Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 10 hodinami, irb napísal:

A ako by si chcel dobro objektivizovať? 

Kresťanské náboženstvo objektivizuje dobro v podobe Boha. Podľa náboženstva dobro existovalo skôr, ako bol stvorený človek. No už prvá generácia ľudí sa prejavila, ako opice, keď Kain, zo závisti zabil Ábela. Viem, že náboženské otázky nie sú náplňou tohoto vlákna, ale otázka dobra a zla je aktuálna aj v téme Rusko - ukrajinský konflikt. Dokonca aj otázka náboženstva, napríklad postojov patriarchu Kirila, k Putinovej agresii. 

Správy o násilí, potlačovaní slobody, vzrastajúca afinita ľudí (aj na Slovensku) k totalite, nacionalizmu, fašizmu, evokuje otázku, ako si zachovať optimizmus. To je aj dôvod, prečo sa nad tým zamýšľam. Zlo je nedeliteľnou súčasťou evolúcie, dokonca aj v náboženskom pohľade je Diabol nevyhnutnou súčasťou stvorenia. Musím teda existenciu zla stoicky akceptovať a nenechať sa tým deprimovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Tono napísal:

Kresťanské náboženstvo objektivizuje dobro v podobe Boha.

Ale keďže Boha nevieme poriadne objektivizovať, tak následne ani dobro nevieme poriadne objektivizovať.

Respektíve - každá cirkev (spoločenstvo) si Boha objektivizuje po svojom a teda každé spoločenstvo si objektivizuje dobro po svojom.... A tak vzniká spor. Každý chce "dobro", ale dobro jedného je príčinou utrpenia druhého.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, irb napísal:

Každý chce "dobro", ale dobro jedného je príčinou utrpenia druhého.

Ak dobro nie je absolútne, ako ho chápe náboženstvo, tak je relatívne. A ak je dobro relatívne, potom platí to, čo si napísal. Že "dobro jedného je príčinou utrpenia druhého."

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tomto svete, v ktorom reálne žijeme, je dobro iba relatívne, teda vždy je v "relácii", vo vzťahu k niečomu a k nejakému priestoru a nejakému času. 

Možno v tom svete, o ktorom hovorí Ježiš ako o svojom kráľovstve, ktoré nie je z tohto nášho sveta, možno tam je dobro objektívnym.

Dnes prežívame Ruské útoky ako zlo. Pred dvesto-tristo-päťsto rokmi to robili všetky krajiny a ešte sa tým aj pýšili. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved iste pred 200,300 rokmi by to bolo normalne. Uz pred sto rokmi ci 70 si v Europe povedali stacilo. 

Ved preco som Ukrajincom poslal 4500 euro? Aby vyhrali, ci musia vyhrat, ich by pozabijali a ja sa na to nebudem pozerat. Tak som im patinu nasho rozpoctu poslal. Ci poslali. Zatial im to ide. Bude pruser ak prehraju, nas pruser. 

Nas pruser vraj moze cakat od jesene.  Moze. Ze ziadnych 4500 co ma netrapi,  mal so poslat viac? Tohto roku som este neposlal. Viem ze by som mal.

Moze Smer a podobne strany a je ich neurekom,, asi maju volicov.

Citát

Spojenie má SNS pomôcť, aby sa dostala do parlamentu a "zrušila liberálnu demokraciu, ktorá likviduje Slovensko".



Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23156627/sns-taraba-kuffa-zivot-volby-2023-spajanie.html

Vam to pride normalne? Zrusit liberalnu demokraciu? a potom moze byt uz aka? Autokraticka, teda taka ako za socializmu? Pozatvaras oponentov, media slobodne zrusis a co potom? Slovensko je nastastie male,teda ak debili aj zvitazia bezvyznamne. Prestahujem sa do Polska,ci Ceska,kludne do Rumunska. Neovplyvnia nic. 

Spoliehame sa na stat, aj ja, aby bol statom, co ma skoli nemocnice, infrastrukturu, armadu, spravodlivost. 

A tu bud kradnu ,alebo pride Matovic co chce rozdavat raz 200 mesacne raz 500. Ved ked to takto rozdrbes, nebudes mat skoly, nemocnice, armadu ....nebudes mat nic.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jedna ukazka z ruskych milblogov.   Toto je rusky humanny pohlad :
Som zástancom mäkkej sily. Som kategoricky proti vraždám, represiám a genocíde. Som zástancom kultúrnej expanzie. A to znamená, že nikoho netreba do niečoho nútiť. Len treba človeku vytvoriť podmienky, aby bol ponorený do prostredia, v ktorom sa bude cítiť ako Rus.
Na oslobodených územiach by v školských osnovách nemal byť žiadny ukrajinský jazyk, mali by tam pracovať učitelia a nie represívna mašinéria. Deti by mali byť ponorené do histórie. História nie storočnej histórie ukrajinských mýtov, ale viac ako tisícročnej histórie Ruska. Na územiach by mala naplno fungovať kultúrna osveta, mali by sa vykonávať aktivity na vzdelávanie a predstavovanie ruskej kultúry založenej na ruskej klasike. Ruský konzervativizmus by tam mal prevládať ako šoková terapia.
Mala by sa vykonať rusifikácia obyvateľstva. Obyvateľstvo týchto území sa navyše dokáže veľmi rýchlo rusifikovať, pretože už boli ruské.

 

Konecne riesenie ukrajinskej otazky podla mierumilovneho rusa. Podobnost s nemeckym planom riesenia "ceskej otazky" je ciste nahoda.

Grundplanung O.A.: "„Protiněmecká propaganda dokázala v 19. století odcizit Čechy německému životnímu prostředí. Obrácení tohoto vývoje je oprávněné a je životní nutností pro Německou říši. Nikdy v dějinách už nesmí dojít k českému obrození. Je nutno zničit od základu každou další možnost takového obrození. Proto je třeba potlačit český jazyk. Je v německém zájmu, aby úplně zmizel […]. Cílem pro budoucnost musí být: rozbití českého národního vědomí, pronikání do dosavadní české jazykové oblasti německým osídlováním, převádění (také částečné přesídlení!) Čechů do nerozlučné duchovní a fyzické souvislosti s Německem.“"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ostáva rozum stáť, ľuďom začína je.ať. Bol som na brigáde, kde som sa po roku stretol s kamarátom. V tedy čistý Sulíkovec, teraz rusofil. Bolo ich viac, po prudkej výmene názorov som to ukončil otázkou, ako by sa pozerali na prezidenta, ktorý poslal ich deti, vnukov, zaťov na  vojnu a vrátili sa v drevených spacákoch. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, buky napísal:

Ostáva rozum stáť...

No vidíš to, s akými ľuďmi musí človek spolunažívať.

A čo môžeš urobiť? Vyhýbať sa im? Tváriť sa, že neexistujú? Bojovať proti nim? Vysmievať sa? Pochopiť? Mať súcit?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

  ja mam strach. 

Načo je dobrý strach? Strach ničomu nepomôže.

pred 41 minútami, buky napísal:

by drvivá väčšina vytriezvela

Asi nie. Tzv. samonasieracie typy musia vždy niekomu fandiť a niekomu nadávať. Našli by si iné cesty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si nemyslim, ze musime mat strach. Aspon zatial. Uvidime v septembri.

https://denikn.cz/1127667/studio-n-kdy-sbalit-kufr-martin-m-simecka-o-tom-jak-pozname-umirajici-demokracii/

https://denikn.cz/1124740/studio-n-slovaci-zabloudili-pokukuji-po-silnem-vudci/

Stale je oco bojovata a zvitazit musime. Stale je nas 50%. mozno len35%?

Viete si predstavit ,ze strielas na Cecha ci Slovaka? preto ,ze je tvoj nepriatel? 

https://storage.googleapis.com/istories/stories/2023/04/19/ya-khochu-zhit-i-umeret-na-svoei-zemle/index.html

Tento to vie a sa snimi ani nebavi(nezaujimaju ho), prisiel z Petrohradu a ich zabija(Rus russov). Jeho motiv ,on chce normalne Rusko. On sa tam chce vratit a bojovat za normalne Rusko.

Viete si predstavit.

https://pbs.twimg.com/media/Dd...

tato sympaticka dama vlastnym menom Caroline Nordengrip bola do roku 2022 vo Svedsku poslankynou za demokratov a zasadala vo vybore pre obranu.

podpisala zmluvu, narukovala a teraz je oficialne sucastou UA armady ... "Pre moju rodinu je to tazsie ako pre mna, ale nikdy som nezavahala."

a v uniforme:https://pbs.twimg.com/media/Fu...

---------------

Russku zenu trapi ze nema drevo. Tie russke i co su na Ukrajine tam idu vrazdit, znasilnovat, kradnut, kvoli peniazom a tato co jej muz dobrovolne nastupil, namiesto dreva dostala dva listky do cirkusu.

Kvoli 2000 euro mesacne,zabijat inych ludi, ci znicit seba, rodinu,krajinu. Co su to za dementi? Toto treba len strielat,strielat a strielat. teda ten chlap z Petrohradu to vyhodnotil spravne.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 4. 2023 at 14:12, irb napísal:

Dnes prežívame Ruské útoky ako zlo. Pred dvesto-tristo-päťsto rokmi to robili všetky krajiny a ešte sa tým aj pýšili. 

Cistocne, ale nie uplne.  Az 20 storocie prinieslo totalnu vojnu,  v case Napoleona a pred tym sa vojny primarne odohravali medzi armadami a obyvatelstvo trpelo viac menej rekviraciou.  A aj to casto za nahradu.   Ale v cieloch nebolo pozabijat civilistov alebo ich kulturne asimilovat.  To priniesol az nacionalizmus 19 storocia a ked sa pridal technologicky pokrok, tak sme sa dopracovali k totalnym vojnam.  A rusko nam pripomina ze toto naozaj nechceme  a ze mier po druhej svetovej nebol dokonaly ale ovela lepsi ako alternativy.   A snad porazka Ruska umozni dalsi pokus o jeho udrzanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, tyso napísal:

Ale v cieloch nebolo pozabijat civilistov alebo ich kulturne asimilovat. 

Indiáni v Amerike  či černosi v kolóniách by o tom asi vedeli niečo porozprávať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, irb napísal:

 

rozmyslam, ale skor nie.  Otrokarstvo bolo hrozne, ale neslo o snahu ich pozabijat.  A u indianov bol tragicky vysledok ale z pohladu poctov slo o vojny so stovkami mrtvych a chybala snaha ich cielene vyhladit. 
Aj ked v tragickych pripadoch sa to zvrhlo hrozne. Ale neslo o vladnu politiku.
Ale starozakonne dobyjanie zaslubenej zeme sa skutocne podoba na genocidu, aspon textovo.  Snaha uplne vyhladit protivnika, nie si ho podriadit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 10. 4. 2023 at 14:12, irb napísal:

Dnes prežívame Ruské útoky ako zlo. Pred dvesto-tristo-päťsto rokmi to robili všetky krajiny a ešte sa tým aj pýšili.

Aj medzinárodné vzťahy prechádzajú evolúciou. Pred dvesto-tristo-päťsto rokmi neexistovala žiadna Charta OSN a vtedajší ľudia ani len netušili, čo by to malo byť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, tyso napísal:

ako dosiahnut zase stav pred ruskou agresiou.

Nedá sa.

Čas sa nedá vrátiť naspäť a rovnako ani minulý stav v spoločnosti. Navyše - ľudia sa menia, starí zomierajú, mladí dorastajú, nové deti sa rodia. Všetko sa mení.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov