Skočiť na obsah

Po čom ženy naozaj túžia?


Eiensama

Odporúčané príspevky

Podnet na túto tému vznikol po asi niekoľko minútovom ochkaní a achkaní s game a po tom momente, keď som sa zrazu rozvášnila na tému, že čo ženy naozaj chcú a čo nám ukazuje TV. Toď veľký rozdiel.

 

V televízii a v romantických knihách to býva také komplikované. Z každej ženy tam prakticky spravia takú pipku, ktorá si k šťastiu vyžaduje romantickú večeru pri sviečkach, muziku v pozadí, výlet v balóne či na jachte, prípadne chlapa, ktorý jej tam po dobu niekoľkých minút bude do uška šepkať romantické táraniny, má na tele 8 geometrických tvarov a atď... Samozrejme, česť výnimkách. Samozrejme, zažiť takéto niečo by asi aj potešilo nejednú ženu... Ale je to naozaj tak? Je presne toto či iný stereotyp to, po čom ženy túžia?

 

Game drahá, zase sa musím vrátiť presne k tomu, čo som povedala aj tebe. Podľa môjho názoru niet tomu tak. Koľkokrát som sa rozprávala s babami a každá bola iná, s inými skúsenosťami a predsa len ich slová pritvrdili len to, čo si ja osobne myslím.

 

Žena túži po bezpečí. Napadá mi taká situácia, ktorá je v celku jednoduchá... Žena nepotrebuje nič z toho, čo som spomenula hore, stačí jej, keď ju jej drahý zoberie do náručia a len ju tak pevne drží... Je to vrúcne, jednoduché a pekné objatie. Ruky partnera ju držia a ona sa cíti bezpečne a netreba nič iné len ten pocit, ktorý plynie z tohoto objatie - že pri ňom je v bezpečí, môže sa na neho spoľahnúť a ničoho sa nebáť... Podľa mňa žena toto potrebuje. Bezpečie a istotu u partnera, ale tak môj názor sa niekomu nemusí rátať.

 

Tak povedzte, čo si myslíte vy? Po čom žena naozaj túži? Majú tie filmy a programy pravdu? Je predsa len pravda, že bez vetra sa ani lístok na strome nepohne... Ale, nuž, som na vážkach. Rada by som si vypočula názory aj pánov aj dám a aj nech sa vyjadria z vlastných skúseností. :]

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tažko sa odpovedá ale si myslím že každá žena potrebuje cítiť že ju partner ľúbi takže raz za čas jej doniesť kvety, zobrať ju na večeru dakde na romantickú prechádzku. Určite žiadna žena nebude reptať. Samozrejme ale potrebuje mať istotu vo vzťahu a rodiné zázemie. No ale sú samozrejme aj potvory a tie treba nechať na pokoji:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno nie u každej ženy, ale rokmi sa tie hodnoty trochu menia, podľa toho, čo prináša život

nie priveľmi, ale ... nie je potrebná nakoniec ani tá kytička, keď je to len gesto ...

romantická večera ... áno, ale nemusia svietiť sviečky a visieť ružové girlandy, a muž nemusí strkať tam hodvábnu škatuľku s niečím nad čím má správna sebavedomá či menej sebavedomá či akákoľvek nahodená žena zalapať po dychu ...

večera tak spontánna, len pre tú chvíľu ... len nápad ... poďme na večeru

nech žijeme akýkoľvek emancipovaný svet ... je mi jedno čo si myslia feministky, chrániaca ruka je dôležitá

zrejme aj najsebavedomejšia žena občas potrebuje cítiť oporu ...

a nie každá je práve tak silná

žena potrebuje muža, o ktorého sa môže oprieť, cítiť za chrbtom jeho chrániacu prítomnosť

muža, ktorý ženu podrží ... aj keď nepochopí, ale aspoň sa tak tvári, nevyčíta hlúposti a drží nad vodou, keď sa rúca svet

muža so silnou širokou láskavou hruďou

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, s tym vobec nemozem suhlasit... hoci ako game vravi, s kazdou je to ine a tiez je aj fakt, ze rozne zeny mozu mat rozne priority, ale v podstate na prvom rebricku byva to bezpecie, ta dovera v partnera a opora. muz so silnou sirokou laskavou... a vyholenou hrudou. ehm.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mňa teda to bezpečie prvoradé je... potrebujem vedieť, že ma niekto ochráni, že sa mám o koho oprieť, že mám pri sebe tú spomínanú hruď... /nemusí byť vyholená :lol:/

potom je to určite úprimnosť... ktorú som chybne nevyžadovala a keď som začala, skoro ma to zložilo, ale prišla som na to, že je to lepšie ako žiť v nevedomosti...

a potom by sa hodili spoločné záujmy alebo aspoň také nejaké dopĺňanie sa... taká určitá synchrónia, harmónia... pochopenie... i keby mal byť partner odlišný, mal by ženu chápať, podporovať ju, dopĺňať /to všetko myslím obojstranne/, chápať aj keď nechápe a vždy si nájsť spoločnú reč, záujmy, jednoducho hocičo spoločné...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre skúsim to inak. Ak budeš mať partnera u ktorého budeš cítiť že by ťa ochránil a podobne ale svoje city k tebe by neprejavoval nijak žiadnou romantikov? Neviem možno som až veľký romantik ale myslím si, že chlap by mal nie len ženu ochraňovať a starať sa o ňu a podobne. Ale mal by ukazovať svoju náklonosť aj inak. Ale to záleži aj od veku tej dotyčnej ženy. Pretože vekom sa prijority ženy menia a samozrejme aj naše :). A ešte k tomu ochraňovaniu keď pozerám na niektoré páriky tak by som skôr povedal že tie ženy ochraňujú tých chlapov a nie ony ich :lol: .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopatka, každú ženu podľa mňa poteší, keď dostane kvet, pozvanie na večeru, keď sa zapália sviečky, keď dostane prekvapenie... ale nie je to prvoradé... aspoň u mňa nie... načo sú mi kvety, ja potrebujem jeho prítomnosť... ak by ju chcel, tú prítomnosť, týmto spôsobom umocniť, nech sa páči...

a to, že ženy obraňujú mužov... podľa mňa je to najlepšie, keď je to také vzájomné, i keď si nemyslím, že žena pre chlapa strelí druhej žene, to skôr chlap druhému chlapovi... ale i také sa stáva...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, ja ale nepotrebujem, aby mi moj chlap dokazoval svoje city ci naklonnost darcekmi, romantikou a atd :] su zeny, ktore si to jasne vyzaduju, ale aj tie, ktore radsej nie. v mojom pripade vsak ide hlavne o to, aby tu bol - aj ked by nemusel byt stale pri mne fyzicky, ide o tu vzajomnu doveru, ktoru by som si ja osobne ako ta zena vyzadovala. to, o com hovoris ty... nuz neviem ake zeny si stretol, ja poznam aj take aj onake.

 

a tak sa zda, ze to ochranovanie beries dokonale a nechutne doslovne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nazvala by som to takou spriaznenosťou, to, čo by som chcela...

 

a to ochraňovanie v zmysle tom, že je pri mne, ako povedala Eien, nemusí byť fyzicky, ale stále v ňom mať oporu, vedieť, že je tu pre mňa, že sa mu môžem posťažovať, vyplakať sa, že ma utíši, poteší, že sa na neho môžem kedykoľvek a s čímkoľvek obrátiť, že je tu len pre mňa...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...niekedy túžia po tom, aby boli proste "len" ženami...občas mám pocit, že v istej chvíli sa vo vesmíre čosi dôležité "pos****" a odvtedy sa ten kolotoč nedá zastaviť...hm

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tomu ma napadol jeden taký pekný výrok, no neviem či pravdivý, ale je pekný:

 

Všetko, čo chce muž od ženy je, aby mu rozumela.

Všetko, čo chce žena od muža je, aby ju miloval.

 

(Sokrates)

 

 

Ale podľa toho som aj ja žena

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetko, čo chce muž od ženy je, aby mu rozumela.

 

Môže byť, žena by mala porozumieť tomu, že keď je Liga Majstrov tak treba dať na stôl vychladené pivo a potichu sa vytratiť z obývačky.

 

:lol:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata - správne je Sokratovmu...a znamená niečo v tom zmysle: "Ži a nechaj žiť", čiže slová, ktoré zaznejú pri obrade: "Beriem si ťa...netreba brať doslovne"

Pekný deň :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"ži a nechaj žiť" je skôr o tolerancii samotnej, nie je to celkom totožné so sokratovým výrokom ...

sokrates hovorí o tom, čo podľa neho očakáva od vzťahu muž, čo žena

ale ako x výrokov nesčíselných filozofov a vedátorov každého druhu o čomkoľvek, ani tento nie je celkom presný

stačí pozrieť knihy či stránky citátov a to množstvo konečných právd o vzťahu muža a ženy ... sú ich na tisíce

neviem hovoriť za mužov, alebo nechcem ... ale nemyslím, že oni očakávajú len porozumenie, zrejme zato aj lásku a náklonnosť

milovať ženu ? áno ... ale rozumieť jej je dosť dôležité, aj keď hodne zložité : ) ... si myslím ja

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a znamená niečo v tom zmysle: "Ži a nechaj žiť", čiže slová, ktoré zaznejú pri obrade: "Beriem si ťa...netreba brať doslovne"

 

...prosim? to, ze muz chce porozumenie a zena, aby ju miloval, znamena hento? aky je v tom suvis? prosim ta, vysvetli mi to, lebo nech sa na to pozeram ako dlho a ako intenzivne chcem, zmysel to absolutne nedava. nedochadza mi to, nerozumiem tomu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Po com zeny tuzia? Co ja viem, ako ktora, sa spytam a viem.

 

Podla mna ziaden problem nebol(som si nevsimol, vedeli sme sa dohodnut)kym nebudete mat dieta. A to dieta bude mat cca 2 roky a to si ja myslim a vidim, ze je sebestacny clovek. jemu staci dat krajec chleba ci kakao a je spokojny, on sa o seba postara(jasne ze sa mu je treba venovat,pracovat na schopnostiach), jasne ma plienku(niektore sikovnejsie sa aj pytaju). Ale zeny si myslia ze sa one treba stale starat neustale, dozerat. Ani same to nemaju radi(nepotrebuju to), ani ja. Oni sa aj same vedia clapkat v 5 cm vode(pr.vo vani, v bazene).

 

Najvacsi rozdiel(boj) medzi mnou a zenou nastal dnes. Lebo zeny maju ten materinsky pud. A tim detom nedaju dychat.

Tie deti su nenormalne (aspon pre mna , som si vsimol) inteligentne a schopne. Neverim ze sa chlapcisko utopi v 5 cm vode ked je ma schopny kopnut do kolena ci "citovo vas vie manipulovat".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...prosim? to, ze muz chce porozumenie a zena, aby ju miloval, znamena hento? aky je v tom suvis? prosim ta, vysvetli mi to, lebo nech sa na to pozeram ako dlho a ako intenzivne chcem, zmysel to absolutne nedava. nedochadza mi to, nerozumiem tomu.

 

 

 

Eien - myslela som to asi tak, nechať partnerovi dostatok slobody, volnosti - trebárs k jeho koníčkom, záujmom, nechcieť ho mať príliš uviazaného a sledovať každý jeho krok - i to je poruzumenie a on ju bude i preto milovať a vážiť si ju...

No, poznám páry zn. "nevolníctvo" a je to des. Myslím, že niektoré ženy túžia až príliš vlastniť...

Ale otázka - Po čom ženy naozaj túžia - je závislá na mnohých faktoroch - zovšeobecňovať a dať jednu odpoveď je nepresné...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechať partnerovi dostatok slobody, volnosti - trebárs k jeho koníčkom, záujmom, nechcieť ho mať príliš uviazaného a sledovať každý jeho krok - i to je poruzumenie a on ju bude i preto milovať a vážiť si ju...

 

to áno, to všetko je ok a platí, len to pre mňa nie je celkom pretlmočenie toho konkrétneho sokratovho príspevku ... ono keď to poprevraciame z každej strany, môžeme k tomu prísť, ale ži a nechaj žiť je predsa len trochu iné

sokratov výrok je oveľa tesnejší, dáva konkrétny návod, a pritom vlastne nič nehovorí, zužuje všetky tie možnosti vzťahu na niečo, čo mi trochu pripomína vzťah chlapa krčmového vedátora, ktorý sa po sakra tvrdej objaviteľskej práci uvoľní s kamarátmi pri pive, s domácou micou ... viem, alebo veľmi dôvodne predpokladám, že sokrates to tak nemyslel, ale tú predstavu to práve teraz vo mne vyvoláva ... ale teraz som skeptická tak všeobecne ku kdečomu, takže ...

ži a nechaj žiť je voľnejšie, o mnoho voľnejšie, a práve pre ten des v niektorých vzťahoch zrejme na to treba dozrieť ... a vlastne neviem či sa to dá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ronja, dik za odpoved, ta dava zmysel, to ano, ale ty si dany sokratov vyrok prelozila ako "zi a nechaj zit" co, na druhej strane, proste nedava zmysel a suvis.

 

Všetko, čo chce muž od ženy je, aby mu rozumela.

Všetko, čo chce žena od muža je, aby ju miloval.

 

(Sokrates)

 

Tento vyrok celkom jasne hovori, co obe pohlavia tak vseobecne chcu. Zatial s tym musim suhlasit, hoci by sa to dalo povedat aj naopak, a to teda; zena chce od muza, aby jej rozumel, a chlap od zeny, aby ho milovala. Plati to pre obe pohlavia a prakticky to plati aj pre vacsinu parov a ludi, hoci kazdy to inak uplatnuje :lol:

 

Ale ked uz sme v tejto teme, skus sa vyjadrit. Hoci hovoris, ze sa neda povedat, po com zeny naozaj tuzia, ty predsa zena si, tak mozes sem napisat to, po com ty tuzis. Tiez som sem cepla moj subjektivny nazor, ktory zaroven obsiahol aj mnoho dalsich veci, ktore som si vsimla u ostatnych zien.

 

 

Slimak

 

Jednak je tvoj prispevok maximalne od veci, a jednak ma tvoj laxny pristup k vychove a dozoru nad detmi hrozi. Neviem, ci si bol celkom pri zmysloch, ked si sem capol taku maximalnu blbost, kde sa prakticky stazujes na to, ze zeny maju materisnky pud a chcu si byt iste, ze ich dieta je v poriadku. Takemu decku staci malo, aby bolo stastne, to je pravda, ale zabudol si na jednu vec; daj decku hracky, jest, postel, daj mu velky priestor, vodu, kde sa moze capkat, ale pokial mu nedas svoju pozornost a lasku, tak i tak neprezije. Dieta potrebuje lasku svojej matky, jej pozornost, a aj svojho otca.

 

Ten rozdiel medzi tebou a zenou napisem jednoducho a laicky; ty to mas na haku a ona nie. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja by som tak povedala, zena potrebuje oporu (nemyslim barle :lol:), prosto, ze ak sa nieco deje, tak vie, ze dotycny tam bude a nech aj nevie priamo pomoct, tak pocit, ze zdiela trable a stoji pri zenicke je dost dolezity.. kaslat na sviecky a srdcia, ak v krizovych situaciach "po ruke" nie je... kedysi som mala tuzbu, aby bol blondak s modrymi ocami, dnes je to inak.. ak ma zena pocit, ze je schopny pre jej trable odlozit nieco ine a pomoct, citit spolupatricnost, to je super...

jo a este pocit, ze ju nebuzeruje vkuse a nepotrebuje full servis.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne všetky ženy sa viacmenej zhodli na tom, po čom naozaj túžia

 

neviem, ako sú na tom krásky, ktoré investujú do seba a lovia pracháčov, ale myslím, že väčšina bežných žien je zajedno ...

nepotrebuje drahé darčeky, aj sviečky a cukrové srdiečka môžu prísť, raz začas, ale keď nebudú, nič sa nestane, ale aj tak sú nanič, keď za nimi nie je muž, ktorý je oporou a dokáže sa tváriť že chápe a nestrácať nervy pri tom, keď je žena podráždenejšia či citlivejšia, keď v nej práve pracujú hormóny, keď nie sú prvoradí krčmoví kamaráti, keď je tam, keď je potrebný ... len je proste tam

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, ako sú na tom krásky, ktoré investujú do seba a lovia pracháčov

tie su na tom velmi jednoducho... akurat im drzim palce, ked su v srabe, to su ti ich blizki veeelmi daleko na to, aby im pomohli...

jo, nechcem zovseobecnovat, ale obcas to tak uz chodi, haldy kamosov a ziaden priatel...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

tie su na tom velmi jednoducho... akurat im drzim palce, ked su v srabe, to su ti ich blizki veeelmi daleko na to, aby im pomohli...

 

hm,oni su aj blizko,ale nechcu ten svrab chytit.zato ty rovno drzis palce,ble.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov