Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

alamo, iste  napriklad:

Pokud jdete volit, pak na nějaké (byť třeba pasivní) úrovni akceptujete demokratický systém a jeho výstupy.

 

to sa potom vladne uplne dobre,  cize  vies ze volby ovplyvnia tvoj zivot ale ak strcis hlavu pod vankus tak sa to nebude ratat.   Myslim ze prave takato infantilizacia je zakladnym problemom.   A len tak z historie, v atenach slovo idiot znamenalo cloveka ktory sa nestaral o polis len sam o seba.  Vyznam sa dnes posunul ale suvislost tam je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

 

to "desatoro", preco sa nezucastnit volieb, priamo vlastne vyzyva obcanov, aby voilit nesli.....pre niekoho to moze byt riesernie, ale ja skor si myslim, ze na to, aby sa obcania volieb zucastnili staci jeden a nie desat na neucast vo volbach...pozri, ak niekto nejde volit a neodovzda svoj hlas, tak aby bol platny, suhlasi s vysledkom volieb a akceptuje kazdy povolebny vysledok a teda aj nasledok. Ak niekto tvrdi, ze nema dat komu svoj hlas a preto sa nezucastni volieb, tak mu je jedno kto bude riadit stat a teda je spokojny zo vsetkym. Tak isto to vidim aj v pripade refereda.....ten, co sa nezucastni suhlasi s akymkolvek vysledkom, a preto by sa malo referendum uzakonit bez podmienenia ucasti x-teho percentualneho zastupenia hlasujucich z poctu volicov.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé.. Chodím do práce, zarábam a platím dane.. Čiže koniec koncov, keďže platím, tak sa starám o to aby štát fungoval a hýbal sa

A tyso mi za to povie že som "idiot"

..

Info zase chce prostú - sprostú "tyraniu väčšiny"

..

Akurát ste mi potvrdili moje presvedčenie, že ďalej sa na tomto špinavom odrbe zúčastňovať, jednoducho nemá zmysel..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dlhodobo viem ze logika a racionalita nema vplyv na "presvedcenych",     tak  rob ako chces.   Ale naco sa potom stazujes na korupciu ?   Ako idiot a otrok by si mal zvladnut psychogienu a nestarat sa do panov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Neviem či si si všimol.. Ale už sa tu ani len nesťažujem..

A ty volíš preto?

Aby si si mohol "psychohigienicky zaremcať pri pive", s oprávneným pocitom že na to máš nárok, lebo si sa zúčastnil hry na demokraciu?

Máš s toho snáď niečo viac?

Mne skôr ako "poslušný otrok", pripadáš ty..

..

Inak tyso..

Keď mi tu "nadávaš" do "otrokov".. Som na pochybách či sa to dá brať ako urážka.

Je to skôr suché konštatovanie, a priznanie skutkového stavu.

Priznanie pravdy mysliaceho človeka uraziť nemôže. Akurát ho môže priviesť k otázke "a čo s tým ďalej?".

Áno.. Som "otrok".

Človek ktorý chodí do práce a platí dane, v tomto systéme v ktorom žijeme je akurát "otrok", "dojná kravata" a "ovca na strihanie", teda stvorenie na ktorého názoroch a túžbach nikomu nezáleží.

Otázkou je, kto sú tý ktorý "otrokmi" v tomto systéme nie sú?

Môžu byť tak jedine "hnusný otrokári".. A až to mi znie ako hnusná urážka..

tyso?

Dáva ti to že vhodíš hlasovací lístok do urny, pocit "že už nie si otrok", ale že patríš medzi "hnusných otrokárov"?

Robí ťa to šťastným?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa neodrádza len výber politických strán, ale voličská základňa Slovenska. Tú tvorí „tvrdé jadro“ ktoré predstavuje asi 40% voličskej základne. Sú to bývalí voliči Mačiara a Slotu, ktorí si vždy budú vyberať vodcov s podobnou „krvnou skupinou“. Nie je to bohužiaľ generačný, ale skôr genetický problém. Kedysi, ako "dobrí kresťania" a členovia Hlinkovej gardy, neskôr členovia KSČ, pochodujúci v neochvejných šíkoch ľudových milícií, zajtra ich osloví zas niekto podobný. Sú disciplinovaní a uvedomele si plnia svoju voličskú povinnosť. Práve oni formovali súčasný stav politickej kultúry od roku 1989 až dodnes. A budú ho formovať ďalších 30 rokov. Môže sa zmeniť režim, oni tu vždy zostanú. Je to realita a nie len Slovenska. Ich voľbou musím demokraticky akceptovať, alebo emigrovať. To druhé, už v mojom veku, nepripadá do úvahy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tono,  a pridaj ludi ako alamo, ktorym im pomahaju a este su na to aj hrdi.  A na rozdiel od teba sa zacinam zmierovat s tym ze emigracia bude mozno riesenim.   Pokracuje infantilizacia politiky a to moze byt len hlupe v lepsich casoch, ale tie sa koncia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

Jediný kto tu politiku sústavne infantilizuje si hlavne ty..

Celý politický program pseudopravičiarov sa dá spresovať do hesla - voľte nás..aby nevládli "oni".. A o to ako vlastne budeme vládnuť sa nestarajte

Lenže to nie je program, vôbec nič to neznamená a žiadnu zmenu nesľubuje ani neprináša.. Vyskúšali sme to už x krát

A tvoje "lepšie časy" vlastne nikdy neexistovali.. Boli to iba časy keď ľudia infantilne verili prázdnym rečiam a falošným sľubom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne :),   a to ze sa spravas ako v skolke to je len ciste nahoda.  Ok, si presvedceny ze to takto ma byt a je ti dobre, tak co by som sa snazil ta vyviest s komfortnej zony.  Zodpovednost nie je pre deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 A na rozdiel od teba sa zacinam zmierovat s tym ze emigracia bude mozno riesenim.   Pokracuje infantilizacia politiky a to moze byt len hlupe v lepsich casoch, ale tie sa koncia

 

Ak máš na mysli radikalizáciu extrémistických strán, toho sa vôbec neobávam, pokiaľ bude Slovensko súčasťou EU. Tí radikálni krikľúni nikdy sami nič nedokázali, vždy sa nechali zneužiť, iba pre ciele niekoho iného. A ten iný môže byť dnes iba Rusko. Preto je ústredným cieľom radikálov, vystúpenie z EU. Cieľ vystúpiť s EU je našťastie v rozpore aj so záujmom politikov, finančných skupín a oligarchie. Nešťastím Slovenska je, že tu v politickom boji neprebieha súťaž o riešenia, ekonomického, sociálneho, zdravotného systému atď, ale už iba o moc a prístup k finančným prostriedkom štátu. A tohoto boja sa mám zúčastniť?

Programové vyhlásenie strán sú plné ľudských práv, skvalitnenia fungovania súdnictva, legislatívy, poriadku, bezpečnosti, verejnej správy. Znižovanie nezamestnanosti, skvalitnenie školstva, armády, zlepšenie životného prostredia. Boj proti diskriminácii, nacionalizmu, rasizmu, antisemitizmu, šovinizmu, xenofóbii, ekonomickej kriminalite, politickej korupcii, medzinárodnému terorizmu, extrémizmu, organizovanému zločinu, šíreniu drog, až po boj proti zbraniam hromadného ničenia. Samozrejme nakoniec treba ešte spomenúť zvyšovanie podpory, sociálnych dávok, materskej a dôchodkov. Až sa z toľkého altruizmu človeku zatočí hlava.

No toto vôbec nie je programové vyhlásenie, to si predsa každý normálny človek želá. Predmetom politického boja by mali byť diskusie, ako konkrétne tento cieľ chcú dosiahnuť a kde a na úkor koho, naň chcú získať prostriedky. Namiesto toho sa počas volebnej kampane politici osočujú z korupcie, protekcionizmu, obohacovania. Vyhadzujú si navzájom na svetlo „špinavé prádlo“. Úplnou karikatúrou sú heslá, ako „Milujem Slovensko“, alebo „Charakter rozhoduje“. Ale takáto politická kampaň ma nezaujíma a nečuduj sa, ak niekto stráca záujem o politiku. To nie je idiot, kto sa o politiku nezaujíma, lebo politika už nie je vec verejná, ale stala sa súkromným kšeftom. Idioti, (vo význame tohoto slova z antického Grécka), sú skôr politici.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Prečítaj si volebné programy politických strán. Kto by si tam zakotvil stratu dôvery občana v štátne orgány. Jednu z najhoršej vymožiteľnosti práva a miery korupcie. Neustále rastúce dlhy nemocníc a neefektívne zdravotníctvo. Zvýšenie celkového zadlženia. Znižujúcu sa úroveň školstva, podľa medzinárodných testovaní. Priemysel jednostranne orientovaný na výrobu automobilov. Lákanie zahraničných investorov na daňové prázdniny, ktorí priniesli prácu s nízkou pridanou hodnotou. Jedny z najdrahších diaľnic. Najdrahšími potravinami, benzínom a elektrickou energiou vo V4. Neefektívnym využívaním dotácii na nezmyselné projekty. Predražené štátne IT zákazky. Byrokraciu a druhý najvyšší počet úradníkov na 1000 obyvateľov v EU? To všetko sú témy, na ktoré sa politikom nechce diskutovať. Netvrdím, že pravicová, alebo ľavicová strana tieto problémy dokáže jednoducho vyriešiť. No ak mám niekoho voliť, tak by mal najprv vedieť konkrétne odpovedať, ako chce tieto problémy riešiť a niesť za to zodpovednosť. Ak si politik odfajkne splnenie nejakého bodu v programe, je dôležité aj to, za akú cenu to dosiahol. Volebný program by nemal byť len o tom, čo chce politik dosiahnuť, ale hlavne o tom, akým spôsobom to chce dosiahnuť. Potom by malo zmysel ísť voliť. Nie srdcom, ale rozumom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Info zase chce prostú - sprostú "tyraniu väčšiny"

 

no mozes teda tento stav vyriesit zmenou volebneho zakona uzakonit mensinu aby taranizovala vacsinu...staci schvalit zakon, ze volit mozu iba urcity obcania a zvacsiny mas razom mensinu..tebou vysnivanu. Ja by som s tym auhlasil :) ......ale

 

.......myslis, ze neucastou nna volbach nieco s tvojho problemu vyriesis?....ospravedlnovat neucast, ze nie je komu odovzdat hlas, je vlastne odovzdanie hlas systemu, co kritizujes. Ja tiez som toho nazoru, ze rozdiel medzi lavicou, pravicou, liberalom, narodniarom a pod. je iba v predvolebnej retorike a po volbach (ak je dotycny vo vlade) je vsetko, co sa pouzivalo v "boji politickom" iba takym uz archivovanym filmom, co sa vytiahne o styri roky....ak Boh da :). Jedine riesenie je v momentalnej situacii hromadna volba z revolty, tak ako to tot nedavno napisal Tono....a tyso sa moze zo svojimi pouckami strcit niekam. Ako aj cela politika EU, tak aj momentalna politika na Slovensku, je jeden velky podvod a velkohubo sa tomu vravi politicka korektnost....pritom je to iba inak pomenovany tzv.nahubkovy zakon v casoch komunizmu. Ak teda odmietnes ucast na volbach, nic nevyries, iba zlegalizujes dany stav.

 

Tono

 

A podla mna sa mylis, ked hore popisujes, ze krikluni v EU sami nic este nyvytvorili....suhlasim, ze nie, ale iba ked mali aku taku politicku silu v nejakom malom priestore, no ked nejakou zhodou okolnosti sa dostanu k moci v priestore vacsom (vo viacerych statoch EU), tak s istotou mozes ocakavat radikalnejsie zmeny a tie by sa dotkli uz celej EU....v com a ake by boli si ja ale netrufnem ani tipnut. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozumiete tomu ze zena,na nejaku skolsku akciu kde maju presvedcit buducich rodicov pecie teraz kolaciky?  Nepecu to deti. Pecie sa to tu u mna. CO im mam zajtra kupit ruru - ja to urobim - aby sa to uz neopakovalo - aky to ma vyznam? Ze to robia aj ine dve skoly v meste? Deti s tym nic nemali spolocne . Ingredicie sili od nas z domacnosti. Na ku picu to je?

 

Inak ta sranda ma byt zajtra v sobotu. Ja sa na nej isto nezucastnim. Kludne zajtra kupim skole -ruru, ci pre seba a na tom co sa to pieklo odnesiem pred skolu. Nech to robia tie deti s ucitelom - nech sa to naucia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Tono

 

A podla mna sa mylis, ked hore popisujes, ze krikluni v EU sami nic este nyvytvorili....suhlasim, ze nie, ale iba ked mali aku taku politicku silu v nejakom malom priestore, no ked nejakou zhodou okolnosti sa dostanu k moci v priestore vacsom (vo viacerych statoch EU), tak s istotou mozes ocakavat radikalnejsie zmeny a tie by sa dotkli uz celej EU....v com a ake by boli si ja ale netrufnem ani tipnut. 

 

Ale to by muselo znamenať rozpad EU. A paradoxne EU si sama podkopáva vlastné nohy viac, ako k tomu prispievajú extrémisti. Posledné vyhlásenie europoslancov, že " Členské štáty EÚ, ktoré odmietnu premiestniť na svoje územie žiadateľov o azyl z iných krajín Únie, by mali mať obmedzený prístup k eurofondom." nijako neprospievajú stabilite EU. Navyše sú proti princípom, na ktorých bola EU založená. Neverím, že by to EU parlament schválil. Vyvolalo by to odozvu, "kašlať na eurofondy, aj tak sú iba zdrojom korupcie, nebudeme prispievať ani my". Naozaj stmeľujúca politika. Extrémisti sa môžu iba spokojne prizerať. No je to asi naivný pohľad. Miliardy eur, vo forme eurofondov, sú významným prínosom pre politický establišment,  klientelizmus, korupciu a ťažko si predstaviť, že by sa ich politici vzdali z morálnych dôvodov. No uvidíme, aký postoj zaujme Fico, či zostane verný svojmu rozhodnutiu v otázke odmietania kvôt imigrantov, ak by bola podmienená obmedzením prísunu eurofondov.

Podľa mňa je vyvíjaný politický tlak na EU, ktorý nie je moderovaný samotnou EU a jej poslancami. Neochota a takmer impotencia EU, reagovať na problémy s imigráciou nie sú prejavom jej neschopnosti, ale prejavom naplňovania stanovených politických cieľov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

občan v opozícii nie je ovšem len naša téma, občan v opozícii je prakticky v celej EU.

EU nie je zlá organizácia, len sa pohla hodne zlým smerom, a občania nie sú len v opozícii, ale aj rukojemníci... a je viacmenej jedno, aká je to krajina a aký občan.

niekde viac, niekde menej, ale také Kotlebovo odignorovanie eu fondov je doslova držanie občanov v opozícii... a aby sme to s tysom zjednotili: morálne nižšie položení voliči s IQ tykve nevidia ďalej od nosa.

 

ale toto sa mi sem hodí, a hodne - je to aplikovateľné na EU, aj jednu krajinu, jeden kraj, čokoľvek, kde bašuje niekto, kto presne vždy vie, čo potrebujú občania, :
 

 

Obyvatelia európskych krajín sú nespokojní s tým, kam smeruje a akú budúcnosť im chystá bohorovný ľavicovo-pokrokársky mocenský kartel, ktorý v posledných dvoch dekádach ovládol európsku politiku na bruselskej aj národnej úrovni. Príklad „prosperujúceho blahobytného Rakúska“ potvrdzuje, že nejde len o „nevďačných zaostalých obyvateľov, ktorí spadajú do južného krídla EÚ. Európania nezdieľajú zámer rekonštrukcie nášho sveta podľa „zmätených vízií“, ktoré nám vnucujú tí, ktorí sú pri moci, a s nimi spriaznené médiá. „Chcú byť Rakúšanmi, Maďarmi, Holanďanmi, Čechmi a Francúzmi, nie umelými Európanmi, neželajú si zánik svojich krajín a národov, neveria, že projekt umelého premiešavania národov prostredníctvom masovej migrácie prinesie niečo iné ako problémy a násilné strety. Tí, ktorí nám doteraz vládli, necítia žiadnu zodpovednosť voči svojim voličom a uprednostňujú záujmy nadnárodných elít.

