Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

tak ale už toho mám dosť, zasa je to tu.

Littlewitch, ak môžeš, skús prosím vyložiť, čo na to povieš, či to vidíme rovnako...

Flinstone nebol, ale môj partner bol zločinec, ktorého som sa bála a vedela som, že odpravil najmenej dvoch ľudí, lebo som mu musela pomáhať odpratať mŕtvoly (to sv tom sme nebolo, len som si pamätala, že v minulosti sa také čosi udialo). Zato ale ho nejako naštvala moja mladšia dcéra (tá, čo má obchodík s kvetmi a doplnkami a čo je v ZA), ale v tom sne bola ešte dievčatko, tak možno 6-7 ročné. A ten lotor ju zabil. Nijako som tomu nermohla zabrániť, v tom sne som už rezignovala, už som neverila, že ešte mám nejaké iné východisko ako mu byť úplne podriadená a podieľať sa na jeho zločinoch, s ktorými ale vôbec nesúhlasím, a volať polišov ma ani nenapadlo, skrátka som cítila len tupú bolesť nad tým všetkým...a doniesol predo mňa moje dievčatko v igelitovom vreci, vraj ju mám lepšie zabaliť a pôjdeme ju niekam odpratať, a ja som len rozmýšľala, kam a ako ju schováme, miesto aby som hľadala u polišov ochranu, bála som sa. nakoniec som ju uložila a zabalila s tým, že už nevlázdem a dokončím to zajtra (toto sa dialo akože večer). A ráno keď som ešte otvorila to vrece, aby som ju lepšie uložila, zrazu sa vrece pohlo a moje dievčatko sa posadilo. našťastie to hovado nebolo doma, a zrazu všetka tá ťarcha zo mňa spadla, zrazu som pocítila obrovskú úľavu a radosť, až mi v tom sne slzy vyhŕkli, a aj silu, vyobjímala som si dcérku a ona mňa, a zrazu bola letargia a rezignácia preč, ale vzklíčilo vo mne rozhodnutie vzoprieť sa, brániť si dcéru i seba, zariadiť si život po svojom, bez neho, a už som sa nebála. Po tomto rozhodnutí pocítiac akési bezpečie, som sa prebrala. Fujtajbl, dnes sa aj bojím ísť spať...

vopred ďakujuem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

posledné dva dni hodne živé, úžasne farebné a hodne činorodé a ozvučené sny...

 

prvý včera, deň predtým sme s kamarátkou rozprávali o jednom kúzelnom dome a dvore - tam sme kedysi chodievali celá rodina, patril maminej najstaršej sestre, a bolo to dokonalé kúzelné útočište pred svetom... dvor, umelecké výrobky, dielňa drevára, cudzokrajné trávy, pávy, moruše, a vždy niečo ešte krásnejšie a ešte novšie...

čarodejná krajina, ktorá ešte existuje, ale je pre rodinu navždy zakázaná, pretože manželka najmladšieho syna z rodiny - hoci už má aj ten syn 60, a mal tam úchvatnú dieľňu a stroje a bol to najlepší človek pod slnkom... prišiel o všetko, manželka ho pripravila o dom, o záhradu, o dielňu, o každý trs trávy...

 

ale o tomto kúzelnom raji sa mi snívalo...

zasa sme tam boli takmer celá rodina, bratranci, sesternice, dokonca dve kadibudky, nádherná atmosféra, ale potom aj krv... bol to veľmi zvláštny sen.

 

druhý dnes, to som upratovala, z gruntu, v spálni, vysávačom každú jednu škáročku a zrnko prachu, za príslušného zvuku vysávača, za môjho poučovania pre potomka, ako sa správne každý týždeň upratuje... upratovala a hýbala a skláňala a vrtela som sa ako to nerobím už pre zjavné dôvody hodne dávno...
a nedoupratovala som, zobudila som sa, a to som bola ešte len kdesi pri okne a pri skriniach : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi boli škvrny na Lune...túto noc som napriek únave ani ja nevedela zaspať a ešte o 3 ráno som sa prevracala na lôžku. A ráno som už o 6 bola hore...ale tak som sa utešovala, že lepšie ako zasa nejaké nočné mory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

:zubiska: no tak mne sa dnes snivalo, ze som bola na audiencii u anglickej kralovnej :zubiska: :king:  ..nie na sukromnej, bolo tam viac ludi, podavali sa zemle so susenou sunkou... :zubiska: a vacsina ludi dostala na pamiatku v cervenom zamate viazanu knihu a ja som dostala leporelo o konikoch... :w00t:

 

ty jo..to teda bolo..a to som sla spat celkom triezva...moje nervy :lach:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lw by ti to vyložila raz dva,

ja len toľko, že mieriš do vyšších kruhov, leporelo o konikoch od samotnej kralovnej, to nie je len tak :)

 

zato ja som mala včera sen... premýšľala som, či to dať do erotických snov, či sem...

 

bol síce super, ale erotický vlastne nebol, resp. sa len tak trochu štrajchol, erotika tam bola snáď len v myšlienkach vzdialene... no dobre :)

každý vie, že môžem skupinu Queen... nijako mimoriadne ma neohuroval Freddie, hoci hlas mal parádny, ale tá vysoká chudá kudrnatá postava podivne všestranne talentovaného človeka menom Brian May.

aj v dnešnej podobe, s hrivou, o ktorej povedal jeden britský moderátor vedeckých programov, keď Dr. Briana Maya pozvali na akúsi vedeckú diskusiu, že prvýkrát v živote vidí človeka, ktorý sa skutočne podobá na Sira Newtona...

 

a sen...:

apropo k tomu snu je, že som celý večer počúvala a pozerala na YT Queen : )

 

netuším, ako som sa tam dostala, zrazu som bola medzi spústou ľudí, ktorí krúžia a pracujú pre skupinu, kdesi vo svete, po koncerte, a... akoby každý okolo nás automaticky predpokladal, že my dvaja sme kamaráti, ktorí patria k sebe.

niekto tam kdesi v zákulisí niečo varil, priniesol ochutnať, naberalo sa rukou... pripomínalo mi to nejakú srílanskú ryžovú dobrotu. nabrala som, a ako kúsok odo mňa sedel Mr. May pol zadkom na zvýšenom pódiu, nahol sa k mojej ruke a nabral ústami ochutnať, tak úplne prirodzene, akoby to robil bežne ...

a ďalej netuším, hralo mi k tomu Bohemian Rapsody, a potom sen odplával do ríše snov... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi ešte ako tínežerka som občas mávala podobné sny, len nie s hudbou a hudobníkmi, ale o hokeji a vtedajších hokejistoch, že sa so mnou bavili ako rovný s rovným, ako kamarát s kamarátkou v šatni po nejakom zápase, potom sme niekam šli, oni a ja, a tak podobne. kde tie časy sú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

toľko nemohúcnosti v Tomášových príspevkoch a toľko trápenia sa v zamestnaniach a tie sugestívne opisy...

 

nakoniec museli zanechať stopu aj v podvedomí, najprv som sa čudovala, prečo až teraz, ale tie včerajšie Tomášove popisy otrasne príšernej roboty, keď si nemôže ani len zapisovať postupy a nie je častokrát čas ísť ani na záchod, si nakoniec vybrali daň v sne....

pospájali sa s mojím dlhoročným zamestnaním, kde na niektorých miestach a obdobiach skutočne nebol čas ísť ani a záchod,

postupov a kdejakých produktov a prác a tu tak a tam hentak bolo neúrekom, a áno, všetci sme si zapisovali spústu postupov...

 

a akosi som sa znovu dostala na jednu maličkú pobočku s dvomi zamestnancami, s ktorými ani z voza ani na voz, odkiaľ som sa celé hodiny nevedela dostať, lebo som nemohla dokončiť prácu a urobiť dennú uzávierku, lebo mi nikto nevedel povedať jedno číslo pokladne...

 

celé to pôsobilo presne tak desivo, chaoticky, zúfalo, ako keď Tomáš popisuje svoje práce... nakoniec som radšej vstala (akože nadobro sa zobudila a vstala z postele), pretože sa mi sen vracal a pokračoval na etapy, aj keď som sa medzitým budila, radšej už som ho nechcela ďalej snívať... br.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

no ooo mne sa dnes snivalo, ze sme sa dohodli, ze ideme s game do kina, cakala som ju v aute..pri zastavke game vystupila z autobusu MHD a neomylne zamierila ku mne, aj ked sa normalne nepozname..mne sa tiez zdalo, ze to bude ona..vyzerala ako Paula Miazgova skrizena s pani Rafikovou :zubiska:  len mala blond vlasy a okruhle okuliare, oleceny mala dlhy kabat staroruzovej farby s kozuzinovym golierom..kukla na mna, zahlasila, ze este ide kupit pukance a niekam odcupkala :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

videla som v snoch blato, šli sme kamsi na nejaký výlet či čo, to sa nepamätám, ale na to blato si dobre pamätám. Snažila som sa to zaplašiť, že ved je to len sen, ale darmo. Blato a špinavá voda = choroba. A večer som čakala na Flinstona, a toho nikde. Asi o 19:30 už som to nevydržala, takto enskoro zasa nezvykne chodiť bez toho, že by mi dopredu povedal, že príde neskôr, a volala som. Flinstone nedostupný. Inokedy sa akurát rozčertím, že načo je mu mlobil, ked sa mu nedá dovolať, zas mu nevolávam každý deň, nie som stíhačka. teraz som mala iný pocit, nepokoj, nevedela som obsedieť. A asi za pol hodiny zavolal sám, zo zaťovho mobilu, že je v nemocnici, že Ninka (vnučka) tam leží a zať tam je s ňou, dostala infúziu. Nevedia, čo jej je, zajtra jej budú robiť veškeré vyšetrenia. Doobeda ešte ked volala dcéra, dokopy nič jej nebolo, len mala nejakú vyrážku. A vraj poobede už vracala. Do prdele, dúfam, že to nebude tá meningokoková meningitída, tam býva vracanie a vyrážka...oooch len to nie, dúfasm, že tentokrát sa mýlim a moja diagnóza je nesprávna a že je to len nejaká v podstate neškodná infekcia. A ja ani nemôžem za ňou ísť, kvôli tej debilnej žltačke. Som z toho úplne vedľa. A nemôžem robiť nič,  vôbec nič. 

Ale spomenula som si, že dcéra včera niečo hovorila že vraj obe majú nejakú chorobu rúk a nôh, nuž som si to vyhľadala, a veru to ecistruje, ibaže nielen rúk a nôh, ale aj úst. Vraj to spôsobuje enterokok a je to chytľavé a môže dôjsť aj k dehydratácii. Vraj to trvá asi 10 dní. No pekne. Keby to chcelo rdšej byť toto, lepšie ako tá hrozná vec vyššie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tuto noc som zasa chodila po nejakom travniku prerusovanom brazdami od nakladaku, plnymi blata, ktoremu som sa snazila vyhnut, mala som na nohach pekne semisove bezove cizmicky. Takte zas blato. zas choroby. rano som volala svatke, ona tam v tom spitali, kde lezi mala, robi, a samozrejme, bola s nou. Vysledky samozrejme este nie su, ale vyzera to dobre a ze uz len nelezi, uz aj robi neplechu, takze toto snad bude ok. Kde docerta to udrie tentokrat. To keby som vedela, to keby mi v tych blbych snoch bolo nejako naznacene, nech mozem urobit protiopatrenia.Ale to mi tie blbe sny nepovedia, ony svione mi len povedia, ze nieco take bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

No v posledne dva dni som mala hodne cudne sny...

Vcera som bola pre cosi ohrdnuta polovickou,

dnes som nesustale narazala na podivneho tvora - nieco ako predlhe pavucie nohy tenke cervovite telo, hlava ako modlivka... furt sa prezradil tym, ze mu niekde vytrcali tie dlhe nohy... no fuj.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

prišiel som z roboty, zámky na dverách boli vylomené, z domu nič nezmizlo, akurát v garáži som mal zložené nejaké stroje z roboty, z ktorej som už cez 20 rokov preč :O

 

zaujímavý sen :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snívalo sa mi síce už pred dvoma -troma rokmi, ale neustále sa k tomu snu vraciam v myšlienkach - išiel som po ceste, spadol na mňa strom a zabil ma. žiadna bolesť, žiadne prekvapenie, len neopísateľne dobrý pocit. náhle uvoľnenie od všetkých problémov, od všetkého, čo ma kedy ťažilo, od vecí, o ktorých som ani nevedel, že ma trápia. zrazu nič z toho už nebolo, všetko opadlo, ostal len nekonečný pokoj. opýtal som sa sám seba - "pre TOTO si sa trápil?!" vtedy, v tom sne som bol sám sebou, aký skutočne som, bez balastu života. možno som videl svoju dušu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sen, o ktorom sníva s otvorenými očami viac ľudí. bola by to krásna skutočnosť.

 

zabudla som... asi pred týždňom sa mi snívalo s clovekom2. že čo, vôbec netuším. len niekam prišiel, bol, a potom zmizol. to bolo celé.

beriem trochu in lieky na spanie, spím ináč, niečo sa mi sníva, ale kdesi hlbšie, málokedy si pamätám, len nejakú mätež....krajšie bolo, keď sa mi snívali farebné ozvučené sny, takmer vždy v nich bolo detstvo, starý dom, niečo z minulosti, mačky...

ale mám pocit, že si budem priať, aby sa mi sníval sen, že som zrazu preč. a raz by sa to mohlo aj splniť. už si upratujem, ale musím si upratať všetko.

 

 

zvyknú sa vám snívať lietajúce sny?

nedávno som o nich kdesi čosi čítala, že to čosi znamená, ale mnňa sa to netýkalo, tak som dokonale zabudla, čo....

nikdy sa mi nič také nesnívalo...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nastastie nezvyknu  :zubiska:  nemam rada vysky

 

sa mi dnes snivalo o harmancekovom caji..ale uz neviem co 

 

a este, ze som sa niekde s kamoskou vyvalovala na plazi v plavkach ona kukla na moje nohy a vyhlasila, ze potrebujem depilaciu..potom prisiel nejaky ujo naniesol mi dlhy pas vosku na nohu pravu, povedal ze o chvilu mi to pride strhnut..a uz neprisiel :zubiska:  tak som s tym pasom chodila az do prebudenia

 

no ta tak :zubiska:  :zubiska:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zvyknú sa vám snívať lietajúce sny?

posledný, čo si pamätám bol ešte niekedy na strednej. odvtedy už nie. ale aj tak to bolo také lietanie možno meter nad zemou. , skrátka som po chodníkoch alebo po chodbách nechodil, ale lietal nad nimi. snívalo sa mi to vtedy dosť často.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som už písala, že snívalo sa mi o lietaní 

Sníva sa mi občas, že lietam :) je to veľmi príjemné, vznášať sa vysoko v oblakoch, slovami to len ťažko opísať, ale stojí to za to.
No "lietam" aj v realite, lebo viem si vychutnať šťastie, lásku .. :poletujem:

Inak, tiež som veľmi vďačná za jeden sen so svojim už nebohým strýkom. Mali sme veľmi pekný vzťah, zomrel 50-ročný. Veľmi ma to samozrejme bolelo, ako každého, kto stratí svojho blízkeho človeka.
Vo sne sme sa stretli, vyzeral mladšie, niečo možno po tridsiatke, bol veľmi šťastný a dorozumievali sme sa myšlienkami.
Povedal mi slová, ktoré ma veľmi potešili ... bol to živý sen ... to čo sa v tom sne stalo, čo som vnímala, cítila, videla .. to bolo niečo čarovné .. :angel:,

snívajú sa mi rôzne sny, milé, vtipné, zaujímavé, čarovné, aj živé... no občas aj smutné..

 

tiež som sa vo sne už videla aj mŕtva, dokonca v truhle, ľudia sa prišli so mnou rozlúčiť, vnímala som, čo si myslia, videla som raz vo sne  aj svoj náhrobný kameň, a čo bolo prekvapujúce, že tam bolo vyryté iskra

 

keď sa mi sníva o mojich blízkych zomrelých, o mojom otcovi, o strýkovi... vyžaruje z nich pokoj, šťastie..

 

 

minule sa mi snívalo so zomrelým švagrom,  na Fóre som ho už spomínala. zomrel pred 2 rokmi, nedožil sa svojich 53 r. bol to už druhý sen s ním.

v prvom sne, sedel na lúke pri mojom manželovi a svojom bratovi, počúval ako sa rozprávali, usmieval sa, vyžaroval neskutočný pokoj

 

v druhom sne, to je čerstvé.. snívalo sa mi, že sme boli vonku na slávnosti, veľa ľudí, bol tam aj nebohý  švagor, ktorý začal spievať: Živite ľudije na blaho svita.. zrazu prestal spievať,  ľudia pokračovali. stála som blízko švagra, tak som ho oslovila a povedala, aby spieval..veľmi pekne čisto spieval... pozrel sa na mňa, aj radosť aj niečo tajomné.. odišiel

 

no  ráno, keď som bola v práci, čo sa udialo už bola  skutočnosť. zazvonil  mobil, bolo nám oznámené, že máme hneď prísť do rodnej dediny, že švagrina po nebohom švagrovi mala úraz, že zavolali záchranku, spadol v dedine strom Gaštan a zasiahol  moju švagrinu..  rýchlo sme nasadli do auta a šli za švagrinou, vôbec sme nevedeli čo sa vlastne stalo, čo je s ňou..  švagrina bola v šoku,  ležala priviazaná na nosítku, naložili ju a odviezli sme ju do nemocnice na CT- čko. boli to ťažké chvíle čakania, plné strachu.. čo je s ňou ako dopadne  CT- čko, no našťastie v poriadku, aj keď strom Gaštan  ju zasiahol  do hlavy, ruka, noha tiež bez vážnejších zranení. jedno auto zdemolované na šrot, ďalšie dve autá  tiež poškodené  našťastie švagrina  pri tom nešťastí, mala veľké šťastie, je bez vážnejšieho zranenia,  v poriadku, a to je najdôležitejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prebraté od psychológa, ktorý sa vraj 20 rokov zaoberá snami... https://sibyla.zoznam.sk/clanky/c1282126/co-prezradzaju-vase-sny.php
z jeho knihy vybratých ako chuťovka zopár najčastejších snov...

 

Lietanie

 

Univerzálny obraz: Povznesenie sa nad vrchol, nad všedný život.

Pohľad cez objektív: Pokúšali ste lietať? Alebo ste leteli bez námahy? Jednoducho ste vzlietli alebo sa vám to podarilo až po niekoľkých pokusoch? Odkiaľ a  kam ste leteli? Boli ste sami alebo vás bolo viac? Ponad čo ste leteli? Spôsobovalo vám to radosť alebo strach?

Osobné zaostrenie: Je to jeden z najbežnejších a najpríjemnejších snov zároveň. A je to jeden z najuniverzálnejších obrazov prechádzajúci všetkými kultúrami. Znamená, že sa povznesiete nad všetko, čo je na zemi. Keďže je to obyčajne veľmi príjemné, sen sa obyčajne viaže na nejaké pozitívne pocity, zážitky či skúsenosti. Indikuje silný pocit slobody a nadhľadu, čo môže reprezentovať smerovanie k vyššiemu stavu vedomia alebo duchovné spojenie. Lietanie doslova rozširuje perspektívu, lebo sa na svet pozeráte z výšky, a taká je aj jeho symbolika – získavate širšiu a dokonalejšiu životnú perspektívu.

Netreba však prehliadať, že ten istý pocit povznesenia nad všedný svet môže byť nevedomým obranným mechanizmom. Keď sa vám sníva o  lietaní, možno by ste sa mali sami seba spýtať: Obchádzam niečo, snažím sa „preletieť“ ponad nejaký konflikt alebo v reálnom živote „nestojím pevne na zemi“?  

 

 

 

aj keď je to jeden z najbežnejších snov, nikdy som v sne nelietala... a nemôžem povedať, že by mi to chýbalo... pritom sa mi snívajp spravidla sny prepletené s realitou, trochu pozmenenou, a minulosťou a detstvom a starým domom a niekedy s celým fórom... a už nejaký čss mám problémy so spánkom, tak sa mi nesníva alebo si nepamätám, niekedy len nejaké vibrujúce pocity, ale netuším, o čom sen bol... ale mám zopár ešte aj z detstva, ktoré boli hodne zaujímavé, pekné, pátrala som v nich ako v detektívke, bola som v nich zamilovaná, ale lietať som nelietala nikdy :)

 

 

a zazrela som tam niečo, čo veľmi radi používajú filmári a kdejakí autori kdečoho: nočné mory....

tak to je ďalšia vec, ktoré som ešte nikdy v živote nemala...

 

máva tu niekto nočné mory, dámy a páni?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov