Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Kráľovná

Štvrtok 21:30 Markíza

 

Film je intímným pohľadom do zákulisia kráľovskej rodiny, ale i vysokej politiky v období po tragickej smrti princeznej Diany. Odkrýva skutočné emócie i tragický dosah tejto udalosti na celý svet. Kto stojí za vraždou "kráľovnej sŕdc"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Štvrtok 23. 10. 2008

ČT2 o 20.00

Dokumentárny film (... prírodopisný film zachytáva niekoľkotýždňovú výpravu expedície Maturaca pri hľadaní prirodzeného riečneho prepojenia veľtokov Amazonka a Orinoko.

http://www.ceskatelevize.cz/program/101697...-a-macetou.html

 

alebo:

Štvrtok 23.10 na STV2 o 20.00 (dokument o medveďoch)

http://www.stv.sk//relacieaz/dvojka/zapisnik-medvedov/

 

 

alebo na STV1 o 20.00 ide Hercule Poirot

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale dnes na JOJke o 14:00, Periskop hore a dole. :lol: :) :)

 

A vecer "Kokosy na snehu".

 

 

Inak, tu zaverecnu pesnicku "IN THE NAVY" chvilu pouzivalo americke namornictvo pri naboroch novych regrutov. Az neskor si niekto mudrejsi vsimol, ze je to recesia, tak to zrusili... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DNES - ČT2 - 22:35 - Šílení (ČR, 2005)

 

Scénář filmu volně vychází z motivů dvou povídek Edgara Allana Poea Zaživa pohřben a Šílený psychiatr. Jednou z hlavních postav je Markýz, postava inspirovaná markýzem de Sade. Děj celého filmu se zdánlivě odehrává začátkem 19. století ve Francii, je však plný anachronismů a reálií dneška, protože je alegorií současného světa. A blázinec je jeho výstižnou kulisou absolutní svoboda, civilizační represe a manipulace jsou jeho tématem ... (oficiální text distributora)

 

- taken from csfd.cz

 

Obrázok

na tento plagát pozerám už poriadne dlho a strašne som zvedavá, čo to môže byť za film s takýmto nechutným plagátom, tak už len preto pozriem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes jednoznačne u mňa vyhrá relácia Sváko Ragan - STV1 20.00

http://www.stv.sk//relacieaz/jednotka/svako-ragan/

 

...z minulej časti mi ostala v hlave jedna veta...keď chcel Ragan svoju dcéru poslať dojiť ťavy do Egypta kvôli amorálnemu vzťahu...nádherne sa zhrozila: "A snaj nyje sváčku...!?!

:lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Utorok 4. 11. o 22:05 na STV 2 film Ostrov. Dosť drsny pohľad na odvratenu stranu sveta žien, zvlaštny film, pre mnohych možno nestraviteľny, s vyšperkovanou pointou, nuti človeka prehodnotiť niektore veci. Určite stoji za pozornosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o päť minút, na ČT2

 

23:25

 

Dávám ti své oči (Te doy mis ojos)

 

(Filmový klub - Současný španělský film)

Opravdu musí láska ubližovat? A je to pak ještě láska? Španělský film, oceněný na mnoha mezinárodních festivalech.

(ve španělském znění s titulky)

 

film o domácom násilí, režírovala ho žena, bude to paráda. mrzí ma, že som to sem necapol skôr.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vďaka za tip, Ryan Giggs. pozrel som si, je to naozaj veľmi pekný film. dobre sa mi pozerajú práve takéto filmy, v ktorých je menej dialógov a viac priestoru na myšlienky.

Nie je zač. Pravda je, že je to jeden z najslabšich filmov tohto režisera, čim však netvrdim, že je zly. Ale ma aj lepšie. Môžeš sa presvedčiť sam, vysoko odporučam, ďalšie utorky Kimove filmy pokračuju. Neskôr doplnim.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes o 23:25 /škoda, že tak neskoro, neviem, či to neprespím :lol:/ na ČT2 Rodriguez-ov nezávislý debut - El Mariachi

 

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a

pradědeček. Ve stejné době přichází do města

zabiják. Oba muži

mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje.

 

taken from CSFD

 

...vyzerá to sľubne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes Markíza 22:55

Čierna Dahlia

 

Mladá a krásna Elizabeth Shortová "Čierna Dahlia" prišla do Hollywoodu, aby sa stala slávnou herečkou. Nebol to však jej herecký talent, ktorý jej priniesol slávu, ale jej brutálna vražda. Detektív Lee Blanchart (Aaron Eckhart) a Bucky Bleichert (Josh Hartnett) sú posadnutí hľadaním jej vraha.

V ďalších úlohách uvidíte Scarlett Johanssonovú a dvoma Oscarmi ocenenú Hillary Swankovú. Príbeh je nakrútený podľa skutočnej udalosti.

Keď v roku 1947 našla polícia v Los Angeles telo začínajúcej herečky Elizabeth Short, začalo mimoriadne rozsiahle vyšetrovanie. Polícia zadržala desiatky ľudí, médiá realizovali korenisté kampane a na verejnosť preniklo niekoľko informácií o tom, ako v skutočnosti Los Angeles a vtedajší filmový priemysel fungoval. Režisér Brian de Palma túto udalosť spracoval podľa predlohy Jamesa Ellroya.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov