Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 4 hodinami, Tono pridal:

Jediné, čo mi z toho vyplýva je skepsa a obava, že ak sa zmenia vonkajšie podmienky, veľmi rýchlo sa budeme správať, ako sofistikovaní šimpanzi.    

 

Tono ono sa mozu zmenit vnutorne podmienky a tak sa spravat budeme , aj v Europe aj Rusku. Ved ani pred sto rokmi sa tak nasi predkovia spravali. 

 

A Tono aka je z toho cesta von?

 

Inak na topware,je aj dalsi zaujimavy clanok.

https://topwar.ru/230036-strategicheskij-tupik-na-ukraine.html

Aj  zaujimava diskusia.  Russi uz vedia ze prehrali.

Bol tam nazor , ze Putin bude musiet nieco vyhrat pred volbymi aj Adijevku.

A dalsi naco? NIeco daju do televizora, a nieco zabezpacia elektronicke volby.

Ti russsi vedia velmi dobre vcom ziju. Aj v podstate co ich caka.  Jeden tam napisal, ze jemu zle pisat o volbach. Volby pre rusko je minimalne co ste videli na videu kde  russkych vojakov mlatili nejakou plastouou rurrou. Tu bitku dostane kazdy russ.

My na Slovensku detto.


 

Citát

 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/688613-rusi-su-unaveni-a-nevidia-svetlu-buducnost-v-prieskume-chcu-viac-mierove-snahy-ako-pokracovanie-vojny/

V novom ruskom prieskume mienky sa prvýkrát viac Rusov vyslovilo za mierové rokovania s Ukrajinou ako za pokračovanie vojny. Uviedla to stanica Nastojaščeje vremja. Svoj v poradí už 13. prieskum o postoji Rusov k vojne na Ukrajine uskutočnila spoločnosť Russian Field. Za začatie mierových rozhovorov sa vyslovilo 48 percent oslovených ľudí, zatiaľ čo za pokračovanie vo vojne 39 percent ľudí.

 

Ci je to pravdive a skladba respondentov. Ale je to pozitivne.

Pre Ukrajinu tieto ich rokovania aj tak nic neznamenaju. Teda musia ich zabijat dalsi rok ci dva. Ked si uvedomia ,ze z Ukrajinskeho uzemia musia byt zlikvidovanych a budu. Oni to tie russke piccce nepochopia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Tono pridal:

veľmi rýchlo sa budeme správať, ako sofistikovaní šimpanzi.    

Sa mi páči, ako hľadáš morálku ako niečo, čo by malo byť nosným prvkom ľudského vývoja.

Ale súčasne hneď aj vlastne chceš morálku poprieť, brať ju ako niečo nereálne, iba ľuďmi účelovo vymyslené.

Takže túžba po morálke by aj bola, ale rozum si nevie s morálkou v skutočnosti poradiť.

 

Mimochodom, čo je zlé na sofistikovaných šimpanzoch?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 16. 11. 2023 at 9:42, irb pridal:

Sa mi páči, ako hľadáš morálku ako niečo, čo by malo byť nosným prvkom ľudského vývoja.

Morálne správanie by malo byť výhodou v evolučnom vývoji nášho druhu. V tomto zmysle sú morálne hodnoty, ktoré hlása aj náboženstvo (napríklad v desatoro prikázaní), len potvrdením evolučnej teórie, bez ohľadu na to, či nejaký boh existuje.

Obecne je morálne správanie normou, ktorá zabezpečila prežitie nášho druhu, pri prechode od lovcov zberačov, do obdobia civilizovanej spoločnosti. Lenže historická realita je iná. Konsenzus akceptovania  morálnych hodnoť, bol nevyhnutnou podmienkou, pre existenciu danej civilizácie. Obdobie rozvoja danej spoločnosti bolo obyčajne časovo limitované s obdobím akceptovania morálnych hodnôt tejto spoločnosti. Nakoniec ale vždy došlo k úpadku morálky (príčinou boli aj vonkajšie faktory), ktoré následne viedli k zániku danej civilizácie.

Dnes sa západná civilizácia dostala do štádia, keď je jej morálka zrelativizovaná a náboženský fundamentalisti tak môžu argumentovať , že oni sú zástancami morálky, ktorá je absolútna, lebo "tak to chce ich boh". Takáto argumentácia je síce absurdná, lebo nikto boha nevidel. To ale neznamená, že právo na "absolútnu pravdu a morálku" by si nenárokovali aj ateistický diktátori.     

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Teraz som sa rozhodol, ,ze dam na drony pre Ukrajinu 2 000 euro.

https://www.youtube.com/watch?v=Uljtq4wGr0s

Ja im pomaham aby sa mohli branit, aby tam mohli zit.

Moj otec a zena(moja matka)? Im by som to nedal nikdy. Len kvoli nazoru, ak napisal IRB. Otec okukava ci som vyprazdnil garaz - bordel je tam.

 

Ja by som sa slusne ekonomicky, aj vo vsetkom mohol spravat slusne,ale nechcu. Neslusne spravanie volit  Smer, Hlas a SNS, ked to volis  u mna sa ani nezastavuj, ja som mu to povedal aj jadrne , ze je kok....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozpad stability pokracuje,  k afrike, izraelu sa pridala najnovsie juzna amerika.  Venezuela si vlastmym referendom odhlasovala ze je patri polovica guyany.   To ze svet nezastavil sialeneho diktatora, to prinasa ovocie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 28. 11. 2023 at 14:44, slimak pridal:

Teraz som sa rozhodol, ,ze dam na drony pre Ukrajinu 2 000 euro.

Je mi ľúto, to Ukrajine nepomôže..

Čo by v reále pomohlo?

Vzhľadom k tomu, že sa na Ukrajine minul "Kanonenfutter"..

Bolo by nutné poslať policajtov do VW a iných takých montovní na Slovensku, zatknúť tam každého Ukrajinca vyhýbajúceho sa brannej povinnosti.. zbeha.. dezertéra.. teda zločinca..

A poslať ho Zelenskému na Ukrajinu, aby troch týždňoch výcviku, padol za vlasť a zúrodnil svojimi ostatkami rodnú pôdu..

Ešte stále sa ti chce, točiť mäsomlynček?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo stale toci nezmysly,   ukrajine chyba technika a dron pomoze. Malo ale pomoze. Pomohlo   by viac dronov, viac rakiet, viac nabojov.  V tejto vojne zapad moze uzbrojit Rusko, len to musi naozaj chciet. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 12. 2023 at 21:53, alamo pridal:

Bolo by nutné poslať policajtov do VW a iných takých montovní na Slovensku, zatknúť tam každého Ukrajinca vyhýbajúceho sa brannej povinnosti.. zbeha.. dezertéra.. teda zločinca..

S takýmito názormi budeš čoskoro aj ty vyhodený z Volkswagenu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za danej situácie je to prehratý boj. Ale hádam sa splnia predpovede ekonómov, že po prehre Ukrajiny východne Slovensko ekonomicky skolabuje, tak snáď ovciam to už konečne docvakne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 8. 12. 2023 at 15:01, Sniper pridal:

S takýmito názormi budeš čoskoro aj ty vyhodený z Volkswagenu.

He..

Keď sa to začalo, tvrdil som že treba okamžite sformovať expedičnú jednotku NATO a poslať ju "okupovať" Odesu..

Nestalo sa..

A už od vtedy, je Ukrajina v prdeli..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mozno by im stacilo iba dodat iba zbrane potrebne na znicenie Kercskeho mosta. Ale to by si najprv zapad musel ujasnit, ci naozaj chce, aby Rusko prehralo a nehrat to stale tak nejak pomedzi...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Západ už nie je baštou "osvietenských" hodnôt. Európa dnes hrá na geopolitikej úrovni už len rolu trpaslíka. Ak v USA zvíťazí Trump, demokratický hodnotový systém západu bude stáť na "hlinených nohách". Zbytočne sa opájať predstavou, že západ je ešte aj dnes  synonymom nejakých "vyšších morálnych hodnôt"!. Nič netrvá večne. Aj Fico pochopil, že najbližšia budúcnosť, a nie len Slovenska, bude totalita. Totalitný systém je samozrejme celosvetovo dlhodobo neudržateľný. Bude nevyhnutná katarzia, z množstvom obetí, bez ktorých ale vývoj civilizácie nemôže ďalej pokračovať. 

Vedecko technický pokrok vytvoril podmienky na prežitie obrovského množstva ľudí, ktorých existencia už nie je podmienená ich reálnou schopnosťou prežitia. Prežitie v dnešnej spoločnosti je už založené na virtuálnych schopnostiach. Napríklad podnikaním na burze atď... Toto prežívanie samozrejme degeneruje hodnotový systém a morálku spoločnosti.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, alamo pridal:

Keď sa to začalo, tvrdil som že treba okamžite sformovať expedičnú jednotku NATO a poslať ju "okupovať" Odesu..

Nepochopil si úplne celkom, ako som to myslel.

Víťazstvo Ukrajiny by otvorilo toľko možností pre rozvoj východu, že by sa za Košice hrnula kopa investorov.

Ale ak Ukrajina prehrá a ruské tanky sa začnú blížiť k východoslovenským hraniciam, pre zahraničných investorov to bude veľmi zlý signál a východné Slovensko čaká ekonomický kolaps. A vôbec nie je vylúčené, že aj automobilky sa rozhodnú presunúť výrobu do bezpečnejších krajín, čo bude už rovno bankrot slovenskej ekonomiky, masívny nárast nezamestnanosti a proti tomu nezmôže nič žiadny debilný ficov sociálny balíček.

Víťazstvo ruSSka je v záujme len kolaborantov, trollov a ficoviec, ktoré papagájujú len to čo Fico povie. Ale aspoň si jednoduchí slováčikovia budú môcť konečne povedať, svoje si nedáme, cudzie nechceme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 9. 12. 2023 at 19:54, smiley pridal:

No mozno by im stacilo iba dodat iba zbrane potrebne na znicenie Kercskeho mosta. Ale to by si najprv zapad musel ujasnit, ci naozaj chce, aby Rusko prehralo a nehrat to stale tak nejak pomedzi...

Najprv by to chcelo "vytiahnuť ruku s šerbľa".

Citát

https://blisty.cz/art/116570-ceny-munice-vyrazne-vzrostou.html

"Ceny munice výrazně vzrostou"

Nedostatek střelného prachu, který začíná pociťovat celý svět, povede v příštím roce ke globálnímu růstu cen munice. Oznámila to v dopise zákazníkům, který citoval Newsweek, americká společnost Vista Outdoor, která vlastní výrobce zbraní a munice.

Výbušniny sú koncentrovaná energia..

A dovtedy kým systematicky ničíme "našu západnú" ekonomiku ekoblbizmami, ničíme aj našu schopnosť zvíťaziť v tomto konflikte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Snad to tak zle nebude. Europa sa bude musiet prebudit a uz sa to stava. Zacinaju vyrabat. Len to trva. Dosial to nemalo akoze zmysel. Ale ak zacnu russi vyrabat, o rad viac vyrobi Europa a USA. A ak to vyrobi, tak cast ich iste aj spotrebuje. Aspon tie starsie. Nieco coho kratkodobo aj rok bude nedostatok cena vzrastie,ale neskor poklesne ak sa zvysuje vyroba na 8 nasobok, tej vyzbroje sa bude vyrabat niekolko rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Európa nie je dnes ochotná akceptovať, že svet stále ovládajú evolučné zákony. Osvietenstvo paradoxne evolučné zákony odmietalo, lebo nie sú humánne, kultúrne a ani civilizované. Ale tieto zákony sú vedecky potvrdené. Ľudia, konajúci dobro bez viery v Boha, sú len živnou pôdou pre existenciu zla. Zlo by nebolo schopné čerpať svoj potenciál, bez existencia dobra. Čisté zlo je bez potenciálu, čokoľvek konať. Kedysi sa  Európa spoliehala na vieru v Boha a toto spirituále cítenie jej dávalo aj kultúrnu integritu.  Problém nie je v tom, či Boh existuje. Ale keď sa Európa emancipovala, oslobodila, zbavila sa náboženských dogiem, nedokázala za tieto dogmy poskytnúť alternatívu. A človek, aj keď je ateista, sa bez dogiem nezaobíde. Napríklad dogmy, že jeho život má nejaký zmysel. Zmysel našej existencie, aj keď je naplnená láskou, vášňou, krásou, je len reflexiou našich zmyslov na realitu, ktoré vyhasnú s naším posledným nádychom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak to bola reakcia na moj prispevok. Ak russi vedia vyrobit 2 miliony delostreleckej municie. Tak anglicania vyrobia v 2025 1,5 miliona delostreleckej municie. Zvysia to nasobne vsetci co to vedia zvysit, lebo je po tom zrejme dopyt. Aby som nepisal o USA, ved oni to vedia este o trochu viac zvysit. Alebo sa vytvoria dalsie kapacity. Proti tomuto russko nikdy nebude moct superit.

Municiu pre russku techniku vieme vyrabat my, cesi a bulhari. Som si isty , ze kalinak na tom bude chciet zarobit a nebude hlupak ako Orban.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov