Skočiť na obsah

Ľavica vs. pravica


jose

Odporúčané príspevky

no dobre, a ktore su tie nove a efektivnejsie metody ziskavania energie? :)

 

je sice pekne dufat, ze ono uz niekto nieco objavi alebo vymysli, ale problem je inde - doteraz vzdy prisla nahrada za urcity energeticky zdroj v case, ked ten povodny este k dispozicii bol. Ropa nahradila uhlie nie preto, ze sa minulo, a uhlie nahradilo nie preto, ze sa minuli stromy. Ak ten novy super zdroj nenahradi ropu, kym este je, dojde k padu.

 

Zem JE konecna stanica. Tie sci-fi su sice pekne, ale nerealne. Warpovy pohon, fiktivne dilithiove krystaly, cervie diery, zalomenie casopriestoru ... bezva :)

 

Za takmer 100, od cias Ciolkovskeho, sa vsak toho realne a prakticky vela nezmenilo. Rusi stale pouzivaju 50 rokov staru technologiu a dizajn Koroljova a Amici rovnako staru technologiu a dizajn von Brauna, ktori obaja preniesli Ciolkovskeho teorie do praxe. Od 60. rokoch sa nam nepodarilo ani vratit sa na Mesiac. A to akoze Mars?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este k tomu ropnemu zlomu.

 

Ropny zlom globalny uz tu mozno je. To nie je podstatne, lebo mame nejake indicie na nove loziska. Cena ropy rastie a zacinaju byt zaujimave aj alternativne riešenia. Je uplne absurdne aby niekto uvazoval, ze teraz ropa zrazu nebude. Absolutny nezmysel. Ropa tu je len uz sme mozno dosiahli vrchol co pre civilizaciu znamena rychlo hladat a zavadzat nove technologie a zdroje. A to sa deje. preto aj ked teraz malom mnozstve a v podstate v pociatok sa vyvija alternativna platforma.

 

A ake su moznosti sucasne

- Uhlie, vyroba pohonnych latok (benzin)

- posilnenie elektrickej energie aj pre pohon (palivove clanky, elektromobily)

- výroba energie z vodika

- výroba biopaliv, bionafty zo zelene (energeticke polnohospodarstvo)

- nové typy jadrovych elektrarni  na vypaleny uran, deuterium a pod. 

- stavba prvej fuznej elektrarne prototyp

- cele spektrum slnecna, veterna, geotermalna, vodna alternativa

 

A najpodstatnejsie co sa zacina rozmahat su nanotechnologie, ktore vyznamne pomahaju v tych nových alternativach (su vsak drahe)

 

Dalsi nezmysel creper co tu pises je ze pocet obyvatelov moze rast, prave ked sa rychlo nenajdeme a nepostavime nove riesenia caka nas turbuletna doba, a dojde k reducii poctu obyvatelov.

 

A to scifi:

-prenos elektrickej energie bez drotov - to nie je az take scifi kedze sa to deje.

- atihmota a jej anhilacia poskytuje tolko energie ze nemas ani najmensiu predstavu ako malo hmoty a antihmoty staci na vytvorenie energie ne cele roky. 

 

tazko je odhadovat, urcite existuju aj riesenia ktorym niekto dopomohol aby proste neprisli na svetlo bozie. Kto tomu neveri, ze by take nieco mohlo existovat je len zmanipulovany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Indicie na nove loziska nie su nove loziska. Posledne velke ropne polia sa nasli v 60.-70. rokoch, v Zalive, Rusku a Severnom mori. Mozno este nieco v 80. rokoch, ale trend je jasny. Aj s pokrocilejsimi metodami a technikou sa nam nedari najst nove ropne loziska. A to sa da povedat, ze ropne spolocnosti uz skusaju vrtat uplne vsade.

 

uhlie sa dnes velmi netazi, pretoze je to drahe a jeho energeticka hodnota je v porovnani s ropou mala. Iste, benzin a ine uhlikove produkty sa daju vyrobit z uhlia, ale je to pekelne drahe. Nikto to nerobi, ak nemusi. A ani potom sa to nebude robit v takom masovom meritku ako dnes z ropy.

 

Ak porastie cena ropy, tak prve, co skolabuje, bude automobilovy priemysel. Dnes sa ropa predava pod cenu. Autami sa jazdi, pretoze je to lacne a moze si to dovolit kazdy clovek aj s priemernym prijmom.

 

Z coho chces vyrabat elektrinu? Dnes sa vyraba z uhlia, uranu, slnka a vody. A trochu z vetra. Uhlie si chcel ale nechat na vyrobu benzinu, ci nie? Zasoby uranu su tiez obmedzene, do 50-100 rokov vytazime aj vsetku dostupnu uranovu rudu.

 

Vyroba energie z vodika ja vzdialena buducnost. Odbornici odhaduju, ze efektivne technologie na baze vodika budu tak o 50 rokov. Rovnako ako tie ostatne "nove typy", co spominas. Vela z toho dnes nie je, mozno ani len na papieri. A nezda sa mi, ze by vyskum alternativnych technologii mal nejaku prioritu :)

 

Pocet obyvatelov zatial ale rastie. A bude rast, kym bude co jest. A ked uz nebude co jest, vyspely svet sa opevni, a bude pozerat, ako miliony ludi v Afrike a Azii umieraju hladom a vo vojnach. Ked pocet obyvatelov klesne na idealnu jednu miliardu alebo menej, problem nedostatku ropy bude vyrieseny :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kdeze, su nie len na papiery uz sa aj realizuju ako ITER, pozri si aj nove typy jadrovych elektrarni, to nie je na uran clovece. Takze nejake verejne moznosti su, kto vie co sa vsak obajvi vsakze. Ja byt ropnou spolocnostou tiez by som branil svoj obchod keby som videl ze nejaky trtko vie urobit technologiu na kolene.

 

problem vobec nie je v energiach. Problem je v svetovom usporiadani kde sa koncentruje moc v rukach bank, korporacii, ktori manipuluju spolocnost s cielom jej uplnej centralizáciee s cielom vyuzit, zneuzit, odpalit do vecnych lovist.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co tu riesite vedu a energie.

Kapitalizmus nesuvisi s ropou. Je odvodeny od slova kapital.

 

A vratte sa k teme: lavica - statne, pravica - sukromne.

 

Napr. dnes nevladnu voleni politici, ale sukromny kapital. A uspesny nie je, kto je sikovny, kto ma napad, ale napr. nejaky vymlety investor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len zopaknem z mojho uvodneho prispevku v tejto teme:

lavica vs. pravica nie je (v sucasnom usporiadani sveta) o dileme statne vs. sukromne, dokonca podla mojho nazoru je taketo delenie uz prezitok

ak je na svete nejake delenie, tak snad globalizmus vs. antiglobalizmus, bohatstvo vs. chudoba, teizmus vs. ateizmus a/alebo krestanstvo vs. islam

co vsak s temu len zdanlivo odvadza od nazvu je poslednych par (post)katastrofickych prispevkov; preco ? pretoze hovoria o pravdepodobnom novom usporiadani sveta, ludskej spolocnosti.

A ze sa to nebude volat lavica a pravia ? Kto vie, mozno aj bude...

 

Jeden nastin mozneho scenara je tu:

Príčin na kolaps je mnoho a všetky UŽ vo svete pôsobia a k tomu NARAZ: ekonomické kríza, sociálne nepokoje súvisiace s chamtivosťou miliardárov, ropný zlom, fosfátový zlom, zlom ťažby kovov, klimatické zmeny, vzrastajúci nedostatok potravín, preľudnenosť, prírodné katastrofy, pandémie, vojny... Anarchiu od demokracie delí 7 jedál. Kanibalizmus od humanizmu delí 7 týždňov od zatvorenia supermarketov...

Čítajte viac: http://petersabela.blog.sme.sk/c/322959/Mozny-scenar-kolapsu-ako-daleko-sme-od-kanibalizmu.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ano lavica vs. pravica je o statnom vs. sukromnom.

 

Pre jednoduchost. Alebo povedz inu jednoduchu definiciu. Nemozu to vsetci ist studovat par semestrov :)

 

Preco je Fico stredo-lavy? Neprivatizuje (=nepredava statne sukromnym), statna zdravotna poistovna miesto sukromnych a pod, viac statnych socialnych aktivit ako sukromnych. To je lavicova politika.

 

Samozrejme na zapade sa pojmy matu, mylia si to z liberalny vs. konzervativny, to by sme tu museli diskutovat o nabozenstve a toto malo byt o skor politike a zapad je cely popletany, nik mudry saa po nom neopici.

Ale trebars aj Obama zavadza statnu zdravotnu starostlivost miesto ciste sukromnej zalezitosti - preto je viac lavicovy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak je to o statnom vs. sukromnom, tak potom aky bol pomer statneho-sukromneho majetku v Nemecku za Schroedera a aky je za Merkelovej? Predpokladam, ze sa nezmenil - takze SPD aj CDU su obe pravica alebo obe lavica? :)

 

Pokial ide o Obamovu reformu, objektivne je nutna. Miliony Americanov nemaju zdravotne poistenie vobec, a miliony dalsich ma nedostastocne, ktore nedokaze uhradit casovo a financne narocne zakroky. Tak to dopadne, ked sa zo zdravia stane obycajny biznis a zdravotna starotlivost je uplne v rukach sukromneho sektora - nemas prachy, dovidenia    :)

 

A naspat k nam, co je to za sukromny sektor, ked ziada od statu danove a ine ulavy, ako US Steel a pod., alebo dotacie ako sukromne skoly? Ak Smer odmieta dotovat sukromne skoly, je pravicovy, a ak SDKU chce dotovat sukromne skoly, tak je lavicova? :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pravica vs lavica:) Nuz ci to vobec funguje. Skor tu mame poziciu "vyriesi trh" vs "vyriesi stat".  Nuz a ani jedno nefunguje dokonale. Trh viedol k vacsim subjektom ktori zacali trh deformovat, dnes je to bezne a politici su iba posluhovaci tejto pyramidovej schemy. 

 

Vs stat, to je az do placu, vznik neefektivity, pasomnice velkej a nenazranej, ktora sa este aj zadlzuje na ukor tych co platia dane. 

 

Ale co maju oba systemy spolocne je ta pyramidova struktura. kapitalisticke modely vedu k tomu istemu cez peniaze. Socializmus bol nanutena forma pseudospravodlivosti, navyse neefektívnemu trhu. takze na prd oboje.

 

problem???

problem je stanovenie pravidiel ktore bude akceptovat vacsina, budu spravodlive a nebudu davat niekomu vyhodu a niekomu nevyhodu. Teda ide o system. Stabilita stoji na tych pravidlach a ich platnosti. Pokial sa zacnu deformovat zacnu byt problemy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som v tejto  našej "zlodejskej" chamtivej dobe kľudne pritvrdil : Socializmus vs. kapitalizmus.

Ja už bohužiaľ nevidím moc veľký rozdiel medzi ľavicou a pravicou, ide o nekonečnú ľudskú  chamtivosť, ktorá cez peniaze ovplyvňuje politikov a zákony.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba si uvedomit buky, ze tak to nejak funguje odjakziva symbiotický vztah. príroda sa snaží byt v rovnováhe. To sa tu velky gringo xenocide ani netusil o co ide, ze o aku rovnovahu. Symbioza, teda rovnováha. Kedze spolocnost nie je v rovnováhe. To znamená ak sa budu otroci moc masirovat, ak nebudu mat co zrat s prepacenim dochadza k prvým turbulenciam. pretoze na tej druhej strane je ten co spolocnost vyuziva, tazi z nej pre svoje blaho.

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Symbi%C3%B3za

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

robopol, symbiózu vníma inteligentný človek a funguje ozaj len v prírode, v našej ziskom zdegenerovanej spoločnosti však ide o neskutočný extrém.

Kedy v evolúcii človeka bolo drancovanie, ťaženie veškerého nerastného bohatstva v takej miere ako je to dnes?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol a aka je situacia na Slovensku ci v Europe?

 

http://finweb.hnonline.sk/c1-59490430-politici-sa-desia-spravy-o-chudobe

 

Toto je linka len na graf. Median nemca je 30 000 euro?  Komu sa nechce otvarat link, 30 000 euro(vam ak sa postavite na stlpik presne ukaze hodnotu - doma mi to ukazovalo,teraz odhadujem) je rozhranie hodnoty majetku dospeleho nemca, znizena o dlhy(teda cisty majetok). Median je statisticky ukazovatel pri ktorom sa presne subor statistickych jednotiek(dospelych nemcov) delia presne pol na pol. Teda ak je nemcov celkovo dajme tomu 80 milionov a 20 milionov deti- tak 30 milionov ma majetok(cisty)v hodnote vacsej ako 30 000 euro a 30 milionov ma menej ako 30 000 euro.

 

Teda k tomu grafu priklad taliani. je ich 60 milionov. 20milionov deti(davamcisla aby sa mi lahko pocitalo). Tak 20 milionov talianov ma viac ako 90 tiric euro v majetku a 20 milionov menej ako 90 000 euro.

teda je celkom mozne a iste aj ked viac udajov nemame. Taliani su oproti nemcom - na tom velmi,velmi dobre. Priklad aj Francuzi.

Je tam priemer, aj podiel medianu k priemeru nieco naznacuje.

Inak sa mi to nechce ani verit. Ale nieco na to pravdy bude.

Ale skusim dalsi link, kde nieje len graf ale aj nejake vety.

http://finweb.hnonline.sk/c1-59472580-bohaty-sever-a-chudobny-juh-vsetko-je-inak

 

Inak teraz som prisiel ze tam je link na tu rakusku spravu.

 

najbohatších päť percent obyvateľov vlastní takmer polovicu bohatstva v celej krajine. Naopak, celá polovica obyvateľov Rakúska vlastní spolu len 4 percentá majetku v krajine.

Na tom nieje co komentovat.

 

Teda tá polovica Rakúšanov, ktorých príjem bol na opačnej strane príjmového spektra. Celá polovica krajiny tak vlastní majetok v priemere za 11-tisíc eur, väčšinou pozostáva z auta a nejakých úspor v banke. Až 83% z nich si totiž nemôže dovoliť bývať vo vlastnom, a tak platí podnájom. Majetok spodnej desatiny Rakúšanov je podľa správy dokonca menej ako tisíc eur.

 

 

 

Rakusanov je 8 milionov, maju 2 milioni deti, tak priemer hodnoty majetku 3 milionov tych chudobnejsiích- priemer je 11 000 euro.

Vlastnia auto. 600 000 rakusanov ma majetok vacsi ako svoje dlhy do 1000 eur.

 

Ak je to dobre prelozene. Hm.

Mna nefacsinuju tie %. Ale tie hodnoty.

 

A posledny, len tak mozno to suvisi mozno nie.

 

http://www.oecd.org/tax/tax-policy/taxingwages-maintrends.htm

 

Tema je lavica pravica? Laviciari mame male zdanenie prace? Ja si nemyslim. Poviem priklad, moj majetok je na mediane nemca - mojej zeny tiez. Nezdedilisme este nic. keby som mal platit dane a odvody ako bezny slovensky zamestnanec - mal by som ho ani nie tretinovy(mozno splateny byt kupeny za 11 000 euro,dnesma vyssiu hodnotu), pritom sa zivym len svojou pracou - malo platenou. Niekedy aj zadarmo. pracou nezbohatne clovek. Mozno velmi sikovny clovek. Nepekne slovakov okrada stat.

 

Mal by som platit dane z prijmu a odvodov. Ostatne dane platim presne tak ako vy. Ja sa tym nechvalim - ja sa lepsie mat nebudem - ked vy budete viac zdaneni. Aj ked realita je taka - ze to tak je. Aj ta celoeuropska.




Je to poprehadzovane ale asi vsetky pismenka co som tam chcel mat. Dakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tom nie je co komentovat

A to je to co potrebuje komentar, pretoze toto je dosledok, Dosledok coho ked tu kreteni budu stale omielat bachorky, ze to su vsetko konspiracne reci o tom, ze sa planeta necentralizuje a je tu banda otrokov a hrskta vyvolenych co si uzivaju plody tych otrokov. Mna len zaraza ta slepota vsetkych, das im do ruk dokaz a este sa ti budu smiat, ze si konspiracny teoretik. Tak to sme dopadli ale tak to ani inak nemoze byt ked sa tu nominuju chytraci typu xenocide.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rakusanov je 8 milionov, maju 2 milioni deti, tak priemer hodnoty majetku 3 milionov tych chudobnejsiích- priemer je 11 000 euro.

Vlastnia auto. 600 000 rakusanov ma majetok vacsi ako svoje dlhy do 1000 eur.

 

Ak je to dobre prelozene. Hm.

Mna nefacsinuju tie %. Ale tie hodnoty.

 

Tieto pismenka mi chybali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A praveze hodnoty nie su zaujimave akurat pre porovnanie so slovenskom a pod. Dolezite su tie %. Toto nieje vec volneho a slobodneho trhu. TO je vec premyslenej spekulacie zvyhodnenia uzkej skupiny, teda vyznamna deformacia v spolocnosti, ktora mimochodom sposobila tento stav A MAM NOVINKU, ono sa to bude zhorsovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som rad, ze si zareagoval. nebude mi moj text blbnut,dufam.

 

A to je to co potrebuje komentar, pretoze toto je dosledok, Dosledok coho ked tu kreteni budu stale omielat bachorky, ze to su vsetko konspiracne reci o tom, ze sa planeta necentralizuje a je tu banda otrokov a hrskta vyvolenych co si uzivaju plody tych otrokov. Mna len zaraza ta slepota vsetkych, das im do ruk dokaz a este sa ti budu smiat, ze si konspiracny teoretik. Tak to sme dopadli ale tak to ani inak nemoze byt ked sa tu nominuju chytraci typu xenocide.

 

Mame lavicovu vladu.

Som zvedavy na udaje nasej NBS a pozrieme sa na to o 4 roky. Ak budu udaje. Dokaz je aky? Hodil si tu nejaky graf z USA a nevidis co sa ti deje doma.

O chudobnovanie ludi priklad z ameriky bol na paradigme davno davno2006. Ked do roku pr. 1970 vedel chlap uzivit rodinu,postavit dom a nepotreboval ziadnu hypoteku. Dnes nemaju sancu ani ked bude robit viac robot a zena tiez.

 

Dnes? Nechaj rozdrbane zdravotnictvo, skolstvo, cesty a pod - kto na to doplati? Zakladne ulohy statu - pre stat dolezite - stat na to kasle. Kto na to doplaca a co sa financuje? Ake su priority vlady?

 

Potrebuje viac penazi od dohodarov,zivnostnikov, casnikov,malych 3000 covych zamestnancov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak

 

ale ved to je ako chobotnica celosvetova. My sme iba zrnko na plazi. Ta nerovnovaha nas zvalcuje z okoliteho sveta. Bohuzial tieto hry na to vyber si lepsiu vladu nefunguju. Problem je v samotnom jadre spolocnosti, TO vsetko vokol teba je fikcia reality, to sa neda, tamto sa neda, toto je spravne a pod. Media politici, vsetci su to iba babky na spagate ktore si potahuje niekto iny. RObi to sikovne lebo 99% blbcov im na to skocilo a myslia si ze inak to nejde a su zmiereni s tym ako to je, ale nevedia ze aj to je fikcia, ze to pojde dole kopcom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robopol ty spolocnost neprerobis, co som pisal ci tu ci v inej teme. boli to moje zamyslenia. Chapanie reality. A co je zaver.

snaz mat lepsie ako vacsina. viac pracuj(maj vacsi prijem),menej plat dani aby si mal viac majetku - potom sa budes mat lepsie.

So spolocnostou nepohnes.  Hlavne je vyuzit svoj cas a to je 70 rokov. 

 

Spolocnost vzdy bude nejaka  - bud maj vnej uctu - teda ze si pre nich uzitocny,alebo majetok(prijem). kto ma 3 nasobny prijem ci majetok, by to mal prezit v pohode, kto nema prijem moze viac setrit. Ale kto nema ani prijem ani majetok ani nieje ani trosku uzitocny co snim?

 

ja to tak vidim - majetok potrebujes - aby si bol slobodnejsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

snaz mat lepsie ako vacsina. viac pracuj(maj vacsi prijem),menej plat dani aby si mal viac majetku - potom sa budes mat lepsie.

 

ja to tak vidim - majetok potrebujes - aby si bol slobodnejsi.

 

Šak kôli takému primitívnemu mysleniu je spoločnosť v takom stave. Hrabať, kradnúť, odrbávať ľudí - štát, pracovať od rána do večera a nemať čas na rodinu, priateľov.  

 

Vlastniť majetok, čo konkrétne myslíš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slimak,

 

Poznanie otvara oci. tazke je vsak k nemu dojst lebo je kopu falosnych dezinformacii. Vela ludi netusi priciny preco sa deje co sa deje a su v zacarovanom kruhu. Ja samozrejme nejdem prerabat spolocnost ani nic podobne. 

 

nadavanie samozrejme nikomu nepomoze, treba hladat riesenia. Vela ludi bude tvrdit ze ziadne nie su, alebo si ich ludia nezasluzia a pod.  Nie je ziaden dokonaly system, podstatne a co som sa ja vyjadril aby bol system v symbioze, inak je nestabilny.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

V diskusii na  Aktuality.sk som si všimol názor jedného slovenského podnikateľa, ktorý pracuje v Nemecku.

U človeka, ktorý by podľa všetkého mal byť skôr pravicovo založený, by som taký názor nečakal.

S jeho názorom súhlasím .

 

 

 

http://www.aktuality.sk/diskusia/231383/komentar-vrazedny-dotyk-terorizmu/


gino 331

perthglory, preco nechodim na chatu, co mi v tom brani? To, ze som cele mesiace a od rana do vecera v praci v Nemecku, len aby som ked uz nie sebe tak aspon svojej rodine doprial na slovenske pomery mozno mierny zivotny nastandard. A myslis, ze som neschopny, ze sa neviem uplatnit na Slovensku? Dokazem sa uplatnit, ale je to naozaj skor prezivanie. Podnikam od roku 2000. A este nieco, chce sa niekto opytat preco su Nemci tam kde su aj ked nemali socializmus? Tak odpoviem, su obrovsky narod, vacsi vplyv, vacsi trh, nemuseli a nesmeli zbrojit, po vojne boli voci nim embarga, ochranu zvrchovanosti im zabezpecovalo NATO, avsak tiez su vazalmi Spojenych statov a nie kazdy v Nemecku sa ma dobre ako by sa zdalo, tiez je vela ludi vykoristovanych pracou a platenim za nekrestanske najmy, aj ked sa neda spochybnit vseobecne ich vysoka zivotna uroven. Avsak my ako Ceskoslovensko sme uz pred 24rokmi mali perfektne fungujuci socialny system a ekonomiku, nebola az tak nevykonna ako nam to predklada terajsia propaganda, boli sme s NDR najvyspelejsou krajinou vo vychodnom bloku, respektovanou aj zapadom. Mali sme samostatnu cenovu uniu, nasa ekonomika nebola zamerana na trhovy system (lacno vyrobit, aj ked s nizsou kvalitou a skrz noblesnej reklamy vyrobok predat), takze niektore veci sa nedaju s dneskom porovnavat. Ale boli vybudovane fabriky v miliardovych hodnotach(chce niekto vidiet zoznam?), obrovske vodne diela, dialnice(viac km ako po revolucii), sidliska, skoly, nemocnice a to v kazdom meste na Slovensku, vystaviska, okruh v Brne, kde sa konala Velka cena Grand Prix, rokovalo sa o usporiadani F1. To vsetko bolo mozno na ukor noblesy presklenych budov zapadnych nadnarodnych spolocnosti, noblesy nakupnych centier, ale clovek na Slovensku zil realne na vyssej urovni, ako dnes.

Este som zabudol dodat, ze boli vybudovane jadrove elektrarne a energeticke siete, ktore dnes sluzia zapadnym spolocnostiam, lebo nas kazdy nas porevolucny politik konal v prospech tychto spolocnosti a nie v prospech naroda. A preco tak konal? O korupcii je asi totalne zbytocne, ale po revolucii vznikol taky chaos a anarchia, ze zlyhali takmer vsetke kontrolne mechanizmy, absolutizmus horsi ako za vlady Ludovita IV, to by sa sa socializmu nemohlo stat, lebo kto mal velke oci, skoncil vo vazeni s paragrafom "rozkradania majetku v socialistickom vlastnictve". Tak ja sa pytam, co je a kedy bola demokracia a co je a kedy bola totalita?
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov