Skočiť na obsah

Duchovné príčiny chorôb


Janka R

Odporúčané príspevky

Ochorením fyzického tela ako dôsledku poruchy na duchovnej úrovni sa zaoberá nielen liečiteľská pospolitosť ale tiež napríklad POP- na proces orientovaná psychológia.

V Eastone books vyšla (podľa mňa výborná kniha)- Čo Vám hovorí Vaše telo od liečiteľky Inny Segal.

 

Obrázok

 

Ako vnímate Vy svoje ochorenia, bolesti, chronické stavy? Myslíte si, že skúmaním choroby, pátraním po jej príčinách v svojom živote - napríklad v pokazených vzťahoch, nevhodnom správaní, sebadeštrukčných sklonoch,neprejavenej nenávisti ,odpustením si... sa môžeme vyliečiť, alebo ochorenie zmierniť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím si, odjakživa, že hodne chorôb je psychosomatických.

podľa toho sa snažím existovať, ako nekonfliktný človek, či sa im vyhýbam či nie, život ich prinesie, aj konflikty, aj konfliktných ľudí. aj všetko ostatné, čo tam je popísané ...

napriek tomu, rokmi, keď človek pozbiera / aj s bratom tak cca napoly / chronické ťažkosti a choroby z každej vetvy rodiny, a ešte si pridá vlastné, samoodpúšťanie stráca na dychu ...

práve si objednávam knihy z jedného veľkoobchodu, túto zatiaľ nie.

o podobných témach je popísané už roky strašne veľa strán, kníh na kilá, momentálne potrebujem skutočne dvihnúť hlavu a bojovať s tým, čo je, čo ma práve zaskočilo, a čo sa valí hromadne ... a na to potrebujem čas, a nádych ...

 

 

a ešte aj hematitový náramok sa mi roztrhol.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nevadí game, že je popísané kde čo...ide o to, ako k svojmu zdravotnému stavu pristupujeme každý z nás... či si uvedomujem, čo robím so sebou, svojím telom alebo si to odmietam uvedomiť...

 

ok. Psychosomatický model je pekne opísaný takto :

Avšak poďme sa pozrieť na teórie klasickej psychosomatiky. Bio-psycho-sociálny model dobre vystihuje psychosomatické javy a tak umožňuje lepšie pochopenie toho, čo sa v tejto oblasti deje. Model predpokladá, že ochorenie je spôsobené skratovým odklonením od toho, čo sa deje v emocionálnej sfére života, do somatickej oblasti. Prežívanie emócií nie je v hlave, ale jednoznačne v tele. Každá emócia má svoju fyziologickú spojitosť, napríklad pri prežívaní hnevu stúpa náš krvný tlak, produkuje sa adrenalín a podobne. Každý emočný pohyb je zaznamenaný kdesi v našom tele. Ak sú emócie nesprávne zakódované a umiestnené do bludného kruhu, namiesto toho, aby boli správne rozpoznané, identifikované, zhodnotené a pochopené, môžu potom podnecovať somatické reakcie, a to v nevhodnom čase a niekedy dokonca v nebezpečnej forme. Telo tak stráca možnosť správne poznať a odkryť dané podnety a rozhodnúť sa, akú odpoveď na ňu zvoliť. Podobný koncept vytvoril už Alexander. Tvrdil, že vnútorné orgány môžu byť ovplyvnené emocionálnymi stavmi, ktoré sa organizmom šíria kortiko-thalamickými cestami a vegetatívnymi nervovými zväzkami. Emocionálny zážitok môže aktivovať, alebo naopak inhibovať, funkciu všetkých orgánov. Na druhej strane sa Alexander domnieval, že zdravé orgány sú schopné znovuobnoviť svoju normálnu funkciu, akonáhle emocionálny impulz končí.( zdroj : http://www.imuno-alergo.sk/psychosomatika/)

 

Môžeme skončiť aj pri tomto modeli, no ja som mala na mysli niečo hlbšie. možno sa k tomu postupne dopracujeme.

 

ps: hematit už urobil, čo mal zahrab ho do kvetináča.alebo niekam do záhradky :flowers:

 

Inak game- čo vnímaš keď napíšem energia má prúdiť...proste len píš ak môžeš,aj hluposti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepochybujem o vzájomnej previazanosti duše a tela - psychický stav, stres, zhon, obavy vplývajú aj na telesný stav (určite už skoro každý počul o žalúdočných vredoch zo stresu), keď som veľmi vystresovaná z práce, začne ma bolieť chrbát... a funguje to aj naopak, keď psychika potiahne choré telo - keď som si zlomila nohu, tak som sa vyhecovala, že namiesto pol roka som bola doma iba 3 mesiace... ešte aj doktor mi povedal, že neveril, že toho pol roka dokážem skrátiť (a baba s podobnou diagnózou ešte po 3/4 roku stále chodila po lekároch - lenže ona si sadla v nemocnici na lavicu a s inými pacientkami sa trumfovali, ktorá z nich je väčší mrzáčik :-)

môj bývalý kolega žije už cez 20 rokov s rakovinou, k lekárovi si chodí pre výsledky vyšetrení, čo vraj vyzerajú ako pitevná správa, lenže jemu sa nejako nechce umierať...

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak game- čo vnímaš keď napíšem energia má prúdiť...proste len píš ak môžeš,aj hluposti :)

 

o prúdení energie a čakrách a energetických masážach a navrátení nielen zdravia, aj do života, sme párkrát rozprávali so spolužiačkou, nijako výnimočne, niečo mám prečítané, za posledné desaťročia sa toho nazbieralo, len pre informácie, dobre je vedieť o veciach ... veci sú na svete preto, aby sa o nich vedelo ...

ale aj okrem toho, myslím, že dnes nejde prejsť okolo týchto pojmov bez toho, aby sa nám akýmsi spôsobom nedostali do vedomia, či ich človek berie na vedomie, či nie ...

keď napíšeš " energia má prúdiť ", ako prvé mi napadli čakry, zosobnené kameňmi siedmych farieb dúhy ... kamene pod sebou od tmavofialovej po červenú, otváranie čakier ...

a napadlo mi napojenie na žľazy, neviem, ktorá na ktorú ...

a napadli mi masáže na uvoľnenie ciest, ktorými má energia voľne prúdiť ... konkrétne toto Ildi robiť vie, aj jej partner ...

reiki a energetické masáže a zelené a iné farebné čaje a tibetské zelené čaje s jačím mliekom a stuchnutým maslom a pozitívna a negatívna energia a odblokovanie a svetlo bielej sviečky a zelenej sviečky ...

a uzlíky kdekade vo mne, ktoré cítim a ktoré mi bránia aj v bezbolestnom myslení a pohybe, nielen voľnému prúdeniu energie ...

Ildi a jej ruky sú odo mňa desne ďaleko ... na to myslím stále ...

a ešte kdečo ...

post-3-0-84993500-1351439615.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm game...svoje pocity pri vete "energia má prúdiť" popisuješ jazykom liečiteľa. je Ti blízky predpokladám.

 

ja napríklad by som napísala- dýchanie. ak si čítam vyššie uvedenú vetu, začína sa mi prehlbovať dych. a potom následne si uvedomujem, že mám v hlave nie dobrú myšlienku- to sama nezvládneš...uvedomujem si, že som si ju vytvorila sama,že je to iba myšlienka no akú váhu jej dávam...omg! a opäť sa mi prehĺbil dych. tej myšlienke sa to nepáči a stráca na sile...teraz sa pri noťasi usmievam- tá myšlienka totiž bránila "energii prúdiť" no a uvedomila som si, že roky TO zvládam sama...oslobodzujúce,nie?

 

a uzlíky kdekade vo mne, ktoré cítim a ktoré mi bránia aj v bezbolestnom myslení ...

 

game,toto ma zaujalo- uzlíky kdekade vo mne...čo to je? čo tým myslíš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov