Skočiť na obsah

Krach antificizmu


alamo

Odporúčané príspevky

pred hodinou, irb pridal:

 vôbec nemajú jasno v príčinách svojho konania

Netreba zabúdať na 40 rokov totality, keď ideológovia KSČ vštepovali nenávisť k západu, kapitalizmu, už žiakom od základnej školy. Do 60. rokov minulého storočia, bola komunistická ideológia príťažlivá aj pre ľavicových intelektuálov na západe. Mnohí uverili, že budujú novú spoločnosť bez vykorisťovania. Pre ľudí, hlavne zo sociálne slabších vrstiev, socializmus skutočne znamenal pokrok. Dnes sú mnohí z nich frustrovaní, lebo od roku 1989 sa "sociálne nožnice" znovu otvárajú. A tak nostalgicky spomínajú, že za komunistov bolo lepšie. Je pre nich ťažké zorientovať sa v dnešnej situácii. Demagógovia si vinníka vždy nájdu, západ, Anglosasi, Židia... A po 40 rokoch vymývania mozgov platí príslovie, "čo si sa za mladi naučil, na starosť ako by si našiel" " 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre ľudí, ktorí nie sú schopní vyriešiť si základné existenčné problémy, sú plní závisti, nenávisti a frustrácie je typické, že v diskusiách na webe riešia radšej globálne svetové problémy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, Tono pridal:

globálne svetové problémy.

Nechceš tým povedať, že každý, kto rieši globálne svetové problémy, nie je schopný si vyriešiť základné existenčné problémy a je plný závisti, nenávisti a frustrácie, však nie?

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Našiel som zaujímavý článok https://svet.sme.sk/c/23234150/toto-vobec-nie-je-dejepis-ruski-studenti-pedagogiky-reaguju-na-novu-ucebnicu-historie.html?ref=terazbox_sme

Nie kvôli obsahu, ale pripomenulo mi to roky totality, keď som študoval. Na maturite boli aj témy, ako "Závery 14. zjazdu KSČ"  (Pre tých mladších, hneď po invázii vojsk piatich štátov Varšavskej zmluvy do ČSSR bol zvolaný 14. mimoriadny zjazd KSČ. Zjazd odsúdil okupáciu, žiadal odchod cudzích vojsk, návrat zatknutých ústavných predstaviteľov a znemožnil nastoliť stranícke a štátne orgány podporujúce okupantov. 

Na základe výsledkov moskovských rokovaní 23.-26. augusta bol prijatý tzv. Moskovský protokol, ktorý anuloval závery 14. mimoriadneho zjazdu KSČ. Potom nasledovalo „Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti a "prevracanie kabátov"...)

Ak som sa chcel dostať na vysokú školu, musel som písať v duchu normalizačnej politiky. Áno, bol som oportunista, člen SZM, ako všetci moji spolužiaci a písal som servilne, úplne proti svojmu presvedčeniu. Na VŠ som musel robiť skúšky z Dejín medzinárodného robotníckeho hnutia,  Marxizmu Leninizmu, Vedeckého Komunizmu. Bol som taký pokrytec, že som to spravil na jednotku. (Bol to profilovaný predmet a za známky sa prideľovali body, napríklad pri získaní internátu a výška štipendia)

Keď čítam horeuvedený odkaz, v duchu sa pýtam. Robia tí študenti pedagogiky to isté, ako som robil ja, alebo "slobodne" (s autocenzúrou) vyjadrujú vlastné názory? Jediné, v čom je rozdiel je to, že my sme boli okupovaní a Rusi okupantmi. To môže dať autenticitu názorom študentov v odkaze. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, irb pridal:

Nechceš tým povedať, že každý, kto rieši globálne svetové problémy, nie je schopný si vyriešiť základné existenčné problémy a je plný závisti, nenávisti a frustrácie, však nie?

Nie, ale väčšina ľudí, ktorých ambície sú väčšie, ako ich schopnosti obyčajne nedosiahne úspech, ktorý očakávajú a hľadajú príčinu svojho neúspechu v objektívnych príčinách. Iba politická kariéra dokáže uspokojiť ambície aj takýchto ľudí. Ale musia sa dokázať inscenovať do role "hovorcov ľudu". Na to však treba mať talent, takže nejaké výnimočné schopnosti predsa len musia mať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, irb pridal:

Iba uskutočňujú, čo sľubovali.

Škoda že nezačali so zvyšovaním životnej úrovne ako pred voľbami vykrikovali. Ľudí predsa zaujíma len to aby sa mali dobre, čo má z toho moja peňaženka, že smeráci dosadili "našich ľudí" na kľúčové miesta? Na také plnenie sľubov sa im ľudia môžu vysrať. He?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, irb pridal:

Veď uvidíme v budúcich voľbách, ako im to ľudia spočítajú :)

Inak to začína , ako sa predpokladalo.  Najväčšia aktivita začína výmenou v policajnom zbore. Nasleduje prezentovanie Slovenska v Bruseli - hrdo, odborne a slušne. Celý europarlament padne na zadok, že fico odmietne vojenskú pomoc ukrajine a vyžiada si podrobný popis, aké následky budú mať pre  Slovensko ruské sankcie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, buky pridal:

Inak to začína , ako sa predpokladalo.

Zaujímavo formulovaná veta.

Chceš povedať, že Ficova vláda začína inakšie, než sa predpokladalo?

Alebo to "inak" je častica a význam vety má byť, že to začína tak, ako sa predpokladalo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

buky,  skusme sa na to pozriet  bez zaujatia a hnevu.
1. Vymeny policajtov sa dali cakat,  sposob  ako to urobil Sutaj je vsak stelesnenim  stavu  ze je to viac odplata ako rozum. Co sa samozrejme vrati ako bumerang.  

2.  Fico v Bruseli je v skutocnosti  trochu dobra sprava,  zjavne siel povedat  ze  chce pokracovat v politike ze doma bude nadavat na Ukrajinu alebo v zahranici nebude robit problemy.   Je to to teda len reputacna skoda.
3. Este nas cakaju dalsie vymeny na uradoch,  a mozeme cakat ze SNS stihne nejaky skandal coskoro.  Vymietanie diabla na ministerstve je zase prislubom ze humoru bude pre zomri dost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, irb pridal:

A čo je na tom nepochopiteľné?

Ako potom môže fungovať nová spolupráca s NATO ak sa prezentuje Slovensko ako vojenský nepodporovateľ UK ? Neverím, že západ bude takúto ideológiu podporovať.

tyso ok, zatiaľ ti predpovede slušne vychádzajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no bez problemov to nebude,   prva vec co sa stane je ze Slovensko bude odstrihnute od spravodajskych informacii. To nie je vidiet ani to neboli ale zaradime sa medzi nespolahlive krajiny, kde mozu utekat informacie do Ruska.   Ale pokial rusi neovladnu Ukrajinu, tak to nebude mat priame dosledky na Slovensko. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, tyso pridal:

To nie je vidieť, ani to nebolí

... to nebude mat priame dôsledky na Slovensko. 

Veď píšem - pre občana úplná normálka.

Veď čože bežný občan vie o tom, či to funguje a ako to funguje? Nič.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, tyso pridal:

 ale zaradime sa medzi nespolahlive krajiny, kde mozu utekat informacie do Ruska.   

Veď toto, aj orbána má NATO plné zuby. Kde skončil? V kúte europarlamentu, bez eurofondíkov a lacnej ropy z ruska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odhliadnuc od toho, že nikto skutočne nedovidí na koniec dôsledkov svojich krokov, je samozrejme dobré, ak občan vie, čo robí, prečo to robí a aké to asi bude mať následky.

 

 

pred 2 hodinami, buky pridal:

aj orbána má NATO plné zuby.

Ono ale nejde o to, či ho má plné zuby NATO, ale či ho majú plné zuby maďarskí voliči.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov