Skočiť na obsah

Najlepšie horrory


Sniper

Odporúčané príspevky

stačí použiť Vyhľadať hore pod nickom, a heslá podpis, signatúra, ako v každom inom vyhľadávači ...

to by sme mohli mať namiesto 5000 tém jednu na všetko, čo si pri 140000 príspevkoch neviem dosť dobre predstaviť, dosť horrorová predstava ... :)

 

lw nie je v podpise zombies, je to čistá otázka ohľadne podpisu alebo súkromná otázka, podľa uhla pohľadu, ale k podpisu.

 

vrátime sa k téme prosím :

 

Najlepšie horrory keď ste sa najkrásnejšie báli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz má najviac dostal The Ring. Tento remake japonského hororu považujem za lepší ako originál. Všetko na ňom bolo super. Mystický príbeh, hustá atmosféra najmä vďaka skvelej hudbe a vizuálu a tiež dobré triky a hlavne absencia hektolitrov krvi. Je tu už veľa krát spomenutý tak som sa pridal ku jeho fanúšikom Obrázok .

 

a okrem toho milujem horory v štýle 1st person, ktoré sú natáčané ručnou kamerou - najviac Paranormal activity a REC, hlavne druhý menovaný ma ohúril, taká malá stopáž a toľkokrát ma vyľakal; finále, ta naháňačka, je perfektne vygradované a posledná asi štvrťhodinka je fakt sila

 

videl som aj Blair witch, ale nedostalo ma to

možno som urobil chybu, že som ako prvý "1st person" horor pozeral Paranormal activity a Blair witch ma už nevystrašilo, skoro vôbec nezaujalo, bolo to dlhé, pre mňa nudné a príliš ukecané, síce aj PA je mimo nočných záberov(tu boli oveľa lepšie) ukecané a trochu nudné ale pre mňa bolo i tak záživnejšie

REC je pre mňa doterajším maximom v týchto "1st person" hororoch

 

 

a tento rok sa teším na premiéry Paranormal activity 3 a REC 3

PS: nemám rád blbé teenagerovské vyvražďovačky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ocakavam novy resident evil. pritomnost hektolitrov krvi, skvelej hudby a vizualu, a absencia toho 1st person wanna be horror. a dufam ze Milla Jovovich ukaze viac ako prsia.

 

game: ty si hovorca lw? :innocent: ona je! v podpise zombie. ci si budes klast tu otazku z akehokolvek uhla, myslim sa mozem spytat tam, kde som si to precital.

 

(btw little witch, vymazes mi to znovu? :rolleyes:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Dnes ma zaujal film 11.11.11. prave kvoli dnesnemu datumu to aj pozeram. Nie je to az tak neja naj horor aky som videla, ale to cislo je magicke. Je to vlastne o dnesnom dni. Parada :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nebol to nejaký extra horror, skôr sci-fi, ale nedávno ma zaujal film Cloverfield. Inšpirovaný filmom Godzilla a točený z ručnej kamery (takže z toho vzišiel kvázi dokument ako v prípade Blair Witch). Uprostred Manhattanu sa objaví nejaké záhadné monštrum a nie a nie ho vykynožiť

 

http://www.mojevideo.sk/v/6e7b3d433f393b3b414338

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už sa tu o tom filme čo to popísalo

https://www.freespace.sk/tema/14-film-ktory-ma-zaujal/strana__view__findpost__p__78174

 

Dlho u mňa ležalo

Osudové zlyhanie a Goyove prízraky

obidva ma potešili

 

večer bol ešte čas na Cloverfield.

myslel som že na túto tému nemôže byť dobrý film, ale pekne to natlačili do niejakých 80 minút takže aspoň bol v tempe a večer som zaklincoval geniálnym frasierom :lol:

 

prave som dopozeral Monstrum (Cloverfield) a ten film ma fakt dost zaujal, ale nie pozitivne ako to vsade hodnotia ale dost negativne...

ten trulo s kamerou ma rozculoval odkedy ju chytil na tej party do ruky...sprostosti typu prechadzam z jedneho mrakodrapu do druheho zruteneho v 57mom poschodi (ci ake to tam bolo cislo) a drzim si v klude kameru v ruke...cely pribeh strasne primitivny, co pri scifi filmoch zvyknem ozeliet, ak to je aspon zaujimave...ale tu proste utekaju proti vsetkej logike do "oka hurikanu" a vojaci ich nechaju...kamera mi vobec nepripadala realna ako v blair witch...

proste dal by som tomu tak 50% za efekty... ale radsej by som to videl v normalnej verzii, kde by som sa pri tej dementnosti pribehu aspon mohol pokochat dobrymi zabermi...a nie takejto akoze z ruky...

 

Ehm.... Vydržal som to pozerať asi 10 minut. :lol:

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cloverfield nebol zly. Po pomalom rozbehu na party to potom islo slusnym tempom :)

 

Ten film patri do kategorie filmov ako Blair Witch alebo teraz naposledy Apollo 18 apod.

 

A ja osobne davam Cloverfield nad Blair Witch, a zrejme nie som jediny, ako sa zda podla ratingov na imdb :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vraj sa chystá Cloverfield 2, tak dúfam, že to nebude taký fail ako s Blair Witch 2. V Cloverfield sa človek veľa toho nedozvedel, čo to bolo a odkiaľ sa to zobralo, čo bolo trochu na škodu, ale zase na druhej strane to bolo aj dobre, lebo filmu to dalo nádych mystiky a určite to dalo dobrý základ k dvojke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten One miss call je origo japonsky, či americky remake? Lebo to je nebe a dudy. Ono v podstate všetky (dobre no, drviva väčšina) horory, ktore su považovane za akože dobre, su remakmi pôvodnych azijskych. Clona, Kruh, Zmeškany hovor, Pulz, Temna voda, Nenavisť, Tale of two sisters, Silent hill...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Tak som nedavno zhliadla Hostel III. Neviem, mam z toho zmiesane pocity, ale to som tusim mala aj pri ostatnych...a myslim, ze dvojka sa mi pozdavala najviac..

Chcem sa dostat po horor Nebojte sa tmy ...kamoska vravela, ze videla par zaberov z toho pred filmom a vyzera to dobre. Videli ste to niekto? Oplati sa kuk? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hostel 1. bol v podstate len trosku lepsi priemer...a ten treti je vyjastrovany poblijon. Neprinasa absolutne nic nove, klasicka vyvrazdovacka a v tomto veku uz cloveka kus vnutornosti a spol. nijak moc nerozhadze.

 

Ale na z ineho sudka musim uznat, ze vramci moznosti, ktore boli dost obmedzene temou a ikonickym charakterom predlohy - sa nova verzia The Thing / Vec (2011) - napodiv podarila. Nie svetoborne, ale stale dost dobre pozeratelne a s problemom, ze divak od zaciatku vie, kde je pes (a emzak) zakopany a dopredu vie ako do skonci, sa vybabrali dost uspesne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som si dala maraton Nezvratnych osudov , ako nostalgia, ked som ich videla po prvykrat, uz mi to nejak nic nevravelo, a stvorka, kde ide o preteky aut, co by som sa najviac mala tesit, ma totalne sklamala a s nechutou som si radsej sla citat. Dnes dam sancu mozno prave spominanej Veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

videl niekto mysteriózny horor Bytosť ? - The Entity / Bytosť, z r. 1981 - http://www.csfd.cz/film/21306-bytost/

 

v jednom z hodnotení

Velmi povedený horror bez "strašidelných" vizuálních orgií monster a cákanců krve - sice s pár zbytečnými klišé (doktor zamilovaný hero), ale také s příjemně hutnou atmosférou, přesvědčivými herci, hodně dobrým hudebním/ruchovým podkladem, rozkošným závěrem .... hirnlego

píše sa tam "natočené podľa skutočných udalostí" :yes_yes:

mne to okamžite pripomenulo zbierku čudných paranormálnych vecí a konšpirácií pána Charlesa Forta ... kedysi pred rokmi som sa dostala k celej kope knižiek, ktoré z neho čerpali, ale podstatné je, že tam bolo zozbieranýchpár prípadov z minulého aj predminulého storočia, ktoré popisovali podobné záležitosti: napádanie neviditeľnou entitou dokonca priamo na ulici, a po patričnom predvedení napadnutej bláznivej ženy úradnou mocou do príslušného najbližšieho väzenia na ukľudnenie, napadnutie a naskakovanie modrín a uslintaných otlačkov zubov priamo pred užasnutým sudcom a personálom väznice ... písala o tom aj dobová tlač, podrobne boli popísané tuším tri prípady, ale to už neviem celkom iste ... dosť nepravdepodobné úsmevné príbehy, ale po tomto filme rozhodne na prehodnotenie skutočností ... :huh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ten One miss call je origo japonsky, či americky remake?

 

Japonska tvorba, Americky remake. Inak Japonska verzia je taka fuuuuuuj... Ano, ano, vystizne, normalne som tym vyjadrila jadro veci :lol: Japonska verzia ma take steklive, neprijemne grady, a zvlastne psychologicky podton, z ktoreho mi bolo tazko na srdci, zatial co ta americka je spravena stylom "no, takze, koho zabijeme teraz?". Neskora reakcia, nj, ale mala som nutkanie sa vyjadrit....

 

Inak, uplne ma dostal jeden film, ktory existuje na tenkej hrane medzi hororom a trilerom, a neviem ho presne zaradit, hoci IMDB a pod ho hadzu pod oboje, cize sem patri:

 

http://www.imdb.com/title/tt1588170/

 

I saw the devil.

 

Napivane, vzrusujuce, psychologicke, temne, osobne, zalostne, strhujuce... Dostal ma. Ale uplne. Ten styl, ten pribeh. Horor, pri ktorom som citila uprimny zial, lutost, a ten koniec... Nepokojna som bola. Skor sa mi to podoba na triler, hoci hororove prvky su tam celkom jasne a viditelne, i ked miestami ich zatienuju psychologicke prvky filmu. Vynikajuce herecke vykony, krasne podanie, zlostny pocit bezmocnosti a uzkosti, taky je I saw the devil. Odporucam. Clovek sa pri nom neboji, nie tak celkom, ako by to u hororov malo byt, resp. neboji sa vseobecne, nepocituje plytky situacny strach, ale pribeh ho vtahuje dnu, a boji sa o postavy, o ludi, v zaludku ma neprijemny pocit... Take napatie som uz dlho nevidela. Korejska tvorba. Krasa. Mozno nie pre kazdeho, ale ja som sa zamilovala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov