Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

neriadim sa snárom. Mám v hlave svoj výklad. A ten spájam ešte s pocitom zo sna.

Môže sa mi snívať, že mi ušiel vlak. Ale môžem mať ráno po prebudení blbý pocit - potom je výklad taký, že o niečo prídem, niečo nedokončím, niečo sa mi nepodarí a podobne. Ak nemám z toho po prebudený blbý pocit, znaemná to skôr niečo v tom zmysle, že ma minie niečo zlé, dosiahnem niečo, čo som nečakala a podobne.

ešte k ohňu: v mojich snoch oheň či s dymom alebo bez dymu neveštil nič dobré, hádku s niekým, dostanem vynadané a podobne, ak nie horšie. Výnimku tvorí táborák či ohník na opekačke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

málokedy si pamätám sny, ale minule sa mi snívalo o lienkach :) mal som ich tuším štyri v dome, a vynášal som ich von na trávu, jedna mi spadla z ruky na zem, ale prežila to bez ujmy na zdraví :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll: to nemusí platiť na teba či iných, ale na mňa to platí. takže je celkom možné, že u teba bude všetko v pohode :) bodaj by bolo.

 

clovek:

príjemný sen, s lienkami je to fajn.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tie moje sny sú chvíľami jedna katastrofa. Hlavne ten čo sa mi opakuje dosť často (hlavne vtedy ak si zdriemnem poobede, alebo na večer). Vtedy sa mi sníva, že moje telo je vo veľkých kŕčoch a padám z gauča) Vždy ma to dosť vyľaká 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nazbierala som za igelitku asi potkanov, doma, postrkané kdekade za trubkami kúrenia a radiátormi a za nohami stoličiek, a asi sa pchali dnu cez ani nie milimetrovú medzeru v rohu sieťových dverí na balkón ...

ale nemali priveľmi chvostíky, a niektoré mali len taký mini, ako škrečkovia, a podobali sa na morské prasiatka ... vyťahovala som ich za srsť a strkala ich do bielej igelitky, kde čušali v kľude ... v byte boli všade okrem bezchvostých potkanov celé hromady topánok, cez ktoré som sa potkýnala pri love na tie podivné potkany ...

tak toto bol hodne divný sen

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to aj ja strácam reč. Viem si aj lepší sen rpedstaviť. Vidím v tom nejaké unikajúce či uhýbajúce prekážky, ale záleží na tom, aký si ty mala pocit po prebudení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ten pocit nebol nejaký zlý. počas sna nebol zlý, pripadalo mi samozrejmé, že tie haldy topánok tam v našom byte sú, a pripadalo mi len mierne divné, že cez tú minimedzeru sa tlačia dnu potkany, aj mi pripadalo samozrejmé, že ich teda zbieram a strkám do igelitky ... len som sa prebrala na ten pocit, keď som sa dívala na tú igelitku vo svojej ruke, a občas som mala pocit, že sa tam hýbu, a občas zasa pocit, že sú tam kľudné, a už ich bola plná igelitka ...

 

na to som sa prebrala a potom som začala mať podivný pocit, že tak toto bolo niečo poriadne čudné, a musím si to zapamätať ... tak som sa prinútila pamätať si tento čudácky sen

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

tie moje sny v poslednom čase o zvieratkách sú vskutku viac než zaujímavé ... samé podivné zvieratká na podivných miestach ...

pár dní dozadu to boli prosím pekne červíčky, alebo larvy či ako sa to volá ... biele, maličké, trošku mišelinkované, s čiernou bodkou na hlavičke, vyzerali nesmierne reálne

neviem, čo som robila predtým, či kde som bola, zrazu som pozrela na stenu - stena bola biela s jemným strieborným valčekom

na stene taký socistický klasický vypínač - biela umelá hmota, a v strede čierny plochý čudlík ...

a tesne naľavo, od ľavého dolného okraja sa ťahal čudný fľak, veľký ako samotný vypínač, s menšími výbežkami, vyzeralo to na prvý pohľad a zďaleka ako veľmi hustá pavučina

na bližší pohľad to bola celá hromada pomaly sa rozliezajúcich bielych lariev s čiernymi bodkami na koncoch ...    :doh: ne, už stačilo zvieratiek

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

túto noc sa mi sníval špatný sen. Prvý bol o vlasoch, bola som u kaderníčky, mala som vlasy už také dlhšie, ale chcela som len trochy upraviť, nie fúkať, lebos a mi celkom pekne točili ako kedysi zamladi...ale ona vytiahla fén a fúkala...tak som si povedala že kašlať na to, hlavne že tie vlasy mám. To ešte nebola až taká hrúza. Ale ten druhý sen, to som radšej ani nemusela zaspať.

Mladšia dcéra, tá, čo mala už vo 2 rokoch držku nevymáchanú a boty toulavý, a musela mať všetko vysvetlené, bola ešte dievčatko, tak asi 2-ročné, a neviem prečo, ale vôbec ma neakceptovala, buď ma ignorovala, alebo papuľovala, alebo mi nadávala, skrátka to dieťa ma vyslovene nenávidelo, a ja som sa v tom sne cítila otrasne, bola som smutná, nevedela som, ako ďalej, ako to dieťa presvedčiť, že ho ľúbim a chcem mu len to najlepšie. Sťažovala som sa Flinstonovi, ale ten mi nič rozumné neporadil a ani neprejavil ochotu malej nejako dohovoriť. Skrátka som bola úplne v koncoch, lebo on bol jediný, od koho by si dala povedať. Veľmi zlý pocit.

Fakt sa bojím, čo sa stane. A bojím sa ísť dnes spať, radšej by som si nepamätala, čo sa mi snívalo. Načo je mi nejaké varovanie, ked neviem, odkiaľ úder príde? Keď neviem, ako sa zabezpečiť a chrániť, a pred čím vôbec?

Predvčerom som mala šťastie jak blázen. Šla som doma na wecko, už som mala namále, ale mačka sa mi motala okolo nôh, tak som spomalila, aby som jej neublížila, a len čo som otvorila dvere (bez nejakého trieskania!!!), dvierka, čo zakrývajú tie rúry a merače, vypadli a tým rohom rovno do hajzlovej misy. Keby som tam sedela, a dostala tým rohom šupu do krku či do hlavy, je zo mňa žebrák. Mačka mi zachránila - no, aspoň zdravie.

A o takom nebezpečí sa mi nesnívalo nič, pred tým ma nič nevarovalo. Ani nič také si nepamätám, že by sa mi snívalo, čo by znamenalo, že sa niečomu zlému vyhnem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ale už ale mám toho dosť! Zas ošklivý sen. Boli sme na nejakej rodinnej oslave či stretnutí, boli sme na zelenej lúke (čo je dobré), ale ked som vnučku volala k sebe, nechcela ku mne ísť - len čo ma zbadala, stiahla obočie a zazerala jak hrom do buka, a dokonca povedala, že babka je zlá, a babka je ježibaba, a škaredo sa na mňa mračila, myslela to úplne vážne. A ťahala sa furt len za Flinstonom, mňa nechcela ani vidieť ani počuť. Pomaly sa aj bojím zaspať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nočné mory pokrčujú... operácia na ľavej ruke, veľmi divný zákrot, do špitálu som si musela doniesť aj svoje periny, posteľné prádlo...v tej ruke som mala pod kožou zicherku, bolo ju treba pod kožou hmatom rozopnúť a potom cez miniatúrny otvor v zhybe vytiahnuť, pdarilo sa mi to, lebo sestrička sa k ničomu nemala, potom sa zas nemala k tomu, aby mi to vydezinfikovala, len ma vyháňala z nemocnice, že už musia tú posteľ pripraviť pre ´dalších...a tak som s perinami v rukách v silnom lejaku a vetre bežala na trolejbus, ktorý mi, samozrejme, ušiel, dve baby predo mnou pustila tá šoférka, mne zatvorila dvere pred nosom že nemôže čakať na každého....a realita je taká, že naozaj s tou rukou mám už vyše týždňa problém, bolí ma rameno tmedzi ramenným kĺbom a lakťom, len dúfam, že to ustúpi a neprepukne to do takého čohosi ako v 2013...a noc sa zasa blíži.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno by bolo lepšie nemyslieť na to, že sa noc blíži.  ona sa blíži každý deň, a spať musíme.

 

snažím sa spomenúť si, či som sa niekedy bála takto noci - pre sny nikdy. pre nedobré myšlienky, ktoré nedovolili spať, áno. pre sny nie.

síce sa mi snívajú občas hodne podivné veci, ozvučené farebné podivnosti ....

aj tú kopu červíkov vidím duševnými očami stále, zostali vo mne,  ale neradím to k nočným morám, len k debilným snom ... to by ma zbytočne zaťažovalo, báť sa, že sa mi zasa možno bude snívať niečo nedobré.

mala by som pocit, že to privolávam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Konečne po čase zasa noc, kedy si nepamätám, čo sa mi snívalo a dúfam, že si ani nespomeniem. ja si niekedy spomeniem vďaka nejakej hlúposti, napríklad zbadám na zemi nejakú húsenicu - a už si spomeniem, že som také čosi videla v sne a žiaľ aj čo to robilo a čo bolo okolo toho. Hocaká maličkosť mi takto vracia moju snovú pamäť. keby som aspoň v tých snoch nejaký vynález alebo užitočné riešenie nejakéjo dôležitého rpoblému vytiahla z pamäti...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

sen, kde sa pomotalo kdečo, a hlavne mi zrejme hodne uškodilo pozeranie fotiek bydleniek na mimibazare, a nejaké videá zvieratiek a nevydarené detektívky... : )

pomotali sa mi mačky, návštevy, postele, našla som sa aj so synom v cudzom byte, v cudzom meste, kde som sa normálne prezliekla do nočnej košele a pospala si v nejakej posteli, potom som objavila mačku z fotky na stoličke pri sporáku v kuchyni, a tá mačka bola živá, presťahovala sa ku mne do postele, ktorá bola zrazu úplne inde, gazdinej z domu furt nikde... syn medzitým tiež nikde, zostala som tam sama v nočnej košeli...

mačke sa nepáčilo, že ju škrabkám nad chvostom, a zahryzla sa mi tak mačkovsky, neprepichnúc kožu, do ruky, a utiekla.

potom sa zrazu posteľ našla zasa v inej izbe, a ktosi prišiel domov, nejaký mladý muž či chlapec, ktorý ma považoval za zlodeja v nočnej košeli...

 

a kým som sa snažila z toho sa vyrozprávať, ako som sa tam vlastne dostala /čo som ovšem netušila ani ja, takže som hodne habkala a vysvetľovala/ a zbierala svoje tri tašky!?  a snažila sa nejako dostať aj z nočnej košele...  do toho som sa zobudila a mimo sna chvíľu snívala sen ďalej, ako že ja vlastne dokončím to vysvetľovanie... :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobré zmätky!!!

 

Mne sa túto noc snívalo, že som sa ráno zobudila, vyliezla z pelecha, a niečo som potrebovala z balkóna a kukám, a tam poriadok, len dve skrinky a časť rohovej lavice, a žiadne krabice n Flinstonovým náradím, žiadne igelitky plné náradia, a tak som šla Flinstona pochváliť za to, že si upratal tie svoje veci a konečne je tottam ako u ľudí, a vtom mi napadlo prepána, ale kam to všetko dal, čo ak to napchal do perináča alebo dakde medzi šaty do skrine,,,ked som mu to potom porozprávala, len sa smial. Akože to tak určite, načo by sa takým čímsi vôbec zapodieval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

aj po urýchlenom vysadení liekov - fakticky som z nich zobrala len tri kusy - zabrali úchvatne,

od vertiga po spavú nemoc, zničené trávenie ešte jeden a pol týždňa po vysadení ... nádhera.

 

čo ale bolo úplne niečo nové, to boli sny.

premiešané s halucináciami, o ktorých som netušila, že sú halucinácie, len som po prebudení hľadala v pamäti, kde to bolo, ako to bolo, xy  tam bol, hovorili sme o tom, ale kde to má začiatok, kde a ako...

všetko sa mi premietalo ako skutočné, čo malo niekde príčinu a začiatok...

 

ani po týždni však neprišli žiadne zlé sny... všetko bolo relatívne príjemné, prirodzené, príbehové, ozajstné...

až na farbu vlasov a namiesto obéznych chudých a naopak, ale všetko to pasovalo a sedelo... a pri takom množstve spánku tých snov teda bolo....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

nočné mory sú zasa tu...v dnešnom sne som šla otca vyzdvihnúť, že ho vezmem von na prechádzku, a pani roaditeľka mi zahlásila, že ale on je už od rána mŕtvy...v tom sne ma skoro kleplo, nevedela som sa nadýchnuť, a keď sa mi to potom podarilo, nevedela som pochopiť, prečo mi nezavolali, veď kontakt na mňa majú...no fuj, dosti hnusný sen.

A noc predtým - tak to som sa prosímpekne vydala za nejakého pána Bosáka či koho, napriek tomu, že som vedela, že som vydatá za Flinstona a nechystám sa od neho odísť; reálne nikoho takého nepoznám. A tak som mala dvoch manželov: Flinstona a nejakého Bosáka...a nacvičovala som nový podpis a ktosi volal i predstavila som sa ako Bosáková...cítila som, že som neurobila dobre, že to sa nemá, ale povedala som si, že nejako bude a čo má prísť, príde...a na tzo som sa zobudila. No fuj, to aby som sa bála zaspať, už sú tu tie blbé sny zas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no teda radšej by som pripínala šunku na cgladničku ako sa gozvedela,,,ale v tom sne som sama seba utešovala, že aspoň že hádam umrel spokojný, lebo deň predtým som ho zobrala do palacinkárne ( palacinkáreň bola realita :) ).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

mne sa včera snívalo klasicky farebne, aj so zvukom, ale aj písomne...

a to je divné, pretože sa mi občas snívava, že idem niečo prečítať, ale čítať v skutočnosti nejde - vidím papier, text, písmo, ale v sne ho neviem čítať...

 

tentokrát to bolo iné, videla som text a čiastočne sa dal čítať: na fóre mi slimak nadával, písomne, a písomne sa ma zastala Hellé -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera som riešila krimiprípad, normálne vážne, už sme sa dopracovávali k výsledku, keď som sa zobudila... asi v rade pozerať komplet celé Criminal Minds necháva nejaké následky... minimálne v super snoch, ono to bolo totiž úplne vážne skvelé :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov