Skočiť na obsah

Klíma alebo vonkajšie žalúzie?


Jovzin

Odporúčané príspevky

Praveze to je ten rezim DEN, ak si pozries na youtube videa, tak da sa to menit aj na uplne zastretie.

Pozeram vsak, ze bude asi problem pri otvarani okien. Hmm, preto som myslela ci s tym nema niekto skusenost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Tiež po tých horúčavách rozmýšlame nad vonkajšími žalúziami, predsalen to vytvorí lepší chládok ako tie obyčajné čo máme teraz....to vobec nepomáhalo....ale ešte stále sme v stave rozhodovania, tak uvidíme čo nájdeme. máte niekto skúsenosti príp. aj s tými automatickými? tie sú asi praktickejsie nie? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

husky 55- my sme si niekdy na jar nehali robit vonkajsie rolety od somfy.sk, cele motorizovane a je to podla mna super. Vsetko sa nastavi podla slnka a podobne a hlavne uz sme nemali take velke teplo vnutri cez leto, urcite doporucujem dat nieco zvonku na okna, pokial sa nechces zaoberat klimatizaciou, predsalen je to aj trochu nezdrave pre ludi ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ja som za vonkajši žalúzie. Klasické žalúzie, ktoré som mala v byte boli o ničom a tak som sa po niekoľko týždňovom hľadaní rozhodla pre vonkajšie žalúzie a som veľmi spokojná.  V lete je v byte príjemne a ani hluk už nie je taký intenzívny.

 

PS: V lete ked je vonku horúca tak skoro ráno vyvetrám celý byt, stiahnem zalúzie a potom uz okná až do večera neotváram.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

vonkajšie rolety jednoznačne! Máme obrovksé okenné tabule, od podlahy po strop a k tomu izbu orientovanú tak, že nám tam väčšinu dňa svieti..žiadna klíma, automatické vonkajšie rolety a všetko je fajn :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja prave uvažujem o klime. Ak bude tak , ako minuly rok, tak v panelaku je na umretie. Nevieme otvoriť okno, lebo sa do bytu nasúka vrely vzduch z prehriateho asfaltu. Vystupa až k nám do výšin.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

presne to robí ... pri rozpálenom vzduchu a rozpálených paneloch, kam sa opiera celý deň slnko pri teplote vzduchu kolom 35 - 40 stupňov, sú kompletne prehriate steny, asfalt, vidíš teplo ako vibruje do výšky ... jedna žalúzia na okne s tým priveľa nespraví.

tam sa neprehriavajú jedine poctivé tehlové a kamenné domy.  pri panelákoch je taká žalúzia viacmenej srandička.

ale áno, trochu pomôže, ale keď trvajú vysoké teploty dva tri mesiace, klímu nenahradia, ani kamenné a tehlové domy s poctivou škridľovou strechou a povalou.

 

kamarátke práve dnes montovali klímu, objednala aj pre dcéru, ale smola ... problém je, že ľudia sa zrejme vážne boja tých nehoráznych nocí bez hýbania vzduchu, na skladoch firiem s klímami chýbajú klímy ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna žalúzia na okne s tým priveľa nespraví.

tam sa neprehriavajú jedine poctivé tehlové a kamenné domy. pri panelákoch je taká žalúzia viacmenej srandička.

 

Zaluzia urobi dost. Ale hlavne zateplenie panelaku. Vtedy sa panel nema ako prehrievat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, žaluzia spôsobí, že slnko sa realizuje na žaluzii, ale žial, ak ako u nás sa nedá v tých horučavách otvoriť okno kvôli stupajúcemu horucemu vzduchu od asfaltového dvora, tak žaluzia a zateplený dom sú na ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj my sme sa "zobudili" asi neskoro a plánujeme si dať klímu. teda, bavili sme sa o tom už skôr, ale až teraz sme začali hľadať, a ono naozaj, na skladoch naprdené. Tiež sme sa mohli skôr rozkývať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

susedom montovali včera klímu, odkukala som názov klímy na ich aute, na základe toho som našla v BA firmu, ktoré nejaké klímy ešte má.
dohovor zatiaľ v pohode, pofotili sme časť bytu a balkóna, kam by sme to chceli a ako, kade to viesť. objednané je, ešte nejaké majú na sklade, vraj.

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tú stránku sme aj my pozerali, len by to malo byť aj pre takých ako ja čo robia v školstve cenovo dostupné. Len montáž stojí 300 EUR, aspoň ma tak poinformovali z firmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte nie sme dohodnutí na stopro, nejaké otázky tam ešte treba doriešiť. uvidíme.

 

 

nie je to najlacnejšie, na druhej strane taká klíma nie je investícia na jedno leto ... pokiaľ som videla, na väčšinu tých, čo momentálne majú, dávajú záruku 5 rokov a servis.

rozpočítané len na päť rokov to nie je až taká obrovská položka ... je  to raz poriadna investícia, to áno, ale slúžiť by mala viac než päť rokov ... isteže je to poriadne načrenie do úspor, ale jednorazové.

 

kolegyňa má malinkatý jednoizbový byt, dávala si to len do obývačky, aj s montážou s miestnou firmou /to mali posledné kusy toshiby na sklade/ ju to vyšlo na cca 950 eur. čo na nejakých ani nie 25 m2 nie je najlacnejšie, ale už odskúšala a chváli, aj keď je vnútorná jednotka hore v rohu, vymení a schladí vzduch aj za stenou v kuchyni. a dúfa, že má pokoj na pekných pár rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tam, kde Flinstone pracuje, chodí nejaká firma, ktorá klímy montuje, tak zas čaká, kedy tam prídu (vraj niekedy o týždeň či tak dajako), a tak že sa skúsi s nimi dohodnúť, že by mu to spravili lacnejšie. Servis nepotrebujeme, lebo Flinstone v robote robí okrem iného aj servis na klimatizácie, čo tam majú v kancloch.

V každom prípade budem musieť siahnuť hlboko do vrecka a ostane mi prd. Len sa budem modliť, aby mi nebolo treba robiť zuby alebo zákrok na oko (na poslednej kontrole mi povedali, že zatiaľ netreba, čo sa môže hocikedy zmeniť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj ja ...

 

prvý výber sme museli zmeniť. na balkóne by sa nezmestila vonkajšia jednotka nad konzolu vešiaka na prádlo ... teda zmestila, úplne na fest, keby nebol na strope ani jediný malý hrbol, a bez konzol na upevnenie vonkajšej jednotky.
museli sme zmeniť na menší výkon, aby bola vonkajšia jednotka menšia, nijako ináč ju tam nevieme dostať. dole nemôže ísť, balkón je na to priúzky.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opachy už trónia v hale v krabiciach, prívod prúdu už je urobený, už "len" to namontovať. len kam dám mačky, kým sa to bude robiť...asi ich budem musieť šupnúť do kuchyne. Už aby sme to mali z krku. Dúfam, že Flinstone nebude odo mňa chcieť, aby som s ním posúvala rohový gauč!

Ak všetko pôjde dobre, a klíma bude fungovať ako treba, tak je šanca prežiť leto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, alarm

 

nemáte náhodou fotky, ako tam máte vyvedenú - privedenú elektriku?
mám predstavu, ako by to malo vyzerať ... odinakiaľ to nepôjde len zo skrinky nad dverami, ale potrebovala by som vidieť ten koniec, kde sa bude zapájať klíma ... ako to budete mať vyriešené ...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozeral som teraz manual. Skonzultujem s predajcom tu elektriku, lebo klina ma 4 privody: uzemnenie, faza, nulak, zem (zasuvkova). Byt je ale zapojeny dvojvodičom. Predpokladam, že faza na fazu, a nulak sa preženie cez tri svorky, kvoli bezpečnosti v poradi uzemnenie,zem (zasuvkova),nulak.

Takže privod treba nachystať nie s ukončenim zasuvkou, ale asi len kablom.

Ale... je lepšie to ukončiť zasuvkou, lebo potom sa to da napojiť normalne na elektriku, zasuvka je funkčna, a nie hole droty pod napätim ( môj pripad, lebo to napojim na zastrčku na priamo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak zo skrinky cez dieru v paneli sa kábel ťahá cez lištu v hale a stade v rohu cez dieru v paneli v rohu hore prestupuje do obyváku a v lište umiestnenej na hrane horného a bočného panelu sa ťahá k oknu. Ostatné sa dorieši potom. Flinstone je elektrikár, a o.i. v robote má na starosti aj fungovanie klimatizácií, takže som si istá, že to urobil najlepšie ako sa dalo a dokončí to najlepšie ako sa bude dať. Len ench už to máme z krku. je to riadna opacha...ale mačkám sa to páči na tej pixli sedieť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co taketo nieco ?

 

 

Pre všetkých, ktorí nemajú v lete radi prehnané teplo, ale zároveň nechcú investovať do klimatizačných jednotiek je určený vynález s názvom Eco-Cooler. Je to klimatizácia, ktorá nepotrebuje absolútne žiadnu elektrinu. Navyše je vyrobená z odpadu a preto nestojí takmer nič a môže si ju vyrobiť úplne každý. Áno, čítate dobre. Eco-Cooler vznikol v Bangladéši, kde je veľmi populárny po celej krajine, keďže až 70% tamojšej populácie žije bez elektrickej energie.

http://www.startupers.sk/eco-cooler-klimatizacia-ktora-dokaze-chladit-uplne-bez-elektriny/

 

teda, nie ze by sa to vynimalo v panelakovom okne, ale celkom by ma zaujimal nazor niekoho, kto sa vyzna vo fyzike

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov