Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

v poslednom čase mám sny, ktoré sú samozrejme klasicky farebné a ozvučené, ale striedajú sa sny, ktoré vychádzajú z bežnej reality ako vždy, so snami, ktoré sú ... minimálne podivné, ale tiež vychádzajú zo strachov, ktoré majú reálny základ kdesi v zdraví ...

sníva sa mi každý deň, nie každý deň si pamätám podrobnosti, ale farebné dojmy a obrazy zvyčajne pretrvávajú ...

 

sníva sa mi o komárovi, ktorého som reálne videla letieť ráno v byte, vzápätí o tom, že už zasa mám z vlasov pekný "konský chvost", že už je všetko v poriadku a vlasy mi už šialene nepadajú ...

 

a pred pár dňami sen ... premietlo sa do neho to, čo vlastne z istých dôvodov trápi reálne mňa :

jeden blízky člen rodiny stratil kúsok nohy ... jednoducho ju nemal, nemal kúsok nohy, potom ju zrazy mal, vysvitlo, že ju má nastavenú umelým kúskom, a kdesi na stole ležala divná odrezaná končatina, ktorá ale nebola tým chýbajúcim kúskom ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game:

takže to nakoniec nebol zvyšok jeho nohy, ale nejaká neznáma cudzia noha? Možno sa ti bude snívať pokračovanie, že mu transplantujú ten kúsok, čo ste našli?

Ale môžem ti povedať, že kým som nečítala o tvojich snoch, myslela som si, že moje sú najdivnejšie aké môžu byť...vidím, že tie tvoje sú ešte divnejšie. A to sa niekedy aj bojím ísť do postele, čo zas v noci bude.

 

Aj mne sa z času na čas sníva s vlasmi, nedávno som sedela u kaderníčky a dala som si urobiť to také krátke mikádo, a potom som si hovorila, že načo som to dávala strihať, a vzápätí, že dobre, nie je to najhoršie...to nebol až taký zlý sen.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš,
pokračovanie nohy sa zatiaľ nekonalo ...

a tie vlasy ma vážne prenasledujú, sníva sa mi o nich dosť často - intenzívne odvtedy, odkedy mám s nimi problém, nejaké tri roky

 

ale pamätám si ešte z detstva jeden sen, ktorý bol o vlasoch, jeden chlapec, ktorý sa mi páčil, mal v ňom vlasy až pod zadok ... husté hnedé a krásne

a spomínam na ten sen dosť často, práve v súvislosti s terajšími vlasovými problémami a snami, niečo akoby prítomnosť predznamenala budúcnosť ... : )

 

ale napriek tomu, že sa sny začínajú meniť a nie sú vždy najpríjemnejšie, nebojím sa ich, zvyčajne sa premieta do nich skutočnosť, v nejakej forme, nemám zatiaľ strach ísť spať, ani strach zo snov ... hoci sú vážne každý deň pekne bizarné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Game:

tiež si myslím, že do tvojich snov - aspoň do tých s vlasmi - sa premietajú tvoje vlasové problémy, ktoré ťa už dlhší čas prenasledujú.

 

Nedávno som vo sne bola ešte veľmi mladá, mohla som mať tak 16, a boli sme na nejakej školskej akcii, a bol tam nejaký môj spolužiak, ktorý sa mi v tom sne páčil a ja som rozmýšľala, ako ho zaujať, čas sa krátil a tým aj moje šance, že si ma všimne. Nestalo sa tak, bola som pre neho totálny luft. napriek tomu som po prebudení nemala zlý pocit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

minulý týždeň mi v snoch poumieral kdekto ... jednoducho ľahol, a umrel ...

až tak, že som z tých snov začala mať na Vilmin popud o nedobrých pocitoch zo snov akýsi nedobrý pocit ...

 

ale korunoval to celé sen so Slotom ... tak to bolo niečo

kdesi tu mal nejaké voľby, a lanáril tam voličov, vyzeral presne ako ho človek vidí bežne, nachmeleného uchechtaného a zúrivého, len teraz sa viac usmieval, lebo robil kortešačky ... privítal nás, a viedol predstaviť ktorémusi svojmu poskokovi ... medzitým sa dozvedel, ako sa voláme priezviskom, a úsmev mu zvädol, už nepotreboval predstavovať, a vysvetľoval každému dookola, že tam ten človek aj tak nie je ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Slota...hehe, o tom keď počujem, tak si vždy spomeniem, ako sme boli v 5 proti 5, otázka znela, že spýtali sme sa 100 Slovákov, koho považujú za najsexi muža...padali tam rôzne tipy, od Clooneyho cez Conneryho po Brada Pitta,,,5 sme ich uhádli, ale toho šiesteho nie a nie, ani súperi to neuhádli...6. najsexi chlap bol Slota...nuž, pobavilo to nás - súťažiacich i divákov...

Určite nie je mojím cieľom vyvolávať v tebe nejaké nedobré predtuchy.

Mne sa snívajú také zmätky, že ich vôbec nedokážem reprodukovať. lepšie ako kadejaké somariny neveštiace nič dobrého.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa minule snívalo, že som bola vo Zvolene, v starorodičovskom byte na námestí, ktoré práve masívne prestavovali a prerábali, takže miesto pamätníka sovietskym vojakom bola nejaká divná fontána, miesto valašky bolo klzisko, zámok nebolo vidno spomedzi novo navŕšených kopcov s novými budovami, v jednej z bočných uličiek stál zvláštny priechodzí kostol a ulica viedla cez neho, dom, v ktoprom bývali kedysi moji starkí, bol opásaný akýmisi špirálovými pavlačami - proste celé mesto bolo akési divné, pobiehala som po ňom a nespoznávala, nevedela sa zorientovať... ale minulú sobotu som si overila, že minimálne zámok a stanica vypatrajú furt ako majú :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minulu noc uz nad ranom sa mi snivalo, ze som bol v nejakej primorskej destinacii

more sa celkom slusne vlnilo, napriek tomu v nom bolo plno - od plavajucich "pesiakov", cez clnky vsetkeho druhu, male i velke plachetnice, az po vojensku lod

a ja som si medzi tym vsetkym hovel na niecom, co vzdialene pripominalo nafukovacie kreslo, v jednej ruke pohar s mliekom a v druhej cigareta...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snivalo sa mi tuto noc ze som flirtoval s nejakou peknou slecnou :wooops: blo som do nej zalubeny,a este nejaky sen s pavukom ktory ma uštipol :zubiska: viac si nepamatam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnešnej noci sa mi snívalo o Hellé ... :smile2:

niekto mi strčil do ruky jedny noviny, a hľa !

mala fotku v regionálnych novinách aj so svojím obrovským psom, a v článku sa písalo ako o udalosti dňa, že sa prominentnej občianke mesta pes stratil,

ale našla ho !
a hellé tam vyzerala ako staršie vydanie Paris Hilton ... ale ten pes bol nádherný ! :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

asi pred týždňom sa mi snívalo, že sa v noci vraciam z nejakej akcie, vykotúľala som sa z nejakého autobusu...vracala som sa ale nie do môjho reálneho terajšieho domova, ale tam, kde som vyrastala...prechádzala som cez cestu, uprostred bol ostrovček s trávnikom a stromami - je to tam aj reálne tak dajak podobne, a vedela som, že sa musím ešte dostať k bráne, že mi hrozí nejaké nebezpečenstvo...napla som všetky sily, ale nohy nevládali, mala som ich úplne bezmocné, a padla som na ten trávnik zmierená s tým, že už sa nikam nedostanem. nemala som už ani strach, len zmierenie s tým, že je koniec. A v tom som sa prebudila. lenže naozaj som potom mala problém s nohami, niekoľko dní ma neskutočne bolel každý krok, chodila som ako keby som mala obojstranné protézy. Divné, že hore schodmi to celkom šlo, ale dolu - toť utrpenie. netuším, čo to malo byť, ale vidieť, ako mi pred nosom odchádza autobus a nemôcť naň pobehnúť, frustrujúce...beh na bus býval až do nedávneho úrazu môj národný ranný šport...no, žeby príprava na roky v starobe?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snívalo sa mi, že som bol v Bratislave navštíviť jedného postaršieho architekta v jeho ateliéri, pretože ma zaujalo jeho meno. volal sa presne ako ja. keď som sa mu predstavil, bol rovnako prekvapený a chvíľu sme túto anomáliu preberali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

sahara:

žeby sa ozývala nejaká skrytá túžba z dôb minulých?

 

Fujtajbl, minule sa mi snívalo, že som bola v nejakej spoločnosti a objavila sa tam podivná osôbka v podivnom kabáte a so šatkou, aké kedysi nosili staršie ženy, na hlave, a tá osoba veštila ľuďom z dlane. Len tak z roztopaše som jej aj ja strčila svoju ruku, a tá žena mi roztvorila dlaň, pohladila ju, prehmatala a poprezerala a povedala "No do riti!" a ja že či tam vidí niečo zlé, a ona že áno, horšie to ani nemôže byť, a furt mi len kukala do tej dlane a prehmatávala mi ju ako keby chcela tam nájsť aj niečo dobré a len krútila hlavou, šomrala si popod nos, že veru nie, nepomýlila sa, je to tak, je to úplne na hovno a nič pozitívne tam nemôže nájsť a už dlho nič také zlé nevidela. Podľa nej som veľmi chorá, len o tom ešte neviem, a nijako sa tomu nedá zabrániť...zobudila som sa veru nie práve v najlepšej pohode.  A aby som na tento úžasný sen len tak nezabudla, dnes ma od rána bolel palec na ľavej ruke a urobila sa mi tam nejaká blbá hrčka, na pohmat bolestivá. nepamätám sa, že by som sa udrela alebo si dokonca palec dakde privrzla. Možno ma ten sen mal upozorniť na niečo, čo ja viem? Ale nemám také sny rada. Túto noc sme zas dakam cestovali, sedeli sme na nejakej stanici, potom v nejakom vlaku či čo to bolo, mala som na kolenách asi 4 - 5 ročné dievčatko a vraj to bola moja vnučka (zatiaľ žiadnu nemám a ani mi dievky žiadnu nechystajú). A v ďalšom sne som hľadala záchody a keď som ich konečne našla, tak som sa ozlomkrky strčila do jediného dámskeho, ktorý bol prístupný, s drevenými stenami, ale ako na potvoru všetky tlaky zmizli a ja som riešila, či pustím segru, ktorá sa tam tiež hrabala, ale som bola rýchlejšia, alebo či sa pokúsim vytlačiť bobek...nevyriešila som nič, lebo som sa zobudila.

Kedysi keď som bola v radostnom očakávaní s tou mladšou, tak sa mi raz snívalo, že už to dieťa mám a že už má tak okolo roka a viezla som ju na bugine, mala tmavé kučeravé vlásky, ktoré jej vykúkali spod čiapky, a spala, a potom o nejaký čas naozaj moja skutočná dcéra vyzerala tak podobne ako to dievčatko z toho sna.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

dnes som /zdanlivo/ celú noc vysávala vysávačom, ktorý nechcel vysávať ...

 

kompletne celý bývalý mamin byt, ktorý ale priveľmi nevyzeral ako mamin byt, ale celkom iste to bol ten byt, a naším vysávačom, ktorý nikdy v tom byte v skutočnosti nebol, a koberce farieb, aké tam tiež nikdy v skutočnosti neboli ... a nesal a nesal

 

posledný koberec bol tepložltý / moja obľúbená farba drobných bytových doplnkov, nie kobercov /, a pri tom veľkom vysávaní - nevysávaní

som sa zrazu len snažila dostať z koberca oranžovú bodku, ktorá sa za chvíľu rozmnožila na veľa oranžových bodiek, a po chvíli skúmania vysávačom, ktorý nesal, som objavila, že to bola zakaždým jedna oranžová slučka v žltých slučkách koberca,  ktorá dávala kobercu nenápadný vzor ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

farebne a so zvukom, tradične -_- :

 

 

snívalo sa mi, že nám domov došlo oficiálne oznámenie, že som umrela.

 

že máme v baráku vyvesiť na dvere oznam pre obyvateľov, aby o tom vedeli.

 

a ja som otvorila ten úradný list,  a rozčuľovala som sa nad ním, načo by som to vešala na dvere do baráku, ja nechcem, aby to kdekto vedel !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game: no to znamená, že budeš dlho žiť! Zaujímavý sen.

Túto noc som bola rada, že to bol len sen a že som sa z neho zobudila.

Ocitla som sa s kolegyňami na nejakom školení či prezentácii, to nie je podstatné, ale ja som tam bola len ako poslucháč, kým ostatné kolegyne mali nejaké príspevky. Bolo to niekde v lese v oblasti Koliby, ale vyzeralo to celkom inak ako reálne, takže som sa tam vôbec nevyznala a bola som rada, že tam nie som sama. Skončilo to až tak dajako navečer a kolegyne, ktoré sa tam dopravili autom, sa tak šli aj odpraviť - dúfala som, že ma zavolajú (v reále by som sa im tam nanútila, ak by bolo miesto, lebo sama ísť pred večerom pustým krajom a neznámym nie je to, čo ma práve láka) - ale nezavolali, a tak som tam ostala sama. Pravdaže som zablúdila. mala som takú dlhú bundu, ktorú som aj kedysi naozaj mala a rada som ju nosila, a nejaké tašky s materiálmi plus kabelku s kľúčami, mobilom, dokladmi a tak. A večer bol bližšie a bližšie a aj som netušila, kde to som a ako sa odtiaľ dostanem, až som sa ocitla pri nejakej krčme či čo to bolo, na takej čistinke, okolo lesy...zrazu som sa cítila veľmi unavená, tak som si ľahla na tú bundu, tašky položila vedľa seba držiac ich v ruke, a zadriemala som. A ked som sa prebrala, zistila som, že tašky už nemám. okolo sa pohybovali nejakí bezdomovci, v prvom momente som sa ich chcela opýtať, či nevideli také a také tašky, ale potom som to zavrhla, veď pokojne ich mohli vziať a schovať aj oni a ešte by ma mohli chcieť zlikvidovať...a tak som začala hľadať aspoň mobil, že zavolám domov, nech Flinstone pre mňa príde - a na políciu, že ma koradli, atd...lenže mobil mi tiež zmizol, a v tej krčme bolo zatvorené. Aj keby bolo otvorené, tak na žiadne známe tel. číslo som si nevedela spomenúť. Tá bezmocnosť...priam zúfalstvo, čo teraz bude, ako sa dostať z tej kaše, umriem tam od hladu a niet pomoci. No fuj, hnusný pocit...v tom sne som sa usilovala zmenšiť pocit zúfalstva tým, že ak ma tam nájdu, tak mesiac budeme žiť len z Flinstonovho platu a nejak to vydržíme, len aby ma našli, ale nemohla som pre to nič urobiť, blúdenie po tom lese ma úplne zmiatlo a vyčerpalo.

Ten sen o veštici, čo mi veštila chorobu - no šak onedlho začali radovánky so svalovcom. Tak dúfam len, že sa mi tento ošklivý sen nesplní a že ani takú situáciu nebudem musieť prežívať a ani takú bezmocnosť nebudem nútená pocítiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

po dlhej dobe som mal sen, dokonca bol vo farbe :thumbsup:

v izbe som mal úplne iný nábytok, a všade po tom nábytku rôzne polihovali kočky, hlavne čierne a šedé, veľké aj malé. neboli príliš hravé ani prítulné, ale ani agresívne.

neviem čo by taký sen mohol znamenať :confused: , ale každopádne je to jeden z mála čo som si zapamätal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... mne sa už s Ficom aj sníva.

 

No toto! Čo sa my tu dozvedáme? :)

Ani si netušila, ako si nám pootvorila dvere svojej spálne ...

... s Ficom? :o

Teda, nie že by to bolo nejaké víťazstvo keby to bolo o Ficovi, ale aj tak ... :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa tradične farebne a so zvukom snívalo o  k o ň o c h .... tuším sa mi o koňoch ešte nikdy nesnívalo :doh:

 

kdesi byt, na bielo vymaľovaná izba, plafón biely trošičku hrbkatý ako máme nový doma.

odkiaľsi tam prišli nejakí ľudia, plus jedno dieťa, ktoré malo pri sebe niekoľko veľkých koní - normálne sa vošli do izby.

 

zrazu pri rozhovore veľké kone zmizli, dieťa malo už len malé hnedé hračkárske kone

 

na to nám zraky padli hore na prechod steny a plafóna - na plafóne sa tvoril otvor, akoby práve praskal

 

ako v dokumentárnom filme sa zrazu na tom otvore objavil ukazujúci červený svetelný fľak. zmizol, o chvíľu tam znovu ukazoval na zväčšujúci sa otvor ...

 

a zrazu sa tá trhlina zväčšila a padli odtiaľ do miestnosti tri živé veľké hnedé kone !

 

a my v tej miestnosti sme si vydýchli : tak tam sa stratili !

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a zrazu sa tá trhlina zväčšila a padli odtiaľ do miestnosti tri živé veľké hnedé kone.

V kresťanskej symbolike, kôň bol symbolom rýchleho života a víťazné snahe o večnej účelu.

Biblia na mnohých miestach, používa symbol koňa. Napríklad, biela farba koňa symbolizuje Boží anjeli,

vybrancov, aj otcov Cirkvi, ktorí nesú na svojich pleciach (ako koň) - Božie slovo.

Koň farby hnedák objavil na proroka Zachariáša (aj Vám  :flowers:  )

 

Zach. 1.8-11 Videl som v noci: Hľa, akýsi muž jazdil na hnedom koni.

Stál medzi myrtovými kríkmi v priehlbine a za ním boli hnedé, strakaté a biele kone !

Symbol koňa je stále v knihe Zjavenia, rovnako ako v Piesni piesní.

 

Pp 1.8 Nevieš to, ty, zo žien najkrajšia? Nuž choď len čriedam po stopách

a kozliatka svoje pri pastierskych kolibách popásaj!

1.9 K paripám v kočoch faraónových ťa môžem prirovnať, priateľka moja.

 

Myslím, že ste mala prorocký sen, podporovať štúdium Sväteho Písma. Gratulujem.  :flowers: 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

moja dcéra (tá slobodná) bola ešte malé bábätko, tak pol roka mohla mať - a ja som sa s ňou hrala, som ležala a pritom som ju dvíhala nad seba a smiali sme sa obidve, jej sa to zjavne páčilo. Hm, ale v reále vyzerala moja nezbeda úplne inak než to bábätko.

A potom čosi o nejakom papagájovi, nepamätám sa, čo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

každú noc farebné ozvučené kdečo, ako vždy ...

voľaktorý deň som videla v záhrade strom nahusto obsypaný bacuľatými krásne modrými obrovskými slivkami ... začala som ich oberať,

 

a keď som potom otvorila doma bielu igelitku, boli tam malé, neduživé žltočervené čerešne :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ozaj, sny... toť minule po lese snoril obrovský medveď, tak som si ľahol za strom, ale vymákol ma a chcel zožrať pekne od hlavy. tak mu hovorím, nie, nie, nie, nejedz ma. on, že ok, ľahol si vedľa mňa a zachrápal. o chvíľu išli okolo poľovníci, zobudil sa a oni ho picli. bolo mi ho trochu ľúto a trochu aj nie, keď sa pri tom zmenil na človeka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

uff. Uniesli ma nejakí mafiáni, ktorí prevádzkovali nejaký arabsko-thajský bordel. prebrala som sa v holej miestnosti, z ktorej som dovidela do chodby a do nejakej ´dalšej miestnosti, kde sedeli nejakí dvaja aziati, fajčili nejaké divné fajky a mali tam pustenú nejakú divnú muziku. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopila, kde to vlastne som, ale nevedela som pochopiť, prečo akurát mňa, veď ja už mám svoje roky a určite nie som vhodná na takýto druh "biznisu". Bola som odhodlaná to niektorému bossovi aj predložiť, ale ma od toho odhovorili, vraj by som mohla utŕžiť hrozný výprask. A tak som na jednej strane cítila hrôzu z toho, čo ma tam asi čaká, ale na druhej som bola odhodlaná pri prvej príležitosti ujsť odtiaľ. všetky dvere boli pootvárané, ale bola som si vedomá, že ak vidím ja na nich, vidia aj oni na mňa. A tak som len vyčkávala, čo bude. A nebolo nič. neviem, čo tam tí bossovia preberali a ani soim nevedela, kto vlastne je tam najvyšší, ale už som si všimla mladíkov, ktorí tam akože zametali dlážku a popritom dávali pozor aj na nás. A vtom kde sa vzal, tu sa vzal, Flinstone vo dverách stál. Prišiel ku mne a hneď aj mi navrhol  útek. neviem a ani som sa ho nepýtala, ako sa tam dostal a akú úlohu tam hrá alebo má hrať, ale dôležité bolo, že zrazu mám nádej, že sa odtiaľ dostanem. A tak sme sa nejako vytratili. mladíci nás nechali pokojne vyjsť zadným vchodom von, nejako som vycítila, že keby chceli, mohli spustiť poplach, ale že si nás akoby úmyselne nevšímali a že nám dokonca držia palce, a riskovali tým aj svoju existenciu... Dostali sme sa do nejakej záhrady, kde bol veľký bazén, v ktorom sa čľapkali nejaké ženy s deťmi, docvaklo mi, že to budú manželky a potomkovia tých bossov, ale tí nevedeli, čo sme my zač a ani si nás nevšímali, ale my sme sa dajako zamiešali medzi ne a neviem už ako, ale  znova sme sa ocitli v tom dome a celé to sme museli absolvovať znova. tentokrát sme si už dali pozor, aby sme sa nedostali nazad, ale hľadali sme cestu z tej záhrady. Došli sme k táveru, že musíme preliezť plot, a že to zvládneme. Vonku za plotom bolo - div sa svete - v lete - napadané lístie a bol tam les, kopec, a vedeli sme, že do toho kopca po tom lístí musíme prejsť, a len sme sa modlili, aby nepustili psov. Na jednej strane úzkosť, lebo som vedela, čo by bolo, keby nás chytili, na druhej veľká túžba a reálna nádej, že sa z toho pomerne ľahko dostaneme...A na to som sa zobudila...kurník, to teda bol sen...littlewitch, nevieš, čo to tak môže znamenať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov