Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

vojensku akciu urcite dlhsie, ved to tu piseme. Ale po ukrajine hrozi pobaltie a to uz v nato je. a tam sa to bude lamat, ak zapad obetuje pobaltie tak je na rade vychodna europa. Ak bude bojovat, tak to moze skoncit zle, pretoze putin nekona racionalne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 hours ago, game said:

oh, a najnovšie správy:

spravodajské správy ukazujú, že jednotky ukrajinskej armády opúšťajú svoje pozície a zbrane...

game,  toto je priklad ruskej nepotvrdnej spravy,  nebud ako informator.  Teraz pride mnozstvo falosnych sprav z oboch stran a tak to nevydavajme za realitu.  Nepomahaj ruskej agresii sirenim ruskej propagandy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 25 minútami, tyso napísal:

game,  toto je priklad ruskej nepotvrdnej spravy

Je veľmi reálne, že takýto scenár nastane. V tomto konflikte má Rusko obrovskú prevahu v množstve a kvalite zbraní. Ukrajina nie je Afganistan, kde tanky, ani rakety veľa nezmohli. Ak by sa mali Rusom reálne postaviť, potrebovali by najmodernejšie zbrane a podporu zo západu. Tú však nedostanú a rozhorčené demarše, proti Ruským zbraniam veľa nezmôžu. Putin si už môže pripravovať prejav k národu. Aspoň východnú Európu a Pobaltské republiky by to mohlo zobudiť. Ale pochybujem, že NATO by kvôli nim a nám bolo ochotné priamo sa zaangažovať do vojny s Ruskom. A Putin to vie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Putinovský šialenec sa rozhodol zničiť Ukrajinu

https://svet.sme.sk/c/22848130/ukrajina-rusko-vojna-putin-analyza-invazia-utok.html

nezastaví sa dovtedy, pokým jej armáda nebude zničená a územie nebude pod kontrolou ruských tankov. My sme to už zažili a Rusi sa nezmenili vôbec. Za pár týždňov budú ruské tanky hliadkovať pred slovenskými hranicami.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono,  ukrajinska armada zrejme prehra ale zatial este ani nezacal skutocny pozemny utok.  A toto je sprava, ktora vydali rusi a podporuje ich ziadost aby ukrajinci nebojovali a vzdali sa.  A iny ucel ako cistu propagandu nema.    A tak mi je len divno z toho ze to game kopiruje.   Ved na propagandu si platia informatora.   To ze ma niekto sympatie s Ruskom a s ludmi v rusku neznamena ze musi podporovat sialenost co pacha ich car.

BTW  Rusi rano utocili raketami kratkeho a stredneho doletu.    Kua, ten radar v Brdoch a protiraketova obrana v Polsku by fakt bodli,  to ze sa to rusom podarilo zastavit je blbe. 

 

A k NATO,   uvidime na pobalti.   Ale USA zmluvy dodrziava. Utok na pobaltie znamena ze Rusko bude vo vojne s USA ( a aj s nami,  ale samozrejme to ich netrapi. Nami pohrdaju. Ale k USA maju respekt. )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jedna vec platí a toto sa už nikdy nezmení: Od konca 2. svetovej vojny uplynulo takmer 77 rokov a toto je prvý krát odvtedy, čo jeden európsky štát napadol druhý a tejto nálepky sa Rusi ako "osloboditelia spod fašizmu" nezbavia nikdy. Oddnes každý bude vnímať Rusov ako agresorov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 36 minútami, Sniper napísal:

Oddnes každý bude vnímať Rusov ako agresorov.

Tak to sa veľmi mýliš. Zažil som normalizáciu po 1989. Neuveril by si, ako ľudia zo dňa na deň prezliekali kabáty. Ľudia sú inteligentné opice, viem že sa opakujem. Oportunistické heslo, koho chleba ješ, toho pieseň spievaj. Ķto by sa pre vznešené ideály vzdal surovín, obchodu, investícií, ziskov... Voči Putinovi osobné doteraz žiadne sankcie, ako proti pár oligarchom, nikto neurobil. Vedia, že aj po obsadení Ukrajiny, s ním budú jednať osobne. Politika nie je o morálke.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Putin podľa mňa chce len postrašiť a získať kontrolu na UA. To, že všetci sa pobúria, vyhlasia aké všetky dohody porušil a neurobia nič. Ak by vojna sa eskalovala, tak tu už je malé riziko, že sa do toho zapojí NATO, ale to dobre vie aj Putin, tak podlá mňa sa bude držať na uzde. Šialene na tom je hlavne to, že jeden človek, resp. niekoľko môže rozpútať medzinárodný konflikt. tento systém s cárom  na čele je chorý a minulosť len ukazuje ako veľmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 56 minútami, Sniper napísal:

Ja som mal na mysli normálnych ľudí

Ja viem, ako si to myslel. Podľa mňa podporu, ktorú má Putin v krajinách východného bloku, invázia na Ukrajinu nijako nezníži. Blaha, Žilinka, Danko, Fico, Chmelár, Čarnogurský ... neoslovujú svojich prívržencov vďaka intelektuálnej hĺbke svojich myšlienok, ale preto, že ich názory rezonujú s vnútorným presvedčením ich priaznivcov. A 50% podpora Putina na Slovensku nie je zanedbateľná. Sú to prevažne bývalí voliči Mečiara, Danka, Fica, Kotlebu... Oni budú rozhodovať v ďalších voľbách aj o nastavení budúcej zahraničnej politiky Slovenska, prípadne jeho zotrvania v NATO. Stačí jedno referendum, v ktorom sa táto "krvná skupina" zmobilizuje. A nepochybujem, že si potom s Putinom porozumejú. Žilinka nám už úspešne vydláždil cestu a nadviazal styky s Ruskou prokuratúrou. Možno tam pošle aj nejakých svojich spolupracovníkov na školenie. On ho už nepotrebuje. ON je etalón, spravodlivosť sama a žiadnu inú autoritu už nepotrebujeme. Len ten jeho 7 ročný mandát sa mi zdá krátky. Škoda, že tu nemáme Tereškovovú, aby mu navrhla doživotný mandát, ako je to v Rusku zvykom. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zilinku uplne zjavne drzi FSB za gule,  tu nam fakt zlyhala SIS.

7 minutes ago, robopol said:

ale to dobre vie aj Putin

problem je v tom ze vsetci hovoria ze obsadenie ukrajiny je nevyhodne aj pre Rusko.  Preco to Putin nevie ?  A co este nevie ? Momentalne sa vyhraza jadrovymi zbranami krajinam ktore pomozu ukrajine,  jedna este racionalne ?   Alebo uz nie a  zije vo svojom svete ?

Jeho prihovor bol desivy,  paranoja z neho uplne salala.  Ak si predstavuje ze aj tak na neho zapad zautoci jadrovymi raketami, tak pre neho dava zmysel aj prvy utok.  Alebo veri ze sa to nestane ani ked zautoci na Polsko.   Sme mimo racionalnej diplomacie, Putin otvorene klamal Macronovi a tak vobec nie je jasne s kym sa da robit diplomacia. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 minútami, tyso napísal:

Putin otvorene klamal Macronovi a tak vobec nie je jasne s kym sa da robit diplomacia. 

Diplomacia sa dá robiť aj s Kim Čong-un om. O to viac, že disponuje s jadrovými zbraňami. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, ak vidis neda sa.  Ale u neho predpokladame ze kona racionalne, len ziadne dohody nedodrziava.  Tam sa da potom uz len robit diplomacia cinmi, nie slovami.    Ale nema zmysel s nim uzatvarat dohody.

Ale Putin teraz robi nieco co vsetci povazuju za nezmysel, ktory poskodi rusku.   A preto spochybnujem jeho racionalitu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, tyso napísal:

Ale u neho predpokladame ze kona racionalne, len ziadne dohody nedodrziava. 

Lenže od Kima nie je EU závislá na plyne, rope a surovinách. Nemajú tam podiely zahraniční investori. Nie je tam priestor na export tovaru. Netvárme sa, že to všetko politici obetujú kvôli Ukrajine. Budú s Putinom znova rokovať, len musia trochu opadnúť emócie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a o čom chceš rokovať? Ak chce Putin Ukrajinu zo strategických dôvodov, z vojenských účelov. Tak aj hovorí v prejave, že chce nastoliť vojenskú rovnováhu medzi NATO a Ruskom. Musí mať dôvod prečo chce spacifikovať Ukrajinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tono, ideme do noveho sveta. Rusko bude postupne odrezane od zapadu a  bude odkazane na autarkiu. Suroviny bude dodavat Cine.  Nehovorim ze sa to udeje okamzite ale bude to trend.  Putin sa nezastavi a tak to naberie vlastnu dynamiku. 

A dovod preco chce Ukrajinu ? Vojensky to nedava zmysel,  ani ziadna rovnovaha nenastane.  Rusko ma stale jadrove zbrane a prevahu v tankoch a to sa nikto v EU nesnazil zmenit.   Nikto nema ziadne poziadavky na Rusko,  nikto nechce vojnu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 12 minútami, robopol napísal:

a o čom chceš rokovať? 

Tak aj hovorí v prejave, že chce nastoliť vojenskú rovnováhu medzi NATO a Ruskom.

A ty vieš, na ktorú stranu váh položil Putin Pobaltské republiky, alebo Slovensko? Vlastne sa už vyjadril. Znovu akceptovať dohody v Jalte, aby bol pokoj a mier.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja sa len snažím zistit skutočný dovod konania Putina, čo chce dosiahnuť, a čo vlastne hrozí svetu.  Nerozumiem na čo sa ma pýtaš.

vysvtelenia, že je blazon, že ho hecuje ego a podobne blbosti neberiem ako bernu mincu. To su len zjedodušené verzie, aby sa to na niečo hodilo, že aha to preto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 minútami, robopol napísal:

vysvtelenia, že je blazon, že ho hecuje ego a podobne blbosti neberiem ako bernu mincu. To su len zjedodušené verzie, aby sa to na niečo hodilo, že aha to preto.

Neviem, či narážaš na moje príspevky, ale ja v som v nich nič také netvrdil. Na povojnovej konferencii v Jalte nás západ "predal" v nádeji, že tým uspokojí Ruské ambície a západ bude v pohode. A tak sa aj stalo. Ukrajina bude podobnou obetou. Len nikto nevie, či to Putinovi bude stačiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 minútami, robopol napísal:

Ja sa len snažím zistit skutočný dovod konania Putina, čo chce dosiahnuť, a čo vlastne hrozí svetu.

Počul som, že je úplne odtrhnutý od reality, je izolovaný od zvyšku sveta a chodia mu len tie správy, ktoré "by mal" vedieť. Ani na internet sa nevie poriadne pripojiť.

 

Je to len názor, ale čo ak....? Tu už by končila sranda.

Citát

 

Nevidím záruky toho, že sa Rusko zastaví na hraniciach s Poľskom, s Maďarskom, či so Slovenskom a nebude chcieť obnoviť svoj vplyv v bývalých satelitoch. Ale potom už bude situácia iná, lebo už budú vašich hraniciach. Vtedy už Ukrajinci nepomôžu.
(...)
Slovensko sa má pripraviť na to, že s veľkou pravdepodobnosťou bude mať hranice s Ruskom a vyzerá to tak, že členstvo v NATO nikoho nezachráni.

https://sportnet.sme.sk/spravy/sergej-stachovskij-ukrajina-invazia-rusko-rozhovor/

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no tak zase sportovec politolog nie je uplne doveryhodny zdroj.  Ale agresivne rusko na nasich hraniciach bude znamenat viac podpory pre nasich dezolatov.  Hybridna vojna je nas aktualny problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak sankcie voči Rusku dopadnu hlavne na nas, na bežných ludi, ak zdražejú energie a podobne, či začne ekonomika zase klesat tak ano, to su premyslené ťahy EU, ach moj ty booože. 

hlavne, že sa každy politik musel vyjadriť ako odsudzuje útok Putina. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov