Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 10 hodinami, tyso napísal:

informator,  nehovoris za ukrajincov ale klames za rusov.    Ukrajinci sa samozrejme citia ohrozeni a hovoria to nahlas.

Citát

Rusi nevzali Krym Ukrajincom, ale Američanom, myslí si ukrajinská exposlankyňa

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/majdan-ukrajina-exposlankyne-rusko-spojene-staty.A190228_115336_zahranicni_fort?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, smiley napísal:

Game, vsak pozrime druhu stranu: Zautocili uz na nas a okupovali nas 20 rokov americke vojska?

a pozrime aj tú tretiu... vo svete americké vojská podstúpili svoju nezabudnuteľnú anabázu v nezmyselnej vojne?
zabíjali, zhadzovali napalm?
podstúpili. zhadzovali.
na základe lživej správy vstúpili do Iraku. Nikdy v živote nezabudnem generála Powella a ním čítanú správu o Iraku. takmer kompletne lživú.

nemýľte si to s rusofilstvom a nenávisťou ku komukoľvek inému.
ale preto treba pozerať dve, tri, štyri strany.

iste, my dokonca pamätáme, keď sem prišli sovietske a ich partnerské vojská... dokonca sa zabúda na rok 1956.
neospravedlňujem, využili situáciu... ako mnohé iné národy počas celej histórie, aj tej nedávnej...

takto s odstupom mi to pripadá, že ktosi úplne zabudol, že na Slavíne leží pekná hromada sovietskych vojakov.
a na druhej strane, v Afganistane pohoreli, to bola ich anabáza, pred tým umierali americkí mládenci vo Vietname, kde tiež vôbec nemali čo hľadať.

a ukrajinci začínajú trochu cúvať... pozrite si ukrajinské televízie trebárs na FB, alebo preklady ich rozovorov či politických hovorcov, komentátorov, ľudí reprezentujúcich politické vedy, ktorí to robia celý život a niečo už tiež videli.

aha, a ešte  - Rusom dlhoročné sankcie pomohli v mnohých odvetviach postaviť sa na nohy. nie že nie. kedy ste boli naposledy v Rusku? kedy ste pozerali naposledy ruské programy v tv? či ukrajinské?
obnovili svoje mestá od západných hraníc až na Sibír, majú plné obchody a obrovské trhoviská domácimi produktami domácich výrobcov a neuveriteľné svetlá sviatkov po celej krajine... zahraničné veľké značky majú butiky po celej krajine.
môžem sa mýliť, ale asi nie: nemajú jediný dôvod napádať nikoho, kto nenapadne ich.

mám spolužiakov, ktorí ešte za socizmu študovali aj na Ukrajine... aj vtedy to bolo viditeľné: Ukrajina je odveká dvojaká krajina, rozdelená na dvoje. to po prvé, po druhé, normálni ukrajinci bez fašistickej nacistickej banderovskej minulosti nemienia ísť do vojny s nikým, ani s ruskom.
a ešte, o krym sa už naťahovali, nie raz, a ešte budú... miešať sa medzi Ukrajinu a Rusko? dávno tu nikto neharašil zbraňami? niekomu to chýba.
 


 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  mylis sa.  

Ale viem ze na rusov mas jednoducho slabost.  Ale v com Ukrajinci cuvaju ?  A co mozu spravit aby rusi prestali ? 

A do vojny sa nikomu normalnemu nechce,  preto sa cely svet snazi aby sa rusi stiahli.  Lenze propaganda s v Rusku prilis rozbehla, od tvrdeni ze ukrajina je umely stat a vzdy bola ruska, cez sirenie klamstiev o fasizme na ukrajine. A do  vojny s ruskom sa nehrnu ani na zapade ukrajiny,  ale na obrany ukrajiny sa chystaju. Ukrajina zrejme spravila chybu, keby branili Krym, tak by sice rovnako prehrali ale rusi by k nim prejavili uctu ako k Finom. 

( BTW na slavine lezia sovietsky vojaci z ukrajiny,   preco teda aj k nim nemas uctu ?  Skutocne si ukrajina nezasluzi sancu na nezavislost od ruska ?  )

informator,   ano ak toto klamstvo dokaze predat ruska propaganda tebe,  tak je sanca ze vojna nebude.  Ved ste uz vyhrali, tak naco vojnu.  Bohuzial takych idiotov ako si ty ani v Rusku nie  je vela,   bojim sa ze tomu sotva uveria.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa najviac dojíma "pacifizmus" Ficových demonštrantov. Demonštrácie sprevádzajú heslá "Nechceme prítomnosť amerických vojsk na Slovensku" a "Slovensko, bráň si svoju slobodu a suverenitu!" Z týchto hesiel mi logicky vychádza pointa, že Slovensko si má brániť svoju suverenitu samo, vlastnou armádou.:smile:

Alebo majú súdruhovia demonštranti na mysli Brežnevovu doktrínu "obmedzenej suverenity"? Diktátorom "na svojom piesočeku" a oportunistom by stav obmedzenej suverenity vyhovoval viac, ako demokracia. Preto tá nostalgia, za minulosťou.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Brežněvova_doktrína 

Politické školenia, ktoré musel Putin, ako  dôstojník KGB absolvovať, zanechalo v jeho pohľade na svet hlboké stopy. Niet sa čomu diviť, že s Ficom, ako členom KSČ, si v názoroch určite rozumejú. A rovnaký názor zdieľa aj 50% Slovákov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

informator,   ano ak toto klamstvo dokaze predat ruska propaganda tebe,  tak je sanca ze vojna nebude.  Ved ste uz vyhrali, tak naco vojnu.  Bohuzial takych idiotov ako si ty ani v Rusku nie  je vela,   bojim sa ze tomu sotva uveria.

takze tento US obcan, je ruskym agentom....ty si fakt uz vymlety, ako delta nejakej rieky....

Citát

Americký publicista Paul Craig Roberts, z tamojšieho Inštitútu pre politickú ekonómiu a bývalý zamestnanec administratívy USA vo vysokej poradcovskej funkcii na svojom blogu paulcraigroberts.org- ako vždy - prekvapuje. "It is over. Putin has won." - "Je koniec. Putin vyhral." Redakcia HD blog preberá bez redakčnej úpravy.

-------------------------------------

pred 28 minútami, Tono napísal:

Mňa najviac dojíma "pacifizmus" Ficových demonštrantov. Demonštrácie sprevádzajú heslá "Nechceme prítomnosť amerických vojsk na Slovensku" a "Slovensko, bráň si svoju slobodu a suverenitu!" Z týchto hesiel mi logicky vychádza pointa, že Slovensko si má brániť svoju suverenitu samo, vlastnou armádou.:smile:

comu nechapes?.......

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vies,  Roberts je fasista, popierac holokaustu.   A pise nezmysly, ale je fajn ze tomu veris. Este  tak presvedcit beznych rusov ze vyhrali a bude to ok.

A to ze Slovensko sa vlastnou armadou neubrani voci ziadnemu susedovi, to nevadi.  Aha, chapem, veris ze ako rusky satelit sa ani nebude musiet.  Si  fakt rusky vlastenec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to je ozaj objavne s tvojej strany......vysoka administrativa USA zamestnava teda fasistov?....co tu ty vlastne robis?.....aha, siris pravdu o kazdom a o vsetkom.....sem tam sa ozaj aj trafis do stredu.... : )

a kto nas to ide napadnut?....podla teba je NATO neschopny spolok?.....a ja som niekde zachytil, ze Putin ma v plane obnovit NDR....preco potom US armada opusta SRN?....nechala ju napospas, pretoze SK je ovela dolezitejsi clanok v hierarchii narodov, ako SRN?....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, game napísal:

takto s odstupom mi to pripadá, že ktosi úplne zabudol, že na Slavíne leží pekná hromada sovietskych vojakov.

A ktosi zase uplne zabudol, ze to boli prave aj sovietski vojaci, ktory cele sialenstvo druhej svetovej vojny zacali...

pred 4 hodinami, game napísal:

a ukrajinci začínajú trochu cúvať...

Cuvat KAM? To Rusi okupuju cast Ukrajinskeho uzemia a chystaju sa zautocit na dalsie, nie naopak.

Splechy o   tom, ze si Ukrajina za to moze sama sa vdacne siria (podobne ako ze si za to sama moze znasilnena zena). Co konkretne ale mala Ukrajina spravit, aby necelila hrozbe utoku? Jadrove zbrane poslusne odovzdali za  prislub neutocenia. Ked Rusi zautocili, dokonca vzdali aj Krymu. Co este teda maju spravit, aby si ich nenazyvala banderovskymi fasistami?

Uvedomujes si, ze ak sa Ukrajina vzda Rusom, tak dalsie na rade bude Slovensko?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaciatky  2 sv. vojny su komplikovanejsie ale vratim sa k oslobodzovaniu Slovenska.   Pretoze tu mame jednu velku podlznost,  z historie sa nam uplne stratili rumuni,  

Podľa ústrednej evidencie Ministerstva vnútra SR je na území Slovenska pochovaných 60 659 vojakov Červenej armády, 10 435 vojakov rumunskej armády a 1 736 príslušníkov 1. čs. armádneho zboru.

A rovnako zabudame ze cervena armada neboli len rusi,  velka cast bola z inych sovietskych republik,   ukrajinske straty boli obrovske,  podla historikov predstavuju 40 percent vsetkych sovietskych strat a to ako pre civilov tak pre vojakov.  To ze si rusi prisvojili vsetky zasluhy a utrpenie nie je spravne.   Slepe preberanie ruskeho narativu dejin je jednoducho nespravne.

 

A ked spominame jadrove zbrane,  ukrajina sa ich vzdala za bezpecnostne garancie.  https://cs.wikipedia.org/wiki/Budapešťské_memorandum

A Rusko ich flagratne porusilo,  Putin vyhlasil ze neplati lebo Ukrajina je novy stat.  Ignorovanie medzinarodnych zmluv, ignorovanie hranic statov to je nieco co v Europe uz dlho nebolo.  Inak ani dalsi garanti ako Britania a USA prilis nepomohli ale ak sa niekto pyta preco sa angazuju, tak preto.

A medzinarodna situacia sa zhorsuje, to nie je nazor to je realita.  Aj preto su snahy nasej ruskej piatej kolony tak nebezpecne.  Nevieme co sa udeje v zahranici v dalsich rokoch, pre Slovensko je clenstvo v NATO skutocne dolezite, inak sa lahko mozeme dostat do problemov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   schopnost chapat text je u teba standartne nizka

"bývalý zamestnanec administratívy USA ", co podla teba znamena slovo byvaly ?  

To ze pred 40 rokmi bol Reganov poradca, to skutocne neznamena ze dnes ma nejake postavenie.  Zblaznil sa na starobu  a robi hanbu rodine. 

A k nemecku,  ak porastie ruska hrozba, tak sa USA bude musiet vratit do europy.  Ale ta tisicka vojakov nie je ochrana, to je len potvrdenie zavazku.  Zjavne to dnes sice trapi len  poliakov a rumunov ale ta hrozba je tu,  nie ako okamzita hrozba pre ukrajinu ale pri vojne budu hrozit sabotaze,  rusko sa bude snazit oslabit logistiku ukrajiny.   A mame tu prilis vela ludi co ochotne budu skodit Slovensku ak to pomoze Rusku, ved si tu jasnym prikladom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, informator napísal:

a ja som niekde zachytil, ze Putin ma v plane obnovit NDR....preco potom US armada opusta SRN?....nechala ju napospas, pretoze SK je ovela dolezitejsi clanok v hierarchii narodov, ako SRN?....

Kedy naposledy si sa pozrel na mapu Európy? Bolo to po roku 1945 aspoň raz?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, tyso napísal:

informator,   schopnost chapat text je u teba standartne nizka

"bývalý zamestnanec administratívy USA ", co podla teba znamena slovo byvaly ?  

To ze pred 40 rokmi bol Reganov poradca, to skutocne neznamena ze dnes ma nejake postavenie.  Zblaznil sa na starobu  a robi hanbu rodine. 

A k nemecku,  ak porastie ruska hrozba, tak sa USA bude musiet vratit do europy.  Ale ta tisicka vojakov nie je ochrana, to je len potvrdenie zavazku.  Zjavne to dnes sice trapi len  poliakov a rumunov ale ta hrozba je tu,  nie ako okamzita hrozba pre ukrajinu ale pri vojne budu hrozit sabotaze,  rusko sa bude snazit oslabit logistiku ukrajiny.   A mame tu prilis vela ludi co ochotne budu skodit Slovensku ak to pomoze Rusku, ved si tu jasnym prikladom. 

chapanie mam dobre, to len ty s kazdeho, kto ma nejak iny pohlad na realitu, robis nechapavca.....splnas pointu ludovej mudrosti....PRE HLUPAKA, KAZDY HLUPAK.....ale respektujem tvoj mentalny nedostatok.... : )

a k clanku.....pisal som niekde, ze ten, podla teba fasista, ma teraz v US administrative nejake postavenie?....to ale neznamena, ze nema prehlad o US politike, ako celku.....takze ked nieco napise na tuto temu, tak asi vychadza z nejakych faktov a nie iba o svojho nazoru...na rozdiel od teba....teda ukzuje na hanbu svetu politiku USA aby sa s praktikama tejto militantnej krajiny oboznamili aj taky ludia, ako si ty alebo najomnicka kozieho palaca, MO SK, MZV SK, ci aj taky US klon Valasek....

a o tom Putinovom obnoveni NDR som pisal preto, lebo to mam z jednakeho zdroja, ako aj ty, ze Rusko ide napadnut Ukrajinu, Slovensko, Cesko, Polsko...skratka pol europy sa bude topit v krvi vdaka Putinovej agresivnej politike....

a presne ako pise....mame tu vela ludi, co ochotne budu skodit SK, ale ja ich citlivo vnimam, ako agentov USA...minimalne su to osoby, co som pomenoval hore vyssie.....hm....vlastne tam chybas este ty...

pred 3 hodinami, Sniper napísal:

Kedy naposledy si sa pozrel na mapu Európy? Bolo to po roku 1945 aspoň raz?

a naco sa mam pozerat na mapu, ked nas vzor demokracie, USA, neuznava nic a robi si vo svete, co chce....takehoto militantneho vzoru sa mam drzat?.....

https://svet.sme.sk/c/22833973/americki-vojaci-zabili-v-syrii-vodcu-islamskeho-statu-oznamil-biden.html

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  ty si hlupak, nie kazdy. Stale ti to opakujem,  problem nie je iny pohlad ale to ze ho mas zalozeny na klamstvach a neznalosti.   Nerozumies logike,  nemas znalosti, nie si schopny samostatne uvazovat a mas hlavu vymytu propagandou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, Tono napísal:

Z týchto hesiel mi logicky vychádza pointa, že Slovensko si má brániť svoju suverenitu samo, vlastnou armádou

no ... toto je jedna z vecí, ktoré, akoby som to napísala slušne... preto vždy každému hovorím a píšem: deti, pozerajte všetko z dvoch strán... najlepšie z troch aj štyroch. tí ľudia to nerobia, nepoužívajú mozog... :(
to je kasta: poďme protestovať, a keď už, tak proti všetkým a za všetko... čo na tom, že je to kravina. :niee:

 

pred 23 hodinami, tyso napísal:

A do vojny sa nikomu normalnemu nechce,  preto sa cely svet snazi aby sa rusi stiahli. 

v dnešnej našej tlači, a nie nepovedz, že Pravda je ľavicový denník... už dávno nie.
no nič... okrem našich denníkov a médií sa k veci vyjadrujú aj okolité tv a rádiá a médiá, nájdite si to, nechce sa mi hľadať:
nadpisy a hlavné správy hovoria o tom, že západné mocnosti sa snažia ukľudnovať Rusko, že USA svoje plánované základne okolo hraníc Ruska nemyslia ako hrozbu proti Rusku...

a jo, iste, aby sa Rusi stiahli. :oook:

myslíš si, že nevidím chyby... každá krajina má právo na svoju vnútornú politiku... pozri na Maďarsko, ktoré je bombradované z Bruselu za zopár svojich rozhodnutí a zákonov... lenže v Bruseli ich nečítali, nepochopili a Brusel je v rozhodnutiach už dávno stratený, zamotaný do vlastnej božskosti... a mimochodom, ani v USA :)
hodne zaujímavé rozhovory svetových novinárov s perfektne anglicky hovoriacim ministrom zahraničných vecí a občas s perfektne anglicky hovoriacim ministerským predsedom Maďarska...
presne rovnaká zábava ako telemosty Putina a hovory Lavrova s americkými novinármi... niekedy človek fakt nestačí žasnúť, čo všetko môže byť novinárom :smile1:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

informator,  ty si hlupak, nie kazdy. Stale ti to opakujem,  problem nie je iny pohlad ale to ze ho mas zalozeny na klamstvach a neznalosti.   Nerozumies logike,  nemas znalosti, nie si schopny samostatne uvazovat a mas hlavu vymytu propagandou. 

hlavne, ze ty sam sem davas iba svoje nazory a druheho tu obvinujes....ty si fakt nejaky "JOZINKO, DIETA SVOJICH RODICOV"....to bol kresleny serial v niekdajsom satirickom tyzdenniku ROHAČ.....

pred 22 minútami, game napísal:

no ... toto je jedna z vecí, ktoré, akoby som to napísala slušne... preto vždy každému hovorím a píšem: deti, pozerajte všetko z dvoch strán... najlepšie z troch aj štyroch. tí ľudia to nerobia, nepoužívajú mozog... :(
to je kasta: poďme protestovať, a keď už, tak proti všetkým a za všetko... čo na tom, že je to kravina. :niee:

preco tak urazas a podcenujes ludi?.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  ake planovane zakladne ? nic o tom neviem najst. Alebo mozno myslis tu polsku, lenze to je presne priklad ako to funguje. Tu si poliaci vydupali,  pretoze chapu o com to je.   Ta zakladna nijako nezvysuje utocnu silu voci Rusku ale utok na Polsko znamena ze tam americania budu automaticky zatiahnuti.  A o tom tie zakladne su,  chcu ich krajiny ktore sa citia ohrozene. Nie nutne rusmi,  ale v europe je rusko hrozba.    

Keby mali americania zakladne na Ukrajine, tak by sa toto nestalo.  Len preto vedia ohrozovat Ukrajinu, kedze vedia ze nebudu utocit na americanov a ti tak nepojdu do vojny. Priamej konfrontacii sa vyhyba aj amerika aj rusko.  Rozumne, kedze nasledky nikto nevie odhadnut.

A Madarsko je kritizovane pretoze demonstruje nejednotnost EU a NATO,  a to je bohuzial to co nas posuva k vojne.  Rusi respektuju silu, nie slabost.

A  ruske poziadavky nesmeruju k tomu aby sa citili bezpecnejsie,  na to sluzia inspekcie,  dohoda o tom kde budu cvicit a pod.  Ale ich poziadavky su aby sa stav vratil pred rok 98 a teda z NATO vystupili pobaltske staty, vychodna europa a ano vratane Slovenska.

Ja sa viem pozriet aj inym pohladom,  keby rusi mali okolo seba sanitarny kordon krajin, ktore su pod hrozbou ruskeho vpadu a tomu prisposobia svoju zahranicnu politiku ( to ma nazov finlandizacia) tak by sa  citili bezpecnejsie.  Lenze cenu za to platia tie staty, ktore by to nestastie mali.   A ano aj Slovensko.   Pretoze to nestaci  aby uplatili ci vydierali politikov, vzdy hrozia volby kde to skonci. 

A tak aj ked sa viem pozriet z roznych stran, tak ten Slovensky pohlad je predsa len dolezity. Skutocne nechcem aby sme skoncili ako Bielorusko, kde su ochotni zabranit zmene aj vojenskym zasahom.  To je predsa to co sme tu mali 20 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

V rámci pracovných povinností som navštívil Rusko pred perestojkou aj po nej. Lepšie povedané Moskvu a Petrohrad. Navštíviť ich fyzikálny inštitút bolo zakázané aj po perestrojke. Mal som príležitosť zoznámiť sa s poprednými fyzikmi, ktorí nepochybne reprezentujú intelektuálnu časť ruskej spoločnosti a môžem povedať, že som z mnohými nadviazal priateľské vzťahy. Pri prechádzke Moskvou sme išli okolo pamätníka Petra Veľkého. Ja chápem Petra Veľkého, ako panovníka, ktorý sa snažil integrovať Rusko do Európskeho kontextu, vrámci kultúry, vedy a pokroku. Tak som sa spýtal Vadima, šéfa projektu a erudovaného fyzika, čo si o Petrovi Veľkom myslí. Odpoveď ma prekvapila, "ten pomník je hanbou a mali by ho zrušiť" Pre neho a aj väčšinu Rusov bol Ivan Hrozný väčšou autoritou, ako Peter Veľký. Nechápal som ho a radšej som bol ticho. 

Ako to je v Rusku zvykom, pije sa tam veľa vodky a akademici sa vtedy tejto tradície nijako neštítili. Neviem, ako je to teraz, za Putina, ten je vraj abstinent... No z ruskými fyzikmi sme sa vodke nevyhýbali. Alkohol rozväzuje jazyk a ja som v alkoholickom opojení Vadimovi povedal, že môj otec bojoval na ruskom fronte, ako ich nepriateľ. Keď sme vytriezveli, nevedel som, či to naše vzťahy naštrbí. Cestovali sme potom okolo Moskvy vlakom a Vadim mi ukázal, že až tu boli Nemecké tanky. V jeho slovách nebola nenávisť voči Nemcom, ale hrdosť. Ako by hovoril... to bol nepriateľ, ktorého si teba "uctiť". Nie v morálnom kontexte, ale v kontexte jeho vojenských schopností. A víťazstvo nad takým nepriateľom dáva Rusom pocit hrdinstva. Ľudské obete pri víťazstve iba zvyšujú jeho dôležitosť. Prečo to píšem? Bez tohoto kontextu historických udalostí je ťažko pochopiť ruskú mentalitu. Možno som mimo, je to už pár rokov dozadu. Ich hodnotový systém je dosť nekompatibilný s európskym. A to je podľa mňa aj príčinou súčasného neporozumenia.    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

gratulujem sudruhovia k pokracovaniu v tradicii vitaznych februarov....1948; 2022.......komunisti, vasi predskokani, to zacali a dnesna klika liberfasistov nadviazala na "vitaznu" vlnu....dufam, ze bude dalsi sviatok, aby sa nezabudlo.... : (

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale sem pridu aj s pozyvacim listom najmilitannejsi agresori z druhej casti Zeme......rusi su oproti nim iba ucni, kedze od nich sa odputali militantne okrajiove casti, ktore tvorili tvrde jadro spolocneho SSSR......takze novy Vitazny februar v podani US okupacnej soldatesky.....vidis rozdiel v okupacnej zone za cias SSSR a terajsej US army?.....ja nie...prast ako uhod....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov