Skočiť na obsah

Aktualizácia dát v stĺpci tabuľky


Sniper

Odporúčané príspevky

Mám stĺpec ID

 

1

2

3

4

5

 

Mám stĺpec Model

 

kd00001

sa00001

kd00002

ez00001

kd00003

 

V tabuľke je to priradené takto:

 

1 = kd00001

2 = sa00001

3 = kd00002

4 = ez00001

5 = kd00003

 

Potrebujem to takto:

 

1 = 0000001

2 = 0000002

3 = 0000003

4 = 0000004

5 = 0000005

 

Dalo by sa to tak, že si vyexportujem tabuľku, v exceli zoradím podľa stĺpca ID, pričom prvý riadok dám 0000001 a potom už len ťahám myšou a ono mi to priradí k ID správne hodnoty. Uložím a naimportujem naspäť.

 

Ale dalo by sa to -nejako- priamo v MySQL takto spraviť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 4
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    3

  • Darkman

    2

Top prispievatelia v tejto téme

Neviem či by to fungovalo, on ten skript by mal chápať že ku každému riadku ID prirovná rovnaké číslo, ktoré musí byť 7-miestne a začínať nulami dovtedy pokým nenarazí na to číslo.

 

No bude to zložitejšie, ono to nepôjde ani cez ten Excel, keďže export v excel formáte nemôžem naimportovať do MySQL tabuľky...

 

S MySQL tabuľkami už som robil rôzne experimenty, však aj na tomto Fóre, keď som prenášal databázu, tak najprv som naimportoval štruktúru tabuľky príspevkov a samotné dáta som importoval časť po časti, ale v tomto prípade mi akosi fantázia nejde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez regularne vyrazy to vies rozdelit a urcite ma mysql operator na zistenie dlzky stringu, tak vies kolko nul tam prifarit. Takze ja si myslim, ze by to malo ist aj v jednom update statemente, aj ked to nebude to jednoduchy update.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov