Skočiť na obsah

Bohus

Odporúčané príspevky

A este "apel" od EU na Assada a Rusko

 

https://zpravy.idnes.cz/eu-zada-rusko-iran-zastaveni-nasili-syrie-fgz-/zahranicni.aspx?c=A180223_194326_zahranicni_dtt#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

 

a taka "divna" reakcia od "bolgera....

 

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/vip-blogy/krokodyli-slzy-zapadnich-politiku-nad-syri

 

ci je opodstatnena-pravdiva neviem....ale od byvaleho politika asi ano, kedze bol svojho casu pritmny diania ......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

tak sa nam trump a rusi dotahuju ze kto komu zostreli rakety. a len tak spomienka na to ako nas ruski trolovia strasili ze hillary bude viest vojnu. naladovy a nepredvitalny trump je ovela vacsia hrozba. fakt dufam ze na nizsich stupnoch velenia su pricetni ludia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nikto nehovori ze je to iba jeho dielo,    ale on je teraz zodpovedny za nieco ako strategiu riesenia.  A tvoja konspiracna predstava ze Arabska jar je vyburcovana zo zahranicia je dosledok tvojho naduzivania konspiracnych webov.  Si celkom jasne ich cielova skupina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nikto netvrdi, ze on ma teraz nema zodpovednost za strategiu, len neviem preco mu ju sa snazit vytknut....robi predsa strategiu, ci nie?....sposob sa ti nemusi pacit, ale kde je napisane ze keby sa bola Hysterka stala prezidentkou tak uz nie su US vojska a cele NATO v Sevastopole....mas nejaku "predpoved" Clintonovej? A co sa tyka tej "arabskej jari", co vznikla samospadom, tak akonahle sa EU a USA nejakym cinom stiahli z krajiny kde vznikol boj za slobodu podla vzorov s krajin EU a USA, tak tam okamzite nastupila sloboda arabska podla vzoru napr. Moslimskeho bratstva...ci nie?   :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso, mňa by zaujímalo, prečo by Asad útočil plynom (či čo to bolo)? Však vojnu má viac menej vyhratú, nepotrebuje masakrovať oponentov, keď ho povstalci nedali dole doteraz, tak už ho asi nedajú a sám dobre vie, že akékoľvek použitie chemických zbraní by mu mocnosti hneď spočítali (viď Trump). Mne to skôr pripadá, že niekto si furt hľadá dôvody, aby zaútočili na jeho režim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

utoci plynom aby to urychlil. po utoku obsadili mesto. a teraz si je isty ze ho rusi podrzia. cim skor obsadi uzemia odporu tym skor bude moct zase konsolidovat svoju moc.

a info - mne sluzis uz len ako barometer, sledujem ako na teba zabera propaganda a vidim kam to ide. si moja andulka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

napriek tomu, že dnes francúzi vydali správu, že majú dôkazy o použití plynu, tie dôkazy zatiaľ nezverejnené, a triezvejšie médiá stále píšu a hovoria o údajnom chemickom útoku...
Trump  sa vyjadril, že buď bude odveta nesmierne rýchla, alebo veľmi pozvoľná a  neskôr...

 

fotky, ktoré prebehli tlačou s bielymi prilbami ako prvé, ich zobrazovali pri prvom údajnom útoku bez masiek. čo je unlogik, nasadili by masky pri prvom poplachu.

ďalšie fotky ich zobrazujú už s maskami s farebne označenými filtrami... bojové masky označenie o aký plyn ide nemajú, logicky, sú vždy len khaki zelené.

je to dohľadateľné na nete... a nevieme, vie niekto naisto? zatiaľ myslím že nie.

nenavrhovali rusi niečo také, vyšetrovať priamo na mieste? neprešlo. mohlo prejsť, vedeli by sme viac. myslím. asi.

 

 

nie všetko je vždy presne tak, ako je, či nie je, či teda je či ako to je... a tu zatiaľ myslím nie celkom a nie stopercentne vieme... nejaké jednofarebné videnia sveta tu už boli, neosvedčili sa, v žiadnej farbe... a nemá to nič spoločné s tým, že bla bla, mali sme tu rusov štyridsať rokov a s nejakým rusofilstvom nekritickým, ee... je ale lepšie pozerať z dvoch strán veci, z troch ešte lepšie. : )

 

a nezastávam sa informatora, my sa zjavne tak milujeme, že juj... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a info - mne sluzis uz len ako barometer, sledujem ako na teba zabera propaganda a vidim kam to ide. si moja andulka

 

ktoru propagandu mas na mysli....lebo ja som nie poplatny nikomu a vzdy pisem iba svoje nazory na predmetnu vec...na rozdiel od teba, alebo ty mas pocit, ze na teba propaganda neposobi a vzdy posobi na oponenta?....praktiky liberala :)

 

......a nezastávam sa informatora, my sa zjavne tak milujeme, že juj... : )

 

a znovu preventivne alibi.....s coho mas obavy?.....prezrad. :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info si ukazka ako uspesne funguje propaganda :),  ja mam pocit ze dokazem pouzivat kriticke myslenie :)     Ale nic si z toho nerob,  nejdem ta o nicom presviedcat,  ved som neomarxista.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info si ukazka ako uspesne funguje propaganda :),  ja mam pocit ze dokazem pouzivat kriticke myslenie :)     Ale nic si z toho nerob,  nejdem ta o nicom presviedcat,  ved som neomarxista.

 

A odkial beries presvedcenie, ze ja ta o niecom presviedcam....iba pisem svoj nazor a ty to samozrejme ohodnotis, ze je to sposobene propagandou....to je argument, alebo tvoja neschopnost argumentovat?........ak ja som obetou propagandy (neviem akej kedze propagandu moze robit iba nejaka uznavana masirovacia medialna hviezda  a oficialne uznavana autorita), tak ty si teda produktom coho?.....oficialnej propagandy?....a tu dolu mas este dokaz o tvojom "kritickom" mysleni....

 

utoci plynom aby to urychlil. po utoku obsadili mesto. a teraz si je isty ze ho rusi podrzia. cim skor obsadi uzemia odporu tym skor bude moct zase konsolidovat svoju moc.

 

...aj Janosik bol prezidentom dobrocinneho spolku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a znovu preventivne alibi.....s coho mas obavy?.....prezrad. :(

 

informator, skús aspoň nevnášať tvoje videnie sveta do každého okolo, obavy máš zrejme nejaké ty, netuším o čom to píšeš, o akých obavách....

 

ber ten smutný hnusný svet trochu s humorom, ja mám milión dôvodov brať ho vážne, ale toto bol vtip... čistý vtípek na konci vážneho písania, pasoval mi tam, ale pokazil si ho, díky ti, má hodná vílo :)

 

takže ešte raz:  bol to humor, vtip, anglický suchý humor, nie je na tom čo vysvetľovať.  skúsim nabudúce nevtipkovať :klobuk:  :ahooj:

 

koniec OT.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

info otazka bola ci to malo zmysel, a odpoved je ano malo. ale netvrdim ze to je zarucene asad. pravda je taka ze tych chemickych utokov boli uz desiatky a vacsina sa da spolahlivo pripisat asadovi. ale tu cervenu ciaru uz prekrocili pri obamovi a tak to samozrejme nie je jediny dovod. zrejme to suvisi s trumpovym vyhlasenim ze chce stiahnut vojakov zo syrie. to by pre zvysok opozicie a kurdov bol koniec. a na druhej strane ak teraz usa nic nespravi tak je to jasne a koncia ako hrac v syrii. ked vsak nikto netusi co vlastne usa bude robit, tak to vyraba neistotu a lahko sa to moze zvrtnut. predvidatelne kroky su v diplomacii fajn

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co vieme

 

-ze nevyspytatelny Trump si dokaze najst spojencov

 

-ze Putinova aura riaditela zemegule je iba zboznym zelanim niektorych kruhov. Rusky velvyslanec vo Washingtone povedal k akcii toto:
 

 

"urážka prezidenta Ruska je neakceptovateľná a neprípustná".

 

to je uz ako z monty pythona

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne sa rozhodne nepaci, ked hocikomu hocikde lietaju ponad hlavu niekoho rachejtle, ...

ale ked pocujem v spravach, ze "syrske a ruske vojska dobyli mesto Duma", tak si pomyslim "co tam, ku*va, co maju bojovat rusaci???"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, skús aspoň nevnášať tvoje videnie sveta do každého okolo, obavy máš zrejme nejaké ty, netuším o čom to píšeš, o akých obavách....

 

ber ten smutný hnusný svet trochu s humorom, ja mám milión dôvodov brať ho vážne, ale toto bol vtip... čistý vtípek na konci vážneho písania, pasoval mi tam, ale pokazil si ho, díky ti, má hodná vílo :)

 

takže ešte raz:  bol to humor, vtip, anglický suchý humor, nie je na tom čo vysvetľovať.  skúsim nabudúce nevtipkovať :klobuk:  :ahooj:

 

koniec OT.

 

videnie sveta podla seba sem vnasa kazdy....samozrejme aj ty....to je realita a fakt....nie je to vtip. Ja ked napisem, ze ten a ten ma v tomto podla mna pravdu, tak hoci by to moj "ideovokulturny" protivnik vyslovim verejne suhlas a nebudem sa tu alibisticky schovavat za formulku typu.....nemam ho rad ale.....je mi ukradnuty ale....bud ma v danom scenari pravdu (podla mna) alebo ju nema (podla mna). Ja ked s tebou v nieecom nesuhlasim (a je toho velmi vela), tak to este neznamena ze si pre mna neprekrocitelny prah a moj pripadny suhlas s tebou nekonci  vsuvkou ako si pouzila ty....ja sa nevymedzujem v diskusiach ako niekto, co ma iny nazor, tak ja ho poslem do psycholiecebne :(

 

info otazka bola ci to malo zmysel, a odpoved je ano malo. ale netvrdim ze to je zarucene asad. pravda je taka ze tych chemickych utokov boli uz desiatky a vacsina sa da spolahlivo pripisat asadovi. ale tu cervenu ciaru uz prekrocili pri obamovi a tak to samozrejme nie je jediny dovod. zrejme to suvisi s trumpovym vyhlasenim ze chce stiahnut vojakov zo syrie. to by pre zvysok opozicie a kurdov bol koniec. a na druhej strane ak teraz usa nic nespravi tak je to jasne a koncia ako hrac v syrii. ked vsak nikto netusi co vlastne usa bude robit, tak to vyraba neistotu a lahko sa to moze zvrtnut. predvidatelne kroky su v diplomacii fajn

 

vies co pises?.....malo to zmysel alebo co?.....zmysel by to malo keby sa tie rakety zosypali na hlavu vinnikov, pretoze teraz vinnik je iba prepokladny a tak ta lekcie je pre koho z neba zoslana? Z pozicie akejsi vsemocnosti sa mozu taketo veci diat a "trestat" len tak pre ucel testovania zbrani?...lebo ine mne osobne s toho nevtrca :(

 

mne sa rozhodne nepaci, ked hocikomu hocikde lietaju ponad hlavu niekoho rachejtle, ...

ale ked pocujem v spravach, ze "syrske a ruske vojska dobyli mesto Duma", tak si pomyslim "co tam, ku*va, co maju bojovat rusaci???"

 

Neviem, ale mam dojem, ze Rusi su tam na oficialne pozvanie Assada, aby mu pomohli v boji proti teroristom.....a tie teroristicka skupiny, ktore sa v s praiznenych kruhoch nazyvaju povsatalecke zoskupenia vyzbrojuju clenske staty NATO  aj s EU.....ci mas iny scenar?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Assadovi asi vyhovuje, ze si z "jeho" krajiny svetove mocnosti spravili strelnicu; inak by vyhnal jednych aj druhych

 

moja zena ma teoriu, ze on ani nie je Syrcan ;-)

 

a miestni tzv. teroristi? no tak celu Syriu oplotit, zakryt nepriestrelnou kupolou a nech sa miestni navzajom systematicky vyvrazduju

obdobne vo vsetkych krizovych oblastiach sveta; tak

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobry napad, dufam ze si ho demokraticke staty osvoja. Aj ked mna by zaujmalo, co ja na Syrii take pritahujuce, ked sa tam s-ru mierumilovne demokraticke staty....a rusi tam prvy neboli...asi preto, ze nie su mierumilovny a demokraticky stat :) ...tak teraz neviem co je mierumilovne a demokraticke :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator, citanie s porozumenim je pre teba skutocne meta.   Tak teda este raz vysvetlim,  moja reakcia bola k nazoru ze pre asada nemalo vyznam utocit chemickymi zbranami.  K utoku som sa este nevyjadril.

 

Ale prosim :  Z vojenskeho hladiska to velky vyznam nemalo,  rusi boli vopred informovani, ti zjavne informovali asada a na miestach utoku neboli ziadni ludia.    Bola to sprava rusom a asadovi:  mame vacsie gule a nebojime sa.  Skutocne to bola urazka Putina, ktory nedokazal svojho kamarata ochranit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prepac.....ozaj som predbehol skutocnost.....hm.....asi som prepadol tvojmu uvazovaniu, ze predpoklad hranici s istotou....kedze aj ty o mne predpokladas kto som a co som a ake mam zmyslanie, tak predpokladal som v tomto pripade aj ja nieco podobneho o tebe a s predstihom som napisal, co som napisal. :)

 

a tie ukazovania guly od "spojencov" mne az tak zily netrha ked to  posudzujem s aktu "urazky" Putina....hoci v konecnom dosledku ani tato akoze urazka nemusi byt iba slovna hracka.....no skor co mna irituje, je to, ze si nasi "spojenci" nasrali do huby, ked kritizuju porusovania medzinarodneho prava a sami ho dokazu bez mihnutia oka porusit a obhajoba je svetovy mier......cudne spravanie demokratickej a mierumilovnej strany sveta....no co uz ukazuje sa prava tvar liberalnej demokracie....ci nie? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov