Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

ako sa má zachovať niekto "kto nesúhlasí", a odmietne ďalej hrať "tú ohavnú hru"?
ako byť v opozícii proti "systému".. sám ..?
nemám komu dať hlas vo voľbách..
dokonca ani nemám, už naozaj žiadnu politickú stranu, ktorej by sa vyplatilo dať hlas "proti niekomu"
skončiť ako "Breivik" ma neláka...
čo mám robiť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie si sam- takych ako si ty - mozno ja - je milion ludi. teda dvadsat percent. 40% percent ani nechodi volit - dvadsat percent -to ani nechcelo skusit ci na to spolocnost nema - ich to nezaujima - su chori, ci ich zaujimaju ine veci.

 

teda realne sa da bojovat proti systemu len tak - ze urobis lepsi. Samozrejme ciastocne - ak ta bavia zvieratka - urobis jeden z najlepsich utulkov. Ak deti tak urobis - ale hlavne ta to musi bavit - ci divadlo - ci ich naucis kreslit, ci hrat futbal. Ak ta zaujima podnikanie - spravis slusnu firmu. Na svoj sposob.

 

Ak ta bavi turistika - a ludia  - spravis kvalitny turisticky oddiel. Ak ta zaujima tvoje byvanie a byvas v panelaku - zlepsi byvanie pre seba a susedov.

 

---

A podla mna taky ludia su a ja ich nemusim poznat - co to realne robia. Co som pisal. Teda ako nechcem byt osobny k tebe ani sebe - ak to robia - robia dlhodobo - maju aj vtomto systeme - aj obdiv tych co ich poznaju - ale aj svoje uspokojenie. Teda tiez su frustrovany z celkoveho diania - ale ich praca(myslim ta nadpraca) ich aspon ciastocne uspokojuje.

 

Uvediem priklad - dali mi zhodnotit projekt - hned som vedel ak som si to pozrel,ze je to odzub - tak som tomu venoval este tyzden nezaplateneho casu. A som im to vratil a povedal je to odzub. Dnes som spokojny a mozem o tom napisat na fore. Neodzubali mna a mojich susedov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

Uvediem priklad - dali mi zhodnotit projekt - hned som vedel ak som si to pozrel,ze je to odzub - tak som tomu venoval este tyzden nezaplateneho casu. A som im to vratil a povedal je to odzub. Dnes som spokojny a mozem o tom napisat na fore. Neodzubali mna a mojich susedov.

Ja som len nieco zastavil co som si myslel, a vedel ze je predrazene - ale aj ked bysom bol za zateplenie za slusnu cenu(to som bol) - uz som na to nemal  - odvahu. Cas, chut,silu. lebo len co som sa tyzden okoloho toho motal - neviem ci by som nasiel slusnu firmu. A nechcelo by sa mi samemu za to zodpovedat. Sikovnejsi clovek by to dokazal a dokazali to(teda verim ze aj sikovne projekty v zateplovani mozu byt,ale tam museli byt slusni ludia - plno projektov a su este o 50% predrazenejsie ako nas nemaju sancu byt niekedy rentabilne ) - priklad keby som mal stavebnu firmu co to robi.

 

--

Starat sam o najblizsie okolie a sam o seba? Co je na tom zle? Pred dvomi tyzdnami by si zahlasoval za Most Hid - a mal by si "klapky ako Game" si myslis ze by si sa o mna postaral? Ci mne nieco zlepsil, ci co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uz mi to pride tu na Slovensku, ako v susednom Polsku......neomarxisti a lavicova liberalna verchuska nevyhrala volby a teraz robi politiku na uliciach......ze by kompenzacia niecoho strateneho aj tam aj tu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som si vybral a som spokojny...zatial. Cas ukaze. Taktiez by som bol spokojny ak by boli vo vlade s niekym inym, alebo neboli vobec. Ozaj vobec nechapem tu hysteriu z Fica a spol. To uz tu kazdemu hrabe?......

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Starat sam o najblizsie okolie a sam o seba? Co je na tom zle?

nič..

znie my to ako "program", ktorý má viac zmyslu v sebe, ako čokoľvek iné, čo som kedy počul

 

@informátor

"histéria"?

kde?

čo sa "emócií" týka, cítim sa ako, na trikrát vyžmýkaná šupka s citróna

teraz sa snažím, už iba chladne a triezvo, uvažovať čo ďalej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len k tomu pridam - ak sa ti bude darit -spociatku aj nedarit - ale ludia uvidia najblizsi - priklad zena, svagor  - sused - kamarat ta podporia a neskor to moze byt velka komunita. Ci v obci, ci meste kde zijes - ci si vtebe zoberu aj konkurenti priklad - lebo aj ich potrebujes aby si sa zlepsoval - ale aj oni -ak to budes robit dobre - ta podporia(to som myslel ,keby si zakladal futbalovi klub - potrebujes konkurentov - a ti aj konkurencni by ta podporili). Ci mozno by si chcel zateplovat a spravil by si to dobre - by si videl kolko ludi - nie konkurentov- ale inych domovnikov by za tebou chodilo. Mozno aj polovica z nich ohovaralo - sme na Slovensku - ale polovica by ti fandila a priala. Cast aj pomohla.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, ako to alamo myslel, ale mne sa to javi, ako ze on je v opozicii proti vsetkemu a vsetkym (mam na mysli terajsiu situaciu), pretoze je v opozicii proti tomu koho nevolili (co je prirodzene), ale zaroven je v opozicii aj proti tomu koho volil, pretoze ten ho sklamal (podviedol?).....ci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vznik tejto temy som nepochopil. Akoze kedy obcan v opozicii nebol?

to iba znamená, že takáto téma, mala byť založená už dávno

 

informator

ja som nemal koho voliť, tak som volil "proti niekomu", švacol som tam Sulíka (napríklad aj na truc "SMEtiarom")

lenže celá táto "stratégia" - "keď nemáš koho voliť, tak voľby proti niekomu" dostala v týchto voľbách dosť "na frak"

spýtaj sa tých, čo dali "protestné hlasy" Bugárovi, alebo dokonca "gazdovi"

a podľa mňa dokonca ani tý "extra naštvaný" čo dokonca dali hlas Kotlebovcom, to moc nevyhrali

akurát dali "dôvod" pre výhovorky, vedúce k vzniku tejto novej vlády

 

podľa mňa sa ukázalo, že ten recept "voľ proti niekomu, daj aspoň protestný hlas", totálne nefunguje

treba vymýšľať niečo nové..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak nemas koho volit, tak volit nechod. Jednoduhcy recept. Lebo vzdy aj tak nakoniec zvolis zle. Teraz si sa o tom sam presvedcil. Ja som vzdy chodil volit z jasnym cielom a aj pricinou, preco chcem a budem volit tu-ktoru stranu. Ked ma nieco na tej strane casom vytocilo, tak kedze neviem "prekrocit" svoj tien v niektorych otazkach, ktore su pre mna prioritou, tak sa popozeram po takej strane, co je najviac blizka mojim predstavam a dam jej svoj hlas. Potom sledujem, ako sa ten mnou zvoleny objekt stavia k mojej priritr v parlamente (ak sa tam samozrejme dostane) a koncom volebneho obdobia hodnotim, ako sa snazila vo veci, pre ktoru som ju poslal do parlamentu. Zacinal som VPN a nasledovali KDH, Most-Hid a teraz SNS. O styri roky zhodnotim a uvidim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to iba znamená, že takáto téma, mala byť založená už dávno

 

 

ja som nemal koho voliť, tak som volil "proti niekomu", švacol som tam Sulíka (napríklad aj na truc "SMEtiarom")

lenže celá táto "stratégia" - "keď nemáš koho voliť, tak voľby proti niekomu" dostala v týchto voľbách dosť "na frak"

spýtaj sa tých, čo dali "protestné hlasy" Bugárovi, alebo dokonca "gazdovi"

a podľa mňa dokonca ani tý "extra naštvaný" čo dokonca dali hlas Kotlebovcom, to moc nevyhrali

akurát dali "dôvod" pre výhovorky, vedúce k vzniku tejto novej vlády

 

podľa mňa sa ukázalo, že ten recept "voľ proti niekomu, daj aspoň protestný hlas", totálne nefunguje

treba vymýšľať niečo nové..

 

systém "voľ proti niekomu, daj aspoň protestnný hlas" je hodne divný ... vniesol do parlamentu práve teraz nacistov.

 

"voľ, aby vyhral ten správny" som použila jediný krát - svojho času, keď na poslednú chvíľu bolo treba napraviť laxné prezidentské voľby, keď sa národ až v druhom kole zobudil a na poslednú chvíľu sa snažil zabrániť tomu, aby sa boxer a rozkrádač stal prezidentom.

vtedy som išla voliť nie proti, ale za, aby som aj mojím hlasom napravila, čo moji laxní spoluobčania takmer do..ali.

 

"spýtaj sa tých, čo dali "protestné hlasy" Bugárovi,"

 

... tomuto nerozumiem, alebo sa ma to týmto načrtnutým spôsobom netýka. nedávala som ešte nikdy žiadne protestné hlasy nikomu.

celé mesiace tu svieti v príslušnej téme aj ankete, koho budem voliť, aj to, že prečo. túto stranu volím, odkedy vznikla. aj to je tam kdesi popísané, prečo. 

čo bude ďalej, to uvidím. podľa toho, čo bude nasledovať a ako.

 

občan je takmer vždy v nejakej opozícii k vláde. akejkoľvek.

aj keď túžba po stabilnej vláde je akákoľvek silná, neviem, či dokážeme porátať na prstoch jednej roky počet trebárs len európskych vlád, kde vláda funguje pekne potichu, nenápadne, v prospech krajiny a všetkých občanov, ako by mala skutočne osožná a stabilná vláda pracovať.

 

utópia. takto to tu teraz je, to neovplyvníme, môžeme si tu nadávať a dehonestovať si navzájom charaktery, to nám vážne pomôže zmeniť vládu.

a áno, je tu strašne veľa vecí na naprávanie, tak uvidíme, čo dokážu ... ja neviem. zatiaľ to nevie nikto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to iba znamená, že takáto téma, mala byť založená už dávno

To si ale chlape zaspal 26 rokov.

systém "voľ proti niekomu, daj aspoň protestnný hlas" je hodne divný ... vniesol do parlamentu práve teraz nacistov.

Ta strategia divna nie je. Je lepsie nadavat na vsetkych ako kradnu a napriek tom tych zlodejov podporit svojim hlasom? To ti nepride divnejsie?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta strategia divna nie je. Je lepsie nadavat na vsetkych ako kradnu a napriek tom tych zlodejov podporit svojim hlasom? To ti nepride divnejsie?

 

iste. znie to rozhodne podivne.

 

ale tu neriešim, kto podľa čoho volil ... a koho volil a nikomu za to nenadávam do zm.rdov a nepovažujem sa za guru, ktorý určuje, kto ako má voliť, ako sa deje v druhej téme o parlamentných voľbách.

ja hovorím o sebe, a mojej voľbe ... že som nevyhovela slimakovi, to nie je môj problém.

doteraz mi moja voľba vyhovovala, nevolila som proti niečomu ani tentokrát.

 

k voľbám pôjdem aj nabudúce, pretože občan v opozícii, ktorý nehne prstom, aby prípadne raz v tej opozícii nebol, a občan, ktorý sa bude spoliehať na to, ako odvolia ostaní, aby mal na čo potom nadávať ... je to také ... ja neviem. keď zvolím zle, aspoň skutočne môžem nadávať. či ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tej fraze, ze nema pravo nadavat ten kto nevolil, alebo volil inych som doteraz neporozumel. Lebo nema ani stipku logiky. Je to snad vlada/parlament vsetkych obcanov a nielen ich volicov. Alebo?

To iste ten sprofanovany blud, ze volit je obcianska povinnost. To vymyslel cisty dement.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tej fraze, ze nema pravo nadavat ten kto nevolil, alebo volil inych som doteraz neporozumel. Lebo nema ani stipku logiky. Je to snad vlada/parlament vsetkych obcanov a nielen ich volicov. Alebo?

To iste ten sprofanovany blud, ze volit je obcianska povinnost. To vymyslel cisty dement.

 

ešte raz: hovorím o sebe, svojej voľbe, mojej voľbe, a o mojom pocite, prečo ja chodím voliť. a chodím, celých dvadsať neviemkoľko rokov. tu je to napísané:

 

ja hovorím o sebe, a mojej voľbe ... že som nevyhovela slimakovi, to nie je môj problém.

doteraz mi moja voľba vyhovovala, nevolila som proti niečomu ani tentokrát.

 

k voľbám pôjdem aj nabudúce, pretože občan v opozícii, ktorý nehne prstom, aby prípadne raz v tej opozícii nebol, a občan, ktorý sa bude spoliehať na to, ako odvolia ostaní, aby mal na čo potom nadávať ... je to také ... ja neviem. keď zvolím zle, aspoň skutočne môžem nadávať. či ?

 

ja volím zle, ja si môžem nadávať ... zatiaľ sa mi to stalo jediný krát, že som si nadávala, mierne, nebolo to také zlé, ako že voľba hzds či sns či smeru či drobných akožestrán.

som s mojimi voľbami vcelku spokojná, uvidíme do budúcna.

 

čo sa týka vlády a občana v opozícii, skúsim to vysvetliť ešte raz, už som to kdesi písala asi dvakrát:

ideál je stabilná nenápadná vláda a parlament, ktorý pracuje a pracuje dobre bez toho, aby si to občan nejako extra všímal.

ťažká utópia, ale ako občan nemám priveľa možností zmeniť skorumpovanú nefungujúcu do seba zahľadenú vládu ... okrem volieb jedine masovo ísť do ulíc, táto inštitúcia občanov v opozícii ale ako vieme, raz zafungovala v roku '89, odvtedy len prebubláva a zakape na zakapávajúci záujem, systémom každý zázrak trvá tri dni.

mne je jedno, kto volí, kto nevolí, a ako sa k tomu stavia,  ja volím a budem ešte nejakú dobu voliť celkom určite. a mám z toho ako občan v opozícii o kúsok lepší pocit. je to na mne, aspoň tá jedna nejaká dvojmilióntina je na mne. možno to raz aj ja zunujem, a poviem, že dosť. teraz ešte nie. ende. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved nikto ti nevytyka ze chodis volit, koho volis atd. Len tvrdit ze preto mas vacsie pravo na kritiku ako ostatni je hlupost. A to teraz nehovorim konkretne len o tebe, ale obecne, kedze sa tym mnohi casto a radi ohanaju. Je to takisto moj parlament/vlada ako toho kto ich zvolil. Nevladnu len svojim volicom ale vsetkym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Len tvrdit ze preto mas vacsie pravo na kritiku ako ostatni je hlupost. A to teraz nehovorim konkretne len o tebe, ale obecne, kedze sa tym mnohi casto a radi ohanaju. Je to takisto moj parlament/vlada ako toho kto ich zvolil. Nevladnu len svojim volicom ale vsetkym.

 

no skúsim ešte raz, keď to nepôjde pochopiť, už to nechám tak.

vyňala som sa "zo všetkých". dôvody všetkých idú mimo mňa - len podľa mojich skúseností najväčší brblači sú tí, ktorí na voľby dlabú. nespochybňujem právo brblať nikomu. píšem do aleluja, že vláda by mala byť taká a taká, a nechce sa mi to opakovať štvrtý či piatykrát ... pracovať tak, aby občania nemuseli brblať, nikto.

k tým nevoličom len toľko: stavať sa do pózy občana v opozícii nie je vôbec problém. tí, čo dvihli zadky a volili, použili jeden spôsob, ako primäť vládu byť vládou.

tí druhí použili druhý spôsob.

či tým protestujú, či len je im jedno, či len ukazujú, že ich nič nezaujíma, či majú sto iných dôvodov, od toho sú politilógovia, ktorí potom mudrujú, prečo nevoliči nevolili.

 

aká vláda sa zostaví z volieb tých čo volili, je potom na nekonečné reči politológov a krčiem.

môžeme do aleluja bedákať, čo to tí nešťastníci, čo volili, zvolili. mne osobne je to jedno, dokonca ani nepovažujem povinnosť voliť za občiansku povinnosť.

ale keď mám jednu možnosť tú "vládu pre každého" akosi spolutvoriť, tak ju využijem. a nebudem sa zavzdušňovať a pretekať emóciami nad nejakými vládnymi tanečkami,

maximálne môžem nadávať na seba - či som volila, či som nevolila. oba prípady nastávajú, máme aj voličov aj nevoličov. ďalej neriešim.

chápeš? nechápeš, nevadí.

 

takže:

občan v opozícii,

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

mne je tvoj postoj jasný, a chápem ho

zastával som ho aj ja, celé dlhé roky, ale dnes, mne osobne je už "cudzí"

 

na politike, niet ničoho exaktného

buďto máš "vieru", alebo nemáš

ja som "vieru" stratil

snažím sa nájsť niečo iné, čomu by sa oplatilo veriť

teraz som "občan v opozícii", a snažím sa zistiť, čo to vlastne má znamenať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak úplne za "a"

nezúčastním sa od teraz, na žiadnych voľbách, kým nebudem mať možnosť odsúhlasiť v nich nejakú "radikálnu reformu volebného systému"

a to buďto v zmysle, jeho nastavenia, že budem mať možnosť zastupovať sám seba

alebo chcem doslova ZMLUVU, vypovedateľnú zmluvu, a to obojstranne ak dôjde k porušeniu jej podmienok

veď zmluvu mám aj s mojím zubárom!

ak ja mám delegovať, môj podiel na správe "vecí verejných", na nejakého zástupcu, tak to chcem mať "ošetrené" ešte lepšie ako so zubárom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov