Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

chorche,

 

skončili sme doťahovanie sa tu : kde je tá definícia ? daj sem link na tvoju definíciu " slabeho a silneho antropickeho principu, kde je doslova a do pismena uvedene slovo "pozorovatel". "

 

sľúbil si ju ešte raz - tak prosím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes mas asi krivku myslenia nizko, ked to nevies vyssie vycitat. Dobre. Slaby antropicky princip: Vesmir je usporiadany tak, ze umoznil vznik pozorovatela. Silny antropicky princip: Vesmir je usporiadany tak, ze umoznil vznik pozorovatela. Nejake otazky typu co je pozorovatel? Nech sa kazdy pozrie do zrkadla, tam uvidi toho pozorovatela.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mily chorche,

 

ani ja som si po precitani prveho tvojho prispevku v tejto teme v ktorom sa vyskytlo slovo pozorovatel nedomyslela koho tym pozorovatelom myslis a ked sa ta niekto zdvorilo opyta co to je lebo mozno nepozna definiciu silneho/slabeho atropickeho principu, tak neviem preco ho hned musis urazat....definiciu pozorovatela si uviedol az neskor, ze sa pod tym mysli ludstvo a aj to si povedal ironicky, ako keby kazdemu kto si to laskavo nedomyslel, chybalo nejake koliesko, ale pred tym si to nikde nespomenul, tak bud taky laskavy a prestan sa do game navazat :lol:

 

 

prepacte za offtopic, ale uz sa na to nemozem pozerat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

téma je prečistená, otvorená, posledné príspevky chorcheho sú schválne ponechané ako ukážka, kam možno stiahnuť debatu a ako možno znížiť úroveň fóra , zároveň aby bolo jasné, na čo reagovala Andulqa a prečo dostal chorche warn.

 

 

chorcheho komentáre mimo témy budú nekompromisne zmazané, spamy a invektívy rovnako - a budú posledné na tomto fóre - a odteraz sa skutočne venujeme téme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kreacionismus je vlastně teorie o vzniku života.Tato teorie se těžko zpochybnuje ale i dokazuje.Já osobně jsem pro aby se tato teorie vyučovala ve školách třeba jako nepovinný předmět.Když se vyučuje náboženství anebo Darwinová Teorie o evoluci tak proč by se nemohla vyučovat i tato teorie? Je to v podstatě teorie že duše byli vyslány na tuto planetu aby se tu vyvinuli a obyvali tuto zem.Tibetané dokonce věří že existovalá vyspělá civilizace dávno před potopou světa. Tato civilizace se zničila atomovou válkou a způsobila tuto potopu.Samozřejmě i Darwin má v něčem pravdu ale co se týče samotného člověka. tak opice zůstali ještě na stromě.

Když se Kreacionismus dostane do škol, tak si člověk rozšíří obzor a bude hledat dále. To je podstata duchovního vývoje.Nemůžeme pořat věřit jenom tomu co tvrdí cirkev.S tím by určitě Bůh nesouhlasil

 

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochopitelne, ale treba verit tomu, co tvrdil ktorysi biolog (jeho meno nemam v pamati, ale mozno niekde na papieri), ze Boh po istej dobe nahradil vzniknute druhy dokonalejsimi po nejakej kataklyzme? Ved to je nezmysel! Nebolo to nahradzanie v pravom slova zmysle, lebo cicavce existuju uz od druhohor, to, ze boli v tieni velkych jasterov, je druha vec!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chorche ,nevím jak to celé vznikalo.Momentálně jsme tři.Ty,biolog a ja . Každý něco hledáme a to je dobře.Momentálně bych potřeboval vysvětlit jak je to s naší DNA.četl jsem že tato molekula je tak složitá že vytvoření této molekuly z neorganické hmoty by trvalo podstatně déle než trvá náš vesmír.A to je možná větší hlavolam než to -slepice a vajíčko-

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kreacionizmus je prísne náboženská teória, riadiaca sa len bibliou, ako svätou knihou, ktorá má do poslednej bodky pravdu - vrátane toho, že svet nie je starší ako nejakých 10 000 rokov ...

kreacionizmus je náboženský a filozofický smer, ktorý v mene Biblie popiera akúkoľvek možnosť vývoja vesmíru a života v evolucionistickom zmysle ...

to znamená, že podľa kreacionistov boli všetky živočíchy Bohom / s veľkým B, lebo len tým jediným, žiadnym iným / zvlášť stvorené na základe špeciálneho stvoriteľského aktu - znenie Biblie bolo podľa kreacionistov biblickým pisateľom doslovne vnuknuté a nadiktované skrze Ducha svätého ...

preto podľa kreacionistov o nijakých výpovediach Biblie nemožno pochybovať - v tomto zmysle je kreacionizmus presvedčením biblických fundamentalistov

kreacionista verí v doslovnú (verbálnu) inšpiráciu Písma svätého

 

takéto učenie by som v žiadnom prípade nepustila do škôl ... a nejde o to, ako to radi kreacionisti odôvodňujú, aby si dieťa vybralo, čomu bude veriť - to je do nebavolajúca hlúposť

" Biblia nie je vedecká kniha - neobsahuje prírodovedecké pravdy, ale nábožensko-morálne, čo v r. 1893 potvrdil pápež Lev XIII. Pápež Pius XII. sa v r. 1950 vyjadril, že nie je protiklad medzi evolúciou a učením viery o človeku a jeho povolaní, pod podmienkou, že sa nestratia z pohľadu niektoré pevné body (napr. ak ľudské telo pochádza z predexistujúcej živej hmoty, duchovná duša je bezprostredne stvorená Bohom)."

 

 

teória o tom, že univerzum a život nevznikli za pár tisícročí, nie je predsa ani trochu otázna - tak na mňa chorche nevybafni niečo tom, že veda vs náboženstvo - ja hovorím o niečom úplne inom : o tmárstve, ktoré sa šíri a dokonca už má nejakých prívržencov aj medzi katolíckymi hodnostármi / doteraz sa kreacionizmus týkal prevažne protestantizmu /

:)

 

 

môžeme sa vrátiť / a veda to už robí / k starej dobrej teórii panspermie ... :)

nemusel ten prvotný popud vzísť z tejto planéty ... DNA je život - štyri aminokyseliny / adenín, guanín, cytozín a timín/ z mnohých ďalších si našli cestu k sebe ... rovnako zložitá je každá jedna bunka, z ktorej sme, z ktorej je život vo svojej takmer nekonečnej rozmanitosti

/ niekde som čítala prirovnanie, že vložme do vrecúška všetky súčiastky jedných hodín, potriasajme to vrecúško niekoľko miliónov rokov a čakajme, či z toho vzniknú hodinky :) /

takže panspermia ... život môže byť omnoho starší

keď nebol tu na Zemi čas na takú zložitú cestu, ako je vznik bunky a DNA, je ešte iné riešenie - panspermia, ako infekcia šíriaca život vesmírom a usadzujúca sa tam, kde natrafí na prijateľné podmienky ...

 

panspermia

 

iste je to reálnejšia teória, než kreacionizmus

 

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaj, tak panspermia sa mi vzdy ratala, otvara take uzasne obzory...

kedysi sa mne osobne pacila aj myslienka nahody... koacervaty a spol. ... ale kedze sa nikto nikdy nedostal od koacervatov vyssie... skoda... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco je potom vo Vatikane observatorium? Cirkev sa opiera o vedu a snazi sa pomocou vedy posunut aj tieto nie tmarstva, ale OBRAZY dopredu. Ako mohlo byt v knihe Genesis o stvoreni sveta namiesto jednoduchych slov a uvedeni, ze svet vznikol za sest dni desattisic vzorcov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ad chorche

kreacionizmus - akokolved vedecky podany - nikdy nezodpovie na najzakladnejsiu otazku, pretoze jej odpoved spociva vo viere toho ktoreho cloveka. Ale kedze sa podava ako vedecka teoria, tak musi z niecoho podobneho vede vychadzat. PRETO observatorium atd. A kedze sa jedna o otazku viery, tak nebude cirkev predsa hladat dokazy "proti", ale dokazy "pre"... Vedecke badanie musi byt nezaujate - a tym, ze bada institucia, ktora ma sama zaujem o podporu svojej teorie, tym sama seba do istej miery zbavuje vierohodnosti. Toto vsjo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto učenie by som v žiadnom prípade nepustila do škôl ... a nejde o to, ako to radi kreacionisti odôvodňujú, aby si dieťa vybralo, čomu bude veriť - to je do nebavolajúca hlúposť

:lol:

Nevím jak dalece je to do nebe volající hloupost ale za sebe mohu pouze říci že jako dítě jsem absolutně nevěřil v Boha. Až po čase, kdy jsem zažil některé nevysvětlitélné události jsem se tým začal zabývat. Časem jsem zjistil , že je něco mezí nebem a zemí.

Dítě samotné si víru nevybírá ale je většinou přinuceno rodičí.Časem si ale může vytvořit svůj vlastní názor a možná potom jako vědec, cirkevní hodnostář čí duchovní učitel, vznese do této problematiky více světla.Nejsem žádným striktním zastáncem kreacionismu ale pro pokrok lidstva je i tato teorie přínosem .

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že sme sa nepochopili - ani s jedným z vás :)

 

ja nehovorím o viere v Boha či v bohov či osobnú skúsenosť či vyučovanie náboženstva v školách

 

ja som ako dieťa chodila na náboženstvo - a na všetko, čo k tomu patrí

 

keď som si vybrala svoju cestu, nikto z rodičov ani starých rodičov ani nikto v okolí mi do toho nerozprával, každý rešpektoval rozhodnutie toho druhého.

 

ja tu hovorím o kreacionizme

 

kreacionizmus do škôl rozhodne nepatrí - pretože :

 

tu nejde o rozhodovanie, či náboženstvo či nie náboženstvo - kreacionizmus je úplné popieranie všetkého, čo tvrdí niekto ináč než stojí v biblii

kreacionizmus je absolútna viera len a len v bibliu - nič iné

kreacionizmus je absolútna viera v to, že biblia je inšpirovaná priamo bohom a DO PÍSMENA PLATÍ

to znamená, že svet bol stvorený za 6 dní, na siedmy deň sa odpočívalo - počnúc týmto je každé jedno písmeno v biblii PRAVDA

 

toto nemá nič spoločné s Vatikánom, s vývojom človeka, s DNA, s hvezdárňami či knižnicami vo Vatikáne - chápete ?

toto je len a jedine totálna viera v bibliu ako takú.

 

prepáč, happy, ale toto určite nie je pre pokrok ľudstva prínosom. :)

 

 

hm ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obávam sa, že sme sa nepochopili - ani s jedným z vás :lol:

 

ja tu hovorím o kreacionizme

 

kreacionizmus do škôl rozhodne nepatrí - pretože :

 

tu nejde o rozhodovanie, či náboženstvo či nie náboženstvo - kreacionizmus je úplné popieranie všetkého, čo tvrdí niekto ináč než stojí v biblii

kreacionizmus je absolútna viera len a len v bibliu - nič iné

prepáč, happy, ale toto určite nie je pre pokrok ľudstva prínosom. :)

 

 

:)

Nemusíš se omlouvat.Tady je forum.

Já vím že se bavíme o kreacionismě ale všechno souvisí se vším.Pokud se budu bavit o ženě tak automaticky se vzpomene i muž

Mám ale otázku. Čemu vlastně věříš Ty?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

/ trochu som pozmenila quotovanie, citovať celý predchádzajúci príspevok nie je potrebné :lol: /

 

 

ja sa neospravedlňujem :) nemám za čo

len sledujem túto debatu a z času na čas napíšem ďalšie definície alebo ďalšie priblíženie kreacionizmu, pretože vidím, že podstatu tejto "pseudovedy" či " pseudonáboženstva " tu zdarne všetci obchádzajú :)

so zavedením kreacionizmu kľudne sa môžeme vrátiť k "opičiemu procesu" - kdesi je tu o filme o ňom téma " Kto seje vietor"

lenže toto je ešte horšie ...

kreacionizmus je nebezpečný krok späť - to nie je niečo, čo bude mať akýkoľvek prínos - pre nikoho.

 

 

čomu verím ja ? zrejme som priveľa čítala a priveľa premýšľala a dávala si priveľa otázok ...

 

hm ... čomu verím ja ?

verím, že tu nie sme prví, verím, že naša minulosť bola rozhodne zložitejšia, než to priznáva oficiálna veda, a rozhodne nebola taká "jednoduchá" ako ju opisuje biblia

skúšam veriť, že najbližšie prídem na svet ako dobrý človek

skúšam veriť, že keď sa len tak nestratí hmota, nestratí sa ani vedomie

že to vedomie je tu, niekde, že ho snáď raz ľudstvo zužitkuje ... alebo nie

skúšam veriť v Človeka

skúšam veriť, že tá nesmierna plnosť a prázdnota, ktorá začína hneď nad Zemou, nie je samoúčelná, je tu pre niečo ... ale nie pre nás

myslím, že sme omyl, ani sme tu nemali byť ... možno

 

ale v boha, akého namaľoval Michelangelo do Sixtínskej kaplnky, nie ...

ani v takého boha, ktorý je vševediaci, teda vedel, že človek si utrhne jablko zo stromu poznania, napriek tomu ho za to vyhnal z raja ...

ani v boha, ktorý nás "stvoril" tak, že nám daroval mozog - keď ho daroval, ako vševediaci vedel, že ho človek bude používať - a v zápätí za to používanie mozgu človeka trestá ...

takže v takéhoto boha neverím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len sledujem túto debatu a z času na čas napíšem ďalšie definície alebo ďalšie priblíženie kreacionizmu, pretože vidím, že podstatu tejto "pseudovedy" či " pseudonáboženstva " tu zdarne všetci obchádzajú

:lol:

 

Game a co jsi očekavala od této teorie na tomto foře? Neotřesitelnou pravdu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neotrasiteľnú pravdu ? tú by som neočakávala ani vo Vatikáne :)

 

 

práve preto, že je to fórum, diskusné fórum, očakávam diskusiu - to je všetko

 

ja od tejto teórie neočakávam nič, len som si chcela o nej podiskutovať s ľuďmi, zistiť, kto má na túto novodobú tmu v hlavách aký názor :)

keďže pojem "kreacionizmus" a jeho podstata neboli príliš známe, snažila som sa a snažím sa ho čo najviac priblížiť ...

neviem, možno som divná, ale skutočne ma zaujímal názor fórumákov ... nič viac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ach, game... :lol: No, mas pravdu - ja som napriklad celkom urcite nepochopila... Mozno, keby bola otazka polozena prave v tom zmysle, ci patri kreacionizmus do skol, diskusia by bola naozaj ina...

Myslim, ze sa takeho vymyvania mozgu netreba bat. Z celkoveho hladiska je to prirodzene, v tomto svete stracame tolko hodnot a iluzii, ze mnoho ludi citi potrebu niecoho sa pevne chytit - a historicky su to vzdy tri veci - nabozenstvo, magia, veda... Kreacionizmus je - podla mna - zas len jeden z takych "modnych" uletov; vymyvat mozog mozes len tomu, kto si ho vymyt CHCE dat. A principialne - nikdy nie je mozne urobit krok spat, sme z vedeckeho hladiska na urcitej kvalitativnej urovni, ktora nas proste nuti pytat sa, pytat sa, pytat sa... a napokon, je v povahe cloveka spochybnovat vsetko poznanie a ucenie... Mysim, ze vznik prave k. je reakciou prave na toto spochybnovanie... Tak, ako ultranacionalizmus na stratu ci pocit straty narodnej a kulturnej identity... Historicky sa objavoval v takej ci onakej podobe... a bude sa stale objavovat...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom je účel splněn.Pokecali jsme si, zjistili jsme že máme každý odlišný názor a život jde dál.Já jsem si z toho ale vzal zase něco nového.A jsem tomu rád.Díky Tobě jsem přišel k novému poznatku, že ono stačí prostě dát do zkumavky pár bakterií z kosmu a počkat několik mil.roku .On pak vyleze nějaký Darwin s nějakou teorií anebo pouze nějaký člověk, který prostě nechápe že každý ma nárok na svůj názor a plést něco o vymyvání mozku.

Může skutečně vzniknou nějaká forma života ale bez DUŠE! A to pro mne není až tak zajimavé.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)

prípadne nechajme nejakého učenlivého šimpanza ťukať do klávesnice niekoľko miliónov rokoch možno napíše aspoň jednu Shakespearovu komédiu ...

;)

možno sa nájde nejaký Francis Crick či Fred Hoyle fyzici, ktorý patria ku generácii tých, ktorý "objavili" pre západný svet východné filozofie - a spojili ich so západnou fyzikou ... a Ind Wikramashinge, vedci, ktorí podporujú teóriu panspermie...

:lol:

potirasať vrecúškom môžeme dosť dlho, ktovie, čo z toho nakoniec vznikne ... rovnako ako z hociktorej debaty na fóre, je fajn, vymeniť si názory, / ja vymením tebe, ty vymeníš mne :) /

niektoré veci, niektoré činnosti či myšlienky človeka či skupín ľudí rozhodne zaváňajú vymývaním mozgov ... stále tu nehovorím o žiadnom náboženstve ani viere v žiadneho boha, len a konkrétne len o jedinom divom výhonku - o kreacionizme ...

 

dnes sa ani Darwinova evolučná teória predsa neprijíma bezvýhradne, prijíma sa, s výhradami, že niektoré mechanizmy pôsobili ináč, než si to vysvetľovali zástancovia ešte donedávna ...

 

toto všetko je dosť zaujímavý dôvod, alebo dôvody na to, aby sa o téme diskutovalo ... konečné ortiele a konečné pravdy už ľudstvo malo, už tu boli a neosvedčili sa ...

;)

iste ... bez vedomia asi ťažko bude duša ...

prečo sme vôbec teda v tejto "pozemskej " prechodnej podobe ?

keď v nej zotrváme len chvíľu ?

kde je teda duša zatiaľ, kým čaká na nový život ?

ten život, ktorý určite nebol hotový za jeden deň ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov