Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tak po prvé, nemeliem. to si vyprosím.

 

po druhé, nenálepkujem - pýtam sa. pýtam sa preto, lebo tento tvoj argument:

je ukážkou, akou argumentujú kreacionisti, preto sa pýtam, či ním si.

 

a o evolúcii som ešte nepovedala ani slovo.

kreacionistov sa encyklika pápeža nedotýka : )

 

Prepac nebola to urazka, ak si si to tak vysvetlila ma mrzi!! Bola len moja reakcia na to tvoje ohodnotenie mna. Tym prikladom (o oku) som chcel iba poukazat o obmedzenej platnosti neodarwinistickej evolucnej teorie. A je ich dost na to, aby (tych prikladov) sa o nich verejne diskutovalo. Ubezpecujem ta, ze nie som fanusik kreacionizmu, ale ani velky horlivec evolucie. Skratka mam pochybnosti. Je na tom nejaky tabuizovany poklop??? Napriklad aj s takym Archaeopteryxom mam problem.

 

Takze kreacionisti si mozu tvrdit svoje, ale mylia sa. A tak isto sa mylia, ked nahodou bude niekto tvrdit, ze komplexne biologicke systemy NEMOHLI vzniknut samovolne. Mohli.

 

Samozrejme, ze mohlo ci nemohlo.....hlavne netreba podvadzat, alebo zavadzat, ono to aj tak skor ci neskor vyjde najavo....ze.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

 

Podvod nie je dobry vyraz. Pretoze to by znamenalo umyselne konanie, kde sa umyselne uvadza nepravda a druha strana sa uvadza do omylu. To by ale znamenalo, ze existuje nejaka jasna, jednoznacna pravda - a podvodnik umyselne uvadza nepravdu.

 

To ze tu mame diskusie o kreacionizme a evolucii svedci o tom, ze tak uplne jednoznacna pravda asi moc neexistuje.

 

Pre kreacionisticke teorie nie su nijake dokazy, takze tazko hovorit o podvode, ak je niekto proti nim.

 

A na "cas ukaze" by som sa prilis nespoliehal, je to rizikove. Nezabudaj, ze kreacionisticke teorie su tu uz tisicrocia a doterajsie fakty nepotvrdili prakticky nic z nich a skor ukazovali pravy opak. Cas ukaze. Ale zatial ukazuje, ze sa kreacionisti mylili. Ale mozno...no uvidime :smilieee:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...
  • Pred 7 mesiacmi...

http://tvrdonova.blog.sme.sk/

najznámejšia kreacionistka zo slovenských luhov a hájov, predvádza vo svojich blogoch "kreacionistickú vedu" .... kreacionizmus je tu, v plnej paráde, a keď čítam slovné spojenie "vedci kreacionisti", akosi mi je nevoľno ... ale za tých pár rokov, keď na začiatku tejto témy kdekto mal problém s tým, čo vlastne kreacionizmus je, je tu, zbohom výskum, poznanie, geologické vrstvy Zeme, civilizácie, poznatky, lekársky výskum, / alebo ten nie ? / a zdravý rozum.

 

Pokiaĺ ti ide o to, aby si mi dokázal, kto vie viac z biológie, či ty, alebo ja, opakujem to, čo som ti už povedala, že sa nehádam, že ty. Ale ja ti môžem ukázať na lepších vedcov ako si ty, ktorí sú veriaci a ty mi ukážeš na lepších vedcov ateistov a ja ti ukážem ešte lepších vedcov kreacionistov a takto sa môžme ako malé deti naťahovať ...

http://blog.sme.sk/diskusie/dpl/18764519/Co-vam-Dawkins-o-mutaciach-nepovie.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....dnes ma zas az rozculila.. je to iba moja chyba, nechat sa vyviest z miery takymito ludmi... pise veci, o ktorych nema sajn...

 

ale zas aj info veri v storenie za sest dni, tak by som ich skamaratila, rozumeli by si... info, maria, chcem vas vidiet :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

kreacionizmus pekne vo filmíku, asi tak, ako ho vidia preslávenou tvrdo mysliacou blogerkou Máriou T. toľko ospevovaní "kreacionistickí vedci" ... už len to slovné spojenie znie bizarne

takže inteligantný dizajn, a koniec rozumu. absolútne zjavný, jasný dizajn stvorenia ... pámboh nad premárneným materiálom na šedé bunky niekde plače.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_ITkTyDjUd4&feature=related

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tento blaf som nedokazala pozerat.. ale snaha bola :) to si radsej zapnem nr sr a dozviem sa daco o druhom pilieri..

ja stale cakam, kedy kreacionisti z diskusii na sme predostru svoju neotrasitelnu teoriu, o ktorej tvrdia, ze je tak isto vedecka ako evolucna a kedy teoriu kreacionizmu podporia aj nejakymi dokazmi a vysledkami empirickych vyskumov.. lebo zatial sa daju citat iba ich subjektivne emocne vylevy.. a tie teda maju vsetky znaky zatmenia mysle... vcera som sa docitala od jedneho z nich, ze ludia padnutim do hriechu prisli aj o taky vydobytok ako je vek dozitia 900 rokov.. :rolleyes:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...ale zas aj info veri v storenie za sest dni, tak by som ich skamaratila, rozumeli by si... info, maria, chcem vas vidiet :)

 

Ale no.....zijeme sice v postmodernej dobe, v ktorej su pojmy pravda a moralka "pruznejsie" nez byvali v minulosti....skratka postmodernizmus:( No v prvom rade je dolezite vediet, co je to modernizmus. Da sa vysledovat spatne k Descartovi, ktory je znamy svojim hladanim istoty. Hoci bol oddanym rimskym katolikom, odlozil Boha ako vychodisko poznania a nahradil ho skumajucim jednotlivcom, ktory sam dokaze najst istotu. Descartes povedal, ze jedina vec, o ktorej nemoze pochybovat, je fakt, ze premysla-a tak sa jeho vychodiskom pre poznanie stalo: "Myslim, teda som." V istom zmysle pozadoval 100%-nu istotu, lebo v inom pripade je poznanie nemozna vec. Neskor "isty " G.W.F. Hegel ponukol ohromny vysvetlujuci system, v ktorom sa pokusil vsetko "zoskatulkovat". A svetlo sveta uvidel postmodernizmus, ktory je vlastne reakciou na Deskartovo hladanie istoty a na vytvaranie systemov ako racionalizmus, marxizmus, nacizmus, romantizmus ci scientizmus.....atd. A ako sa neskor ukazalo, tieto systemy maju "v programe" utlacat ludi, co nesuhlasia s pradstavitelmi moci - ako napr. Zidov v nacizme aleo kapitalistov v marxizme. Lyotard (franc. filozof) povedal (zjednodusene), ze postmodernizmus je podozrenie voci metapribehom (pribehom sveta), ktore sa vyhlasuju za pravdive pre vsetkych ludi vsetkych kultur a nakoniec vedu k utlacaniu ludi. No aby som to akosi uzavrel, tak mi vychadza, ze vysledna myslienka je, ze istota vedie k utlaku, pretoze ak su si ludia taki isti, ze maju pravdu a ich system dokaze vsetko vysvetlit, tak ludia s inym nazorom su vytlacani na okraj. Skoncia v Osviencime alebo v gulagoch. Takze namiesto meta-pribehov dava postmodernizmus doraz na mini-pribehy, alebo kazda osoba ma svoj pohlad na vec.......co myslis?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Inteligentny dizajn? prosim? To skutocne zastancovia 'inteligentneho' dizajnu nevidia ako sproste, az diletantsky sme navrhnuti? Mnoztvo vyvinovych defektov. Mizerne spektrum, ktore vidime. Jedovate latky su nam bez chuti, jedovate plyny nevidime, ani necitime. Diagnosticky mechanizmus nanic - len boli hlava a je mi zle... sakra, sproste auto vie presnejsie identifikovat co sa mu deje, nez clovek.

A co to je za sprosty dizajn, ze dychame, jeme a hovorime cez ten isty otvor? Co zarzucuje, ze sa kvoli tomu kopec ludi, kazdy rok, zadusi. To je skutocne taky problem navrhnut na kazdy system vlastny otvor? Aby sme mohli naraz jest, dychat a rozpravat a nedavat si pri tom pozor na to, aby sme sa nezadrhli? Hej, uz len taky delfin ma rozne otvory na dychanie a jedenie.

Alebo co to je s medzinozim? Ktory inzinier by navrhol zabavny komplex uprostred kanalizacie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby len chaby zrak, chaby sluch, chaby cuch ;)

 

clovek ma este par dalsich zvlastnosti, ktore sa daju vysvetlit evoluciou, ale nie ID, napr. osmicky a slepe crevo mali svoj zmysel v case, ked sa nasi predkovia zivili listami. Kostrc je zakrnely chvot, ked sme este skakali po strmoch.

 

Vsetci bylinozravci maju oci na bokoch tvare, aby zrakom pokryli vacsi priestor a vcas videli predatora. Naopak, masozravci maju oci vpredu, aby svoju korist vedeli presne urcit v 3D priestore. Clovek ma vsak oci vpredu ako masozravec a nie na bokoch ako bylinozravec, hoci nim povodne bol. Je to preto, ze vsetkym primatom, ktori ziju a tak radi trsaju na stromoch, sa z rovnakeho dovodu ako masozravcom posunuli oci k sebe, aby vedeli v priestore presne vymedzit konare :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ku kanalizácii mi napadlo, akí sme len jedineční ... inteligentní inžinieri nemali kam umiestniť Narodenie Človeka ... : )

staré dobré poznanie, pôvod sa občas pripisoval sv. Augustínovi, ale zrejme bude autor neznámy, stredoveký alebo renesančný, podľa nájdených prameňov ... pôvodný výrok k narodeniu človeka:

Inter urinas et faeces homo nascitur - Medzi močom a výkalmi prichádza človek na svet

 

presne tak prichádzajú na svet cicavci všelikého druhu ... :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inteligentny dizajn? prosim? To skutocne zastancovia 'inteligentneho' dizajnu nevidia ako sproste, az diletantsky sme navrhnuti? Mnoztvo vyvinovych defektov. Mizerne spektrum, ktore vidime. Jedovate latky su nam bez chuti, jedovate plyny nevidime, ani necitime. Diagnosticky mechanizmus nanic - len boli hlava a je mi zle... sakra, sproste auto vie presnejsie identifikovat co sa mu deje, nez clovek.

A co to je za sprosty dizajn, ze dychame, jeme a hovorime cez ten isty otvor? Co zarzucuje, ze sa kvoli tomu kopec ludi, kazdy rok, zadusi. To je skutocne taky problem navrhnut na kazdy system vlastny otvor? Aby sme mohli naraz jest, dychat a rozpravat a nedavat si pri tom pozor na to, aby sme sa nezadrhli? Hej, uz len taky delfin ma rozne otvory na dychanie a jedenie.

Alebo co to je s medzinozim? Ktory inzinier by navrhol zabavny komplex uprostred kanalizacie?

 

Vsetko ma svoju pricinu a preto nehladaj nic vo vyzore jedinca, ale v jeho genetickej "vybave".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netusim co tym chces povedat... o vyzore nehovorim, hovorim o funkcnom rieseni, ktore niekto (podla zastancov inteligentneho dizajnu) vytvoril. Genetika je len zapis tohto riesenia. Problem je v tom, ze toto riesenie je v mnohom vsetko, len nie inteligentne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Netusim co tym chces povedat... o vyzore nehovorim, hovorim o funkcnom rieseni, ktore niekto (podla zastancov inteligentneho dizajnu) vytvoril. Genetika je len zapis tohto riesenia. Problem je v tom, ze toto riesenie je v mnohom vsetko, len nie inteligentne.

 

Podla coho sudis, ze nie je inteligentne?.....mas na to nejake vlaastne kriteria?....ako vies, ze to co spochybnujes je podradne?.....si si nejak isty svojou predstavou inteligencie....hm....no nezabudaj na tu sedu hmotu co nosime v hlave, lebo to je to inteligentne "riesenie". No mozno staci ked by bol ritny otvor na palci, cojaviem, trebars pravej nohy a tvoje hodnotenie by bolo ine :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každý môže veriť čomu len chce, ale občas nie je zlé prevetrať šuflíčky v mozgu, ... alebo ? no nič :)

 

pán, ktorý sám seba označuje za kreacionistu, hrdo sa ku kreacionizmu priznáva, bloger pan Kábrt, kreacionista z povolania, je tu :

dúfam, že to pámboh nečíta ... veľmi dúfam, lebo nás spláchne novou potopou ... alebo išiel už dávno tvoriť iné svety ... : )

 

http://kabrt.blog.id...ovy-cirkve.html

 

Kdyby byli lidé moudří, už dávno by oddělili výuku darwinistického dějepisu a náboženských evolučních spekulací od experimentální vědy, tedy jak od biologie, tak i jiných oborů. Takový předmět by se mohl nazývat např. „Hypotézy o původu“ a mohly by se v tomto předmětu paralelně vyučovat jak kreacionistické, tak i evolucionistické výklady faktů. Výhodou by bylo, že by darwinistický náboženský dějepis už nadále nezapleveloval jednostranně a násilně výuku biologie, nauky o živém a pozorovatelném světě, a studenti by byli trénováni rozlišovat fakta od jejich interpretací, což je důležitá erudice nejen pro vědeckou práci, ale je to potřebná dovednost pro každého člověka (uplatní se i v manželském vztahu, na pracovišti, v politice atd.).

toto ma desí už roky ... pan Kábrt len prenáša myšlienky, ktoré sa na školách amerického stredozápadu už pred rokmi stali skutočnosťou, presne to si krecionisti vydobyli, a rozširujú ... v tejto téme už o tom je reč.

jímá mě děs, pane Kábrt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

marienka ma fascinuje uz vyse roka... tu si ju vzdy ocekujem http://blog.sme.sk/d...p?id_user=16033 a inak kabrt, ten co ho sem dala game, to je marienkin oblubeny bloger.. :)

 

ady, ak chces dat link na konkretny prispevok z diskusie, tak v tom prispevku, ktory chces dat do pozornosti mas dolu vpravo "odkaz".. klik a zobrazi sa ti link na presne ten prispevok, ktory chces.. mas ho v cervenom ramceku..

 

tvrdonovej prispevok - klik odkaz - link tu http://veda.sme.sk/diskusie/2042522/2/18970866/Vedci-objavili-vo-vesmire-cukor.html#18970866

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ma prekvapujes......ved tu sa traduje, ze ID, je vlastne skryty kreacionizmus. Hm, a ty sa akosi vyclenujes z radu tu vedeckych pracovnikov a odbornikov na vznik zivota....alebo iba zdanie? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdanie.

nebolo by od veci, prečítať si celú túto tému, aby si mal / aj iní, samozrejme / obraz o tom, kto tu čo píše, a o čom, celistvý ... :)

 

ID nie je skrytý kreacionizmus. ID je biblický krecionizmus v modernom šate.

Znie to pre dnešný moderný svet zdanlivo vedeckejšie.

... Ale ani súdnymi výnosmi, ktoré „vedecký kreacionizmus“ označili za nevedecké náboženské učenie, sa boj o jeho presadenie ani zďaleka nekončí. Len sa prezliekol do trička s nápisom „inteligentný dizajn“ (ID). „Boh“ sa zamenil za pojem „inteligentný dizajnér“, ktorý nie je nijak bližšie určený a spomína sa len okrajovo, aby sa náboženská podstata ID čo najviac ukryla do zdania vedeckosti. ...

http://www.google.sk...pwRCHbGOZ0mE0rQ

 

a takto myslí kreacionista, moderne vyznávač ID, náš súčasník, fundamentalista Kurt Wise:

„... kdyby se všechny důkazy ve vesmíru obrátily proti kreacionismu, já bych byl mezi prvními, kdo by to připustil, ale kreacionistou bych zůstal dál, protože

právě to mi velí slovo Boží. A to musím dodržet."

http://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_Wise

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna by len zaujimalo - ze ci dokaze niekto (na tomto fore?) nejak zjednodusene vysvetlit, v com spociva kreacionizmus, alebo ID. Teda ake su jeho zakladne myslienky a principy a tak :)

 

Robit si srandu z dusevne menejcennych a nevzdelanych jedincov ako je Marienka vazne nie je pekne. Mozno vie super vysivat, alebo ma fotograficku pamat, ci nejaky iny dar - len ma proste smolu, ze sa rozhodla realizovat prave v tomto. Cize co sa tyka evolucnej teorie, tak bola (aj tuto) rozoberana pekne do detailov.

 

Aka je ta kreacionisticka teoria - pretoze inac to je len prazdny nazov a tema uplne o nicom. Takze o com je ta tema?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takže o čom je / okrem marienky teda - tá sa aj tak dostala sem - a do povedomia a blogovať kdekade až dávno po založení tejto témy :) / táto téma ?

 

nuž. téma je o tom, že kreacionizmus tu vlastne bolo treba pred šiestimi, takmer siedmimi rokmi vysvetľovať mnohým fórumákom, čo to za vtáka, či sa to je či pije,

tento pojem si len nachádzal cestu sem - stačí nalistovať prvé stránky tejto témy ...

 

vtedy som písala o kreacionizme, že je na ceste do Európy a na svoje ťaženie používa ťažké kalibre, pripravený kedykoľvek zopakovať slávny opičí proces, presadzujú, a na mnohých miestach nielen USA, ale už vtedy aj Anglicka v istých súkromných školách presadili v školských učebniciach ako rovnocennú výuku k vývoji druhov a evolúcii kreáciu, a aby to modernému uchu znelo lepšie, inteligentný dizajn.

 

vtipkovaním by nebolo zle pokračovať v tejto téme, ale trochu to drhne, pretože stačilo pár rokov, a kreacionizmus je tu, a najhoršie, že ako zisťujem v debatách, dnes mnohí veriaci nevedia rozlíšiť medzi zdravou vierou a kreacionizmom, hlavne, že sa tam verí v boha, a tlieskajú.

 

mám z toho pocit, že opičí proces máme zanedlho znovu na krku. mrazivý a nepríjemný, Marienka je len vrchol ľadovca, kreacionizmus je tu.

 

takže, o čom je téma ? :) o tomto:

Je to názor mnohých Písmu svätému inak oddaných kresťanov, že Písmo sväté treba brať doslovne vo všetkých jeho výpovediach a to aj v takých, ktoré sa týkajú biblickej správy o spôsobe stvorenia sveta Bohom. Podľa kreacionizmu svet trvá len asi 6.000, 10.000, maximálne 20.000 rokov. Naša zem je teda mladá. A nielen že je mladá, ale k jej vzniku nedošlo na základe nejakého vývoja. Kreacionizmus odmieta akúkoľvek evolúciu, že by sa postupne z jedného živočíšneho druhu vyvinuli postupne ďalšie druhy. Podľa kreacionistov všetky živočíchy boli Bohom zvlášť stvorené na základe špeciálneho stvoriteľského aktu. Znenie Biblie bolo podľa kreacionistov biblickým pisateľom doslovne vnuknuté a nadiktované skrze Ducha svätého. Preto o nijakých výpovediach Biblie nemožno pochybovať. V tomto zmysle je kreacionizmus presvedčením biblických fundamentalistov, ako sa s nimi stretáme najmä u niektorých denominácií. Verí sa v doslovnú (verbálnu) inšpiráciu Písma svätého.

 

V 80-ich rokoch ´kreacionizmus´ sa stal skutočný ´izmus´, pretože bol adoptovaný nátlakovými politickými skupinami, ako napríklad Morálnou Väčšinou. Už to nie je neutrálny pojem, ale zahňuje extremné fundamentálne názory o Biblii ...

 

... spor zmenil na problém stretu vedy a viery a zdá sa, že jeho definitívne vyriešenie je stále v nedohľadne a kreacionizmus a "inteligentný dizajn"

 

H. Morris vo svojej knihe “Vedecký kreacionizmus” :

Darwinizmus nielen že je chybný, ale je priamo od diabla.

 

 

zdroje sú v tejto téme, na prvých stranách.

vtedy kniha známa aj u nás, od H.Morrisa bola ako zjavenie, dnes je toho plný net, kreacionistických filmov o ID je na mraky, kreacionistické parky a múzeum http://www.wildprehi...id=36&Itemid=44, kde osedlané triceratopsy cválajú na cestu k jasným ID zajtraškom, a deťušky pravekého / max. 6000 ročného / človeka sa hrajú s mláďatami brontosaurov ako s domácimi maznáčikmi.

to je kreacionistická veda, v modernom tričku ID.

 

mrazí ma z toho, lebo sa šíri desnou rýchlosťou ... tak. kreacionizmus v kocke. a prečo vznikla táto téma : musela, dozrela, a čo tu bolo pred pár rokmi takmer neznáme, dnes diskutuje na nete a "vedecké kreacionistické" filmy, ktorými je zaplavený youtube a pojem "kreacionistickí vedci" mi spôsobujú husaciu kožu. -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Temy a odkazy si dokaze vyguglit skoro kazdy - aj v inych temach. A ono aj tak spusta ludi povazuje vedu za citanie z kavovej usadeniny, takze je jasne, ze schopnost googlit neznamena automaticky aj schopnost porozumiet textu a premyslat.

 

V pripade evolucnej teorie mozeme principy strucne zhrnut do nahodnych zmien/mutacii a nasledne prirorodzeny vyvoj. Pripadne kazde z tychto pojmov rozobrat do detailov, uviest priklady, dokazy a pod... Ale na to je ina tema. To co som chcel je, rovnako strucne a vystizne charakterizovanie kreacionizmu. :)

 

 

pojem "kreacionistickí vedci" mi spôsobujú husaciu kožu.

 

Kreacionisticky vedec, to dava asi taky zmysel ako "masozravy vegetarian" :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov