Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

pred 26 minútami, alamo napísal:

Ja som ešte ban  nedostal.

Iba nie je o čom písať, ani debatovať. 

Navyše v tejto vašej útulnej echo chamber bubline, si tu pekne hrkútate sami, tak vás nebudem rušiť. 

Jaj skoda , ja som mal len otazku dalsi tu link na profesora,  ci ak zastanca mierovych rokovani - teda mieru ako to vidis, ci ten profesor. Kde by mal by ten stred byt? Priklad ten profesor, ze russsko sa nikdy Krymu nevzda ci trebars Donbassu.  Oni russi v ustave maju aj Zaporozsku oblast ci Chersonsku.  Teda ako to vidis realne? Bude o rok chciet aj Mykolajev, ci Odesu ?

Teda ako aky kompromis a ako vyjednavat? Profesor to iste vie ,len nepovedal, a isto to vies aj ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  fabulujes.
Da sa ocakavat ze nejake rokovania prebiehaju,  to sa deje vzdy. Aj nemci a rusi rokovali cez neutralne kanaly.   To co nema zmysel je dnes tlacit UA do oficialnych rokovani, kedze nie je vidiet ich zmysel. 

A za druhe,   s tvojimi nazormi a postojmi nesuhlasim ale na rozdiel od dokopy a informatora nie si siritel ruskych lzi,  len si velmi silne ovplyvneny ich narativmi.  

pred 33 minútami, slimak napísal:

Bude o rok chciet aj Mykolajev, ci Odesu ?

Ved chcu,  to hlasaju pomerne otvorene, a okrem toho chcu aj Charkov a celu lavobreznu Ukrajinu.  Podla nich je to ruske uzemie, ktore im Ukrajina "nechce dat".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 minútami, tyso napísal:

Da sa ocakavat ze nejake rokovania prebiehaju,  to sa deje vzdy. Aj nemci a rusi rokovali cez neutralne kanaly. 

To nie sú rokovania, ale zákulisné čachre.

Oficiálne rokovania "o niečom" by vypadali (vyvrcholili) tak, že sa niekde zíde osobne napríklad Biden s Putinom, a vyslovia spolu nejaké verejné záväzky.. verejne..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Biden nema o com rokovat s Putinom,    moze sa zapojit do rozhovorov Zelenskeho a Putina ako garant dohody, pretoze to bude chciet Ukrajina.  
A zakulisne cachre ?  :)  vtipne.  Ze ty ani o diplomacii nic nevies.   Pripomen nam co si to vlastne studoval,  nech tusim co vlastne vies. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano.   Nie je to jasne ?  Nie sme vo vojenskom konflikte ale v konflikte ano.  Nie sme vzdialeni pozorovatelia vojny medzi Zimbabwe a Zambiou, ale vojna na Ukrajine sa nas bytostne dotyka a jej vysledok bude mat zasadny vplyv na nasu buducnost.  A tak ide  nasu proxy vojnu s Ruskom,  nie je to ziadne tajomstvo.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alamo, co ty chces mier a dohodu a ta je? Aka....? stredna cesta aby sme vedeli co si ty predstavujes pod normalnou dohodou. Profesor tam povedal Krym russky, Donbas russky, zaporozska oblast ci chersonska oblast tiez russka? Russi to maju v ustave.

Chces mier a vies asi povedat co chces.

Ja ti poviem co chcem ja ,chcem mier a russi budu vykopany aj Donbasu aj Krymu, lebo inak to nepojde.

Alamo? My ako EU ci Slovensko do toho nemame nic povedat? Hovada russke tu nazenu 6 milionov Ukrajincov a budeme ticho?  Russke hovada ich vrazdia denno denne a budeme ticho? Ci mame byt ticho? 

Mne nevadi 6 milionov Ukrajincov. Aj cela populacia ak by musela prist, nech prijde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, alamo napísal:

Ja som ešte ban  nedostal.

Niekto tu ban na pár týždňov dostal. Za opakovanie sprostostí ruskej propagandy.

Ak tu niekto bude vypisovať sprostosti typu, že koľko ľudí pozabíjal nacistický kyjevský režim civilistov v Donbasse a do toho započíta všetkých ruských separatistov a dovolenkárov z ruskej armády, tak dostane ban lusknutím prsta.

Komu sa chce vypisovať tieto kraviny, nech sa ide odbavovať pod Uhrikove statusy, prípadne statusy iných nacistov v našej politike. Dementných komentárov je plný internet, nebude sa zasierať ešte aj toto Fórum. A bodka.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 hours ago, alamo said:

... že sa niekde zíde osobne napríklad Biden s Putinom, a vyslovia spolu nejaké verejné záväzky.. verejne..

Putin porusil prakticky kazdy svoj zavazok. Ocakvas snad, ze ked klamal 100-krat za sebou, tak 101-krat uz zrazu nebude?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred pár dňami som podnikol nájazd na pár trollích fariem. Kristepane, buď sa tam zdržujú fakt samí mentálni atléti alebo schválne omieľali rovnaké sprostosti ako zopár tunajších trollov. Argumenty žiadne, logika nula bodov, táraniny o mieri (rozumej, že Ukrajina by sa mala vzdať úplne a stať sa ruskou provinciou), proste vyzeralo to tam jak na mítingu smerákov, ktorým šmelinári chcú predať hrnce. Také stádo oviec som ešte nevidel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 55 minútami, Sniper napísal:

Také stádo oviec som ešte nevidel.

Akože nevidel? Kde žiješ?

Veď k takým sa prikláňa takmer polovica Slovenska.

pred 11 hodinami, tyso napísal:

Nuz, niekto sa realitou nenecha vyrusovat.

Každý žije vo svojej vlastnej realite.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, tyso napísal:

zmenis predstavy

Také rýchle to nie je. Fakty sa najskôr musia človeku stať jasnými a nespochybniteľnými a musia sa s predstavami rozchádzať do značnej miery. 

Kým to tak nie je, že sa fakty s predstavami rozchádzajú silno, potiaľ človek má iba slabý dôvod opravovať svoj názor, pretože potiaľ stále ešte verí, že tie fakty (informácie zvonka) nemusia byť spoľahlivé, resp. nemusia byť presne také, ako ich prezentuje niekto iný. :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je mnoho ľudí, ktorí sú frustrovaní. Sú konfrontovaní s diametrálne rozdielnymi predstavami o svojom živote a realitou. Nedarí sa im naplniť svoje predstavy a navyše sú konfrontovaní s úspechom iných.

Spoločnosť by mala vytvárať podmienky, aby sa každý mohol realizovať, na základe svojich schopností. Lenže k evolučným schopnostiam človeka patrí aj oportunizmus, egoizmus, násilie, klamstvo...  Ľudia "obdarený týmito schopnosťami" budú vždy chcieť zmeniť spoločnosť na "svoj obraz", spoločnosť v ktorej sa budú cítiť komfortne. Mnohí Slováci preto vkladajú nádeje do budúcich volieb.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolaboranta Fica dobieha jeho vlastná minulosť. Na internete vykrikuje ako dodávanie zbraní na Ukrajinu len predlžuje vojnu, tak prečo ich dodával do Sýrie?

Žeby mal z toho kšefty, hajzel jeden?

Citát

Fico o slovenských zbraniach v Sýrii: Keď nepredáme my, predá niekto iný

Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/50737-fico-o-slovenskych-zbraniach-v-syrii-ked-nepredame-my-preda-niekto-iny

 

Prečo predlžoval vojnu v Sýrii? Vlastne to aj vďaka nemu je tam stále vojna.

Čo na to naši rusofilní ficoidi? Ak tu ešte nejakí zostali :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov