Skočiť na obsah

FA Premier League (sezóna 2013/2014)


aljak63

Odporúčané príspevky

No pravdupovediac, na Moyesa som mal neutrálny názor, ale keďže ešte pred pár veľmi málo týždňami som čítal, že majitelia klubu s ním počítajú, tak vyhadzov ešte pred koncom sezóny aj mňa prekvapil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samozrejme, že tie výsledky neboli bohviečo. Ale mal som rezervovaný postoj preto, lebo predsa len nový tréner to má vždy trochu ťažšie ako jeho predchodca. Niečo podobné sa deje v Žiline, keď tam prišiel Guľa z Trenčína, tak si mysleli, že Žilinu vytiahne, ale opak sa stal pravdou. V prípade United je to zložitejšie ešte preto, lebo od United sa automaticky očakáva, že bude hrať do tretieho miesta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žilina je zly priklad. Tej to nešlo ani pred Guľom. Ale Moyes prišiel do fungujucej mašiny. Taky tym potrebuje na noveho trenera par zapasov. Nie pol či nebodaj celu sezonu. Keby aspoň postupili do LM tak sa to da pochopiť. Ale nie z majstra na 7. miesto. To je veľa aj na koňa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prípade Žiliny, tam bol posun len o rok, a predtým vyhrala titul. Ale to je jedno, v Žiline si mysleli, že ten ročný výpadok im Guľa zaláta, ale dopadlo to ešte horšie. V prípade United je to však ešte horšie, Moyes s ním nič nedosiahol. Čo vlastne ani Žilina s Guľom :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak sa nam to pekne komplikuje. Lpool prehral doma s Chelsea, a ma už len 2 body naskok, do konca su 2 kola. A to sa pravdepodobne na rozdiel 3 približi aj City, kedže v prave prebiehajucom zapase vyhrava. Ale ešte maju zapas k dobru. Takže sa môže stať že kde sa dvaja biju...

Chelsea ma najľahši žreb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No pekne sa to zamotalo :D Lpool to už mohol mať viac menej v suchu, stačilo neprehrať, teraz si môžu hlavu búchať. Čo rozhoduje o konečnom poradí? Ak skóre, tak Man City má veľkú šancu získať titul, samozrejme ak nezakopne alebo Lpool nestrelí ešte o 8 gólov viac ako doteraz City. Lpool ešte bude hrať s Crystal Palace, tí nehrajú zle v poslednej dobe, hoci teraz s City prehrávajú. City ešte bude hrať v Evertone, to bude ťažký zápas pre nich. Chelsea má najľahší žreb, ak motyka nevystrelí, tak 6 bodov má istých. V každom prípade platí, že Lpool a Chelsea sa musia spoliehať, že ich súper (vrátane City) zakopne, City stačí vyhrať zvyšné zápasy a bude im jedno ako budú hrať tí zvyšní dvaja, skóre hrá v ich prospech.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. kriterium (samozrejme po bodoch) je rozdiel skore, ak aj to je rovnake tak počet golov. A keby aj to bolo zarovno, tak ešte hraju spolu nejaky zapas na neutralnej pôde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Potom Liverpool, ak sa nechce spoliehať, že City zakopne (zaujímavý bude zápas v Evertone, či Everton zabojuje o Ligu Majstrov alebo to City pustí, nech mestský konkurent nezíska titul), bude musieť v tých zvyšných zápasoch nasúkať aspoň po 7 gólov ak chce pomýšľať na titul. Skóre hrá jasne v prospech City. Samozrejme, tí musia zvyšné zápasy vyhrať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

City včera zvlladli najťažši krok, keď vyhrali s Evertonom. Dorovnali body na Lpool, takže prognozy o napinavom finale sa naplnili. Prave hra Chelsea s Norwichom, polčas je zatiaľ 0:0. Pokiaľ vyhraju, dostanu sa o bod pred City aj Lpool, ale so zapasom naviac. Takže im to aj tak veľmi nepomôže. Autobus sa pokazil. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To snáď nie je možné! Behom necelých 10 minút z 0:3 na 3:3 :odpadnem:

 

A s titulom sa môže Liverpool asi opäť rozlúčiť... :crying: Nightmare

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes to City potvrdili, nenechali nic na nahodu vyhrali 4:0. Posledny zapas hraju doma s West Hamom, ktoremu nejde o nic. Takze to maju v suchu. Staci im uhrat remizu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stať sa môže všetko, aj keď Liverpool už je asi zmierený s tým druhým miestom. Pred sezónou by som na 2.miesto povedal, že to je paráda. Teraz mi to príde ľúto, lebo titul bol naozaj na dosah. Avšak prehra s Chelsea a potom toto faux-pass s Crystal Palace to celé pochovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kladivári sa už nechali počuť, že pôjdu naplno, tréner United (West Ham) chce, aby titul získal Gerrard. Ale pri pohľade na vzájomné zápasy kladivárov a zapredancov z City im veľké šance nedávam ani na remízu. Mám však aj takého tušáka, že keby West Ham vydrel víťazstvo 1:0, tak Lpool určite doma nanajvýš remizuje :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov