Jump to content
dudvi15

Externý disk

Recommended Posts

dudvi15

Ahoj všetci, teraz som si kúpil externý disk, a som antitalent na tieto veci tak sa spytam radsej Vás, mám to používať cez jeho software a tak zálohovať súbory naň, alebo normálne bez software-u len nakopírujem súbory na disk ako na usb klúč?? Díky za odpovede :-)

game

ja som zrejme podobný antitalent ako ty, externé disky používam priamo, presne ako USB kľúč, nakopírujem a je vybavené, možno to nerobím dobre, ale už roky mi to takto funguje bez problémov ...

alarm

Používam program Back zip. Tam sa dá nastaviť ,ak je disk trvalo pripojený, o kolkej má zálohovať, a ktoré súbory sa majú zálohovať. Vyriešil som to tak, že to, čo robím tento rok na pc mám označený ako XXXXX-2013. V tomto šanóne sú ďalšie podsúbory a podpod súbory.....Na záložnom disku mám vytvorený súbor ZALOHA XXXXX-2013 a v zálohovacom programe mám nastavené, aby raz za deň skontroloval, čo nové pribudlo. Samotné zálohovanie trvá asi 5 minút, lebo on, mudrc, nekopíruje všetko, len kontroluje, a keď je zmena, tak to prepíše v Zálohe. Okrem toho  ešte zálohujem Dokumenty. Tento zálohovací program používam už pár rokov, a aj keď údajne Windovs má niečo zabudované, toto je prehladné. Treba si ale dať pozor na jednu vec. Zálohuje mi to hneď ráno po zapnutí počítača a vtedy treba ísť na cigaretku, lebo ak je daný súbor otvorený, program ho nevie zálohovať a potom sa snaží to urobiť znova, ale to už nem gut.

Je lepšie tento automat, ako kontrolovať, keď som otvoril a urobil zmenu denne v 100 súboroch, tak si ich pamätať a ručne zálohovať. Iná vec ešte je, že ak sa človek ponáhla, povie si že zajtra, ale to už môže byť neskoro.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• Sniper
      By Sniper
      Uvažujem, že si kúpim nový počítač, lebo starý už melie z posledného. Aby to bolo objektívne, nechám si poradiť.

Rozpočet, teoreticky neobmedzený, ale keďže neplánujem simulovať pohyb litosferických dosiek s predikciou 250 miliónov rokov, tak ho stanovujem do cca 800€. Bez monitora. OS zrejme bohužiaľ Win10.

CPU, uvažujem nad AMD Ryzen, prípadne Ryzen 2, ale nie som si istý s dostupnosťou. Ak Intel, tak asi 4-jadrový, i7? Či sú aj i5 4-jadrové?

RAM 8 GB minimum, uvažujem nad DDR4, prípadne 16 GB DDR3.

Grafická karta, uvažujem 2 GB alebo skôr asi 4 GB, výrobcu nemám ešte ujasneného, ale čipset skôr nVidia.

HDD jedine Western Digital, najskôr 1 TB, nad SSD neuvažujem.

K tomu nejaká vhodná doska, prehľad nemám nejaký extra, len základný, ale tam je to viac menej jedno, ak to nebude zrovna šuvix..

Ostatné kusy HW nie sú nejaké významné položky, tak ich rozoberať nebudem,

Názory? Rady?
    • D'Ady
      By D'Ady
      Potreboval by som vyriešiť tento problém:

Chcem zdieľať s plným prístupom v pracovnej LAN. Dáta sú na externom HDD (pripojený USB k PC WinXP). Tento nazdielany disk (everyone, plny pristup)m vsak nevidia kompy s Win7.
      Skusali sme na viacerych pocitacoch s WinXP, jednoducho taketo zdielanie ext. HDD nejde... Ani podla nazorov v diskusiach na nete, ktore som nasiel.
      Ako riesenie bolo ponukane FTP napr. FTPzilla, s tym vsak nemam najmensie skusenosti, takze neviem, ci by to splnalo to co potrebujem - nazdielane subory na ext. disku ktokolvek z nasej siete (konkretne IP adresy) plny pristup. Jedna sa o bezne kancelarske subory, mdb databazy, GIS data.

zatial odmietam riesenie pripojit ten HDD k inemu kompu (Win7), pretoze tento s XP mam volny, je pomerne dobre vyladeny, spolahlivy a moze bezat non-stop.
    • 101101
      By 101101
      Ahojte,

potreboval by som poradiť ako a či sa dá opraviť tento problém s HDD.

Predvčerom som resetoval PC, no disk zrejme ešte pracoval, ale nie som si istý či chyba nenastala už predtým.
      Jedná sa o HDD WD Green SATA3 2TB (WDC WD20EARX-00PASB0)

Disk po kompletnom boot-e, po vypnutí PC aj s napájania a opätovnom zapojení, načíta aj v biose zobrazí sa aj vo Windowse ale nedajú sa čítať dáta a pracuje na 100% s občasným časom odozvy cez 2sekundy. Po nejakóm čase (naposledy 54min) to prestane a začne až sa pokúšam disk otvóriť.

Po restarte sa disk nezobrazuje vôbec a ponúka mi to v správe diskov pripojenie a naformátovanie nového. Ja ale potrebujém údaje na aspoň na D:

SATA káble som ešte neskúšal prepojiť. Bojim sa aby som nestratil data na inom disku lebo nemám teraz kabel naviac.
      Neskúšal som ešte botovanie na inom PC.
      Chcem vyskúšať MiniTool ale až ako poslenú šancu.

Ďakujem za každú radu. Ak budete ešte potrebovať nejaké info pošlem.

Teraz mi to napísalo pri otvárani disku "Požiadavka nemôže byť splnená pre chybu na vstupno-výstupnom zariadení"

• dead
      By dead
      Chcel by som si urobit vlastne DVD

Mam polhodinove video 1920/1080 vo formate mp4, viem ze existuje more produktov na konvertovanie mp4 do formatu dvd disku, ale mal by som nejake specificke poziadavky, nakolko ide o koncert.

-Chcel by som na mojom novom DVD vytvorit kapitoly z jednotlivych skladieb. Viem ze existuje moznost vopred nastrihat to video, ale neviem ci by to nemalo vplyv na plynulost prehravania. Mam DVD rekorder s HDD /Panasonic DMR/, daju sa tam uplne lahko vytvorit kapitoly, ale ma iba analogovy vystup.

-Ked uz je to vstupne rozlisenie 1920/1080, chcel by som, aby bolo aj na vystupe.

Viete poradit nejaky soft?
    • sn4ke
      By sn4ke
      Dostal sa mi do oka článok Výpočet mzdy - okrem pár (pekných, ale dlhých :zubiska: ) viet je tam napísané niečo o tom, že si vďaka týmto online programom ušetríme vo firme robotu s inštaláciami, aktualizáciami atp. A práve to potrebujeme teraz do firmy - máme dvoch účtovníkov a málo prachov na vybavenie pre nich.  :thumbsup:  Takže moja otázka - poznáte niekto takéto webové účtovníctvo? Lebo my sme z toho dobre mimo. :zubiska:
  • Create New...