 

 

Jiří Weigl:
http://www.hlavnespravy.sk/weigl-po-rakuskych-volbach-ludia-nechcu-byt-umelymi-europanmi-eu-je-bohorovny-lavicovo-pokrokarsky-mocensky-kartel/1178378

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

 

Dobre, EU ovládli ľavicoví intelektuáli, ktorí hodnoty, na ktorých bola civilizácia Európy postavená, považujú dnes za prejav zaostalosti a xenofóbie. Pojem národ a kresťanská identita sú pre nich iba atavistickým pudom a príčinou náboženských konfliktov a vojen. Sú presvedčení, že vytvoria spoločnosť, kde národnosť, náboženstvo, sexuálna orientácia už nebudú príčinou vojen, nenávisti, prenasledovania, pogromov a perzekúcie. Aké ušľachtilé ciele. Nemožno im oponovať. Ja sa im vôbec nečudujem a sám by som si želal, aby tak svet fungoval. Ich entuziazmu celkom dobre rozumiem. No bohužiaľ nechápu, že sú sami zneužití celkom prozaickými cieľmi, ktoré s humanizmom nemajú nič spoločné. A dôsledky môžu byť tragické.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak s mojím postojom má niekto problém.. Nech sa na to skúsi dívať ako na "štrajk"..

Ak podľa vás nie je účasť na voľbách "právo", ale "povinnosť"..

Vyhlasujem "štrajk" a voliť nejdem.

Už žiadne voľby volov a volovín.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri, ak niekto nejde volit a neodovzda svoj hlas, tak aby bol platny, suhlasi s vysledkom volieb a akceptuje kazdy povolebny vysledok a teda aj nasledok. Ak niekto tvrdi, ze nema dat komu svoj hlas a preto sa nezucastni volieb, tak mu je jedno kto bude riadit stat a teda je spokojny zo vsetkym.

Vacsiu sprostost som dlho necital.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozrite sa do Čiech.

Čo sa to tam vlastne stalo?

Podľa mňa tam voľby ako ich poznáme, zdegenerovali na nejakú šialenú lotériu. Politické strany už ani nič nesľubovali, vlastne v momente keď je každému jasné že všetky predvolebné sľuby, sú politici ochotný v mene "realizmu a pragmatizmu" spláchnuť do záchoda, len preto aby boli vo vláde, a pri prerozdeľovaní peňazí. Ľudia už ani pri rozhodovaní o tom koho voliť, skoro vôbec nemysleli (ani to od nich nikto nevyžadoval). Podstatná časť voličov sa podľa prieskumu rozhodovala na poslednú chvíľu.

Hlasovali iba preto aby "ich hlas neprepadol", lebo im niekto sústavne opakoval že nahlasovať je čosi zlé.

A u nás je to rovnaké.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to by muselo znamenať rozpad EU. A paradoxne EU si sama podkopáva vlastné nohy viac, ako k tomu prispievajú extrémisti. Posledné vyhlásenie europoslancov, že " Členské štáty EÚ, ktoré odmietnu premiestniť na svoje územie žiadateľov o azyl z iných krajín Únie, by mali mať obmedzený prístup k eurofondom." nijako neprospievajú stabilite EU. Navyše sú proti princípom, na ktorých bola EU založená...............

 

Prave naopak....znamenalo by to zasadnu rekonstrukciu EU, pretoze teraz je stav taky, ze ten rozpad je viac aktualny, ako keby sa nejake "nesystemove" strany dostali k moci v jednotlivých statoch EU. Terajsie tzv."systemove" strany su uz tak opotrebovane a neschopne nejakej sebareflexie, ze to je najvacsie nebezpecenstvo pre EU, ako celok. S toho je jesne, ze pre EU nie je najvacsie nebazpecenstvo tzv.populizmus, ale neschopnost-lahostajnost (ciakotonazves) konanie smerom k "masam". Myslis ze ze finanncne zoskupenia by dopustili rozpad toho co vybudovali a prinasa im ekonomicku moc?.....urcite nie. Takze strasenie rozpadom a následnou "dobou temna", je podla mna iba take strasenie ako za cias komunistov a hladanie vnútorného ci vonkajsieho nepriatela :(

 

 

 

Vacsiu sprostost som dlho necital.

 

A ako by si teda popisal neucast vo volbach resp. v referende?.....ak ja nejdem volit, tak logicky beriem a suhlasim z výsledkom volieb resp. výsledkom referenda.......

Tak je to predsa vo vsetkom....ak sa dobrovolne nezucastnis nejakej akcie, co sa organizuje vo verejnej sfere a tyka sa aj teba, tak nevidim iny výsledok konania, ako suhlas z akymkolvek výsledkom....mozes si to hoci aj "odlahcit" pomenovanim, ze nie je koho a za co bojovat, ale aj tak je finalny výsledok ten, ze beries výsledok za svoj.....preco myslis, ze je to sprostost?....

 

Pozrite sa do Čiech.

Čo sa to tam vlastne stalo?

Podľa mňa tam voľby ako ich poznáme, zdegenerovali na nejakú šialenú lotériu. Politické strany už ani nič nesľubovali, vlastne v momente keď je každému jasné že všetky predvolebné sľuby, sú politici ochotný v mene "realizmu a pragmatizmu" spláchnuť do záchoda, len preto aby boli vo vláde, a pri prerozdeľovaní peňazí. Ľudia už ani pri rozhodovaní o tom koho voliť, skoro vôbec nemysleli (ani to od nich nikto nevyžadoval). Podstatná časť voličov sa podľa prieskumu rozhodovala na poslednú chvíľu.

Hlasovali iba preto aby "ich hlas neprepadol", lebo im niekto sústavne opakoval že nahlasovať je čosi zlé.

A u nás je to rovnaké.

 

 

Co sa stalo?....nevidis ten prepad "systemovej" politickej systemovosti?....a ako inak, ak by si teda vyhlasil volebny strajk, aby si deklaroval svoju averziu k metodam politického kupcenia s volicom podla terajsieho neomarxistického a lavicovo liberálneho systémového tazenia v EU?.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator

Samozrejme že súhlasím z výsledkami volieb.. A pokládám ich za "svoje"..

To je predsa v demokracii samozrejmé..

Absurdnejšie je že sú aj ľudia, ktorý k voľbám idú hlasujú, a potom nadávajú na "sprostý národ", lebo výsledky sú iné ako chceli oni..

..

Jediné čo by som s tým mohol reálne robiť.. Je kandidovať vo voľbách sám..

Dáš mi svoj hlas?

Mojim programom by bola radikálna minimalizácia štátu..

Začal by som zrušením zákona o povinnej školskej dochádzke

Štátne školstvo by malo fungovalo iba ako "sociálna záchranná sieť", pre tých ktorý by si nemohli dovoliť súkromné vzdelávanie..

Potom by na tom istom princípe prišla reforma zdravotníctva..

Vyhlásil by som moratórium na stavu nových ciest a diaľnic..

Úplne zaškrtil akékoľvek EÚ dotačné programy..

atď..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo

 

smutne a ironicke je ale to, ze najviac su mudry prave tie nezcastnene volicske zalohy.....no a medzie tie druhe, co aj ty popisujes, (zucastnim sa potom kritizujem blbost volicov), ja urcite nepatrim, hoci tu na fore ich je tiez dost. No nezucastnit sa je podla mna ozaj hlupost....si predstav ze sa volieb zucastni cca 5 volicov ti daju svoj hlas jednej strane, ktora si tym padom upevni miesto na vyslni takym zabetonovanim, ze sa jej nezbavime mozno aj dalsich 40-dsat rokov. Nepredstavitelne?.....ale mozne.....ci nie?

 

K tej druhej casti sa nebudem vyjadrovat a kandidivat mozes a sprav, co si popisal a mozno tam aj ja najdem mne blizku temu.....potom ti dam svoj veledolezity volebny hlas :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako by si teda popisal neucast vo volbach resp. v referende?.....ak ja nejdem volit, tak logicky beriem a suhlasim z výsledkom volieb resp. výsledkom referenda.......

Tak je to predsa vo vsetkom....ak sa dobrovolne nezucastnis nejakej akcie, co sa organizuje vo verejnej sfere a tyka sa aj teba, tak nevidim iny výsledok konania, ako suhlas z akymkolvek výsledkom....mozes si to hoci aj "odlahcit" pomenovanim, ze nie je koho a za co bojovat, ale aj tak je finalny výsledok ten, ze beries výsledok za svoj.....preco myslis, ze je to sprostost?....

Tie argumenty su nezmyselne. Je to len slovičkarenie, len pateticke kecy. Keď ideš voliť a daš hlas niekomu kto prehra, takisto ti neostava nič ine len akceptovať vysledok a suhlasiť s väčšinou. Takisto ten vysledok berieš za "svoj", lebo proste opak neexistuje. Jedine emigrovať. To že si dal hlas niekomu inemu ti je hovno platne. Vysledok je uplne rovnaky či ten hlas daš či nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Myslis ze ze finanncne zoskupenia by dopustili rozpad toho co vybudovali a prinasa im ekonomicku moc?.....urcite nie. Takze strasenie rozpadom a následnou "dobou temna", je podla mna iba take strasenie ako za cias komunistov a hladanie vnútorného ci vonkajsieho nepriatela :(

informator, a skusis teda vysvetlit brexit ?   Preco ho tieto zoskupenia dovoliili ?   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie argumenty su nezmyselne. Je to len slovičkarenie, len pateticke kecy. Keď ideš voliť a daš hlas niekomu kto prehra, takisto ti neostava nič ine len akceptovať vysledok a suhlasiť s väčšinou. Takisto ten vysledok berieš za "svoj", lebo proste opak neexistuje. Jedine emigrovať. To že si dal hlas niekomu inemu ti je hovno platne. Vysledok je uplne rovnaky či ten hlas daš či nie.

 

Prave naopak...tie argumenty maju zmysel. Ty to mozno  vidis inak, ale si predstav, ze k volbam budu pravidelne chodit iba skalny volici stran, ktore skupina dobrovolnych nevolicov nemoze ani citit, a preto sa rozhodla pre "volebny strajk" (alamov vyraz), no a tymto nevolicskym aktom dopomoze k zabetonovaniu sa tych stran v parlamente na dalsie a dalsie atd. volebne obdobie. Vlastne svojou dobrovolnou neucastou podporuje strany, ktore su neprijatelne pre nich. Dopomozu tym aj k zaniku stran, ktore mohli byt casom moznou altternativou za strany, ktore su, podla dobrovolnych nevolicov, omylom na politickej scene. Taktiez sa moze stat, ze sa z nejakych 20-25% volicov zucastniacich sa na volbach, rozhodne dat hlas zhodou okolnosti takych, cojaviem 80%(?)jednej strane, ktora tym padom ziska nad ustavnu vacsinu a bude si 4-roky robit co chce (samozrejme vsetko v ramci zakonov, ved ako inak....ze). A cuduj sa svete stvrtina zucastnenych volicov rozhodla o "Smere" krajiny.....nepriamo za pomoci dobrovolnych nevolicov, co sa rozhodli prejavit svojim postojom svoj pohlad na spolocnost a jej fungovanie. Ci nie je to mozne?....ci je to pateticke?

 

informator, a skusis teda vysvetlit brexit ?   Preco ho tieto zoskupenia dovoliili ?   

 

Rozpadla sa brexitom EU?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov