Skočiť na obsah

Drobná architektúra a land art


sahara

Odporúčané príspevky

pri podobných stavbách mi zvyčajne napadne, že tu nestačia len výborné nápady, trpezlivosť, nadhľad niekoho, kto to odsúhlasí, ale aj láska ku krajine ako takej, prístrešok pre cyklistov ...

dokedy by vydržal v takomto stave v našich horách ? ani len búdky pre obyčajných busocestujúcich nestoja pri frekventovaných cestách nedotknuté, alebo už nestoja vôbec. z tej krásy mi je smutno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sahara, som úplne očarená tými drevenými domčekmi ... :smile2:

... len mi nejako tak prišlo ľúto, že u nás by asi veľmi dlho nevydržali.

Nie iba také pekné, čisté, útulné a vždy pripravené ukryť turistov,

ale že by na svojom mieste nezostali vôbec!

Som len veľký pesimista? ... :neviem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preto nestoja u nás, ale v Anglicku. ale zdá sa mi, že aj u nás sa to trošku zlepšuje. ak má vec (stavba) svojho pána (obec) a je aspoň trochu na očiach, má šancu vydržať v pôvodnom stave zopár rokov. pravda, musí byť aj primerane odolne urobená (a najlepšie z finančne nezaujímavých materiálov).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady: tie vnútorné rezby sú z preglejky. povrch samozrejme nie, ten vyzerá plechovo. ak by si použil plastovú imitáciu dreva, ešte len potom by to bol gýč - to je asi taký rozdiel ako medzi peknou ženou a pekným transvestitom.... ale o tom je tu iná téma. ten druhý je pokrytý rezaným šindľom a ten dúfam nepokladáš za gýč (ak som dobre odhadol tvoj vkus). či?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preglejkou som reagoval na odolnost - a tou je aj odolnost voci prirodnemu prostrediu, napr. vlhkosti; rezby tam vidim aj zvonku, na "fasade", takze ???

plastovou imitaciou zasa na odolnost voci "lovcom a zberacom", ktori vedia zazitkovat drevo aj kovy, len pre past zatial nenasli vyuzitie

jj, rezany sindel moze byt ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na fasáde (bočnej) nevidieť, kresbu dreva, takže buď je to povrchovo upravená preglejka, alebo plech, ako zo spodu, alebo iný materiál. nie je tam bližší záber, takže môžem len špekulovať. čo sa týka lovcov a zberačov, s tými nič nenarobíme a musíme v našich končinách uprednostniť "transvestitov" pred "ženami". :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zaujímavá myšlienka - z kmeňov spadnutých stromov vytvoriť čosi (miesto, vec, stavba... čo ja viem čo) na vzájomnú výmenu kníh, kde môžte odložiť tie prečítané a siahnuť po tých, ktoré prečítal niekto iný. len tak.... zadarmo.... samozrejme nie u nás, ale v Berlíne: http://inhabitat.com/book-forest-fallen-tree-trunks-transformed-into-a-free-book-exchange-in-berlin/

post-2335-0-32491800-1354486142.jpgpost-2335-0-86004400-1354486151.jpgpost-2335-0-19682900-1354486164.jpgpost-2335-0-53968200-1354486133.jpgpost-2335-0-80559100-1354486155.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme nie u nás.

dospejeme niekedy k tomu, že u nás ?

tie drobnosti, poklopy na kanalizácii, blbostičky z prútia, tu kúsok, tam kúsok, zužitkované zbytky, dokonale užitočne využité drevo, Nápad a láska k prostrediu ... mi pripomínajú šperky, nie klenoty, len bižu, ale kvalitné, emailové, polodrahokam, ktoré urobí z miesta Miesto ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj keď mi je ľúto, že "samozrejme u nás nie", trošku ma trápi, čo to urobí s knihami?

A teraz nemyslím na tých s lepkavými prstami, ale knihám veľmi neprospieva vlhkosť ... :hmmm:

a v Berlíne je to zhruba tak ako u nás, nie až tak sucho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sahara, mne sa viac páčia tie "stromové knižnice", ako tieto americké. :)

Tie sú akoby oveľa viac "pretechnizované" ... aj keď na odkladanie kníh hádam vhodnejšie.

 

hmm ... ale u nás zmizli už aj verejné telefónne automaty

/teda neviem či v každom meste, ale u nás už nie sú, každý tu behá s mobilom na uchu!/

Ale nápad s takýmto "verejným" odkladaním-požičiavaním kníh je veľmi fajn.

Kým do toho "dorastieme" aj my, pretečie ešte veľa vody ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:klobuk:

toto je jeden z tých úžasne jednoduchých nápadov, ktoré sú potom úžasne dobré. ten mladík mi pripomína prastarého staviteľa, možno o kúsok lepší ako ten, čo vynašiel kedysi klenák ... len nesmie fúkať prisilný vietor :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kmotor mi svojho casu poslal niekolko fotiek z pacifickeho pobrezia nedaleko Vancouveru

ktosi tam staval podobne "sikme veze", ale bolo to z oblych kamenov, zrejme obrusenych oceanom

zial, v kompe to uz neviem najst, mozno Ujo Google niekomu poradi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Koniec fádnym kurínom - sliepky si zaslúžia viac!

Americká rodina, ktorá tieto kuríny vyrobila sa inšpirovala filmovým spracovaním filmov "Pán prsteňov" a "Hobbit". Do kurínov z robustného borovicového dreva sa zmestí 5 až 15 sliepok; kuríny sú originálne upravené nielen zvonku, ale aj zvnútra a každý je iný ...

Zdroj: http://mojdom.zoznam...-zasluzia-viac-

Určite sa aj u nás nájdu zlaté ruky našich šikovných domácich kutilov ...

... a mať tak peniaze, ktoré už naozaj nie je kde "vyhodiť", mať dostatočne veľký pozemok, možnosti a schopnosti, aj naše sliepky s kohútmi by mali prekrásne chalúpky /a možno krajšie nielen pre oko, ale aj vhodnejšie pre samotne sliepky/. Zatiaľ sa teda tie naše musia uspokojiť s "domovom" v obyčajných kurínoch, a tak sa aspoň mrknime, ako sa s týmto "ubytovaním" pre svoju hydinu prezentuje rodina z Ameriky ...

... aj keď, nech by slepačia rodina žila hoci aj v paláci, všetky napokon čaká rovnaký osud ... :smile2:

 

post-88-0-25094800-1355986799.jpg

 

post-88-0-25813500-1355986809.jpg

 

post-88-0-03900800-1355986815.jpg

 

post-88-0-33682700-1355986822.jpg

 

post-88-0-91132200-1355986829.jpg

 

post-88-0-50480200-1355986839.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

hmm ... ako dlho by takáto lávka vydržala u nás v neporušenom stave a slúžila svojmu účelu. :hmmm:

Ako dlho by trvalo, kým by "šikovné ručičky" postupne všetky diely "premiestnili" do zberných surovín?!! :unsure:

 

Lávku postavili v britském městě Bolton za 90 tisíc liber, v přepočtu 2,79 milionu korun. Stavba je postavená ze zvětšených dílů dětské stavebnice Meccano, která nápadně připomíná náš legendární Merkur.

Zdroj: http://bydleni.idnes...rchitektura_web

Lávka cez kanál Bury je postavená v mestečku Bolton, ktoré je predmestím Manchestru. Rozpätie lávky je 640 cm a výška "zábradlia" je 130 cm. Farebná lávka je postavená zo 400 dielcov a je zmontovaná skrutkami a maticami. Odborníci oceňujú nielen praktičnosť, ale aj farebnosť /žltá, červená a zelená/, pretože práve vďaka nej sa môže lávka stať dobrým orientačným bodom.

Prvý most, ktorý v týchto miestach stál od roku 1796 bol drevený a slúžil predovšetkým pre konské povozy. Pred 50. rokmi sa však rozpadol a až teraz ho nahradil most, ktorý je akoby skladačkou zo stavebnice. Autorom tohto diela je britský umelec Liam Curtin, ktorý chcel týmto návrhom poukázať na priemyselnú tradíciu mesta Bolton.

 

post-88-0-96672800-1357646789.jpg

 

post-88-0-02856700-1357646799.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tato lavka mi pride ako nieco, co tu je len docasne..."urobime pod nou paradny , trebars kamenny most a potom tuto farebnu kreaciu rozmotnujeme"

Ja jednoducho nie som na farby :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov