Skočiť na obsah

Na politické (a iné prehnané) korektnosti raz zakapeme


game

Odporúčané príspevky

Tak to len zhrniem :  V skutocnej demokracii je potrebne moslimov vystahovat do zahranicia, mensiny asimilovat a keby sa branili tak silou potlacit a zavriet do rezervacii.  A vymysliet "konecne riesenie".

Vsjo jasno, zacem bukvy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujimave, jak to kazdy vnima inac. Mna ako uplne prve pri citani clanku napadlo, ze nabuduce mozu takto policajti zmlatit mna, a ked budem protestovat, tak ma este dokonca obvinia z krivej vypovedi - co ma dost desi. Slovenska policia ma zo zasahmi velikansky problem.

Detaily pripadu nepoznam, ale ked sud v Strasburgu rozhodol proti policajtom, tak asi ich zasah nebol v poriadku...

Fanusikom politickej korektnosti nie som, ale toto je vec, ktora ju podstatne presahuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to vychádza tak, že docenti z osád precenili svoj kvantitatívny počet na margo kvality protistrany a proste dostali po hube. Nie je to jediný prípad, bežná prax na hraniciach Izraela a teroristického štátu Palestína, tam ale nedosahuje jurisdikcia , tak Židom sa nikto nemontuje do ich práva.

Tak to len zhrniem :


Nie, ty si to zhrnul tak, že sa budeme tváriť, že problémy proste neexistujú a ak náhodou niekto na ne upozorní, hneď ho označíš za extrémistu. V skutočnosti si veľmi nebezpečný extrémista, rozmýšľaš úplne rovnako ako teroristi skrývajúci sa za dobročinné mimovládky.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze problemy su, to vieme vsetci.  Jasne sa vsak nezhodujeme v rieseniach.

sic "V roku 2013 zmlátilo 63 kukláčov osadu Budulovská v Moldave nad Bodvou. Modriny po obuškoch mali ženy aj deti, a policajti Rómom porozbíjali domy."

Toto schvalujes,  ja som to zhrnul "mensiny asimilovat a keby sa branili tak silou potlacit".   Miesto jasneho individualneho pristupu k tym co porusuju zakon, tym co patria k teroristom obhajujes pristup podla viery alebo prislusnosti k mensine.    A mna volas terorista :).

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty vieš čo tomu predchádzalo, že ich toľkých zmlátili? Či to len tak z ničoho nič si išli zamlátiť obuškami? Ty stále hľadáš chyby v dôsledkoch, nie v príčinách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na mlatenie zien a deti ?  Odplata celemu kmenu ? ved prave.   Vies, problem je ze stat kasle na osady,   na miestnu kriminalitu, na to ze tam deti nechodia do skody. Ale ked sa par ludi z osady pobije s bielymi, tak nasadi kmenovu odplatu.  A este mozeme byt radi ze ich nezmasakrovali ako indianov.  Aj tam najdes dovody, pred tym urcite napadli nejakych osadnikov.  Ale miesto chytenia a potrestania vinnikov to zobrali systemom kolektivnej viny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aké ženy a deti? Napíš konkrétne, ktorým ženám a deťom dal súd za pravdu. A zároveň napíš ako štát kašle na osady lebo nikde som nezažil, že by štát staval veľmi lacno byty aj majorite. To že deti nechodia do školy, je skôr problém rodičov ako štátu, ktorý ich často do školy nevie dostať ani motiváciou vo forme rôznych benefitov. Opäť hľadáš chyby inde ako by si mal. Zas a znova, v jednom kuse.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake byty stavia stat ? ( byty stavaju obce,  a nie su primarne pre romov, su pre nizkoprijmove skupiny.  A obce ich nasledne prenajimu so socialnym najomnym.  Ti co su v osade nemaju sancu sa tam dostat.  A vacsina bytov ide samozrejme majorite, kedze je ich viac.  Ale taketo byty im naozaj nemusis zavidiet, su nizkeho standartu a ty by si tam dobrovolne nesiel byvat)

A jasne ze je to problem rodicov, ale presne na to mame stat aby zasiahol ked zlyhavaju rodicia. U bielych by uz davno bola socialka.   A rovnako policia kasle na drobne problemy, kradeze a pod.  osady su nase NOGO oblasti, nie preto ze by sa bali ale preto ze to je otravna praca.  Najst vinnika a dat mu pokutu, ktoru nezaplati lebo nema z coho.  A potom by mal spustit papierovacky aby dostal alternativny trest. A do toho sa nikomu nechce.  Atd. 

A miesto  drobnej otravnej roboty, ktora by priniesla vysledky az za vela rokov sa spravi akcia, kde nabehnu vymlatit osadu.   A s cielom potesit volicov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ake byty stavia stat ? ( byty stavaju obce,  a nie su primarne pre romov, su pre nizkoprijmove skupiny.  A obce ich nasledne prenajimu so socialnym najomnym.  Ti co su v osade nemaju sancu sa tam dostat.  A vacsina bytov ide samozrejme majorite, kedze je ich viac. 


Vážne?

https://www.cas.sk/clanok/264225/romovia-z-osady-su-uz-v-novom-a-posielaju-odkaz-neporiadok-odmietaju-upratat/

A tie obce odkiaľ berú peniaze? Ako sa dostanú k eurofondom, keď nie cez štát?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, tyso napísal:

Tak to len zhrniem :  V skutocnej demokracii je potrebne moslimov vystahovat do zahranicia, mensiny asimilovat a keby sa branili tak silou potlacit a zavriet do rezervacii.  A vymysliet "konecne riesenie".

jaj no, moj milý tyso, zasa do krajnosti :) nepamatám, že by tu niekto kedy chcel takéto extrémne riešenia... nič netreba preháňať, hlavne, ani jedným, ani druhým smerom, to je tzv. zlatá stredná cesta... hm? :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, tyso napísal:

Tak to len zhrniem :  V skutocnej demokracii je potrebne moslimov vystahovat do zahranicia, mensiny asimilovat a keby sa branili tak silou potlacit a zavriet do rezervacii.  A vymysliet "konecne riesenie".

Vsjo jasno, zacem bukvy

a co takto sem dat tvoje riesenie, ty bukva.....alebo uz si sa rozhodol a mas "konecne riesenie"?......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, ved citaj co pisu. len sa ti to nepaci takto zhrnute. Lebo potom je jasne ze to nie je zlata stredna cesta ale overena cesta do pekla. Ale ako vidis informator sa k tomu prihlasil rovno. On je jednoduchsi a tak nema hanbu.

Ale tak inak,  povedz mi tvoju predstavu strednej cesty.  Co s moslimami ?  "Tysov extrem" je zasahovat proti fanatikom co predstavuje tak niekolko desiatok tisic v EU.  A  naopak voci ostatnym postupovat inkluzivne, ako voci inej viere, co je ich osobna vec.   Co je tvoja predstava ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, odo mňa chceš riešenia? múdrejšie hlavy riešenia čakajú práve aj vo Francii.
ono je to na jednej strane zložité - kým boli západné krajiny kolonistami, to bolo v poriadku, keď sa to vracia, je to nepríjemné.
ovšem čo sa vlastne vracia?
na druhej  strane som práve vôbec nemala na mysli moslimov.
moje predstavy? nevieme si poradiť s vlastnými osadami... a nie že nie. bitka nič nevyriešila ani nevyrieši.
pred rokmi som tu nie raz písala, že som vyrastala v štvrti, ktorá mala len okolo nášho domu kolom dokola každý možný druh cigánov a rómov, aký len bol mysliteľný... nikdy sme nemali s nimi najmenší problém, ani ako deti.
problém nastal, keď štvrť prešla asanáciou, namiesto nej sa postavili paneláky a rovno uprostred ako šialená politika sa vydelil panelák ako v každom meste len pre dosťahovaných cigánov... boli to cigáni z okolitých osád, nie rómovia. oni si tak nikdy nehovorili.
behom dvoch rokov boli vydelené paneláky vybývané... zaujímavé pri tom je, že tí domáci pôvodní si svoje domy nevybývali... a nikdy s nikým nemali problém. od oláckych cigánov po rodinu, kde chlap chodil v lete v bledom letnom obleku, manželka nosila pastelové šaty a pravé šperky a ich dcéra sa ku mne hlási aj po desaťročiach, tam bolo kdečo. 
riešenie by zrejme mohlo byť nerobiť výnimky a neudeľovať zadarmo. tam sa začali veci kaziť.

možno by to bolo aplikovateľné aj na iné viery a národy. nikdy to nebude úplne kóšer, pretože medzi nami "bielymi" sú tiež asociáli kdejakého druhu, na strane druhej ľudia, čo vypľujú dušu, aby uživili rodinu.
aj u nás, však? ovšem s rozdielom...
a myslím tým práve teraz napríklad na Britániu a ich Indov či Pakistancov, ktorí nečakali, v každej druhej dedine majú obchod, ale zďaleka nie všetci, že? vybývané panelákové štvrte sú v týchto krajinách znakom chudoby a sociálneho nezdaru, niekde sa niečo porúchalo... to už takto na svete chodí. každá dedina  mala chudobný koniec. resp. asociálny, dnešným newspeekom. po novom.

niekde tam by mohlo byť riešenie, ale vyriešené to nebude nikdy.
sci-fi nedávnych čias, že v budúcnosti bude celé ľudstvo bežové ako biela káva, je ovšem ešte možné. raz.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,  lenze potom nehovor o strednej ceste.  Ten nestastny list  extremistov vo Francuzku jasne utoci na  moslimov ako celok.  A tak to dotiahnime do jasneho slova,    chcu sa zbavit moslimov inak bude obcianska vojna.   A ako sa ich chces zbavit ?  Vyhnat ich. Ale ak nepojdu dobrovolne ( a bavime sa o ludoch co tam ziju uz tri generacie,  maju svoju pracu, cele svoje zazemie a mimo francuzska nemaju nic) tak potom nasilim. 

A rovnako je jasne ze s romami nemas jasne a zrozumitelne riesenie.  A realne  su problemy.   Ale ten zakladny kompas musis mat aj ty.   A napad ze ich zavrieme do osad a ked budu robit problemy tak ich gardy (pardon policia) pride umravnit  sa da lahko posudit.  A stredna cesta je tu co ? Mlatit len muzov ?  Ja naozaj nechapem co sa tu da branit,  ved toto bolo gesto pre tych co maju pocit ze ked ich sem tam pojdeme zmlatit tak budu ticho sediet a nebudeme o nich vediet.

 

A vies ked sa bavime o inej viere, tak to je to co mi vycitas. Obycajnu toleranciu, aj voci muslimom, aj voci LGBT aj voci vychodniarom a ich pijanskym zvykom aj voci naboznej orave atd.  Nie su to moje zvyky ale necitim alebo viem potlacit kmenove predsudky voci inym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"A ako sa ich chces zbavit ?" ...ja sa ich predsa nechcem zbaviť nijako

700 rokov máme našich cigánov a rómov, časť je v najlepšej pohode, kdejakého druhu, ako som už napísala, časť nebude v pohode nikdy.

zlatá stredná cesta - by mohla byť dôslednosť.
znovu sa vrátim k našim cigánom a rómom: nespočetne plánov, nespočetne variácií, ktoré začali mať výsledky, pekne doradu nedotiahnutých od zeleného stola do konca... obrovská chyba. pre celú spoločnosť, aj pre samotných cigánov.

jaj, nevkladaj mi do úst slová, ktoré som nikdy nepoužila - doslova som tam vyššie napísala, že bitka nepomôže.

*Francúzsko má takéto korene v nie dávnej minulosti - ALžírsko a OAS je len ob generáciu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pred časom písali o jednej z najväčších lúpeží šperkov v Nemecku. Vtedy som si len tak tipol niečo

https://www.teraz.sk/zahranicie/chytili-posledneho-podozriveho-z-lupe/549751-clanok.html

No to je ale náhodička [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

https://de.wikipedia.org/wiki/Remmo-Clan

a že ma to neprekvapuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 17. 5. 2021 at 12:13, Sniper napísal:

Či to len tak z ničoho nič si išli zamlátiť obuškami?

Ani to sa neda vylucit. Mnohi sa hlasia do policie s tou motivaciou, aby mohli niekomu beztrestne rozbit drzku. A pokial to neustrazis, tak sa tam aj dostanu. Z nicoho nic to asi nebolo, ale casto sa tazko rozlisuje zamienka od padneho dovodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je podobná hypotéza ako mnohí poberači sociálnych dávok nemajú záujem sa vymaniť zo svojho statusu, lebo keby neboli posudzovaní ako občania v hmotnej núdzi, tak by im vznikli rôzne povinnosti a prišli by o množstvo dávok. Ale tak to určite nie je, že nieee? Či?
Ja si myslím, že polícia má dostatok pák na to, aby veľkú väčšinu pochybných žiadateľov odfiltrovala už na prvom pohovore. A keďže vieme aká priateľská nálada vládne v osadách, tak si nemyslím, že proti sebe stáli mierumilovní osadníci a agresívni policajti. Akože možné je všetko, ale bežná verejnosť až taká BLBÁ nie je. Potom to hľadanie chýb všade inde, len nie v skutočnej podstate problému už potom vyznieva fakt až komicky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Sniper napísal:

Ja si myslím, že polícia má dostatok pák na to, aby veľkú väčšinu pochybných žiadateľov odfiltrovala už na prvom pohovore.

Ja si myslim, ze na Slovensku to ocividne nefunguje, toto je len jeden z mnohych pripadov alarmujucej policajnej brutality.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepostrehol som, že by na Slovensku bol stav až taký alarmujúci. Mali sme prípad, že by pri zásahu ušetrili prácu súdom a poriešili podobného kriminálnika ako napr. Floyda? Ak máš podobné prípady, daj, možno sa "dostanem do obrazu". S políciou som pomerne často v kontakte (pracovne), ale nemám pocit, že by boli alarmujúco brutálni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, smiley napísal:

Ja si myslim, ze na Slovensku to ocividne nefunguje, toto je len jeden z mnohych pripadov alarmujucej policajnej brutality.

@smiley akych mnohych pripadov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov