Skočiť na obsah

Lacné alternatívy


RoSo

Odporúčané príspevky

Nooo...tesco má aj svoje výhody. Kúpil som si tam rifle za 199,- a neviem si ich vynachváliť. Pral som ich už asi dvadsať krát a v pohode a čo je na nich najlepšie, sú na omak omnoho jemnejšie ako "klasika". Tie keď človek vyperie a oblečie ako keby na seba natiahol nohavice s plechu a v chladných dňoch ešte aj chladia. Preto som si bol kúpiť aj ďalšie.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Odpovedí 61
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    7

  • valcik

    6

  • Ryan Giggs

    6

  • chrust

    5

Top prispievatelia v tejto téme

Zverejnené obrázky

To iste plati pre Novohradske dievča, Nitrianske knieža, Hradnu sviecu a podobne sajrajty, ktore nevyrabaju prave vinarske podniky, ale veľkofabriky ako Vinex, Vino Nitra a pod. - to je odpad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia, súhlasím s tým Tesco camembertom, aj ja som si ho už dva krát kúpila :)

Celkovo keď mám riskovať a kúpiť niečo lacné, príp. značky, ktorú nepoznám etc., padne to na potraviny. Už viackrát som takto riskla a myslím, že som zatiaľ nikdy neľutovala :lol: Ale týka sa to len niektorých druhov potravín.

Oblečenie radšej značkové. Vidím to aj na svojom biednom šatníku. Veci, ktoré tam trčia aj päť rokov, sú značkové. Lacné už buď neexistujú, alebo sú z nich handry :) Ale no - z času na čas proste treba aj lacné kúpiť ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas mame veľmi prisne kontroly a normy na potraviny, v tomto patrime (nebojim sa to povedať) k svetovej špičke, dokonca ich mame prisnejšie ako požaduju v EU. Kamoška študuje verejne zdravotnicto a v ramci ulohy v škole porovnavali normy cca 100 krajin sveta na vybrane druhy potravin a SR bola niekde na šp-ici. Takže kľudne kupujte aj no name potraviny. Ak by vam aj nahodou nechutili, aspoň môžete kľudne spavať, nič sa vam nestane. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je pravda.A nielen v potravinárstve.

Ja som robil začiatkom 90-tych rokoch v jednej montážnej firme.Mali sme ísť kompletovať jednu výrobnú prevádzku do Rakúska.Objednávateľ,Rakúšan,trval ale na tom,aby elektroinštalácia podliehala českoslovenkým normám,nakoľko boli o mnoho prísnejšie a teda aj bezpečnejšie,hoc ostatná dokumentácia bola sparacovaná na rakúske normy :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ja nakupujem bezne v hypermarketoch aj tie ich lacne vyrobky. A nebadam zeby tam bol nejaky ubytok kvality na ukor tej nizkej ceny. Praveze co sa potravin tyka, tak chuti vsetko bud rovnako, alebo niektore veci dokonca este lepsie. Cize vobec s tym nemam ziadny problem. A napr. teraz v Tescu mali jahodovy caj na 0,19 euro - 20 sačkov, tak som skusil co to je zač - a je to perfektny skvely caj.

 

A oblecenie si bezne kupim v nejakych butikoch, kludne aj u cinanov, alebo hoci aj v hypermarketoch. Znacky su mi celkom ukradnute a to ze nieco ma napisane na sebe Nike alebo Adidas pre mna neznamena vobec nic. Naco za to davat tolko prachov ked to mozem mat aj lacnejsie a vydrzi mi to tak isto? Takze kludne lacne alternativy vyuzivam viacmenej stale.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..co sa potravin tyka, tak chuti vsetko bud rovnako, alebo niektore veci dokonca este lepsie..

hm, neviem či je v dnešnej dobe múdre posudzovať kvalitu potravín podľa chuti.

 

v labákoch ti na požiadanie vyrobia zázračnú esenciu s chuťou, akú si len dokážeš predstaviť. potom to nasypú či nalejú do nejakého maglajzu vyrobeného z kukuričného škrobu a hneď je na svete VÝBORNÁ, CHUTNÁ a najmä NÁDHERNE FAREBNE ZABALENÁ a REKLAMOU VYCHVÁLENÁ chemická náhrada zdravej potraviny. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vseobecne co sa nakupovania tyka si radsej priplatim za dobru kvalitu ci uz su to veci alebo topanky alebo potraviny

za tie peniaze ktore na tom usetrim mi moje zdravie nestoji

sportujem a preto potrebujem dobru obuv spociatku som mal len hociake lacne topanky ktore sice splnily svoj ucel ale po roku som zacal mat problemy s chodidlami kolenami ... preot som radsej zvolil kvalitnejsiu obuv za podstatne vyssiu cenu ale po mesiaci sa moje problemy vytratili cim to asi tak je ...?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak mne nerobí problém kupovať potraviny značky Cba, Tesco .................. a dajako mi to neprekáža, chuťovo je to dobré .............. a to že dačo má kvalitnú značku neznamená že to je aj zdravšie ako tieto značky ..............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. a to že dačo má kvalitnú značku neznamená že to je aj zdravšie ako tieto značky ..

to nie, existujú však BIO potraviny, ktoré majú zákonom stanovenú hranicu rôznych chemických prídavkov, to znamená, že obsahujú oveľa menej syntetických látok, ktoré zaťažujú organizmus. samozrejme, sú drahšie, ako CBA či TESCO varianty.

 

okrem toho, ja sám akosi viac dôverujem domácim výrobcom potravín, než zahraničným dovozcom, pri nákupe teda sledujem, v ktorej krajine bol tovar vyrobený. nikto by ma nedonútil kúpiť hlbokozmrazené kurča balené v číne, napríklad, i keď by bolo o polovicu lacnejšie. (trocha kecám, pre psa by som ho kúpil : )

 

ďalšou alternatívou sú čisto domáce potraviny, nie každý však má možnosť a chuť chovať úžitkové zvieratá, či pestovať si vlastnú zeleninu a ovocie. v meste je to vylúčené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem toho, ja sám akosi viac dôverujem domácim výrobcom potravín, než zahraničným dovozcom, pri nákupe teda sledujem, v ktorej krajine bol tovar vyrobený

Tak toto robím aj ja, hlavne Slovenské potraviny ...................

 

nikto by ma nedonútil kúpiť hlbokozmrazené kurča balené v číne, napríklad, i keď by bolo o polovicu lacnejšie.

Presne a dokonca ani Poľské nechcem radšej kúpim čerstvé a zo Slovenska ................

A k tomu pestovaniu tak zemiaky máme vlastné .................. aj keď sa mi tam nechcelo chodiť ............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nikdy nepozeram na krajinu povodu, lebo mi to je uplne jedno odkial ta ktora vec pochadza...ak si nieco oblubim mozu to dovazat az z Papuy a kupim si to

 

a BIO potraviny..ano videl som v tescu to "oddelenie" kde mali 4 bio pomarance za uzasnych 80 korun...tak to potom dakujem pekne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bio potraviny sú chuťovo niečo úplne iné, škoda, že sú také drahé, na každodenné nákupy v bio-oddeleniach, predajniach nie som dosť bohatá, ale pár výrobkov som vyskúšala, zo zvedavosti, a môžem len pochváliť :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve počúvam ranné správy. v Číne sa nedávno kontaminovalo viac ako štvrť milióna (cca 296.000) detí nekvalitnou potravinou, jedná sa o sušené mlieko, ktoré obsahovalo nepovolené množstvo melamínu. viac ako 5 detí už zomrelo, viac ako 50.000 detí hospitalizovali s vážnymi zdravotnými ťažkosťami.

 

číňania pridali melamín do mlieka preto, aby v ňom zdanlivo zvýšili obsah proteínov a tým aj jeho trhovú hodnotu. využili na to melamínový prášok, ktorý sa bežne používa pri výrobe plastov a syntetických lepidiel.

 

..viac dôverujem domácim výrobcom potravín, než zahraničným dovozcom, pri nákupe teda sledujem, v ktorej krajine bol tovar vyrobený. nikto by ma nedonútil kúpiť hlbokozmrazené kurča balené v číne, napríklad..

..ja nikdy nepozeram na krajinu povodu, lebo mi to je uplne jedno odkial ta ktora vec pochadza...ak si nieco oblubim mozu to dovazat az z Papuy a kupim si to..

ďalším produktom, ktorý by som nekúpil ak by ho vyrobili číňania je napríklad Sunar. lepšie je chovať v obývačke vlastnú kravu, ako kŕmiť deti čínskym sušeným mliekom. :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten problem s melaminom vypukol v Čine pred niekoľkymi mesiacmi. Bohužiaľ, ešte nevychytali všetky nakazene vyrobky. Tym mliekarom hrozi trest smrti a je vysoko pravdepodobne, že ho aj dostanu. Stať sa to u nas, dostanu nanajvyš par rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten problem s melaninom vypukol v Čine pred niekoľkymi mesiacmi.

no teda..

 

vôbec som to nezachytil, až dnes. zrejme teda kauza naďalej pokračuje. možno im trvalo istý čas, kým vlastne zistili čo sa deje a kto je za to zodpovedný.

 

vďaka za upozornenie, zistím presnejšie info a príspevok poopravím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lol:

 

džízes.. s opravami počkám, Ryan. ešte prerátaj prosím ťa tie deti, či mi to sedí. :-)

 

ako som napísal, počúval som krátku reportáž v ranných správach v rozhlase, preto ten preklep. beriem to ako ponaučenie, odteraz budem všetky fakty pre istotu overovať z viacerých zdrojov, než ich posuniem ďalej. samozrejme, máš pravdu, v tomto prípade sa jedná nie o melanín, ale melamín.

 

edit:

a až teraz som si všimol, že aj ty si sa pomýlil a tiež si spomenul melanín, preto zrejme nasledovala tvoja oprava. beriem svoje ironické poznámky späť, zle som to pochopil, prepáč. asi už mám paranoje..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov