Skočiť na obsah

Bohus

Odporúčané príspevky

"Osloboditelia" sú teroristi, ničím sa nelíšia od islamistov, islam je kombináciou fašizmu a komunizmu, islamu sa musí všetko podriadiť a čo odmietne, to je vystavené neustálemu boju.

 

 

"Rusi zabíjajú ženy a deti.. opekajú ich na ražňoch za živa, a žerú ich!"

 

A toto si sa kde dočítal?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

To som sa ešte našťastie nedočítal, bola to moja prehnaná "básnická licencia", pod vplyvom "ducha SMEtiarskeho spravodajstva"

http://komentare.sme.sk/c/20410212/rusi-spravili-z-aleppa-pust-a-cynicky-to-vydavaju-za-mier.html

Rusi spravili z Aleppa púšť a cynicky to vydávajú za mier

Ako keby boli chemické zbrane, trieštivé a barelové bomby menej teroristické ako nechutné praktiky džihádistov.

 

Ruské praktiky jednoducho nie sú "chutné"

ale porovnajme si ich výsledky s vývojom v Mosule, kde "pracujú" pre zmenu američania.

http://nationalinterest.org/blog/the-skeptics/the-battle-mosul-doomed-18740

Podľa celkom dôveryhodných zdrojov, od začiatku ofenzívy, tam bolo zabitých viac ako 2 000 irackých vojakov a 926 civilistov.

A výsledok stojí za prd, pretože "čierny" až z Mosulu dokázali stiahnuť pechotu, a hodiť ich do útoku na Palmyru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,  vidim ze prehladavas internet, tak skus dodat fakty.   Alebo presnejsie fakty asi nie ale odhady,  najlepsie od roznych zdrojov aby sme mali horne a dolne odhady.

Velkost populacie Aleppa a Mosulu,

Pocet zabitych civilistov pocas poslednych 5 mesiacov,   odhad znicenej infrastruktury.

Pocet utecencov z Aleppa a Mosulu,  kam usli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso chceš fakty?

hmm..

tak snáď od niekoho kto tam bol osobne, a neodpisuje z iných novín

http://literarky.cz/politika/svet/23394-nae-reporterka-vidla-na-vlastni-oi-boje-v-allepu

Co se týče toho truchlení, tak to je jasné: v syrském Aleppu se porážka fanatických islamistických teroristů slaví o sto šest a truchlí se u některých západních politiků, většiny médií a pak samozřejmě ještě v onom Kataru nebo u saúdského královského stolu. Vytvořili jsme horko těžko bublinu, a ta teď splaskává. Proto ta hysterie.

Měla jsem možnost navštívit jeden z improvizovaných uprchlických táborů pár kilometrů za Aleppem, v areálu bývalé textilky. Byl to především pohled na záplavu žen zahalených v černém; některým nebyl obličej vidět vůbec, jiným alespoň oči a v nich prázdno. To nebylo ani truchlení, ani slavení. Zástupce Červeného půlměsíce je na jedné nájezdové rampě přes megafon přesvědčoval, že fakt není proti Alláhově vůli nechat očkovat davy svých dětí proti nejběžnějším nemocem, což Al-Káida zakazovala coby západní konspiraci k vykořenění islámu. Jejich muži se mezitím rvali o chlebové placky, které jim syrská armáda rozdávala z náklaďáku. Byl to pohled na lidské bytosti, které netuší, co se děje a co se dít bude, a chtějí současně jen nějak přežít, protože to je u lidí jaksi automatické. Marně jsem se snažila zjistit, zda byli lidé z východního Aleppa tak radikálně náboženští už i dříve, nebo zda se prostě jen podvolili nějakému „aleppskému syndromu“, jehož leitmotivy určovala Al-Káida, ale v každém případě to byl vcelku šílený zážitek. Kdesi uprostřed – na arabské poměry – vzdělané a inteligentní Sýrie se z hlubin východního Aleppa vynořil středověký afghánský Kandahár. A Západ na tyto lidi už kašle – zajímaví byli, jen dokud na ně dopadaly syrské či ruské bomby a dokud nikdo netušil, o kom je vlastně řeč. Teď jsou venku, takříkajíc na světle, už je nikdo za davy demokratů vydávat nemůže, a naše západní humanitární a jiné organizace už o ně tím pádem nemají zájem… Ale koho to vlastně překvapuje.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, osobne je iste zaujimave. Ale fakty to nie su, kedze na jedneho ktory pise toto ti najdem dalsieho co pise opak.   Preto pisem o kritickom hodnoteni,  ak pozrieme zdroje ktore tvrdia opacne veci,  tak minimalne mame urcene mantinely.   Nedava zmysel neverit nicomu, len je potrebne zapojit viac kritickeho hodnotenia.   Ja pisem ze som davno stratil prehlad,  ale u teba je vzdy problem ze si pamatas len to co potvrdzuje tvoje nazory.  Ale kedze podla prispevkov sa to snazis sledovat, tak by si mohol spravit prehlad :) 

Ja mam tiez nejake predbezne predsudky a viem o tom. Preto  som opatrny :).

Moje predsudky :  USA sa snazi minimalizovat civilne straty, rusom to bolo vzdy jedno.    Mozno je teraz vynimka,  ale to treba niecim podlozit.  A velke civilne straty s poskodenim infrastruktury  znamena pre nas viac utecenocov a viac problemov.  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tereza Spencerova, to je ta, co tvrdi, ze Heydrich choval Vaclava Havla na kolene? :)

 

Pozeram hore, ze v akej som kategorii a vidim "Politika". Do srandiciek by to asi tiez nepatrilo a zumpu tu nemame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

 

Máš pravdu, že  informácie, z ktorých si môžeme urobiť názor o situácii v Aleppe, alebo Mosule, sú  udalosti, sprostredkované na internete. Ale nedostatok informácií neznamená, že toto násilie nedokážeme pochopiť a pomenovať. Zlo je len jedno, bez ohľadu na to, skrze koho, alebo čoho prichádza.  Zlo v podobe, vraždenia, znásilňovania, alebo ponižovania ľudskej dôstojnosti, nemá nacionálne, náboženské, alebo ideologické príčiny. Zlo pri vyvražďovaní národov v Božom mene, popisované v Biblii, má spoločného menovateľa, so zlom páchanom aj novodobej histórii. Je to to isté zlo, aké sa deje v súčasnosti v Aleppe, alebo Mosule. Zlo nie je produktom nespravodlivého rozdelenia prírodných zdrojov, hladu a vykorisťovania. Kain nezabil Ábela preto, že bol hladný, alebo vykorisťovaný, zabil preto, že ho k vražde viedli pohnútky, ktoré máme dedične zakódované v našej DNA. Kresťanstvo toto zlo pomenovalo, ako dedičný hriech. Ateizmus v moderných dejinách, túto dogmu iba potvrdil. Príčinou zla nie je náboženstvo, ale podstata človeka. Stalin, alebo Hitler iba zmenili dôvody, ospravedlňujúce páchanie zla, z náboženských na ideologické. Desiatkam miliónov obetí mohlo byť srdečne jedno, či boli zavraždení v mene náboženstva, rasizmu, alebo ideológie. Ak chce niekto vraždiť, znásilňovať, alebo ponižovať ľudskú dôstojnosť, najprv potrebuje túto svoju aktivitu niečím zaštítiť. História nás poučuje, že o aktérov páchania zla medzi nami, nebola nikdy núdza. Táto historická sebareflexia páchania zla, charakteristická pre druh homo sapiens,  nie je lichotivá. Ale ignorancia tejto reality „slniečkármi“ zlo nie len že neodstráni, ale mu vytvára priestor, Ak chceme zlo aspoň trochu eliminovať, v prvom rade ho treba pomenovať. Bohužiaľ v EU sme teraz svedkami opaku, kde pomenovanie zla je synonymom xenofóbie. „Slniečkari“ vychádzajú z idealistickej premisy, že človek v svojej podstate inklinuje k dobru a iba vonkajšie deformácie spoločenského usporiadania ho nútia páchať zlo. Táto dogma nie je ničím vedecky podložená, no napriek tomu sa považuje za akúsi morálnu normu, ktorá oprávňuje politikov rozhodovať o budúcnosti. Ak by politikom išlo o naplňovanie tejto altruistickej normy správania, ospravedlňovalo by to ich naivnosť. Bohužiaľ, ani to nie je pravda. Ich záujmy sú omnoho prozaickejšie. Zlo je potenciál, ktorý determinuje a bude determinovať dejiny ľudstva. Nie je možné ho „slniečkársky“ odstrániť. V EVANJELIU PODĽA MATÚŠA sa píše „Pohoršenia síce musia prísť, ale beda človeku, skrze ktorého pohoršenie prichádza“. Čo to znamená? Že žiadne náboženstvo, ani ideológia zlo neodstráni. Správy podobné z Aleppa, alebo Mosulu tu budú vždy, jediné, čo môžeme urobiť je, aby zlo neprichádzalo skrze nás. Zlo je aj nepomenovať ho v svojej rodine, okolí, politike. Ako je možné, že kresťanstvo tolerovalo otrokárstvo, ako je možné, že sa k moci dostal Stalin, Hitler, Gottwald, ako je možné, že sme po 1989 tolerovali rozkrádanie, vraždu, únos? Bez nás, by to predsa nebolo možné. Máme právo, pokladať naše európske hodnoty za akýsi univerzálny morálny etalón? Alebo, ich hodiť do guláša multikulturalizmu? Iste, ak by dobro bolo univerzálnou ľudskou hodnotou, nemali by sme sa prečo multikulturalizmu báť. Ale ak nie, čo oprávňuje politikov rozhodovať o budúcnosti osudov miliónov ľudí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, osobne je iste zaujimave. Ale fakty to nie su, kedze na jedneho ktory pise toto ti najdem dalsieho co pise opak.   Preto pisem o kritickom hodnoteni,  ak pozrieme zdroje ktore tvrdia opacne veci,  tak minimalne mame urcene mantinely.   Nedava zmysel neverit nicomu, len je potrebne zapojit viac kritickeho hodnotenia.   Ja pisem ze som davno stratil prehlad,  ale u teba je vzdy problem ze si pamatas len to co potvrdzuje tvoje nazory.  Ale kedze podla prispevkov sa to snazis sledovat, tak by si mohol spravit prehlad :)

Ja mam tiez nejake predbezne predsudky a viem o tom. Preto  som opatrny :).

Moje predsudky :  USA sa snazi minimalizovat civilne straty, rusom to bolo vzdy jedno.    Mozno je teraz vynimka,  ale to treba niecim podlozit.  A velke civilne straty s poskodenim infrastruktury  znamena pre nas viac utecenocov a viac problemov.  

 

tyso, reagujes sice na prispevok od alama, ale neda mi nezareagovat na tvoj „kriticky“ nadhlad. Kazdy ma pravo na svoj nazor a aj ho verejne povedat (zatial). V tomto teritoriu (Blizky vychod) je ale jednoznacne vidiet totalne zlyhanie a prepad politiky statov EU (teda jej niektorej casti) a USA (menovite Obamu). Ja budem popisovat iba fakty a nie to, co popisuju media, pretoze tie su do znacnej mieri poplatne tomu, kto ich vlastni. Takze....

....tot nedavno som sa niekde sa docital, ze Wolfgang Ischinger (predseda bezpecnostnej konferencie SRN) uviedol svoje presvedcenie o zodpovednosti (EU+USA) za stav, ktory je momentalne v Syrii. Neexistovala a ani neexistuje spolocna politika v postupe, pretoze kazdy sa snazi v tom chaose presadit svoje zaujmy. Ked bolo v Syrii stvrt milion obeti, tak to nikoho nejak velmi netrapilo, ale ked sa objavili prve desiatky ticic utecencov, tak az potom sa pohlo „svedomie“ hracov v pozadi.  Nie je v poriadku, ak sa „prvohybatelia“  postavia k rieseniu toho co si priali (zvrhnutie Assada) tak, ze po spusteni akcie daju ruky do vrecak a budu dufat, ze sa to uz vyriesi bez ich iniciativi. A presne toto sa stalo. Toto „nicnerobenie“ zaplnil potom Putin a teda on je ten zloduch, hoci vlastne iba riesi to, co sme vyprokovali a potom nechali na pospas dejinam. Teraz nie je uz mozne tu niekoho s diskutujucich obvinovat z nejakeho zaujatia, pretoze stav je nepriehladny a preto si kazdy vytvori svoj pohlad na vec...ako aj ty. Ja si myslim, ze toto je iba zakonite vyustenie toho, co sa zacalo v roku  2003 a malo to pomenovanie Iracka sloboda. Aj takymto sposobom sa EU stava tercom nenavisti obyvatelov tejto casti sveta.

 

A na tie tvoje predsudky......myslis, ze ak USA a s nimi aj niektore clenske staty EU, sa podielaju na nejakej intervencii v nejakom cudzom state, tak je pre nich ospravedlnenim, ze sa snazia viest vojenske operacie tak, aby sa minimalizoval pocet obeti civilnej casti populacie?.......no tak to je ozaj kriticky pohlad a hodnotenie od teba :(

 

 

Tereza Spencerova, to je ta, co tvrdi, ze Heydrich choval Vaclava Havla na kolene? :)

 

Pozeram hore, ze v akej som kategorii a vidim "Politika". Do srandiciek by to asi tiez nepatrilo a zumpu tu nemame.

 

Toto len potvrdzuje moje presvedcenie, ze kazdy sa snazi "objektivne" popisat stav veci....preto je potrebne neverit mediam a ani politikom.....tym padom ale konci demokracia, pretoze ak nikto nikomu neveri aky to moze mat iny koniec?.....na mieste je ale potom otazka, kto je zodpovedny za tuto vseobecnu nedoveru kazdeho ku kazdemu.....ze by ta ruska propaganda, alebo odhalene klamstva v mediach a spravanie sa politikov? treba si len vybrat tu "spravnu" stranu :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  necinnost EU a USA kritizujem rovnako,   ale ty tam podsuvas cosi co sa realne nestalo.  Prvohybatelom bola arabska jar,  EU ani Obama v Syrii nezasahovali,  dokonca ani potom co boli pouzite chemicke zbrane, co pred tym Obama oznacil ako cervenu ciaru.

A okrem pomerne slabej politickej podpory opozicii zapad neurobil nic.

 

S irakom suvisi ina vec a tou je ISIL,   stiahnutie americanov z iraku  tam vytvorilo bezpecnostne vakuum a to obsadil ISIL.   A tu narazame na problem ze ty a tebe podobni maju dopredu vinnika a cokolvek spravi a nespravi tak je na vine.  

A skutocne sa posuvas dopredu, pred casom som ta vnimal ako realistu voci Rusku,   akcia kde Putin na ukor EU posilnuje svoje pozicie v syrii a EU za to plati dalsimi utecencami rozhodne nie je riesenie. 

 

A kedze popisujes fakty, tak odkial ich beries ? :)  Alebo mas vynimku a ty poznas pravdu ?  Ak ano, blahozelam.  Ale obavam sa ze len podliehas propagande.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bezpecnostne, a hlavne mocenske vakum tam v prvom rade vytvorilo zosadenia Saddama. Je zaujimave, ze v '91 si toto poradcovia uvedomovali, a preto ostal Saddam pri moci aj po jeho dobrodruzstve v Kuwajte. Tentokrat na to (ktovie preco) zabudli.
Rovnako, na povzbudenie arabskej jari malo velky vplyv zosadenie Kaddafiho (to ale spsiskali hlavne Francuzi).
 
A to mas odkial, ze Obama v Syrii nezasahoval? US Air Force predsa, otvorene, v Syrii operuje (akoze v boji proti ISIS). Rovnako poskytovali pomoc (aj vojensku v podobe vycviku, zbrani, a informacii) syrskej opozicii. (http://nypost.com/2014/09/17/house-grudgingly-approves-arms-for-syrian-rebels/)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v syrii nezasahoval proti asadovi, a podpora bola smerovana k silam ktore bojovali s isil aj ked to v situacii v syrii nebolo vzdy jasne. ale prve roky pred isilom okrem politickej podpory nerobili nic

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, nechce sa mi opakovat ze nemam velky prehlad.   Ale prosim,   za taku sa povazuje Syrian Democratic Forces,  s hovorcom Tafal Selom,

Ziadali federalizmus,  tvrdili ze su sekularni.    Ci ide o skutocnost alebo nie,  neviem.   Su tam vsak Kurdi a tak aspon ten federalizmus sa im da verit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Syrian_Democratic_Forces

áno sú to hlavne Kurdi, Arabov je tam toľko ako Slovákov v Moste Híd, a ich význam je rovnaký ako význam Slovákov v Moste Híd "záhraná ozdoba"

nič čo by zastupovalo Sýriu ako štát - celok

navyše jednotlivé frakcie sa navzájom rušia a vydávajú vyhlásenia o svojom rozpustení sa

celá demokratická arabská opozícia je fatamorgána, na počiatku to bolo pár intelektuálov v exile, ešte menšia hŕstka doma v Sýrii, ale tý nemali žiadnu hromadnú podporu ani organizáciu

celá demokratická revolúcia v Sýrii bola "internetová bublina" nafúknutá aktivistami

revolúciu umožnil samotný Asad, tak že uvoľnil skrutky cenzúre, a pripojil krajinu na internet

žiadna podpora sa nekonala, lebo jednoducho nebolo koho podporovať, a dodnes nie je

..

apropó Kurdi..

islamský Kurdi tam dnes žijú tam.. kde kedysi žili kresťania Arméni

a je tomu tak preto, lebo Arménov počas veľkej genocídy likvidovali hlavne Kurdi čoby Turecký befellaukovia (neviem či som to napísal správne)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)   tak presne tomu sa vyhybam :)   Skutocne vies co hovoris ?  Alebo si to myslis ?  Alebo to povedal niekto ?     Doveryhodne zdroje nie su,  ale predstava ze v syrii kde vladol diktator nie je opozicia je smiesna.  To ze nie je jednotna a ze tam je vsehochut od extremistov, cez nacionalisticke az po neviem co je zrejme.    Ja sa tam nevyznam, ale ak mas pocit ze ty ano, tak sa trochu usmievam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:)  alamo,  mam opakovat ze neviem :) ?.  Jeden by snad cakal ze taketo informacie maju tajne sluzby,  ved na to si ich platia. ci ?

To comu neverim je tvoje zjednodusenie ze je tu len dobry asad a zli islamisti.

Pripadne ze revolucie sa daju spustit vonkajsou podporou :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Asad nie je dobrý, Asad je diktátor..
A môžeš ho nahradiť jedine iným diktátorom, ktorý bude mať ruky po lakte od krvi, možno ešte viac ako Asad
A ak dáš do textu ešte jedného ďalšieho smajlíka, už si o tebe nebudem myslieť iba ja, že si naivný blbeček.. ale aj mnoho ďalších ľudí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v syrii nezasahoval proti asadovi, a podpora bola smerovana k silam ktore bojovali s isil aj ked to v situacii v syrii nebolo vzdy jasne. ale prve roky pred isilom okrem politickej podpory nerobili nic

Podpora bola smerovana pre FSA a ine skupiny, ktore bojovali (a bojuju) aj proti Asadovmu rezimu. Rovnako, boj s Isis bol vedeni ako podpora FSA proti ISIS, aby ISIS vyvyjala vacsi tlak na Syrsku armadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo,    kludne si mozes o mne mysliet co chces :)  Mne je to jedno.

Predstava ze diktatora moze nahradit len iny diktator a ze ti je u prdele kolko ludi zabil , to je tvoj postoj a ja si o nom myslim tiez svoje.   V com sa ale potom tak zasadne lisis od  extremistov ?  Pokial pre teba ludsky zivot nema velku cenu, tak  ten zakladny rozdiel si uz prekonal.   


darkman,  ano  zbrane sa dali pouzit aj proti asadovi. Ale hlavni dodavatelia su iran, turecko a saudi.   Tu sa bavime o predstave ze zla amerika to spustila a potom financovala.  Co je velmi daleko od pravdy. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,  necinnost EU a USA kritizujem rovnako,   ale ty tam podsuvas cosi co sa realne nestalo.  Prvohybatelom bola arabska jar,  EU ani Obama v Syrii nezasahovali,  dokonca ani potom co boli pouzite chemicke zbrane, co pred tym Obama oznacil ako cervenu ciaru.

A okrem pomerne slabej politickej podpory opozicii zapad neurobil nic.

Toto su tvoje slova, na ktore som reagoval. USA zasahovali a aj zasahuju v Syrii. Od zaciatku podporuju FSA a zivia tuto obciansku vojnu.To ze ju tym akoze nezacali je podla mna v tomto momente absolutne irelevantne. USA predlzuju obciansku vojnu podporou skupin, ktore bojuju proti Assadovi.

Iran? Ten isty Iran, ktory poslal jednotky na podporu Assadovho rezimu akoze podla teba dodava zbrane rebelom? 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso

ešte že si nenapísal že som "fašista"

ani by som na teba nemohol podať žalobu, ako Sulo na Havrana

môžeš si o mne myslieť čo chceš, ja si myslím že demokracia nefunguje ako instantná polievka (nasypať peniaze a zaliať horúcou.. krvou..)

ľudský život skôr nemá cenu pre tých, ktorý si zavádzanie demokracie predstavujú ako prípravu instantnej polievky, to nám ukazuje Líbya, Irak, Afganistan, Egypt, v našom susedstve Ukrajina, a nakoniec aj Sýria

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a pisem o demokracii ?  ani slovom netvrdim ze ju treba zavadzat zvonku, ale jednoducho pre mna su iste hodnoty zakladne a nie su relativne. A ano voci tym co ich nemaju sa tym citim civilizacne nadradeny.  A kedze ty ich ludske zivoty povazujes za postradatelne, ta sa pytam kde je ten rozdiel ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov