Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

a este k tomu nerozsirovaniu NATO, o ktorom Rusko, podla vojnovych stvacov, bluzni....

Citát

»Wir können Polen und den anderen keine Nato-Mitgliedschaft anbieten«
Neuer Aktenfund von 1991 stützt russischen Vorwurf
Russland behauptet seit Jahrzehnten, die Nato-Osterweiterung verstoße gegen westliche Zusagen nach dem Mauerfall. Nun ist ein bemerkenswertes Dokument aufgetaucht.

preklad....

Citát

"Nemôžeme ponúknuť členstvo v NATO Poľsku a ostatným" Nový nález súborov z roku 1991 podporuje ruské obvinenie Rusko celé desaťročia tvrdilo, že expanzia NATO na východ po páde Berlínskeho múru porušila západné záväzky. Teraz sa objavil pozoruhodný dokument.

https://www.spiegel.de/ausland/nato-osterweiterung-aktenfund-stuetzt-russische-version-a-1613d467-bd72-4f02-8e16-2cd6d3285295

....je to platene, ale kto ma zaujem o pravdu, tak nezavaha..... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pocul si ze hlavnou vojenskou silou turecka boli janiciari? je uplne jedno ze stalin bol gruzinec ked pokracoval v politike nemeckych ruskych carov. ( to ze katarina velka bola nemka si pocul a ze kazdy z jej potomkov si bral nemecke princezne? ) to len ty fasista veris v rasu.

a inak tusis ze medzinarodne zmluvy su verejne? uz dost dlho, a ze teda len siris dalsie klamstva? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trepes stale dookola nezmysli....janiciari boli hlavnou vojenskou silou Turecka, ale boli zaradenou silou bojovou a nie riadiacou, co sa na rozdiel od vojenskych a statnych spiciek SSSR neda povedat....tam boli zastupene vsetky narody a preto sa neda vobec tvrditto, co tu ty predkladas.....prekrucas dejiny?.... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, tu si len idiot a nevies.    Inak by si poznal srba Mehmed Pašu Sokolovića.   A to ze dnesne rusko je pokracovatelom ZSSS, ktore bolo pokracovatelom carskeho ruska je jednoducho tak.  Ale kedze si nevzdelany idiot, tak to nejdem dalej rozvijat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano ?  A co ?  ze mas plno janiciarov co sa dostali vykonnej moci Osmanskej rise, tento jej isty cas vladol.    to potvrdzuje ze   neboli riadiacou zlozkou  ?   Nuz a divis sa ze ze nejdem davat argumenty idiotovi ?  ked jasny protipriklad  tvojho tvrdenia povazujes za potvrdenie svojich nezmyslov ? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty tu obvinujes rusov, ze za vsetko mozu aj v casoch SSSR a sam tu das dokaz (musulmansku risu), ze v tom zvaze (ZSSR) sa to hemzilo narodnostami a nilkto preto nemoze tvrdit, to co tu tvrdis ty.....napr. aj taky Malinovskij a Vorosilov boli Ukrajinci a Rokosovskij bol Poliak.....ty odbornik na vsetko a nic.... : ) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je tvoje tvrdenie,  ja hovorim ze realizovali rusku politiku. A je jedno kde sa narodili,   ZSSR pokracoval v politike carskeho ruska a dnesne rusko tiez.  Nie politiku narodnosti.    ZSSR  intenzivne rusifikoval vsetky svoje sucasti ale umoznoval narodnostiam sa pridat k rusom.   A obvinujem rusku imperialnu politiku,  nie rusov. To je ta konstanta co ohrozuje susedov.  

Ved aj ty si sa narodil ako slovak a pomahas Rusku,  aky je rozdiel medzi tym ze Stalin bol gruzinec a stal sa  ruskym carom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ináč vlastne aj Rusko má to, čo si prialo, zbavilo Ukrajinu nepríjemného vredu na riti v podobe dvoch nestabilných "republík" a takto očistená si to môže zameriť do európskych štruktúr. Ak by Rusko chcelo tomu zabrániť silou, tak bude musieť zaútočiť na čisto ukrajinské územie a tu už bude jasné, kto je agresor. Ja byť na mieste Ukrajiny, tak sa plne dištancujem od tých území a prípadne vyjadrím podporu nestabilným územiam v Rusku ako napr. Dagestan, prípadne Tatarstan. Well done Liliput. :doh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, terazky som zvedavý na zásadový postoj nemcov, či rusom definitívne zaštupľujú tú nedávno natiahnutú podmorskú trubku :eehmm:

ale vyzerá byť, že Putinovi malčik si to poistil z viacerých strán

Citát

Nečakaný krok: Rusko sa dohodlo na spojenectve s Azerbajdžanom

Dohoda, ktorá by mala byť podpísaná už v utorok, by mohla výrazne upevniť pozíciu Moskvy na južnom Kaukaze. Vplyv Kremľa medzitým rastie aj v Arménsku a podľa viacerých indícií tiež v "bašte Západu" – Gruzínsku.

Ruský prezident Vladimir Putin by sa mal v utorok 22. februára v Moskve stretnúť s azerbajdžanským lídrom Ilhamom Alijevom. Prezidenti by mali na stretnutí prediskutovať praktickú realizáciu dohody o prímerí medzi Baku a Jerevanom z novembra 2020, ktorou bola ukončená krvavá druhá vojna o Náhorný Karabach. Hlavným cieľom rozhovorov o danej otázke by mala byť obnova ekonomických vzťahov a tranzitných koridorov na južnom Kaukaze

https://dennikstandard.sk/171448/necakany-krok-rusko-sa-dohodlo-na-spojenectve-s-azerbajdzanom/

v"bašte západu" gruzínsku tuším stratil západ dosť priaznivcov vlani, debilným pretláčaním homoagendy do spoločnosti ktorá o také niečo nejaví ani minimálny záujem...

objektívne vzaté, nejdú tí rusi na to vôbec zle.

pred 2 minútami, Sniper napísal:

takto očistená si to môže zameriť do európskych štruktúr.

čím sa EU definitívne zmení na spoločenstvo maródov :clap2:

celý juh EU je prakticky v stave technického bankrotu, a pri živote ho drží len ECB tlačením nekrytých peňazí ... pribrať do spolku ďalší krachujúci štát, to je super nápad :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech sa paci....prejav Putina a aj s historiou......

https://www.facebook.com/CT24.cz/videos/476373480886957

pred 7 minútami, Sniper napísal:

Ale ináč vlastne aj Rusko má to, čo si prialo, zbavilo Ukrajinu nepríjemného vredu na riti v podobe dvoch nestabilných "republík" a takto očistená si to môže zameriť do európskych štruktúr. Ak by Rusko chcelo tomu zabrániť silou, tak bude musieť zaútočiť na čisto ukrajinské územie a tu už bude jasné, kto je agresor. Ja byť na mieste Ukrajiny, tak sa plne dištancujem od tých území a prípadne vyjadrím podporu nestabilným územiam v Rusku ako napr. Dagestan, prípadne Tatarstan. Well done Liliput. :doh:

odsudxujes a ani nevies co.....ako keby som cital Krupu s.r.o.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, informator napísal:

odsudxujes a ani nevies co.....ako keby som cital Krupu s.r.o.

A čo to má s Krupom, ty digestor? Ja ani neviem poriadne kto to je, tak ma tu s nikým neporovnávaj. Na východe sa tlčú Ukrajinci s Rusmi len preto, lebo Ukrajina sa rozhodla prozápadne, ale môže za to USA, Rusko zhromaždí takmer 200 000 vojakov okolo hraníc, ale môže za to USA, Rusko krátko na to zrazu uzná povstalcov za samostatných, ale môže za to USA, to môžem čítať statusy od Blahu, Tarabu, či iného debilného primitíva, ktorí len zneužívajú danú situáciu na polarizáciu spoločnosti a vyvolávanie chaosu v štáte, ktorý bol v minulosti obsadený a okupovaný vojskami štátu, ktorý teraz bude už len čakať na pozvanie "oslobodených" republík. Dnes to bude Doneck, zajtra Charkov, pozajtra Kyjev, potom Ľvov a obnova ZSSR a prípadne celého východného bloku môže začať. Stačilo, že tu Rusi vraždili v '68, tak sa už s tou Liliputovou propagandou ukľudni, ak tu mieniš pokračovať v podobnej diskusii, nájdi si stránky opozičných primitívov a tam sa ventiluj, ale nie tu. Rozumel si.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemusis vediet kto je Krupa r.s.o.......tak isto ako ja  poriadne nevie,m kto je Blaha, ci Taraba.....no a to, co spravilo Rusko na vychode Ukrajiny, je presne to iste, ako spravili USA ako siritelia "demokracie" za pomoci vrazdenia po celom svetehumanitne....."humanitne" z bombardovali Belehrad a nasledne uznali Kosovo, ako nezavilsi stat a zriadili si tam voj. zakladnu....toto ti zili netrha, ako badam.....ja som spokojny,  ze tam bude konecne pokoj a nemusia sa deti a civilisti strachovat.....toto ani nemohlo inak dopadnut, kedze sibnuta verchuska z Kyjeva zacala, namiesto mieroveho vyjednvania z nespokojencama v tej oblasti, likvidacnu vojensku agresiu proti svojim obcanom.....ocakavam dalej, ze Ukrajina sa rozpadne, pretoze Kyjevska mensinova politika existuje iba v ramci ideologii praveho sektora a batalionu azov....narodny hrdina Bandera, ktory svojho casu vyhlasil, ze ten, kto zabije Poliaka starsieho ako 16 rokov, spravi zasluzny cin....a co sa historicky stalo medzi Rusmi a Ukrajincami tu nebudem riesit, ale podstatne je to, ze Kyjevski Banderovci sa pchaju do tzv.zapadnych struktur, no cela ich politika smerom k susedom a k svojim obcanom, je ako politika Turkov v Armensku alebo Belgicanov v Kongu....a prosim ta nedavaj sem priklad z rokom 68, pretoze takuto argumentaciu ti mozno zozerie iba nejaky "uznavany" bloger Tkacenko, alebo vekovo mladsi o takych cca 30 rokov, ako som ja....inak, toto je tema "politika mocnosti" a USA robia presne to iste, ako teraz spravilo Rusko.....

no a tento tvoj vyrok....

pred 2 hodinami, Sniper napísal:

tak sa už s tou Liliputovou propagandou ukľudni, ak tu mieniš pokračovať v podobnej diskusii, nájdi si stránky opozičných primitívov a tam sa ventiluj, ale nie tu. Rozumel si.

.........je velavravny a iba potvrdzuje servilnost celej tzv. liberalnej "demokracie", ktorou sa tu casto ohanas.....

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Klames ako obycajne.   Ale zabavne je teda ze hovoris o tom ze Rusi su rovnako zli ako USA :)  Takze preco nadavas na USA a nie na rusov ?

A len opakujem,  o banderovcoch hovoria rusi,  dnesna ukrajina ma prezidenta zida, ktory hovori po rusky a nikomu to nevadi. Na rozdiel od ruska  tam funguju volby a extremisti maju mensiu podporu ako na Slovensku.   Je teda uplne zrejme odkial pochadzaju tvoje klamstva a prezradzaju o tebe ovela viac ako by si chcel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som presvedceny, ze neklamem.....no a poviem ti aj preco....vdaka konaniu Ruska sam sa presvedcil a utvrdil v tom, ze USA su najvacsi agresor a najvacsie zlo vo svete....a takto radikalne zmenit nazor sa da iu mna ba po nevyvratitelnych dokazoch....

a k tomu spodnemu tvojmu vyjadreniu sa nebudem vyjadrovat, pretoze viditelne nevies o com pises....

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov