Skočiť na obsah

20 rokov slovenskej samostatnosti


Sniper

Odporúčané príspevky

Ja tu niesom od toho aby som koncipoval nejaky fungujuci system prospesny pre obcanov a nie pre par financnych oligarchov. Na to je tam tych 150 zvolenych v parlamente, a ked nesuhlasim s tym, co robia, tak mam obcianske pravo tento nesuhlas vyjadrit bez toho, aby som predstavil nejaku alternativu. Od toho su tu politici. Nehovoriac o tom, ze ta alternativa tu, cuduj sa svete, je. Len nezavislost sudov a oddelenie zakonodarnej a vykonnej moci je len na papieri.

Priklad mimo gorilly, ak su teraz cesty v Ba sama diera, tak mam pravo sa nad tym pohorsovat, bez toho aby som predostrel nejake riesenie ako tie diery zaplatat/zohnat peniaze na platanie dier. To potom nijaky parlament nepotrebujeme, ked riesenia ma, podla teba, prinasat nejaka nehomogenna skupina obcanov, ktorych jedina spolocna vlastnost je to, ze protestuju proti rozkradaniu statu.

Jedine co sme robili bolo, ze sme protestovali proti praktikam, ktore dnes na slovensku funguju. Vsetky ostatne, co sme 'robili' su len tvoje konstrukcie.

Este raz, som byvaly volic SDKU, a pre mna sa ta strana odstavila sama. Tym, ako sa znej stalo modre HZDS, strana jedneho muza. Keby Dzurinda odisiel skor a v strane prebehla normalna obmena, tak sa SDKU dnes nepotaca na hranici zvolitelnosti.

 

Ak vas bude dost, tak vysledok bude sakra iny, nez 0,5%. 

Nebude, pretoze, ako cynicka obluda vravi, politici pravice su dnes ako male deti na pieskovisku - kazdy sa chce hrat s vlasntou platformickou. Namiesto toho, aby etablovane strany - SDKU a KDH pracovali na svojej atraktivnosti pre volica, obmenou vedenia, reflexiou k vlastnym preikakom, sa z nich odtrhuju potencionalny lidri a zakladju vlasnte stranicky s 0 sancou zvolitelnosti. A rovnako aj mlade strany, ktore maju ako-taku sancu sa presadit, SaS, Most-Hid, maju nahnute k pokracovaniu tohto trendu.

 

Ak vas bude dost, tak vysledok bude sakra iny, nez 0,5%.

 

Ja mam pocit, ze vyjst na namestie bolo take pekne a relativne jednoduche. Bez zodpovednosti. Bez nutnosti planovat a nieco dlhodobo robit. Preto nevznikla na tomto zaklade nijaka konkretna politicka strana, nepredstavila fungujuci politicky program a nepokusila sa ziskat doveru volicov. Pretoze do prace, ktora by mohla nieco zmenit - sa v skutocnosti malokomu chcelo. Skoda. Mozno nabuduce.

Urcite to nebolo jednoduchsie ako tliachat mudrosti na fore. A vobec, od toho tu ja niesom. Niesom politik, nemam politicke ambicie, som SW Inzinier, tato praca ma bavi a chcem sa jej venovat. Nevidim dovod, preco by som ja mal budovat nejake platformy, strany, verejne sa angazovat. Som obcan, ja vyjadrujem nesuhlas, ako moje obcianske pravo. Vyjadrovat nesuhlas bez ponuknutia alternativy je bezne a normalne v roznych oblastiach a nevidim na tom nic divne. Ked ti zle opravia auto, tak tiez ponuknes alternativu, ako ti ho mali opravit lepsie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja tu niesom od toho aby som koncipoval nejaky fungujuci system prospesny pre obcanov a nie pre par financnych oligarchov. Na to je tam tych 150 zvolenych v parlamente, a ked nesuhlasim s tym, co robia, tak mam obcianske pravo tento nesuhlas vyjadrit bez toho, aby som predstavil nejaku alternativu. Od toho su tu politici. 

Co je vlastne pekny nezmysel.

 

Nesuhlasis, ale nevies s cim by si vlastne suhlasil.

Zmenu urobit nechces, pretoze tu maju urobit politici.

S politikmi nesuhlasis.

Ale zase ked si mozes vybrat, tak si vyberies politikov, s ktorymi nesuhlasis - aby urobili zmenu, ktora vlastne ani nevies, ako by mala presne vyzerat.

 

Preco sa divis, ze to nefunguje?

 

 

 

 

 

Jedine co sme robili bolo, ze sme protestovali proti praktikam, ktore dnes na slovensku funguju. Vsetky ostatne, co sme 'robili' su len tvoje konstrukcie.

 

A co ste chceli zmenit? Teda - okrem promenady v hnusnom pocasi. Co si si myslel, ze sa zmeni na tych praktikach?

 

Pises, ze zmeny mali urobit politici. Ale to su politici, ktori su s tymi praktikami spojeni, takze asi tazko urobia zmeny, ze? 

 

Takze aky to malo zmysel, okrem nejakeho chimerickeho sebauspokojenia, ze clovek "prejavil nesuhlas"?

 

 

 

. Ked ti zle opravia auto, tak tiez ponuknes alternativu, ako ti ho mali opravit lepsie?

Za prve, vramci zakonov si to budem reklamovat. Za druhe, urcite si uz druhykrat nevyberiem ten isty servis.

 

To co ste vy urobili je - ze ked ti zle opravia auto, tak vyjdem na namestie s transparentom a budem chciet, aby nejaky politik v parlamente opravil moje auto lepsie. Co by prirodzene nefungovalo. 

 

Ked ste nevedeli aku zmenu a v com konkretne chcete dosiahnut, tak je jasne, ze k nijakej zmene ani dojst nemohlo. Ved ani nedoslo. 

 

Ak tvojim cielom bolo prejavit nesuhlas - tak si ho prejavil, cim bol ciel splneny - a vlastne sa nemas na co stazovat. Nesuhlas mozes prejavovat kazdy den. Je to tvoje pravo. Nic sa nezmeni, ale ked ti ide len o tie prejavy, nech sa paci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je vlastne pekny nezmysel.

 

Nesuhlasis, ale nevies s cim by si vlastne suhlasil.

Zmenu urobit nechces, pretoze tu maju urobit politici.

S politikmi nesuhlasis.

Ale zase ked si mozes vybrat, tak si vyberies politikov, s ktorymi nesuhlasis - aby urobili zmenu, ktora vlastne ani nevies, ako by mala presne vyzerat.

 

Preco sa divis, ze to nefunguje?

Nie je to nezmysel. Ja viem s cim nesuhlasim a viem co chcem, narp. chcem nezavisle sudnictvo, nezavyslych vysetrovatelov a prokuratorov, chcem, aby na mocnych fungovalo pravo rovnako, ako na bezneho obcana. Aby sa postihovala korupcia na najvyssich miestach. T.j. viem ciel, do ktoreho chcem aby sa Slovensko dostalo. Ako sa tam dostat uz neviem, neviem formulovat zakony, ktore je treba prijat, ake zmeny v systeme sudov, kontroly, odmenovania a trestania sudcov treba vykonat...atd To su komplexne otazky, na ktorych riesenie nema bezny obcan ani cas, ani prostriedky. Od toho tu su politici, za to poberuju nemale platy, oni to maju zmanazovat.

Ak mam pocit, ze kroky, ktore podnikaju nevedu k cielu, ktory schvalujem, ale k nejakemu inemu, ktory naopak neschvalujem, tak svoj postoj s tymto smerovanim vyjadrim protestom.

 

 

A co ste chceli zmenit? Teda - okrem promenady v hnusnom pocasi. Co si si myslel, ze sa zmeni na tych praktikach?

 

Pises, ze zmeny mali urobit politici. Ale to su politici, ktori su s tymi praktikami spojeni, takze asi tazko urobia zmeny, ze? 

 

Takze aky to malo zmysel, okrem nejakeho chimerickeho sebauspokojenia, ze clovek "prejavil nesuhlas"?

 

Po jednom proteste som necakal zmenu, ani nikto z mojho okolia. V podstate nikto s realistickym pohladom nemohol cakat nic zasadne. Len sme dufali, ze to nebude ojedinely protest, ale ze ludia zacnu podobnym sposobom vyjadrovat svoj nesuhlas pravidelnejsie. Nie len pri Gorille, ale pri kazdej zasadnejsej kauze. O tom, ze dav je schopny pohnut so smerovanim statu/spolocnosti sa hadam bavit nemusime.

 

Za prve, vramci zakonov si to budem reklamovat. Za druhe, urcite si uz druhykrat nevyberiem ten isty servis.

 

To co ste vy urobili je - ze ked ti zle opravia auto, tak vyjdem na namestie s transparentom a budem chciet, aby nejaky politik v parlamente opravil moje auto lepsie. Co by prirodzene nefungovalo. 

 

Ked ste nevedeli aku zmenu a v com konkretne chcete dosiahnut, tak je jasne, ze k nijakej zmene ani dojst nemohlo. Ved ani nedoslo. 

 

Ak tvojim cielom bolo prejavit nesuhlas - tak si ho prejavil, cim bol ciel splneny - a vlastne sa nemas na co stazovat. Nesuhlas mozes prejavovat kazdy den. Je to tvoje pravo. Nic sa nezmeni, ale ked ti ide len o tie prejavy, nech sa paci.

Nie, co sme spravili my bolo, ze sme isli 'reklamovat' spravovanie a smerovanie statu u tych, ktori ho spravuju a smeruju. U zakonodarnej moci. Inu moznost, ako reklamovat, nemame.

Nasledujuce volby niesu reklamacie, ale tvoja 'volba ineho servisu', a v nasledujucich volbach sme volili 'iny servis'. Bohuzial 'servis smer' mal viac skalnych.

 

Ty tiez mechanikovi povies len ciel, ktory chces dosiahnut - 'nechcem aby mi motor za studena cvrikal'. Ale uz mu nevies povedat, co ma spravit, aby ten ciel dosiahol. Ak ten ciel nedosiahne, tak sa ohradis (pritom nevies ponuknut alternativne riesenie), alebo ak ti zacne davat dole zadne sklo (ocividne nieco, co problem riesit nebude), tak sa ohradis rovnako.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved to je pekne, ze to vsetko chces - co inac tvrdia tusim uplne vsetky politicke strany, ale co uz. No ale preco si myslis, ze to dosiahnes postavanim na namesti?

 

To bude chciet trosku inu policiu, ine vedenie policie, ine specialne oddelenia. Iny sposob vysetrovania. Inu prokuraturu a sudy, pripadne aj zmenit niektore zakony. A to urobi kto? Politici. Ako sa politici dostanu k moci? Volbami - nie skandovanim na namesti. A kto musi tych politikov zvolit? Aj ty sam, alebo sa jednym musis stat. 

 

Vy ste vyjadrili protest a bodka. Tak isto mohol ist clovek pred mesiacom protestovat, ze uz nechce zimu.

Tym ze stojis na namesti ani jedneho jedineho cloveka neposadis za mreze. Maximalne tak pomozes odstavit niektorych politikov, co sa aj podarilo. Ale rovnako logicky - inych tym dosadis k moci. Ked ste neponukli nijaku alternativu, bolo logicke, ze sa na miesto SDKU dostane niekto iny - a to je SMER. Ono treba aj trosku rozmyslat dopredu a nad tym, kam nejake protesty povedu. 

 

Nijak ste nezmenili smerovanie statu. Vyhral SMER a to velmi vyrazne - toto bola zmena, ktoru ste chceli? Tak nech sa paci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

pri citani tohto blogu som si spomenul na vety o proexportnej hospodarskej politike Slovenska, o trvalo udrzatelnom rozvoji, o zaniku polnohospodarstva, o tlaku na krajinu a zivotne prostredie, o namezdnej praci ludi v chudobnych regionoch...

 

http://bobabaluchova.blog.sme.sk/c/323535/Privysoka-cena-za-kyticu-cervenych-ruzi.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Bol o tom natočený aj dokument. Je to pravda a sme zas pri kapitalizme vs. socializme. Socializmus by také zverstvo na obyčajných ľuďoch nikdy nedopustil. Momentálne nám vládne ľavicovo orientovaná strana a práve v tomto čase si viem veľmi dobre predstaviť  viac štátneho.

Kde vedie sprivatizovanie SPP, SEZ, VSŽ, vodárenských spoločností dobre vidíme aj pociťujeme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mne neda, buky jasne ukazuje v com je problem,  ked niekto chape politiku ako nastroj aby dostal viac penazi na ukor niekoho ineho, tak vysledok je socializmus. 

Nemusi byt kazdy pravnik ale  pokial nie je v spolocnosti akceptovana zakladna moralka ako kriterium politiky, tak  ziadne zmeny zakonov ci prerozdelovania nemozu viest k dobremu koncu.

 

A kedze u nas lavicovy volic explicitne ziada aby mu stat dal viac penazi  ( napriklad vo forme dotacie na plyn, vodu, potraviny atd. )  tak dostane menej vsetkeho.  A viac korupcie.   To inak nejde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie na ukor niekoho ineho slabeho. Napr. na ukor tých korupčníkov, co sa nabaluju na nas :)) Stat vie akurat zvysit dane a znova len postihnut tie najslabsie clanky, teda chce brat chudobnym este viac a preliat ich do ruk korupcnikov a roznych firiem ktore sa prizivuju na tom kolaci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je dosledok,   ak prelomis zasadu ze na cudzie sa nesiaha, a zacnes najprv verit ze staci zobrat tym bohatym, tak nakoniec kradnu uplne legalne prave bohati od chudobnych.    Samozrejme ze par bohatych sa dotkne tiez,  ale vo vysledku mame krajinu ako je Slovensko.

Co tak sa vratit k starozakonnej moralke ze mas pravo na to co je tvoje a ze sa dohody dodrziavaju aj ked su nevyhodne ? 

A stat mame na len na to aby krotil moc bohatych prostrednictvom prava a policie a co je navyse to uz je od diabla

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz tyso:)

 

urcite staci zobrat bohatym, vyhladitt extrem a bude uplne inak. Korupcia je vsade, verejne obstaravanie cca 1/3 su korupcne peniaze. Zoberme to a mame hned aj na to co nam chyba. Je to ako spojena nadoba. Niekomu zoberies a niekomu das. Lenze tu to funguje tak, ze sa berie vela tym co maju malo a pripisuje sa to na ucet majel skupine "elite", ktorej je ta masa ukradnuta. Politik ma za ulohu naplnat tento scenar (prelievat od pocetnej chudobnej masy k malej bohatej), preto nema riesenia, len reci ktore to este viac zhorsia.

 

riesenie je v robustnom systeme, to mas ako zabezpečit pocitac pred utokom hackera, ked mas dobry robustny system ide to ovela tazsie. Lenze my sme na tom tak ze namame ani komercny antivirak 

 

 

tyso do minulosti sa uz nevratime, ja a nie len ja mam predstavu, ze to co nedokazal clovek dokaze umela inteligencia, pocitacove systemy, ktore budu strazcami, to sa neda zvratit, treba sa len na to pripravit a rieist zas nove problemy, ktore vzniknu s prichodom takejto spolocnosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:),   nariekame a ked sem dam jednoduche robustne riesenie, tak ho nikto nechce lebo dufa ze snad aj on sa nejako moze nalepit na rozdavanie penazi od bohatych.

A co tak povedat dost,  ak bohatemu vieme dokazat ze kradol, tak mu to zoberme ale inak nie. Ziadne dane na  socialne davky ci napady ako stavat statne podniky, uzasne investicie kade tade, olympiady, sportoviska atd.

Ak ludia chcu stadiony, nech si to odhlasuju v meste a vyrubia si miestne dane na konkretny ucel.  Alebo akokolvek inak,  ludia si vedia pomoct ked nieco komunita potrebuje.

 

a verejne obstaravanie je pekny priklad kam to vedie,   lud veri ze su to korupcne peniaze ale v skutocnosti su to hlavne vyhodene peniaze, okolo obstaravanai vznikol cely priemysel pravnikov, OSO a to co sa dalo kupit lacno sa kupuje teraz drahsie a neskor a to aj ked o ziadnu korupciu nejde.   A okrem toho to stoji kopec casu a namahy. A to vsetko vdaka snahe robit coraz robustnejsi system, pridavat dalsie a dalsie pravidla.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved ano aj ja som si myslel co ty. Ale spolocnost sa uz nevrati do doby brondzovej. robustnost vidim v pocitacovom systeme a pravidlach, ktore bude sledovat a vyhodnocovat. Bohuzial spolocnost sa stava komplikovanejsou uz nam nepomozu napady z doby  brondzovej ked kazdy hral sa za seba. Musime sa ucit zit v pravidlach a systemoch lebo izlozovane neurobime velke veci. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov