Skočiť na obsah

Nižšie Ja, nevedomie, sny


Janka R

Odporúčané príspevky

Sahara: pri výklade kariet Smrť znamená často (záleží aj aké karty sú okolo) dôležité zmeny, ktoré človek musí ustáť.

 

ako jemne napísané Vilma:) " musí ustáť " :) Smrť v Tarote je koniec. Definitívny. Odvahu do vykladania- sme dospelí a život je dobré žiť nie ustáť... :smile2:

 

Aj v najidealnejsej chvili tvoje podvedomie ocakava neocakavane veci

 

Podvedomie? nejestvuje... B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lepšie povedané všetko máme v mozgu, naukladané pekne vo svojich šuflíčkoch, niektoré používame, niektoré sa zalepili starinou, a občas sa v snoch či pocitoch deja vu objavia ...

 

ešte k nevedomiu a podvedomiu a intuícii ... psychológia rozlišuje, a minimálne trochu rozlišuje aj obyčajný človek, nemusí byť Freud :)

Nevedomie http://sk.wikipedia.org/wiki/Nevedomie

Podvedomie http://sk.wikipedia.org/wiki/Podvedomie

Intuícia http://sk.wikipedia.org/wiki/Intu%C3%ADcia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale joj game:) skús vlastnými slovami a na základe osobných skúseností ;) máš podvedomie? je ešte jeden pojem, ktorý súvisí so snami- nižšie Ja. ak s ním neviem pracovať, objaviť ho, vyjadriť - prejaví sa ako krvák vo sne napríklad. ps: som zvedavá, či pojem nižšie Ja nájdeš v nejakej encyklopédií :smilieee:

 

a psychológia je teraz v obrovskom procese...sama som zvedavá, k čomu dospeje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám predstavu, k čomu príde najnovšie psychológia, od Freuda sme už kúsoček ďalej, a vyvíja sa stále, čo je pre ňu ako vedný odbor jednoznačne pozitívne.

 

áno, mám podvedomie, možno aj intuíciu, a zrejme aj nevedomie, ako hocikto iný, len kdekto ináč, ako nie sme rovnakí, nemáme rovnako podelené spodné prúdy vedomia.

ja mám tie latky nižšieho Ja celkom iste inde, než alarm, a inde, než Janka R, a inde, než littlewitch ... čo pokladám za úplne normálny stav :)

 

a mám rada moje sny ... vyšetrovala som už vraždu, a sprchovala sa na otvorenom balkóne na veľkom šedom sídlisku, a objavujú sa v nich dávno zomrelí ľudia a dávno zbúrané miesta, a mačky, a tisíce vecí, ktoré mi pripomenú sny, nie sú zlé, nie sú nikdy krvavé, občas trochu nepríjemné, keď sa mi v nich pripomenie človek, ktorý bol zlý v skutočnosti ...

nesníva sa mi o nich preto, lebo sa zrazu vynoria z ničoho, ale preto, lebo ich nosím v otvárateľných šuflíkoch, nezalepených, minulosť sa prelína so súčasnosťou, žijem ňou, a sníva sa mi o nej ... moje nižšie Ja sa mi za farebné sny mstí asi inak ...

ale moje farebné ozvučené spomienkovo súčasné snové zmysly - nezmysly mám rada, nikdy nie sú zlé, nikdy to nie sú mory, nikdy neboli krvavé, a nelietam v nich ... :)

 

nižšie Ja http://www.universalwisdom.in/topicItem/long/cz/vy____a_ni____j_.pdf :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa toho čo píšeš, by mohlo mať Tvoje nižšie Ja podobu mačky..alebo supa(zomrelí,zbúrané miesta)...alebo hyeny(zomrelí)...sprchovanie na balkone- to je mačka :) hm...vyšetrovanie vraždy...pes????

 

ani šuplíky nejestvujú..všetko vibruje v rôznofrekvenčných(farebných) vláknach okolo :happyroll: a teraz by sa ma asi niekto spýtal, že na čom fičím :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa toho čo píšeš, by mohlo mať Tvoje nižšie Ja podobu mačky..alebo supa(zomrelí,zbúrané miesta)...alebo hyeny(zomrelí)...sprchovanie na balkone- to je mačka :) hm...vyšetrovanie vraždy...pes????

 

ani šuplíky nejestvujú..všetko vibruje v rôznofrekvenčných(farebných) vláknach okolo :happyroll: a teraz by sa ma asi niekto spýtal, že na čom fičím :smilieee:

 

ale kdepak :)

jedno moje Nižšie Ja je prívetivý milý tvor, ktorý mi celý život dopraje prakticky denne a zväčša príjemné sny, ...

každú noc sa mi sníva, celý život, náhodne som vybrala pár snových zážitkov, ktoré sú v tejto téme na posledných pár stranách, a rozhodne nepíšem sem každý svoj sen, len občas, keď mám na to náladu, alebo to bolo niečo, čo možno zaujme aj iného, alebo len tak, lebo som si spomenula, alebo niekto napísal svoj sen a mne to pripomenulo ...

spomienky na minulosť v snoch sú zväčša príjemné, veci, ktoré som mala rada ako decko, nepríjemné spomienky si našli cestu, ako sa s nimi sen vyrovná ... dom, ktorý nám asanovali, lebo menili celú štvrť, mačky, lebo som o nich práve čítala celú kopu detektívok, ... vyšetrovanie, lebo moja celoživotná vášeň sú detektívky - vzhľadom k tomu sa mi snívalo mizerne málo vyšetrovaní :) ....

teraz prirovnáme každý jeden sen k niečomu ? :) to by muselo byť moje Nižšie Ja kompletné zoo :)

 

ja mám šuflíky, odjakživa ich mám, a mám ich rada také, aké sú ... aj keď niektoré nemajú ani trochu príjemný obsah, a otváram ich len výnimočne, s miernym trhnutím, ale sú tam :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemienim sa stat odbornikom na tuto problematiku, takze to studovat nebudem... a v zasade mi moze byt jedno, že Carl Gustav Carus zaviedol pojem nevedomie pred 150 rokmi; wiki zdroj je len o tom, ze tam zatial nikto nedoplnil o nevedomi nieco ine...

z porovnania tych dvoch odkazov je zrejme, ze nevedomie je len podmnozinou podvedomia

 

a ohladom nizsieho a vyssieho Ja, by som uviedol mozno jednoduchsi odkaz na clanok

http://probuzeni.blogspot.sk/2010/10/nizsi-vyssi-ja-popirani-prvotniho.html#!/2010/10/nizsi-vyssi-ja-popirani-prvotniho.html

 

len som už akosi mimo tejto problematiky, jej studium ma prestalo zaujimat tak pred 25 rokmi...

 

btw - Janka - dobry matroš ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedysi mi jeden kamarat povedal, ze kazdy z nas si dokaze vylozit svoj vlastny sen, pretoze pozna svoje myslienky, sny tuzby obavy...a najlepsie zo vsetkych...lenze...vlastne sa obcas boji aj sam pred sebou si povedat potichu, ci nahlas, co v tom sne "vidi"...preto je pre mnohych lepsoe a jednoduchsie, ak to za nich povie nahlas niekto druhy :).....obcas citim uz obavy ludi, ked sa blizia ku mne so svojimi snami, co im poviem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kdepak :)

 

1/teraz prirovnáme každý jeden sen k niečomu ? :) to by muselo byť moje Nižšie Ja kompletné zoo :)

 

2/ja mám šuflíky, odjakživa ich mám, a mám ich rada také, aké sú ... aj keď niektoré nemajú ani trochu príjemný obsah, a otváram ich len výnimočne, s miernym trhnutím, ale sú tam :)

 

1/ jj,game, Tvoje nižšie Ja môže byť naozaj kompletné zoo ...proste chaos- vadí? :flowers:

 

2/ šuplíky..ok. pokiaľ si spokojná so svojím životom, zdravá a šťastná pokračuj...a maj rada svoje šuplíky...prečo nie. aj keď teda pavučiny občas treba povymetať :)

 

.....obcas citim uz obavy ludi, ked sa blizia ku mne so svojimi snami, co im poviem

 

a tak to chceš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1/z porovnania tych dvoch odkazov je zrejme, ze nevedomie je len podmnozinou podvedomia

 

a ohladom nizsieho a vyssieho Ja, by som uviedol mozno jednoduchsi odkaz na clanok

http://probuzeni.blo...-prvotniho.html

 

len som už akosi mimo tejto problematiky, jej studium ma prestalo zaujimat tak pred 25 rokmi...

 

2/btw - Janka - dobry matroš ;)

 

1/ja to vnímam presne naopak - podvedomie je neurčitý pojem pre javy (psychicko duševné), ktorým sa nerozumie :) a býva zamieňané s intuíciou alebo inštinktom...ozaj- skúste podvedomie niekto vysvetliť...svojimi slovami...ako sa prejavuje? kde je? napríklad intuícia má centrum v mieste tzv Tretieho oka. súhlas?

 

2/všakže ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nikoho nenutim prist so snom za mnou, je to na nich...co chcem a co nie je len moja vec s analyzami snov to nema nic spolocne

hm...tak toto presvedčenie Ti doslova závidím malá čarodejnica :thumbsup:

 

vám už musí asi načisto *****.

 

otoč to sahara :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka podvedomie je vo mne, ale nepoviem či v prste, nechte, oku, alebo nebodaj niekde inde ?... proste vo mne :)

 

ok. a ako sa prejaví Tvoje podvedomie? kedy ho použiješ? kedy ho potrebuješ?

 

littlewitch napísala, že ona podvedome očakáva neočakávané aj v najideálnejšej chvíli...čiže predpokladá, domnieva sa,že sa niečo udeje.ak by som išla ďalej- tým predpokladom, domnienkou si ono neočakávané formuje, tvorí, priťahuje...je to jej koncept. ak ho používa pri výklade sna - ľudia, ktorí majú strach, cítia sa neistí..atp sa oň oprú možno ho prijmú a začnú fungovať rovnako.

a je to v pohode, ak im to pomáha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Janka, kludne si to mozes mysliet, rovnako ako si mozes mysliet, ze rozumies veciam, ktore prezentujes

len si tam skus zaradit este fakt, ze tie veci nemaju navod na pouzitie

 

ale určité usmernenia,teórie,filozofia a skúsenosti iných sú k dispozícií. a tie môžem skúmať a porovnávať ich so svojím vnímaním danej témy. a predovšetkým o nich diskutovať . :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mozes o tom diskutovat, len diskusia v tvojom ponimani sa obcas meni na "meranie pipika", aspon ja to tak citim

chcel som ta len upozornit, ze existuju veci medzi nebom a zemou, ktore nemusis zvladnut

 

koniec off topic, lebo nas game zrusi ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sahara, sme na diskusnom fóre, tak diskutovať, či napísať svoj názor môžeme v ktorejkoľvek téme ... :)

Ja sa však snažím riadiť heslom: ži a nechaj žiť ...

... síce si príspevok prečítam, ale keďže mi to nič nehovorí, nerozumiem tomu, alebo si myslím niečo úplne iné

a nemám chuť, či vôbec nepovažujem za potrebné reagovať, tak ten príspevok, či celú tému "obídem".

To, že ja mám iný názor, že niečo neuznávam, to ešte neznamená, že tú pravdu mám ja. :smile2:

 

Oslovila som síce teba, ale naozaj to neplatí iba na tvoju osobu, ono to platí pre všetkých.

A teraz sa prosím vráťme k téme, ktorá je "O snoch". :vysvetlujem:

Ďakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vrana je zase v nesprávnej téme.

 

to bol havran sahara...a bolo to o požiarnikoch a ich nedostatočnej ochrane. ale akcia už skončila. :smilieee:

 

jj, ja viem, na čo narážaš, DÁdy mi to napísal tiež...ibaže- otočte to chlapci ;) môžem ja za to, že môj spôsob diskusie vnímate ako meranie si pindíka? a možno nielen Ty a D´Ady...lenže, ak Ťa téma zaujíma, skús nájsť spôsob, ako pokračovať a niečo sa dozvedieť...miesto neustáleho hodnotenia a posudzovania. :flowers:

 

A teraz sa prosím vráťme k téme, ktorá je "O snoch". :vysvetlujem:

Ďakujem.

 

secretka, práve teraz rozoberáme na základe čoho sa sny vykladajú, a ja napríklad spochybňujem určité - podľa mňa skostnatelé hoci bezpečné - koncepty :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov