Skočiť na obsah

Proroctvá & Proroci


Einstein

Odporúčané príspevky

K založeniu tejto témy ma inšpiroval dokument NOSTRODAMUS kt. som pozeral včera večer na STV 2 pretože v TV nič nebolo(zase :lol: ). Nechcel by som tu rozbehnut debatu o nijakych novodobych telefonnych "vešticiach". Ale o osvedčených predpovedateloch kt. sa už nejaké predpovede splnili. Nostrodamus predpovedal napr. 11.09.2001, Napoleonove vojny, 1. a 2. svetovú vojnu. Predpovedal aj WW3 kt. má údajne trvať !!!27rokov!!!. Takže ak máte o niečom takomto INFO tak sem s tým.

P.S. Počul som niekde aj o nejakej Sybile ale moc o nej neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera bol ten dokument dobrý...

 

existuje jeden normálny celovečerný film, hm... natočený asi pred nejakými 10 - 15 rokmi, tuším sa volal Nostradamus ... keď si ho môžeš ešte niekde zohnať, zožeň si ho ... je skutočne veľmi dobrý ... :lol:

 

Tu je niečo o Sibylách: Z Wikipédie

 

 

Sibyla (veštkyňa)

 

 

 

Kúmska Sibyla, Andrea del Castagno, 1450Sibyla bola podľa starovekých Grékov jedna veštkyňa či meno určitých viacerých významných veštkýň. Slovo neskôr znamenalo aj veštkyňu či starú ženu vôbec. Veštkyne tohto mena sú omnoho slávnejšie ako mužskí veštci nazývaní Bakovia.

 

Spočiatku sa spomína iba jedna veštkyňa (Platón, Herakleitos z Efezu), neskôr viacero (Aristoteles) a Varro uvádza už 10 (resp. 30, ale tie sa dajú zredukovať na 10 základných). V rímskej epoche poznali takmer dvanásť Sibýl.

 

Spravidla sa uvádza, že veštila v skalnatej jaskyni (jaskyňu kúmskej Sibyly sa podarilo archeológom nájsť). V Delfách "Sibylina skala" vo svätyni Zeme, prvej veštkyne, zachovávala pamiatku na "Herofilu", ktorá tu vraj veštila pred prvými "Pýtiami", ba už pred Apolónovým príchodom do Delf.

 

Pôvodná Sibyla žila asi v Oriente, často sa dáva do súvislosti so sumerskou bohyňou menom Kubaba (pozri aj: Kaaba, Kybela). Podľa Eustatia bola pôvodná Sibyla dcérou kráľa Dardana a nymfy Nésy, podľa Plutarcha pôsobila prvá Sibyla v Delfách, volala sa Libyssa a bola dcérou Dia a najády Lamie.

 

 

Desať Sibýl podľa Varra:

 

Perzská Sibyla (Babylonská Sibyla) – spomína ju Nikanor, ktorý opísal činy Alexandra Veľkého. Neskôr ju vytlačila hebrejská Sibyla (chaldejská Sibyla), dcéra kňaza menom Béróssos

Líbyjská Sibyla – spomína ju Euripides v tragédii.

Delfská Sibyla (Pýtia alebo Herofila) – spomína ju Chrysippos; neskôr sa všetky hlavné veštkyne delfskej veštiarne označovali ako "Sibyla" alebo "Pýtia"

Cimmerijská Sibyla – spomína ju Naevius a Piso; možno identická s kumánskou Sibylou

Erythrejská Sibyla (asi v maloázijských Erythrách) – spomína ju Apollodorus a Herakleitos z Efezu; možno identická s hebrejskou Sibylou (chaldejská Sibyla), dcéra kňaza menom Béróssos; možno sa neskôr presťahovala do Kým (Kúm) v Itálii

Samoská Sibyla – opisuje ju Erathosthenes

Kúmska Sibyla (v Kýmách, neskorších Kumách v Itálii), zvaná Amalthea alebo Herofila; známa tým, že predala rímskemu kráľovi Tarquiniovi Superbovi tzv. sibylské knihy obsahujúce veštby kumánskej a erythrejskej Sibyly

Hellespontská Sibyla (Trójska Sibyla, Sibyla z Marpessosu)- v Alexandreii, 40 km západne od Solúna; najstaršia starogrécka sibyla, podľa legendy ju vešteckými schopnosťami obdaril Apolón

Frýgická Sibyla - z Ankyry

Tiburská Sibyla – v dnešnom Tivoli; v stredoveku sa stala najznámejšou Sibylou, lebo veštby súvisia aj s kresťanstvom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej hej, videl som ten dokument, ale neverim tomu ani za macny mak :lol:

prečo si myslíš, že tam klamali. Mne to skôr prijde dosť vierohodné pretože vymyslieť by si mohli takúto vec dosť ťažko a skutočne verím, že to do tých kníh ten Nostrodamus napísal. Ak by nemal pravdu tak by to bola asi dosť veľká náhoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bolo tam ale niečo aj z budúcnosti. Ale mohli tam dať iba tie proroctva kt. sa hodia ale aj tak je to podľa mňa dosť veľká náhoda. Nakoniec oni tam aj povedali, že tie proroctvá kt. Nostrodamus vidal môžeme my ľudia svojím konaním zmeniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Edgar Cayce, tzv. spiaci prorok

 

okrem toho, že predpovedal nejaké udalosti, vyliečil veľké množstvo chorých ... predpokladalo sa, že v spánku má akési napojenie aj na budúcnosť ... jeho "naordinované" lieky či liečebné metódy boli často ešte len v štádiu vývoja či výskumu v rôznych laboratóriách sveta....

 

okrem iného predpovedal objavenie zvyškov Atlantídy na dobu, keď boli pri ostrovoch Bimini objavené rozsiahle pravouhlé stavby - stavané kamenné múry, ktoré boli geológmi vyhlásené za prirodzené, ale vysvetlenie ich vzniku trochu krívalo na obe nohy... vraj :lol:

 

 

tu je pre začiatok jeden link aj Sibyla, aj Cayce, aj Nostradamus v skratke ...

 

http://parapsych.szm.sk/cayce/cayce.htm

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Einstein to je nič, ale predstav si, že by predpovedal, že Dukla v sezóne 2006/07 zase nepostúpi ani do semifinále!

no to by bola vážne katastrofa :lol: :)

:)

 

 

 

 

pozná tu niekto Malachiusove proroctvá o pápežoch ? je možné, a dosť sa o tom špekulovalo po celé stáročia, že Nostradamus čerpal z jeho predpovedí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Einstein to je nič, ale predstav si, že by predpovedal, že Dukla v sezóne 2006/07 zase nepostúpi ani do semifinále! :lol:

No, ak by bol konkrétny v predpovediach na jednotlivé zápasy, tak by som tipoval vo veľkom :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozná tu niekto Malachiusove proroctvá o pápežoch ? je možné, a dosť sa o tom špekulovalo po celé stáročia, že Nostradamus čerpal z jeho predpovedí ...

 

http://www.prop.sk/po_janovi.htm

no keďže tie jeho predpovede boli dosť presné tak by ten koniec sveta mohol prísť, ale tomu ja neverím. Kopa ďaľších prorokov predpovedala koniec sveta a ešte sa to nesplnilo.

 

 

Einstein to je nič, ale predstav si, že by predpovedal, že Dukla v sezóne 2006/07 zase nepostúpi ani do semifinále! :lol:

tak to by Apokalypsa určite bola. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuž pokiaľ viem, a čo som už na viacerých miestach čítala, vraj tretie fatimské tajomstvo už bolo cirkvou zverejnené ...

všade som sa stretla s trochu iným znením, ale neviem ... je to trochu divné..

 

tu je jeden článok/blog o treťom fatimskom tajomstve :

 

http://bujdak.blog.sme.sk/c/23711/Tretie-f...-tajomstvo.html

 

vo vete : Tu je jeden z pokusov o jeho bližšie vysvetlenie. Z neho je zrejmé, že tretie fatimské tajomstvo sa ešte celé nevyplnilo.

 

klik v tej vete na zvýraznené slovo :pokusov ... hm.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som schválne zisťovala z viacerých zdrojov, nie len z jedného a všade bolo písané, že cirkev tretie Fatimské proroctvo odmietla zverejniť...a teraz som z toho jeleň :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj keď si všetky tie články prečítaš, o moc múdrejší nebudeš.... výkladov a komentárov k tretiemu fatimskému tajomstvu je plno, ale aj keď vraj bolo už toto "tajomstvo" zverejnené, sú to všade len citácie citácií, a komentáre k niečomu, čo len predpokladá, že "azda, snáď, zdá sa...." že je to tretie tajomstvo ...

 

hlavne sa zaoberajú postrelením Jána Pavla II. ... ale aj to okorenené hromadou "azda" .... takže vlastne vôbec nevieme, či je to pravda, či nie...

a čo sa teda vlastne splnilo ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tááááááááááák a toto ja nemusim

to take bla bla že až

keby si si na tie písomnice sadol v originaly a dal si dosť času a namahy,

ponachádzaš tam čo chceš a čo sa ti práve hodí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nepredpovedal tusim Nostradamus koniec sveta na rok tak cca 2016 alebo 2030?

aj vedci hovorili, ze sa mame zrazit s kometou v tom case !!!

a aby toho nebolo dost, tak aj v hre Command & Conquer Tiberian Sun je to rok tusim 2030, kedy padlo na Zem Tiberium.

 

takze uz sa tesim, prihlasim sa do armady Global Defense Initiative a natrhnem zadok Bratstvu NOD

:lol: :) :)

 

(skoda len, ze vedci potom zistili, ze kometa zmenila smer, teda Tiberium nehrozi ;) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nielen Nostradamus, ale aj iní veštci, napr. Edgar Cayce (či ako sa vola/l) predpovedali niektoré udalosti, ktoré sa naplnili.

 

Keď to nájdem na webe tak napíšem.

Edgar Cayce bol fakt klasa ten uplne vyrozpraval ako zili ludia v Atlantíde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov