Skočiť na obsah

Základná vojenská služba?


alamo

obnovenie brannej povinnosti?  

14 členovia hlasovali

  1. 1. boli by ste za obnovu nejakej formy brannej povinnosti?

    • áno
      4
    • nie
      7
    • nejaká iná odpoveď, na ktorú sa "áno alebo nie" nehodí
      3


Odporúčané príspevky

hm, máme tu nový level papalášizmu. myslel som, že už ma v našej politickej žumpe neprekvapí nič, ale táto výroba rýchlokvasených dôstojníkov prekonala moje očakávania, kam až sú schopní vo svojej blbosti a nadutosti naši najvyšší stranícki a štátni činitelia zájsť :o už fakt od sprostosti nevedia čo so sebou, tak sa nechávajú povyšovať...

na morálku tých ozajstných vojakov a dôstojníkov armády to bude mať iste blahodárny vplyv ... najmä keď sa plukovníkom stal aj Splaška...

 

nechcel by som v prípade vojenského konfliktu byť v jednotke, ktorej by velil niektorý z tých novopečených oficierov... už som síce starý na to aby so mnou armáda počítala, ale ak by som sa mal ocitnúť pod velením niektorého z tých kvázi-dôstojníkov, tak ako najrozumnejšia a najbezpečnejšia alternatíva sa mi javí dezercia,prípadne urýchlené vzdanie sa nepriateľovi :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nech sa na mňa nikto nehnevá, ale nemám moc dôvery v našu slávnu súčasnú armádu (v tej zatracovanej starej armáde bol systém, nebolo to chaotické a zas nech mi nikto nehovorí, že všetko tam boli len "zelené mozgy", ktoré neboli práve z tých najchytrejších).

Disciplína by sa zišla dnešným rozmaznaným mladým ľuďom, ktorí vedia všetko o svojich právach, ale nič o povinnostiach, a vyžadovať niečo od nich je vopred stratený čas a energia. Pravdaže bez šikany, mazáckej vojny a ponižovania, ale dôsledné vyžadovanie plnenia si povinností. Tomu by sa branci naučili na ZVS.  A to dnes mladým chýba. 

Bola to hlúposť desaťročia, keď sa rozhodlo o zastavení našej zbrojárskej výroby. Toho idiota, čo takto rozhodol, by som s chuťou posadila na raketu a vystrelila na mars. Takto sme odkázaní na rachotiny, ktoré na západe už doslúžili, tak ako je to aj v iných odvetviach (čo oni nechcú, posúvajú k nám). A keď neni techniky, nemôže byť ani kvalitný výcvik a nemôže byť ani kvalitná armáda. To chcel západ dosiahnuť, a aj sa im to podarilo, rozložiť armádu, ktorú sme mali a desaťročia budovali, rozložiť priemysel, ktorý sme tu mali, rozložiť celé naše hospodárstvo. A následne ovládnuť nás, aby sme robili ako chcú oni. Celé to bolo naplánované a je to postavené tak, aby Európa ani zďaleka nemohla konkurovať USA v obchode, aby si USA vo všetkom mohli diktovať podmienky a robiť si úplne čo sa im kde zachce, nebrať ohľad na nič a na nikoho, len na svoje zisky a svoj biznis, ktorý je a vždy aj bol  ich bohom a prioritou.

Môžete ma tu znosiť pod čiernu zem, s tým počítam, ale svoj názor nezmením. ja sa toho už nedožijem, ale mnohí z vás áno. Môžete mi napísať, že to s brannou povinnosťou nesúvisí, ale ba, súvisí. Nijaká povinnosť (veď načo, ked neni technika potrebnám k tomu a ked na to ani peniaze nie sú?), nijaká armáda, ale ovce, s ktorými si západ spraví čo len bude chcieť. Ak by sme sa nepodvolili, bolo by po nás, ibaže rýchlejšie, takto to chvíľu potrvá. ja sa toho možno už nedožijem, ale vy áno.

Ale aj tak si myslím, že by bolo dobré, keby branná povinnosť bola. Nemuselo by to byť na 2 roky, možno by stačilo na rok, a možno by naozaj nemali povolávať retardovaných - mohli by byť nechtiac nebezpeční, ale výcvik a disciplína by sa im zišli aj do života, nielen v čase ZVS.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako danko je mi na smiech, na smiech je mi aj Gajdos - to som dal na forum svoj nazor o nich hned ako som ich zazrel. Ale tie dve svoje tlacovky co dali osve. , aj ked aj nasa armada mi je na smiech - verim,ze nejaki sikovni ludia v armade su. To co predviedli je privela.  Klamstva a blbosti.

 

Nieco som aj hladal na nete. Lebo sam som nevedel co je pravda  - zakony sa menili.   Ja som bol v tom ze poddostojnici su od slobodnika vyssie. Teraz to uz nieje ale ja som sa to tak ucil sa a slobodnika som dostal ,ze som skoncil poddostojnicku skolu 2.mesacnu v Martine. Potom som siel do Jelsavi. http://forum.valka.cz/topic/view/90027/SVK-Hodnosti-OS-SR-1993-soucasnost

Myslim , prave v januari 2002 ked som narukoval uz prestali byt aspon v Martine Škola na dôstojníkov v zálohe.  Ale ked bol Danko na vojne vtedy to este bolo.  Tie katedry vojenske na vysokych skolach skoncili zrejme v 1990.  MOj svagor ako vysokoskolak na nu asi este mozno chodil. Neviem,ale on skoncil vojnu ako podporucik.

 

Danko - nebol ani na poddostojnickej skole.  Bol to len vytrt - ktory sa vtesnal a dostal desiatnika ani nevie ako a zaco. Tak isto ako nevie preco dnes je kapitan(ten saso z Revucej je odomna starsi len o 4 roky a teda na vojne predomnou bol o 4 roky).  V tom case boli Školy na dôstojníkov v zálohe - bud ho tam nevybrali - lebo mu vybrali nieco lepsie. On ziaden vojak nikdy nechcel byt.  Ja som mal na izbe vojaka pravnika - nechcel byt vojak - nejak si vybavil , ze po Martine siel do civilu, druhy inginier ,chcel byt vojak, lebo chcel sa zamestnat u policie(sli sme spolu do Jelsavi - on bol z Tornali - sli sme domov).  Bol nastup a my  traja sme hrali marias dalsich 15 minut.

 

V Jelsave boli vojaci inginieri co ich povolali tam a zacali a skoncili ako vojaci. Proste ich nepotrebovali povysovat ani ich nepovysovali. Velitelov druzstiev uz vtedy robili srandovni profesionali.  Ani mna uz nepovysili, dvoch kolegov ano na desiatnika.  

Bol u nas chvilku profesional - v nedelu sa opil - neviem preco sa musel prist ukazat na rotu ja som bol vtedy doma. Spravil nejaky pruser, rano neprisiel do roboty ani neskor, a na miesto neho na vlak som siel ja. V maji som v kuse cez tyzden jazdil po Slovensku - vikendy bol doma,lebo do sluzby ma nemohli dat(kapitan mi povedal ze chod domov), lebo pondelok som siel na dalsi vlak. Cely jul bola dovolenka a potom uz take dokoncenie vojny.  Ta hodnost slobodnik mala vyhodu v dvoch veciach.  Vacsi zold neviem asi o 20 korun,ale vychadzky boli do 11.  Teda robotnickzmi autobusmi v pohode. V jelsave som sa opil s chalanmi asi dva tri krat. Lebo ten druhy partak to robil tak isto len do Tornale.

 

Ja som sa rozpisal,ale toto som tu chcel dat.

Kým doteraz sa celonárodná zábava z udeľovania vojenských hodností pre najvyšších pohlavárov vládnej koalície javila ako absurdná fraška, po dnešnej tlačovej konferencii ministra obrany Petra Gajdoša ma zamrazilo. Chvíľami som mal pocit, že za rečníckym pultom nestojí člen vlády demokratického štátu, ale vrieskajúci generál Pinochet bez uniformy. Takže skúsme to napriek tej záplave emócií, ktorá sa na mňa z obrazovky valila, rozobrať s chladnou hlavou:

Minister obrany niekoľkokrát zdôraznil, že o rozkazoch vydaných ministrom sa nediskutuje, rozkazy sa plnia. Sila rozkazu je podľa neho viac než zákon... Neviem, kde a v čom pán minister žije, ale musím ho upozorniť, že my žijeme stále v mierových časoch a že nemá ani najmenšie právo premeniť celú republiku na kasárne. Bez ohľadu na to, že je trojhviezdičkovým generálom, v tomto prípade je členom vlády, nie vojenskej junty a jediné, čím sa môže riadiť najvyšší predstaviteľ tohto rezortu, je ústava, zákony a medzinárodné zmluvy. Chcelo by sa mi dodať, že aj morálka, ale to by som chcel od politikov tohto typu asi príliš. Ale predsa len. Myslel som si, že takíto obmedzenci sa vyskytujú už len v Čiernych barónoch, no ak sa človek s takouto mentálnou výbavou dostal až na čelo ministerstva obrany, je dôvod na obavy. A žarty nabok. Nejde len o to, že sa po prvýkrát od roku 1989 porušila zásada, že ministrom obrany by mal byť civil (vidíme, že ju porušujú momentálne aj v Spojených štátoch). Ide najmä o to, že tento človek nemá žiadne právne vedomie a myslí si, že sa nerozpráva s novinármi, ale ziape na buzerplace. Myslí si, že tento rezort sa riadi rozkazmi a nie zákonmi. Myslí si, že všetko, na čo má právo je dovolené bez ohľadu na morálnu stránku celej veci. A to už hraničí so zneužívaním postavenia. Pretože ak minister, ktorého funkcia podlieha demokratickej kontrole, na otázku – prečo o povyšovaní neinformoval verejnosť už pred štyrmi mesiacmi – arogantne odpovie, že preto, lebo tak rozhodol... iba tým dokazuje, že v tej funkcii nemá čo robiť, že na ňu ľudsky nedorástol.

Na celej tejto trápnej kauze ma zaujal ešte jeden aspekt: babráctvo. Neuveriteľné mediálne babráctvo. Morálne prehrešky povýšených plukovníkov Fica, Pašku a Maďariča nie sú o nič menšie, ale tí si aspoň uvedomovali, aký trapas by bol obhajovať sa, a tak radšej čušia ako vši pod chrastou. Danko však zvolá tlačovú konferenciu, na ktorej demonštratívne pobozká výložky a emotívne sa obhajuje ako ten najväčší tragéd – a potom sa čuduje výbuchu ľudovej tvorivosti, ktorý táto šaškáreň odštartovala. Nemohlo to dopadnúť inak. Takže neupadajte do omylu, pán predseda a pán minister. Toto nie je nenávisť, toto je VÝSMECH. V tej najobyčajnejšej a najzdravšej podobe. Tlačová konferencia Andreja Danka bola smiešna a tlačová konferencia Petra Gajdoša zbytočná až škandalózna. A hlavne nepresvedčivá. Šermovanie právomocami tam, kde mal prejaviť skôr pokoru a zmysel pre vojenskú česť. Prázdne slová o úcte k tradíciám, akoby našou tradíciou bolo hanebné povyšovanie našich ústavných činiteľov na rovnakú úroveň, akú majú najstatočnejší vojaci (a v prípade našich vládnych plukovníkov dokonca prvý slovenský kozmonaut). Kľučkovanie, že je to vďaka za to, že rozpočet na armádu je tohto roku o 100 miliónov eur vyšší (prečo potom nepovýšil aj niektorých opozičných politikov, ktorí sa usilovali o to isté alebo priamo Andreja Kisku, ktorý horlil za zvýšenie vojenských výdavkov vari najviac, no doteraz má iba hodnosť čatára?).

Je dobré, ak sa ešte môžeme smiať. Smiať v bezmocnosti nad tým, čo nám mocní tohto štátu predvádzajú a aké témy hýbu verejnou mienkou. No máme ešte jednu možnosť. Zodvihnúť tú rukavicu. Ak im na tých smiešnych hodnostiach naozaj tak záleží, ak sú pre nich tieto detinské zábavky naozaj také dôležité, mali by sme to zobrať vážne a oslovovať ich tak. Veď na to majú právo, ako hovorí generál Gajdoš. Nehovoriť „premiér Fico“, ale „plukovník Fico“. Nepísať o „vláde Roberta Fica“, ale o „vláde plukovníka Fica“. Neoslovovať šéfa parlamentu pán predseda, ale „pán kapitán“. Ja som s tým už začal. Pridáte sa? Ak áno, tak to rozšírme. Lebo to je asi jediný spôsob, aby sa začali za takéto orgie márnomyseľnosti skutočne hanbiť.

http://www.hlavnespravy.sk/docitate-sa-uz-coskoro-o-vlade-plukovnika-fica-o-cinnosti-v-parlamente-kapitana-danka-ci-povyseniach-zo-strany-trojhviezdickoveho-generala-gajdosa/888610

 

Mne je stale srandovne. Brat co je o 5 rokov starsi len nesiel na vysku tak skor na vojnu.  O 9 rokov. On aj ked je sikovnejsi, v podstate v armade to aj dalej dotiahol, bol aj profesionalny vojak(on tam siel len kvoli misi na cypre - kde opravoval cesty - vedel robit bagrami a podobne - so strojmi).  On sa tej vojny bal az tak ze si spravil dieta. Ale za 6 mesiacov kym tam bol a neodisiel za manzelkov sa naucil jazdit s BVP a potom o 10 rokov tam dobrovolne prisiel a bol jediny co s tym vedel jazdit(ak sa z cypru vratil do jelsavi siel do civilu).  A za to vsetko mozu tie zelene mozgy.  Tento vykvet robi ministra? Co to je zac? trojhviezdickovy general koho coho zaco?

 

Ono to nieje na smiech. 

 

------------

 

Ono to nieje na smiech. Lebo su aj skutocni vojaci aj dnes aj v minulosti co aj zaplatili zivotmi, ci zdravim. A su ludia co vojakmi chcu byt. A ak to poctivo robia si zasluzia obdiv. Ale ak to ma byt Danko a spol a Gajdos a spol  - to nie . To su ######i. 

 

Vcera som si precital celu diskusiu. Bol som tam neskor. Tri mena co poznam aj dnes - jeden mi nastavuje tenisovy kurt je tam viac krat. Dvaja dalsi  - ale boli to slusni ludia a velitelia. Jeden bol kapitan - veleitel roty mne a druhy ja ho poznam viac ako suseda mojim svokrovcom a to dlhodobo. - slusny clovek. Tych troch ak tam spomenul nik v zlom. Iste tam boli aj dalsi. 

 

Pr. Vilo Barancek. Ja ho nepoznam. Kto to je ale tak sa volal aj nejaky kamarat brata. Mozno je to nahoda. Ja si ho ani neviem predstavit ako vyzera ,ale take meno si pamatam neviem preco - brata sa opytam kto to je.

http://www.porada.sk/t91613-5-delostrelecka-brigada-vu-8022-jelsava.html

 

Ja len tak so srandy - chcalani tam nespominaju kone. Ked som tam bol ja uz mali stajnu a kone. A dvaja traja  hrdobci si jazdili na konoch.  Prisiel do roboty a siel si zajazdit. Vratil sa  ..to je jedno. To boli vojaci ako danko a gajdos. Ale boli tam aj vojaci co aj nieco vedeli. Vedli byt aj velitelia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

https://www.youtube.com/watch?v=hjS8YMqREN0

 

Sikana, moc blbych.  Ja som to nezazil ale verim ze to moze byt.  Nejaky vstupny vecierok do prvaku na gympel - nejaky kentus napoj z pasty na zuby. To je ta zauzivana sikana co som ja zazil. A naco je to dobre? Aby si sa bal starsich? Som ich mal v pii.ci. A dialo sa to na tom uvytacom vecierku v skole. preto mam tu skolu tak rad. Martinska a Jelsavska kasaren v celku usla.

 

Tu im islo asi o dost velke peniaze, a niektori jedinci sa v tej roli nasli. Mne keby sa nieco nepacilo, ze nedaju mu inzulin, prvemu "bacharovi" by som zlomil ruku.

 

Ja co som bol na vojne, ani raz sa nestalo - som nevidel,ze by starsi dal facku mladsiemu - ako sikana( o tri mesiace starsi vojak). Ale voci nam(ked sme boli novi vojaci) si to nedovolili lebo sme mali o 5 rokov viac(podostojnicka skola, ak bol velitel vysokoskolak bol v mensine - ten starsi, ak by nejaky ucnovkar mal problem malby ho,jeden stary na 7 mladych ,traja sme mali 23 rokov,on asi nemal ani 19). Nerobili to mne a nebudu to robit ani  o 6 rokov mladsiemu. Nejake tupe.. Pochopilo ,ze to robit nebude aj ked malo snahu.

 

Sikana za socializmu mohla byt len kvoli lampasakom. Alebo tej doby.  Ja som bol na vojne 2002.

 

--------

Tento experiment vo filme ,  som tam za peniaze ,priklad za dva tyzdne zarobim ako za rok, tam by som stal na ciare a v noci chrapal. Zozral,tie ich "hovna". Podla mna ten co mal to cislo 88 to bral za spravny smer. Nerobit problemy. Ti idioti by nic mozno nemuseli riesit.  

 

-----------

A posledna poznamka - ze zbiju "bachari" kolegu a ho vystrknu to chapem.  Ja som cely cas cakal,kedy to dostane ten hlavny hrdina. Od svojich a nedostal. Teda.. zvlastny experiment. Nepoznam vstupy ani vystupy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

@slimak

Aj ja som zažil šikanu. Pár krát.

Akurát, ani tý čo šikanujú nie sú blbý. Oni si "obete" vyberajú.

Keď zistia že "objekt", sa chová "nestabilne". A keď mu "prepne", snaží sa im "odhryznúť uši" nehľadiac na následky. Akosi, ich opustí entuziazmus.

..

Inak teda.

V Česku, sa debata na túto tému znovuotvorila.

Citát

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pab-be-ja-tam-byl-Zahradil-a-povinna-vojna-Zvrhlo-se-to-751128

„Pab*be, já tam byl.“ Zahradil a povinná vojna: Zvrhlo se to

Po pondělním velitelském shromáždění se náčelník generálního štábu Karel Řehka nechal slyšet, že válečný konflikt s Ruskem nelze vyloučit, proto by měla armáda současně s modernizací techniky zvýšit počet vojáků i záložáků. Měla by i zvážit zavedení povinné nebo dobrovolné vojenské služby, uvedl. Jeho slova zaujala europoslance za ODS Jana Zahradila.

Teda nevyhnutne, sa o tom bude "diskutovať", znovu aj u nás doma.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Celkom zaujímavé úvahy..

Citát

https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/militarizacia-europy-alebo-tom-ako-zabezpecit-bezpecnost-obcanov?itm_brand=trend&itm_template=hp&itm_modul=top_komentare&itm_position=1

Na Slovensku sa branná problematika redukovala na drahé zbrojné nákupy. Vyzerá to tak, že podľa predstáv našich politikov sa má naša krajina premeniť na sklad vyspelých zbraňových systémov, no s nulovou úrovňou rozvoja brannej kultúry. Budeme tu mať veľa zaujímavých cieľov pre potenciálneho protivníka, ale takmer nikto tu nebude vedieť, ako prežiť vojnu.

Vyspelé zbrane sú nevyhnutnou súčasťou systému obrany štátu. Ale musia byť vyvážené rovnako vyspelou brannou kultúrou spoločnosti. Ignorovanie tohto vzťahu môže mať katastrofálne následky, najmä v tak malom štáte ako je Slovensko susediace s vojnovou zónou. Súčasná štátna politika na Slovensku však uvedený vzťah zatiaľ intenzívne ignoruje.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, a snáď ti už konečne dochádza do akého nebezpečenstva sa rúti Slovensko s takým idiotom na čele ako je fico, ak Ukrajina prehrá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, Sniper pridal:

..ak Ukrajina prehrá.

Hmm.. Budeš musieť uvažovať o tom, že dáš "proletariátu" do rúk zbrane?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 3. 2014 at 18:51, alamo pridal:

"každý občan štátu, má právo, naučiť sa ovládať zbraň, aby mohol v prípade potreby, s touto zbraňou, štát brániť"

Proti komu chce rusofil brániť Slovensko ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proti blbečkom, ktorý radšej než dať "proletariátu" zbrane. Radšej spáchajú "Mníchov 2".

Povedia "my to nejak prežijeme, nebude to na furt"..

A potom, ako teraz buzerujú a obviňujú ostatných z rusofilstva. Budú buzerovať každého, kto nebude chcieť mávať tými "správnymi" vlajočkami.

Taký ľudia sú podľa mňa, ten najnusnejší mor, lepra a chlera, ktorými trpíme od roku 1938 až do dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, alamo pridal:

Budeš musieť uvažovať o tom, že dáš "proletariátu" do rúk zbrane?

V rusku vládne proletariát ? Ak by to tak bolo, tak by som až tak proti nebol. No skús nejaké politické školenie o politike v rusku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K akej "Ruskej politike"?

Citát

 "Já ti řeknu co si myslím o revolucích. To Ti co umí číst knihy jdou za těmi co je číst neumí a řeknou jim, že by se mohli mít lépe jak je to v knihách. A tak ti co číst knihy neumí jdou a dělají revoluci.Pak ti co číst umí zasednou v přepychovém sále s dubovým stolem a kecaj, a kecaj a kecaj. Já se,ale a ptám kde jsou ti co neumí číst?Jsou mrtvý!!!Tak to je revoluce"" !! 

Morricone to fak vystihol.. Preto ten film, u nás moc nevidíme.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, nejsou mrtvý, ale drú aby sa mal kapitalista ešte lepšie.  Ja mám šťastie, že mám dobrú robotu, tak to moc nepociťujem - zatiaľ. No a teraz povedz, ako mám presvedčiť svoje deti, že treba zobrať do rúk zbraň a ak tu bude vládnuť proletariát, tak sa budeme mať lepšie. Nehovoriac o tom, že veľká rus nič také nepodporuje, ani nepropaguje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práve teraz, alamo pridal:

.. Čítali ako povinné čítanie "Ohňom a mečom"..

Hovorí  ti niečo čevenoarmejec ? To bol iný masaker. Nakoľko máš názor, že v republike má vládnuť občan, tak čo urobil slovák aby mal lepšie pracovné podmienky, lepšiu životnú úroveň ?  Nič, len dre ako mula na linke, až mentálne aj fyzicky vyhorí. Ak by v rusku vládol proletariát, tak si myslím, že reálne dosť možné, aby vládol aj na Slovensku. Lenže to je veľký omyl, ktorý nás bude stáť draho a som presvedčený, že budeš aj ty ľutovať. Bude však už neskoro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Phe.. V Rusku nevládne "občan"..

Neviem.. Ako ťa presvedčiť, že v tvojich predstavách "o tom, čo ja si myslím", si úplne mimo..

(bol by si fakt mizerný, jarmočný "telepat")

Ale, času dosť..

Hakuna matata..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, alamo pridal:

V REPUBLIKE VLÁDNE OBČAN.

Len si zabudol pripomenúť, ktorú republiku myslíš. Asi stačí, ak Slovák dostane do ruky zbraň.  Toho by som sa nerád dožil, lebo trollie demagogické hlavy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vzhľadom k tomu, aká stará táto téma je..

A žiadny "pokrok" nenastal..

"Mileniálové" asi na to nebudú vhodný..

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Generace_Y

..

A najprv by som chcel vidieť nejakú štúdiu o finančnej náročnosti "podniku".

Kasárne, výzbroj.. Typy zbraní.. Povinná prezenčná služba.. Milície?

Iba pre mužov? Aj ženy? (Keď už sme v tej sprostej dobe..)

Seriózna debata o tomto. by vypadala úplne inak. Mám podozrenie. 

Nedá sa to z "večera do rána".

Koľko rokov, by trvalo od rozhodnutia k realizácii? 

..

Armáda z "Mileniálov"?

Hm..

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, irb pridal:

A ak Ukrajina prehrá v čase, kedy u nás bude na čele vlády Šimečka, tak to bude celé inak?

Pokiaľ mi pamäť slúži, tak si nepamätám, že by Šimečka niekedy kolaboroval s režimom v rusku, na rozdiel od fica, ktorý sa tým nielenže netají, ale dokonca aj chváli a to píšem s úplnou vážnosťou.

Je celkom reálne, že nám hrozí podobný scenár ako v Auguste 68, ktorý nemusí vyslovene začať tankami v uliciach ale politika ako v časoch normalizácie sa celkom zjavne obracia na Východ.

Jedinou relatívne spoľahlivou brzdou je len ten fakt, že fico je len obyčajný vychscaný oportunista, ktorý si veľmi dobre uvedomuje, že z členstva v Slovensko veľmi dobre profituje, čo umožňuje udržiavať ekonomickú úroveň pomerne stabilnú. Preto predpokladám za súčasného status quo sme relatívne v bezpečí. Stačí ale málo, ak sa rozhodne priškrtiť eurofondy alebo väčšie firmy sa rozhodnú odísť do bezpečnejšej krajiny, môže to ísť rýchlo do kytek. Slovenská ekonomika bez nevydrží dlho a smerácka banda nepotrebuje mať problematickú ekonomiku, zažili sme rok 2009, keď smeráci zvládli krízu len za cenu výrazného navýšenia štátneho dlhu, ktorý sa s nami vlečie doteraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale určite vieš, že smerom na východ sú veľké zdroje prírodných, nerastných surovín, za relatívne nízke ceny a že obchod je dobrou cestou k rozvoju každej ekonomiky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, takto si rusko kupovalo priazeň politikov, výsledkom čoho je nerozhodnosť Nemecka, ktoré ani po dvoch rokoch sa nevie dohodnúť, či pošle Ukrajine rakety.

 

K tejto téme sa hodí tento blog, má vôbec zmysel za Slovensko bojovať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov