Skočiť na obsah

Na politické (a iné prehnané) korektnosti raz zakapeme


game

Odporúčané príspevky

jednoduché, milý tyso, prosím, povedz mi, úprimne:  kedy sme naposledy videli či počuli politicky sexuologicky rasisticky nacionálne nie celkom korektný hoci aj jeden skeč v televíziách? :)

lebo tento taký liberálno-európsko-americko-korektný celkom iste nie je ...a nie že niekto povie, že je... tak zopakujte, pozrite si ešte raz :)
darum :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,   to je ale iný problem. Pozrel som si skec a ja osobne na nom nevidim nic protizakonne.  A zakony sa odvtedy zasade nezmenili,  ale  nieco je aj na ochote testovat a bojovat o hranice.  Bohuzial to je pravny stat,  hranicu určuje sud vykladom zakona a teda sa treba sudit a nie vopred stiahnut gate.  Kazde jasne sudne rozhodnutie posobi ako precedens a hovori aj dalsim ze toto je v poriadku a toto nie. 

Podla mojho osobneho pravneho nazoru  nic v skeci nespada pod zakon 257/2009.     A k blondinkam :

Ak vtip o blodinke naplna :

v úmysle verejne podnecovať k násiliu alebo nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu alebo pre ich náboženské vyznanie, ak je zámienkou pre vyhrážanie sa z predchádzajúcich dôvodov,

alebo

423

Hanobenie národa, rasy a presvedčenia

Kto verejne hanobí a)niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo

b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania,

potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky.

 

tak ano, ale dokazat to musi prokurator.   Je mozne ze sa vtipy o blondinkach stanu  nevhodnymi ( a take skupiny mame,  vtip z koncentraku ktoremu sa smeju deti nie je trestny ale sotva je vhodny do televizie )  ale ziadny zalar nehrozi.  A rovnako sa nesmejeme z postihnutych,  to je ale spolocenska konvencia nie zakonna.   

Ale viem si predstavit ze ak niekto bude konkretnej blondinke kazdy den rozpravat vtipy o blondinkach, tak to spadne pod ine paragrafy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, tyso napísal:

to je ale iný problem. Pozrel som si skec a ja osobne na nom nevidim nic protizakonne.  A zakony sa odvtedy zasade nezmenili,

ale reč nebola o "zákone", nechajme ho na pokoji.
vieš veľmi dobre,  tu sa nedožaduj zákona, žiadna tv by si dnes nedovolila odvysielať takúto scénku, maximálne v spomienkach na archív, možno.
prekrúcaš to, a vieš o tom, najprv zákon, potom nie zákon, ale konvencia. tak sa rozhodni. : )
ja hovorím, že takúto scénku by si dnes v tv nevidel.
neodpovedal si:  alebo ty si videl?

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tiež tv nepozerám, ale ide mi kdesi za chrbtom, občas vnímam.

takže stále nevieme, či si niečo podobné tomu skeču videl či počul v posledných pár ultrakorektných rokoch... já to tušila, že sa to nedozvieme  :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

politicky nekorektnych standupov som videl dost,   ak sa to rata.   V STV nie, ale kedze ju fakt nepozeram tak neviem ci je to vypovedne.   Ale v case ked na  facebooku mas uplne otvorenu fasisticku propagandu  tak netusim ci mieris na dobry ciel.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mierim. tv, kde sa v niektorých seriáloch /cz/ po prestávke znovu začína fajčiť... to bolo tiež na čiernej listine, filmári sa spamätali z ochromenia...
stand up ide úplne mimo mňa, ľudí, čo sa im vyhadzuje egomaniacka koprivka, ja ee,
a čo je na fb ... to je ale ako vieš aj ty a všetci konšpirátorskí maniaci verejné úplne ináč... to je starosť sociálnych sietí a nejakej kontroly, ktorá zjavne absentuje, a vôbec, okrem jedinej veci ma fb obchádza.
mierim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 12. 2020 at 22:57, clovek2 napísal:

kam sme sa vývojom politickej korektnosti vlastne dostali - bolo by dnes ešte možné aby verejnoprávna TV odvysielala takýto skeč?

 

ale uz sme si predsa povedali , ze nálada v spoločnosti sa mení . teraz uz málokomu príde vtipné si robit srandu zo zdr. postihnutych ako kedysi, všakze? :-) normy politickej korektnosti si nastavuje samotná spoločnost. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  ale v takom pripade tu diskutujeme  o TV, ktoru ani jeden z nas nesleduje :)  A riesime ci je spravne ci nieco robia alebo nie a ani nevieme co vlastne robia.  Ako ta teda vlastne ta korektnost trapi ?  Takto to fakt vyzera ako pseudoproblem.

Ak dnes nas medialny svet je siroky a kazdy si nastavuje vlastne kanaly na jeho sledovanie, tak  korektnost ci  zameranie jedneho konkretneho media ma dopad ciste na jeho sledovanie.  To je potom ako staznost ze TV LUX je  vysadena len na katolikov.  A ze v ramci korektnosti tam nie su ziadne eroticke sceny :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ovšem nie sme slepí ani hluchí, a ako ja píšem neustále a furt a už roky, v podstate za chrbtom mi ide tv, bez môjho pričinenia. výsledky poznania, čo v tv ide, sú tým jasné.

nebuď ako jeden pablb raz na sme, ktorý sa do mňa pustil , že tv nepozerám, nemám ako vedieť, o čom je ... nejaká horibilná seriálová blbosť.
pravdaže viem. medzi bezprizorným čučaním na farebné obrázky a vnímaním toho, čo sa na obrazovke deje je rozdiel. nie ja nastavujem a prepínam kanály, preto mám väčší prehľad, než by sa niekomu zdalo.
nikde som nenapísala, že som vysadená na jednu určitú tv, a o erotických scénach nepadlo ani slovo. sú mi ukradnuté. :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 12. 2020 at 22:59, electric blue napísal:

uz sme si predsa povedali , ze nálada v spoločnosti sa mení . teraz uz málokomu príde vtipné si robit srandu zo zdr. postihnutych ako kedysi, všakze? :-) normy politickej korektnosti si nastavuje samotná spoločnost.

dobre že si mi to objasnila :bingo: tyso na ten skeč tiež písal niečo v podobnom duchu ... ja som v skeči síce vtipkovanie na konto niekoho zdravotne postihnutého nevidel, ale možno som sa len zle pozeral. ale, podľa teba, a predpokladám že aj tysa, teda nie je problém, že klip paroduje nemecké spôsoby pri budovaní beta-verzie EU, že? a nasledujúci skeč teda nie je nekorektný, a podobná paródia reklamy by aj dnes bola v poriadku... či?

a čo tak vtip, že v Nemecku je zakázaný predaj viagry, lebo Nemcom sa po je užití začnú dvíhať pravé ruky ... ten je politicky korektný či nekorektný?

Dňa 16. 12. 2020 at 20:13, tyso napísal:

sledujes STV

 

pred 22 hodinami, tyso napísal:

v takom pripade tu diskutujeme  o TV

len pre poriadok by som upozornil, že skeče nie sú z STV ale z ČT. tej ČT, o ktorej jej rada vyhlásila, že má na nezávislosť zabudnúť, pretože má šíriť Bruselskú propagandu ... takže neviem či problém s vysielaním podobných skečov nebude v tom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2. opytaj sa nemcov, čo ti odpovedia :-) 

nie je tazké na pochop, ze s tym zdr. postihnutím bol napríklad . nuz a podobné reklamy by v súčasnosti minuli svoj zmysel. realita je uz iná. uz sa neorientujeme podla zastaranych stereotypov, o ktorych uz v súčasnosti aj  vieme ze nie sú pravdivé . je mi jasné ze myslenie niektorych ludí sa nezmení, aj ked bude po nich vyzadovaná PK, ale aspon si nechajú svoje "pocity" pre seba . ked nič iné . :smile:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek, moja otazka je stale ci ide o prekrocenie zakona, alebo nie.   Posudenie ci je to vtipne, alebo to mieri na nizsie pudy  a narodne stereotypy to je nieco ine.  To nech si naozaj riesi TV sama,  pripadne nech sa k tomu diskutuje v mediach.  Moj subjektivny nazor je ze ide o trapnu parodiu, ale  rozumiem ze niekomu sa paci.  Aj kopanie do zadku je niekde brane ako  vyborna vtipna scenka.  Kazdy moze mat svoju salku kavy, ci ?   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 18. 12. 2020 at 23:52, electric blue napísal:

realita je uz iná. uz sa neorientujeme podla zastaranych stereotypov,

chvíľu mi trvalo než som si spomenul čo mi tvoje slová pripomínajú, ale našiel som

Citát

"Člověk musí uznávat nějaké mravní normy! Dřív tady bejvalo náboženství, ale to je dneska co? To je dneska zataralé! My teď máme novou pokrokovou morálku, kterou si sami co? Kterou si sami vytváříme!"

...

"Lidstvo si soustavně vytváří nějaké stupnice hodnot," přikývl Kefalín, "a ty pak uznává. S tím se nedá nic dělat."

...

"Já sem chlast dlouho považoval za buržoazní přežitek, ale pak sem dospěl k názoru, že je to blbost. Buržoazní přežitek je, když se modlíte nebo když tlučete ženu. Kefalín, řekněte pravdu: modlíte se?"
"Modlím, soudruhu poručíku," řekl Kefalín, "a někdy mám strašnou chuť jít ke zpovědi!"
"To nedělejte, Kefalín," radil mu Hamáček, "až byste na faráře vybalil ty svý historie, tak by se církev zachvěla v základech. Tak vida, vy se modlíte! Já se nemodlím, ale zase jsem tloukl ženu. Každej z nás si na nějaký ty přežitky potrpí. Takovej už je co? Takovej už je život!"

Miloslav Švandrlík - Černí Baroni, strana 273 a 274

takže sme sa posunuli dopredu k minulosti, tak to je teda pokrok...

Dňa 18. 12. 2020 at 23:52, electric blue napísal:

je mi jasné ze myslenie niektorych ludí sa nezmení, aj ked bude po nich vyzadovaná PK, ale aspon si nechajú svoje "pocity" pre seba . ked nič iné .

čiže sloboda slova a prejavu jak vyšitá - pekne politicky korektná, ako v rokoch päťdesiatych ... každý môže hovoriť čo chce, pokiaľ to vyhovuje strane a vláde...

Citát

"Soudruzi," vykládal"to se vúbec nedá srovnat! Za buržoazní republiky byl takový teror, že když někdo vykřikl "Ať žije Sovětský svaz!" mohl za to dostat až tři měsíce vězení! Naproti tomu dnes voláme při Prvních májech a jiných příležitostech "Ať žije Sovětský svaz!" všichni a často celé hodiny. Mohu odpovdně prohlásit, soudruzi, že mi není znám případ, že by za takovýto pokřik byl někdo zatčen a uvězněn!"

strana 188

 

Dňa 19. 12. 2020 at 1:12, tyso napísal:

alebo to mieri na nizsie pudy  a narodne stereotypy to je nieco ine.

uhm, národné stereotypy. v dobe, v ktorej sa pomaly celá Európa ospravedlňuje Nemcom za to, že prehrali vojnu, a Česi si nezmyselne sypú popol na hlavy za odsun sudetských Nemcov, by boli podobné skeče asi ťažkou provokáciou.

asi ako podobný prejav slobody slova:

Citát

Předseda lidovecké frakce Evropského parlamentu Manfred Weber se snažil přesvědčit Polsko a Maďarsko, aby nečinily obstrukce navrženému rozpočtu a hlavně doprovodnému textu o dodržování zásad právního státu, a to slovy „Nemáte-li co skrývat, nemusíte se bát.“
Na to mu odpověděl šéf maďarské strany Fidesz v EP Tamas Deutsch, když v maďarské televizi pronesl: Vzpomínám si, že gestapo používalo stejný slogan.
Stalo se: za toto „nestydaté přirovnání“ ztrácí Deutsch nárok vystupovat na plénu v čase vyhrazeném lidovcům a nesmí se za tuto frakci stát ani zpravodajem zákona.
Gestapo sice ten slogan používalo, takže Deutsch měl pravdu, jenže svoboda slova přece v EU platí pouze tehdy, když říkáte to, co chce vrchnost slyšet a co vám dovolí.
Ale nezoufejte, že jsme zase pozadu,u nás to za chvíli bude zcela stejné…

https://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

clovek2 zrejme si nepochopil, realita je uz iná, zastarané klišé nie je pravdivé. ešte presnejšie , uz vieme ze, vtipy vychádzajúce zo zastaranych stereotypov sa nezakladajú na pravde . comprende? :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, electric blue napísal:

zrejme si nepochopil

pochopil som celkom presne, že nové poriadky tu obhajuješ rovnakými argumentami, aké používali tí predošlí budovatelia vtedajších nových poriadkov

pred hodinou, electric blue napísal:

realita je uz iná,

uhm, celkom ako v tom vtipe

Citát

príde babka na obecný úrad, a pozdraví "Na stráž".
starosta jej hovorí "ale babka, je nová doba, už sa zdraví inak."
"jáj, tak potom Česť práci!"
"ale babka, je celkom nová doba, ani tak sa už nezdraví..."
"nuž chlapče, ale ty si tu furt ten istý!"

 

pred hodinou, electric blue napísal:

zastarané klišé nie je pravdivé. ešte presnejšie , uz vieme ze, vtipy vychádzajúce zo zastaranych stereotypov sa nezakladajú na pravde

čo konkrétne sa nezakladá na pravde? že v Nemcoch ten pocit nadradenosti bude furt, a preto si myslia že by mali šéfovať celému kontinentu? čo sa vlastne zmenilo od predošlého modelu EU /1938 - 1945/, že vojenské prostriedky nahradili ekonomickými? ešte aj ten antisemitizmus a koketovanie s islamom im zostalo ... koľko kovaných antisemitov si tam nasťahovali z blízkeho východu a afriky, milión, či vyše?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepochopil si nič, iba si melieš svoje ako obohratá platna 

& sorry , toto je choré . tieto vylevy snàd nemozeš mysliet vázne

Citát

čo konkrétne sa nezakladá na pravde? že v Nemcoch ten pocit nadradenosti bude furt, a preto si myslia že by mali šéfovať celému kontinentu? čo sa vlastne zmenilo od predošlého modelu EU /1938 - 1945/, že vojenské prostriedky nahradili ekonomickými? ešte aj ten antisemitizmus a koketovanie s islamom im zostalo ... koľko kovaných antisemitov si tam nasťahovali z blízkeho východu a afriky, milión, či vyše

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov