Skočiť na obsah

Rusko - ukrajinský konflikt


member2793
Sniper
Správa bola pridaná používateľom Sniper,

Toto je téma o aktuálnom rusko-ukrajinskom konflikte

Ruská invázia na Ukrajinu (02/2022)

Mapa Ukrajiny https://en.wikipedia.org/wiki/File:2022_Russian_invasion_of_Ukraine.svg

Odporúčané príspevky

ano, tato myslienka obieha po internete.  Ale nie je racionalna, to by predsa zautocili na Kazachstan, ktory realne konkuruje Rusku.
A navyse tu sa predsa mozeme opriet priamo o Putina,  ten svoje uvahy zverejnil davnejsie. Staci ho brat vazne podobne ako Mein Kampf.  Plyn, ci nerastne suroviny to je taka racionalizacia sialenych snov. 
Putin povedal ze Ukrajina je Rusko, je to len omyl dejin, ktory vytvoril Lenin.  Ale ze Ukrajina a Bielorusko su Rusko a ked sa spoja s Ruskom, tak sa Rusko zase stane velmocou ako bolo vzdy.  To je dovod a ked to neslo podobrotky a uplatkami a nevysiel ani pokus o znicenie Ukrajiny cez Minske dohody tak  to pojde silou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keby zapad sa na Ukrajinu vykaslal, co aj Nemci, ci Francuzi z pociatku chceli, by to dosiahol. A Ukrajinci by sa nebranili. 

Teda to nebol ani zly napad, len ma hlupych spionov ,tajne sluzby a musi tam byt nenormalna korupcia. Isto si takychto politikov a profesorov zaplatili viacej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslim, to  je historicka skusenost ze nacionalizmus podporuje nacionalizmus aj na druhej strane.  A vladnut krajine, ktora nenavidi okupantov sa da nejaky cas ale je to drahe a nasilne.   A pri prvej prilezitosti pride povstanie.   Ziadne bratske objatia.
Madari takto stratili svoju risu.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Ramenní popruhyVčera, 09:40 

Ale co nám nyní brání jasně deklarovat naše cíle
Skutečnost, že jejich pravděpodobné nedosažení hrozí katastrofou. 
Mezitím nejsou jasně označeny - kdykoli můžete cokoli prohlásit za cíle, říci, že byly dosaženy a vše dokončit. Proč to ještě nebylo provedeno? Snaží se získat maximální užitek. Ale jakmile se situace stane pro naše vládce skutečně katastrofální...
Ale co vám teď brání?

Existuje další možnost, že "na vrcholu" jsou si dobře vědomi toho, že je nereálné dosáhnout cílů. A mají tam strnulost. A co dělat - nevědí. Pozice zugzwangu.

Tomuto Nebenzyovi by bylo lépe mluvit v OSN o použití chemických zbraní Spojenými státy a Ukrajinou a třepat zkumavkou na zasedání Rady bezpečnosti. A každý den připomínal OSN americké biolaboratoře na Ukrajině a použití biologických zbraní proti Ruské federaci. A nebylo by na škodu obvinit z pandemie koronaviru Spojené státy.

https://topwar.ru/210472-postpred-rossii-pri-oon-nazval-odno-iz-osnovnyh-uslovij-uregulirovanija-konflikta-na-ukraine.html

 

To je na ruskej vojenskej stranke. Su tam dve prispevky obe ironicke. Ten co tam napisal meno velvyslanca v OSN Nebenzyovi ,si zneho robi srandu.

Moja rec, mozno ,keby russi a oni vyhravali by boli ticho ci by drukovali a natahovali by si vojensky mundur na nejaku vojensku oslavu. Oni pred rokom nevedeli napisat Ukrajina. Ukrajincov mali za hmyz. Denacifikovat demobilizovat. Ale ozaj pred rokom ich nik russkej strany nenazval Ukrajincami. Dnes uz vedia co je Ukrajinec a vedia ze su tam kde putin vypadol na zem.

Putin nenavidel Ukrajincov(uz davno kedy si vymyslel tuto vojnu), ci nenavidi iste viac. Fico asi tiez, nevravim az tak,ale seru sa mu do jeho biznis modelu, hlavne ak Ukrajinci pribiju russov do septembra. 

Ci nacionalizmus v jednej zemy podpori nacionalizmus v  druhej?  Ked si napadnuty tak asi hej - vid Ukrajina. russki obcania ztoho uz triezveju. Resp. sa ozyvaju viac ti co to nikdy nechceli vojnu. Lebo maju mrtvoli a drazeju im energie a aj potraviny to nie o 9%. ci 35%.

Ked russko nebude vediet poslat(co nebude) Cecensku miliardy dolarov, co im bezne plati, co sa stane asi s Kadyrovom? A potom s Cecenskom? A dalsimi krajinami ,uzemiami? V Cecensku nieje ziaden russ, neplati tam russky zakon, cecenci nepatria pod russku armadu. 

Citát

V Kremlu si myslím, že chtějí mír za přijatelných podmínek (takto vše dopadlo u buržoazní elity). Nikdo to nedovolí - to je pochybné. Kdo nedovolí? Předtím se s nimi všechno valilo ...

Tento rozprava , co rozpraval profesor ekonomie. Kto nedovoli,ten co tam dava zbrane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niečo k uránovej munícii. Na vojne sme tomu hovorili priepalák, ovšem ten hrot bol s iného materiálu. Škoda že nevidno účinnosť na ruskom aktívnom pancieri, len na starých hajtrách T - 54 - 55.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, game napísal:

leteli do Turecka, lebo sú špecializovaní záchranári, bez ohľadu na to, že Turecko v ich bratovražednej vojne podporuje Ukrajinu

no,  ano aj.   Ale kedze ide o rusov, tak pridam aj moj ovela skeptickejsi pohlad.  Leteli preto ze ich vyslala vlada a je to teda AJ  PR akcia,  Rusko je dnes izolovane a tak taketo vyslanie je vitana snaha o prelomenie izolacie,  a nie neverim ze Putinovi ide o nejake turecke zivoty.   Diplomaticke vyhody z poslania su velke a nevyslanie by snad potesilo zopar ruskych sialencov.  Zratanie plusov a minusov je tak lahke a nikto rozumny by necakal ze Rusi neposlu zachranarov, humanitarnu pomoc ci cokolvek co je treba.  
A tak naozaj by ma zaujimalo ktore noviny nieco podobne pisali.  
A,  ak to dali ako spravu tak uplne jasne klamali,  to ich diskvalifikuje z ligy normalnych medii
B,  ak to pisal nejaky komentator ( chvilu som si myslel ze taky Schutz by mohol,  ten viac pise ako cita, ale nenasiel som) tak to diskvalifikuje komentatora.  Ale verim ze rozdiel medzi spravou a komentarom poznas a chapes co pisu noviny, zastupene sefredaktorom, editorom a procesom overovania  a co je komentar kde noviny rozhoduju len o tom ci dotycny bude alebo nebude pre noviny pisat. 
Ale napriek snahe najst nieco podobne som to nenasiel.  A u teba game verim ze si mozno prehnala pocet ( 3 mainstreamove media) ale ze skutocne nieco podobne si citala.  Ak teda vies, prosim daj zdroj,  je to zaujimave aj ako informacia o kvalite zurnalistov.  A nie, netreba sledovat Al Jazeeru,   staci aj BBC alebo lubovolnu serioznu tlacovu agenturu. 
A netusim preco spominas juhoamericke media,  to je skor divne,  mozno aj tam su seriozne media ale vzhladom na vzdialenost sa to velmi tazko posudzuje, a to aj tebe.  A samozrejme cervicek vrta ze to beries z nejakeho pochybneho zdroja co  sa odkazuje na nezname zdroje.  A takto sa chovaju konspiracne media, kde overovanie zdrojov sa berie ako "malpractice", mas verit a nie overovat. A co ze to nie je pravda, ved mohla byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musk omezuje Starlink pro Ukrajinu...

https://pravda24.cz/hlavni-zpravy/musk-omezuje-starlink-pro-ukrajinu-nechce-aby-ho-armada-pouzivala-pro-ovladani-dronu/tomaschalupa/

Práve v dobe, keď sa zintenzívňuje ruská ofenzíva. Je to poučenie pre spojencov v NATO. Treba sa v bezpečnosti viac spoliehať na vlastné schopnosti, než na súkromný biznis jednotlivcov.

Podobný konflikt s Muskom už nastal, keď sa jednalo o to, kto bude  financovať Strarlink na Ukrajine. Vláda USA zobrala toto bremeno na seba. Ale Muskovi to zrejme nestačilo a teraz sa v ňom ozvali aj "humanitné" pohnútky.

Bude zaujímavé, či sa jeho postoj voči Ukrajine odrazí na predaji Tesly. Bude to také referendum o podpore Ukrajiny, alebo o odpore Putina. Slogan referenda, "Kúp Teslu, podporíš Putina a dáš prácu Čínskym súdruhom".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V kontexte tohoto biznisu je výzva Generála Zmeka skôr iróniou. 

Ako chlap nechápem iného chlapa, ktorý sa nechce postarať o to, aby jeho rodina a bezprostredné okolie boli v bezpečí, reaguje náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Daniel Zmeko na vyhlásenia, v ktorých muži pre obavy z mobilizácie odmietajú boj so zbraňou.

Všetky hodnoty sú dnes už zrelativizovanie. Neviem si predstaviť, kde sa berie odhodlanie Rusov bojovať, nechať sa zmrzačiť, alebo zahynúť, keď rodiny protagonistov vojny, ako Putin, Lavrov...  žijú v blahobyte na západe. 

Ak by došlo k mobilizácii na Slovensku, oligarchovia a ich rodiny by tiež nebojovali v prvej línii. Pán Zemko, pojem vlastenectva stratil zmysel a armáda sa už musí spoliehať len na platených žoldnierov. To, čo mobilizuje ľudí na Ukrajine je bezprostredná hrozba o život a pud sebazáchovy.

Pán Zemko, "zobuďte sa", idea vlastenectva patrí do minulého storočia. Kúpiť, alebo nekúpiť si Teslu nie je prejavom vlastenectva, ale otázkou výhodnosti, ktorý ponúka globálny obchod. 

A len teoreticky, ak by som mal položiť život za vlasť. Za akú vlasť, za tú ktorú reprezentujú kreatúry typu "otec národa"  Mečiar, alebo Slota, Fico, Dzurinda, Pellegríni,  Danko,  Matovič, Sulík... Vlasť, ktorú reprezentujú prezidenti, ako Kováč, Gašparovič, Šuster, Čaputová... to by som si nenechal zadrieť ani triesku do zadku, nie to ešte za takúto vlasť položiť život. A za akú vlasť? Tú vlasť, sprivatizovanú oligarchami. Komu patria Tatry, Štrbské pleso...? Lesy kde oligarchovia typu Kvietik si vyhradili priestory s tabuľami, "súkromný majetok vstup zakázaný" Kde jazerá a tajchy majú vyhradený prístup len pre majiteľov pozemkov. Aký zmysel má potom pojem vlasť?

Ale to nie je len problém Slovenska. Mám v rodine rybára, ktorý žije v Británii. K rieke Temže sa nemôže dostať, lebo brehy sú v súkromnom vlastníctve.  Kde je teda teda tá vlasť, za ktorú sa oplatí položiť život, vlasť o ktorej sa pri obrane vlasti hovorí?

Sládkovič, Detvan, typické klišé  "a spustí zraky prvé v doliny, čo vidí? — hory zázračnej stíny a prekrásnu slovenskú diaľ. Veď Sládkovič ospevoval lesy, ktoré boli v súkromnom vlastníctve. Mohol byť rád, že Mária Terézia mu umožnila voľný pohyb v týchto lesoch. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved to tak aj skonci. Wagnerovskej skupine  dosli vazni co chcu bojovat, ci ist na slobodu ,skoncil. Koncia aj ti  co chcu ako dobrovolnici za 3000 ,6000 USD bojovat. V russku je 28 sukromnych spolocnosti(Wgnerova skupina je jedna znich - zoldnieri) - vsetci su zoldniermi. Potom russi maju ci mali profesionalnych vojakov, ci aj mobilizovanych. O dva mesiace, uz 300 000 -400 000(zabiti  a bez koncatiny) vojakov nebude budu potrebovat dalsiu mobilizaciu. A neverim ,ze to vedia robit do nekonecna.

Ti vazni ako bojuju, nakreslia im ciaru  a poslu 4 pokial maju dojst ak tam pridu zacnu kopat, potom dalsich 4 co budu utekat a kopat, potom 5 skupine sa uz podari nieco vykopat ,tak tam poslu vojakov co maju aj bojovat. Toto vedeli ,ze ak to nesplnia budu zabiti. Toto z mobilizovanimi nebudu moct robit. 

Ukrajinci, to robia ako by som to spravil ja, deti ,zenu poslal prec, aspon na zapadnu Ukrajinu(za rieku), idealne aby tam bola nejaka rodina, ci potom do EU(ak sa tam uz neplanujem vratit, aj ked tu sa planovat nic neda). Ostal by som tam len kvoli domu, nehnutelnosti, firme a starym rodicom, co by uz nikam nechceli odist. Ci ludom co nemozu odist. Samozrejme aj tych by som vyhnal aspon 50 km od frontu. Tiez robil by som to keby som videl ,ze ten boj ma zmysel, a snazia sa aj ostatni. Potom ti co sa o to snazia a tam ostanu ,uz medzi nimi je puto. 

https://rumble.com/v28sh9k-arestovi-ukrajina-by-rozdlenm-podle-korejskho-modelu-zskala-bonusy-od-kolek.html

400 000 dobre vycvicenych vojakov, nema nik. Ani USA(USA maju potencial ze by 400 000 - ci 800 000 dobre vycvicili ,ale aj to by trvalo pol roka ci rok). Teda sa cudujem co Arestovic povedal. Nema to zmysel, ved to hned musel vediet ,ze Ukrajina nikdy nebude mat 400 000 dobre vycvicenych vojakov. V 2014 ich mali akoze bojaschopnych 6 000. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes je ťažko odhadovať vývoj budúcich udalostí. Aforizmus, že "každé dobro musí byť spravodlivo potrestané" nevznikol náhodou, reflektuje iba skúsenosť  minulých generácií.

V Biblii, v kapitole Jób sa spomína dialóg, medzi Bohom a Diablom. Nie je teraz až tak podstatné to, o čom sa Boh s Diablom bavili. To si môžeme prečítať v Biblii. Podstatné pre nás je to, že takýto dialóg vôbec prebiehal. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno máš Tono problém s tým, že si cucal mlieko spravodlivosti a pravdy a večnej lásky, ktorú niekto v spoločnosti presadzoval, ale v skutočnosti si tým len naháňal politické body. Ideály vždy tak nejak pôsobili, že su to len prázdne slová, ktoré manipulovali nič netušiach ľudí, ich vnímania, ich reality, pravda totiž sa nikdy neháji, ani neukazuje na verejnosti, aby dokázala, že JA SOM TA PRAVDA a zmysel. Tvoja skepsa pramení len z prázdnych ideálov, ktoré si prijal, ktoré ti boli implementované v opičej spoločnosti. To je ten tvoj problém. Zdieľať svoje ideály nemôžeš s masou ľudí a pravda nepotrebuje hlasovanie väčšiny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemôžem ti síce oponovať, ale z čoho ty čerpáš energiu? Načo vôbec ráno vstať, najesť sa... Nedávno som stratil vedomie, zlomil som si nos a skončil som v nemocnici. Nič z toho som si nepamätal. Jediné čo na tom nemalo zmysel bolo to, že som sa znova prebral v na tomto svete. Dúfam, že nabudúce to pre mňa dopadne už lepšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nesmieš to tak bičovať, hecovať, ponáhľaš sa niekam? Na jednej strane si uvedomuješ, že ta evolúcia strojov (ľudi)je asi pravdivá, na druhej strane ťa to deprimuje asi dosť vzhľadom na tie ideály, ale tie si prijal vtedy, keď si si ani nevedel vytvoriť názor. Nedávno som pozeral dokument, seriál o mediach, o zážitkoch na prahu smrti, nikto nevie, či naozaj nie je niečo viac, niečo ako univerzálne vedomie, nedá sa to vylúčiť, ak je To no niečo také, potom sa k tomu nemusíš ponáhľať, pretože tam to dostane zmysel, a v prípade, že nič také nie je mozog ti na konci urobí parádne predstavenie, ktoré ale už vnímať ako pokračovanie nebudeš, ale len ako stav. Ono žiť v nekonečne tak ako žijeme, či dobre, či zle je peklo samo o sebe, pretože v nekonečne všetko zovšednie a stratí význam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zrejme som si kládol vyššie ciele, ako tie, ktoré by som bol schopný dosiahnuť svojím intelektom . Nikdy som ale nedokázal oceniť hodnotu toho, čo som reálne dosiahol. To je typický prejav komplexu menejcennosti, za ktorý ale nie som ale zodpovedný ja.

To ale nie je téma tejto diskusie. Pojmy, ako demokracia, totalita, humanizmus, fašizmus sa mi zlievajú do jedinej neforemnej masy, z ktorej vyčnieva človek, ako oportunista. Nie je to kritika, ani obhajoba človeka. Ja som zo súčasnej situácie iba unavený a nechcem, aby ma tieto udalosti zraňovali. Stačí si prečítať noviny z roku 1915. Aktuálnosť udalostí na fronte 1. svetovej vojny sú tak neaktuálne, ako neaktuálne budú súčasné udalosti na Ukrajine po 100 rokoch. Aký má teda zmysel sa im dnes venovať?    

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Russky utok. znicenych 31 vozidiel z nich 15 tankov.  O toto sa muselo starat do 1000 ludi, na tom poly bolo 200 vojakov. Ak to mal byt utok aj 300.

https://twitter.com/RALee85/status/1623636828795424771

Skoncili, ako dobre vycvicenych. Ako dobre vies vycvicit jednotku,len tak . 

https://mobile.twitter.com/Milan8662/status/1623690103431303168

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

irb sa pytal preco sa budeme na rusoch smiat.

LEVEL 1 : kozuchy za mrtvych manzelov
LEVEL 2:  Nie su to vdovy ale dobrovolnicky, ktore sa prihlasili za to ze dostanu darceky

LEVEL 3: Po natacani im povedali ze kozuchy este musia opravit  a odvtedy kozuchy zmizli

kazde odhalenie je vtipnejsie.

ruske kozuchy.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ruSSký fašistický režim dnes ráno podnikol rozsiahle útoky na Záporožie a Charkiv

https://www.teraz.sk/zahranicie/rusko-stupnuje-utoky-na-juhu-a-vychod/693535-clanok.html

Výbuchy počuť aj v Kyjive, väčšinou ide o zostrelené objekty

https://www.teraz.sk/zahranicie/ukrajina-v-kyjeve-pocut-vybuchy/693569-clanok.html

Dokedy fašistický režim bude útočiť na svojho suseda? Kto bude nasledovať potom? Moldavsko, Gruzínsko? Či Estónsko alebo nebodaj aj Slovensko?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 minútami, irb napísal:

Si si istý, že som sa také niečo pýtal?

Zdalo sa mi ze hej,  v zmysle ze aj na nas sa da smiat.  Ale ak nie, tak sorry.

pred 28 minútami, Sniper napísal:

nebodaj aj Slovensko?

Bojim sa ze aj Slovensko v Moldavskom scenari,  teda najprv rozvratit domacu politiku a pomoct k vyhre proruskych politikov. Nasledne vystupenie z NATO, EU a pozvanie ruskych vojsk na "obranu".

A ked sa pozeram ako ludi podporuju jasne ruskych politikov ako je Fico spolu s celou fasistickou scenou, tak to nie je take nemozne.  Ale nutnou podmienkou je najprv porazenie ukrajiny. 

 

Ale Rusko pohrda Slovenskom, to bude len sucast pripravy na Polsko,  to co su jeho hlavne ciele je pobaltie a Polsko.  Teda na europskej strane, na azijskej Kazachastan a Uzbekistan,  a ak sa podari aj Azerbajdzan. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, tyso napísal:

 

Sniper dal si kopytovi a alamovi ban? Na nich sa da ukazat aky su blbi. velmi dobre ked tu prispieva game.  To patri do nasej spolocnosti.

https://blisty.cz/art/111997-valka-na-ukrajine-co-rusko-udelalo-spatne.html

https://www.postoj.sk/122603/viktor-orban-medzi-ruskom-europou-a-ukrajinou

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 minútami, slimak napísal:

Sniper dal si kopytovi a alamovi ban?

Ja som ešte ban  nedostal.

Iba nie je o čom písať, ani debatovať. 

Navyše v tejto vašej útulnej echo chamber bubline, si tu pekne hrkútate sami, tak vás nebudem rušiť. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov