepýtali žiadne údaje, ale naskočila zelená a musel som ísť.

• Like 1
Vilma Flinstonova

nedávno som sa ocitla v ešte Gottwaldove, v babkinom starom byte, a vedela som, že potrebujeme pomoc, boli tam so mnou vnúčatá, nie tie, ktoré reálne mám, ale tie deti, ktoré som v tom sne mala tam, boli vraj moje vnúčatá. Bola noc. Nejako som vedela, že sa odtiaľ musíme dostať, ale neviem, prečo. Objavila sa tam aj moja babka (už je aspoň 30 rokov nebohá), snažila sa ma upokojiť, ale ja som vedela, že niečo nie je v poriadku, taký sen plný zmätkov. 

Iný sen: bazén a ja plávam a plávam do omrzenia, snažím sa čo najrýchlejšie. Neboli to žiadne preteky, neviem, prečo som sa tak snažila. Ale nebolo to nepríjemné. 

A ďalší sen, asi najdivnejší: mala som sa rozhodnúť, či ostanem s Flinstonom, alebo budem s jedným bývalým kolegom (v reále by som ho nechcela ani na zlatej mise, a nie, nebol to Truhlík, bol to iný kolega, s ktorým sme mali korektný kamarátsky vzťah, dobre sme vychádzali, ale aj keby som mala ostať na ocot, určite by som si nevybrala jeho). A v tom sme som dôkladne zvažovala všetky pre a proti pre obidvoch, a tiež ako povedať tomu, ktorému poviem nie, že nie. 

Dosť čudné sny.

• Like 1
  • Thanks 1