Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 14 minútami, alamo napísal:

hmm...

ked veris  zlym zdrojom, tak samozrejme netusis kde je sever.  No predved ako hodnotis doveryhodnost ?
Pretoze zjavne toho nie si schopny.
1. McGregor je byvaly plukovnik,  Trumpov kandidat na velvyslanca do nemecka.   Sotva teda ma pristup k tajnym informaciam z rokovani.   Ak ti neblikaju kontrolky, tak nie si schopny ani uvodneho posudenia
2. A rovnako je to s "izraelcami",   Mossad je natolko schopny ze mu neunikaju informacie na podivny turecky web.  A navyse s udajmi co su zjavne nezmyselne ( ked si pozries co zverejnili, tak rusi mali stratit 14 tis ludi ).  Na prvy pohlad ide  mizernu rusku pracu FSB , ktora toto robi pravidelne,  na nejaky divny web v krajine da "uniknute informacie" z USA ci Mossadu, kedze v titulkach bude len izrael a uz nie "Hurseda Haber", co nikomu nic nehovori. 
A uverit ze ukrajinske straty su dokonca vyssie ako tvrdia Rusi ?   Ehm,  veru nebudes ostra ceruzka v peracniku.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hodnotil som konkretny clanok,  coho si ty nebol schopny.   A preto mas take divne nazory.
A stacilo par sekund googlovania
https://dennikn.sk/718059/prirucka-pre-stredne-skoly-klamstva-a-konspiracie/
"
Servery AC24 a Security Magazin v tomto prípade nenapísali lživú informáciu, ale dopustili sa manipulácie.
Pokiaľ by priznali, že ide o dva roky starú vec, správa by nemala také silné vyznenie."
A tak ide menej seriozne medium, ktore prebera kadeco.  
A otazka je preco si si vybral takyto clanok ?  Pretoze mas "confirmation bias" ? Veris len tomu co potvrdzuje tvoje nazory ?  A vies o tom ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo napísal:

Tvoje hodnotenie serióznosti masmédií, sú fakt roztodivné. 

Serióznosť masmédií hodnotím podľa iných kritérií, nie podľa toho čo niekto šplechne na Wikipédiu. Navyše keď ide o portál, o ktorom som nikdy nepočul a rétorika daného masmédia silne pripomína rétoriku webov ktoré "majú svoj názor". Nuž nesnorím kade tade aby som z internetu vytiahol nejakú megabombu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti rusi mi nepridu az tak zmanipulovani.

Citát

 

Vladimir Putin poskytl rozhovor televizní stanici Rossija-1. Hlavní teze:

hlavní podmínkou vítězství a úspěchů Ruska je jednota jeho lidu;

Rusko musí vzít v úvahu jaderný potenciál nejen Spojených států, ale i dalších zemí NATO;

Západní země mají jediný cíl – odstranit Rusko;

tyto země mohly přijmout Rusko do „rodiny civilizovaných národů“ jen částečně;

pokud se jim podaří zničit Rusko, pak se ruský lid může rozpadnout na „Moskvany, Uralce a další“;

Rusko je právním nástupcem SSSR, ale má jiný potenciál;

Do konfliktu na Ukrajině je zapojen Západ, který jí dodává zbraně, aniž by za to dostal zaplaceno.

https://v1.ru/text/politics/2023/02/26/72090434/

 

A v diskusii.
 

Citát

 

Další nesmysl pro fanoušky světového spiknutí a další konspirační nesmysl pro nepříliš chytré fanoušky.

Spíše se stane to, co prorokoval.

Po možnosti, kterou vyslovil, jak se budeme jmenovat potomci slavných válečníků - Chazarové nebo Horda?

Pro koho jsou jeho kecy?

člověk musel myslet hlavou, když před rokem s tváří zkřivenou hněvem vyhrožoval, že všem ukáže Kuz'kinovu matku. A teď, když nebylo dost svalů v dolních hemisférách, znovu přišly na řadu pohádky o nepřátelích

A co na taková prohlášení říká lékařská veřejnost?

"Rusko by mělo vzít v úvahu jaderný potenciál nejen Spojených států, ale i dalších zemí NATO"
Opravdu? Přemýšleli jste před rokem stejně? Vzali jste v úvahu celý potenciál?

Uplynul jen rok. A jak se změnil tón.

Ano, už se nevede rozhovor o dena- a demi-, ale jedno prázdné tlachání.

A tón je úplně jiný. žalostný.

Všichni blázni, jen on je chytrý. To jo.

"Rusko bude nuceno zatlačit hrozbu na svých hranicích"
Je další na řadě Finsko? Takže to naopak posunuli celkem 130 km od Petrohradu.
Studoval Šojgu zeměpis ve své jurtě?

ruský lid se může rozdělit na „Moskvany, Ural a další“.
Konečně jsem si uvědomil, že všechna impéria se dříve nebo později rozpadnou.

Rusko je právním nástupcem SSSR, ale má jiný potenciál; /// Chtěl bych více podrobností o tomto tématu.

„Rusko je právním nástupcem SSSR, ale má jiný potenciál;
Možná jste měli přemýšlet o potenciálu před rokem?

A když lidé přišli o všechny vklady ve Sberbank - je to také dědička nebo "je to jinak"?

 

Vedia velmi dobre ako to dopadne aj ako to je.

https://topwar.ru/opinions/

Tu su dve zaujimave clanky a diskusie porovnanie prezidentov a zbrani.

https://topwar.ru/211693-bajdenu-aplodismenty-za-putina-bylo-obidno.html

https://topwar.ru/211473-rossijskaja-armija-na-fone-voennoj-moschi-nato-imeet-blednyj-vid.html

Priklad ani na topware, co je vojenska stranka v podstate malo kedy sa objavy zmienka o jadrovych zbraniach. O ich pouziti. priklad, ze treba pouzit takticke zbrane na konvoje pri polskych hraniciach,lebo bude vela zbytocne mrtvych. A dalsi mu odpovedal,ci mysli,ze ak sa pouziju ci ich bude menej.

Ja si myslim, ze zmagorenych ludi je viac na Slovensku.

https://www.ta3.com/relacia/27686/vojna-na-ukrajine-mame-sa-bat-aj-my

https://komentare.sme.sk/c/23140739/banas-danko-chmelar-su-chodiace-priklady-ze-boj-proti-dezinformaciam-je-nemozny.html

Palko tu rok otravuje, z jeho genialnou teoriou , ze russko napadlo Ukrajinu kvoli tomu ,ze ich neprizvali 2008 do NATO. Keby si pocuval putina ci aj medvedeva, nikdy toto nespomenuli.

Citát

 

Lidovky.cz: Není přehnané mluvit v devadesátých letech o snaze obnovit ruské či sovětské impérium?
Pokud jde o devadesátá léta, představa, že Rusko tehdy nechtělo obnovit své impérium, vychází z toho, že na to tehdy Rusko nemělo sílu. Ale snaha obnovit dominanci či kontrolovat země okolo Ruska tu vždy byla. Jasně to vidíme v tehdejších ruských zahraničněpolitických dokumentech a na malých válkách, které Rusko vedlo na své periferii ještě dříve, než se k němu NATO jakkoliv přiblížilo.

Lidovky.cz: Co myslíte malými válkami? Podněstří či gruzínskou Abcházii?
Ano, Podněstří a Abcházie v devadesátých letech, střet s Ukrajinou v roce 2003 o ostrov Tuzla, Uzbekistán a konflikt ve Ferganském údolí. Byla tu také dvojí válka v Čečensku.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/rusko-britanie-rozhovor-tydne-giles-hranice.A230225_105708_ln_domov_rkj?h=AC7C7A69344AB70063E933B47F5B9A72

 

 

O tom ostrove Tuzla ,som tu v minulosti daval vlakno. teraz po nom ide krymsky most. To je Ukrajinsky ostrov a medzi nim a Krymom je plavebna draha .

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 hours ago, Tono said:

"Mŕtvi ho nezaujímali. Keď bola vojna vo finále, bol ochotný so sebou vziať do pekiel aj väčšinu Nemcov. S tým, že si nezaslúžia jeho zámer vytvoriť Veľké Nemecko ako rozhodujúcu silu svetovej politiky. A keď toto nedokázali, nezaslúžia si ani žiť."

Tak, tak. Jeden by si myslel, ze aspon v poslednych chvilach pochopil, ze nieco urobil zle. Ale to by nesmel byt psychopat, ktory do poslednej chvile vinil zo svojho neuspechu ostatnych. U Putina je tiez chybou predpokladat normalne uvazovanie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 31 minútami, dokopy napísal:

Posledný odkaz pred definitívnym opustením fóra neslušných slov, urážok a politickej cenzúry:

Môžeš sa zúčastniť nejakého toho "pochodu za mier", tam sa to slušnosťou priam hemží, ba dokonca aj bez cenzúry tam môžeš počuť vykrikovať mierotvorcov, koľko Ukrajincov by bolo treba zlikvidovať, aby už bol konečne ten vytúžený mier :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k mierovym rokovaniam : "Podľa hovorcu Kremľa Peskova je Rusko „otvorené rokovaniam“ o ukončení konfliktu na Ukrajine, ale trval na tom, že Moskva „nikdy nezľaví“ z toho, čo označil za novú „teritoriálnu realitu“. Moskva sa podľa neho nevzdá svojich nárokov na štyri ukrajinské regióny, ktoré Putin anektoval v septembri."
Vsjo jasno, zacem bukvy.  Kym nebudu Rusi porazeni, mier nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom ako vyšlo najavo, že tý "nemenovaný" predstavitelia, ktorý hučali do Zelenského aby sa "zachoval ako štátnik" a rokoval s rusmi, boli osobne Macron a Scholz (Duo Šulíni). 

@tyso

Naozaj si myslíš, že si v Európe väčšia autorita ako francúzsky prezident a nemecký "kancléř" dohromady? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@alamo mohol by si nám stručne zhrnúť jedno historické obdobie?

Kľúčové slová: Tretia ríša, Sudety, Československo, Mníchovská dohoda, 15.3.1939.

Pomôž si Google a Wikipédiou. Potom ti ja napíšem niečo k Ukrajine a územným požiadavkám truska. Čakám. A skús to bez tých alibistických táranín, tých som sa tu už napočúval dosť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chvalim ze sa ucis zdrojovat.  Len si to nepochopil,   keby si cital com pisem tak to je varianta co bola vzdy.   Este stale cakame ci je teraz ten velky rusky utok alebo maju nieco v zalohe.   Ale dolezite bude leto a to ci ukrajina dokaze prerazit rusku obranu.  Ak nie, tak pride cas na rokovanie a to som sa ti snazil  neuspesne vysvetlit.  Ak nie, tak realne dostaneme zamrznuty konflikt, kde ani jedna strana nie je schopna vyhrat.  Ale  podmienka rokovania ostava, to su zaruky pre Ukrajinu a nemci s francuzmi sa snazia z nich vychytracit slubom o vyzbrojeni Ukrajiny.   Miesto plnohodnotnej spojeneckej zaruky.
Citas ale nechapes.  A dolezity bude postoj USAUSA je dnes jediny vojensky garant a je to nasa europska hanba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 hours ago, Sniper said:

Kľúčové slová: Tretia ríša, Sudety, Československo, Mníchovská dohoda, 15.3.1939.

Pomôž si Google a Wikipédiou.

 

1 hour ago, alamo said:

Neviem čo to s tým má spoločné, ja vravím že treba zastaviť boje a viesť proti rusom studenú vojnu.

No vsak prave preto, ze nevies, mal by si si doplnit gramotnost, nie ?

Vtedy tiez hovorili, ze treba vyhnut konfrontacii a bojovat - a bol to kolosalny omyl.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za to ale viem, že kým tam trvajú opotrebovávacie boje v štýle prvej svetovej. Ukrajinci musia všetko hádzať na front hneď teraz, a vďaka tomu nie sú schopní vytvoriť rezervy potrebné pre prípadnú ofenzívu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ku mne chodi zakaznik urobim DPH aj mu to zaplatim(z jeho uctu), chodi fyzicky, vedel by som to spravit aj keby tu nebol. 

Ale ako tu chodi aj fyzicky tak sa niekedy aj porozpravame. Bol tu naposledy  a som mu povedal ,ze Biden je v Kijeve. Nerozumel som preco je nahnevany na tych co s nim strngali a teraz su za russov, som mu povedal, nedavali pozor na dejepise na zakladnej skole.  Ale co ma spolocne 89 rok a podpora ruusska? Alebo preco jeho to serie, ja som mal v tedy 12 rokov,ja som mal 12 rokov, on mal trebars 27. Teda on je zklamany z tych svojich spoluobcanov, co dnes nadrzaju russku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 44 minútami, alamo napísal:

Rusi si ten spôsob boja "nas mnogo" ešte môžu dovoliť. Ukrajinci nie.

nie, nemas pravdu.    Za prve straty na oboch stranach su daleko pod tym co  sa dialo napriklad za prvej svetovej, ci za stalina.   Otazka je len kedy  straty budu znamenat zlom v moralke, nie ci maju ludi.    A nezda sa ze by Ukrajinci stracali moralku.
Za druhe,  ak rusi dnes pouzivaju ludske utoky za stavu ked maju menej vojakov ako ukrajinci, tak to znamena ze stratili prevahu v technike a to je pre nich velmi zly signal.   Prisli o prevahu skor ako sa cakalo a teda prehravaju opotrebovaciu vojnu.  Aj ked je stale mozne ze tiez ju setria na nieco ine. Uvidime, ale toto si nemozu dovolit dlho.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No dobre, vidím, že alamo má veľké medzery v histórii, nemá zmysel sa o tom s ním baviť, len toľko, čo chcú teraz trusi s anektovanými oblasťami na Ukrajine, to chceli Nemci so Sudetami. Ako to ďalej pokračovalo, vieme všetci, okrem alama.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov