Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Zverejnené

stalo sa čo som prorokoval..

dámy a páni

historická chvíľa nastala

SME zamklo pod piáno reklamu

http://tech.sme.sk/c/7709634/asus-ma-spickovy-tablet-za-dve-stovky-test.html

Kvalitný displej s jemným rozlíšením, najnovší čip od Intelu a podarený dizajn. Asus vie, ako sa robí dobrý tablet s minimálnymi nákladmi.

chcete si nechať vymyť mozog, pre kúpu tohto produktu?

zaplaťte si piano

:tease:

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

O chybe s vlajkami vieme a pracujeme na jej odstraneni :D

dve hodiny prec a furt su zle :P

post-2334-0-59085100-1430236564_thumb.png

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...
Zverejnené

denník N, a neviem, komu prisúdiť chybu - či novinárke, ktorá to neoverila, alebo biblistovi Jančovičovi, ktorý sa viac vyzná v biblii než v stredovekých príkladoch, ktorými sa oháňa:

 

Rozdiely sa dajú v skratke pochopiť na dvoch príkladoch. Prvým je biografia o anglickej kráľovnej z 18. storočia a druhým príbehy o Robinovi Hoodovi. “Obe postavy žili, ale informácie o Robinovi Hoodovi sú zachytené voľnejšie a zachytávajú skôr jeho zidealizované schopnosti a zručnosti,” vysvetľuje Jančovič a dodáva, že nejakým vedeckým manuálom ani precíznou faktografickou literatúrou, ale spracúva dejiny spásy.”

 

článok na uhorkovú sezónu: Dokáže biblia osloviť aj neveriaceho čitateľa?

 

Robin Hood NEBOL žijúca postava.

vedelo sa to dávno, prameňov o tom už z minulých storočí je spústa, spomína ich napríklad vo svojich knihách o bádaní v európskych knižniciach aj Ráth-Végh: Stredoveké legendy, alebo jeho Komédia knihy.

 

je to legenda, stvorená z viacerých postáv lupičov, vyhnancov a lapkov, ktorých stredoveké pomenovanie sa v niekoľkých formách pripomínajúcich vzdialene neskoršie meno objavuje od 13. storočia v spisoch ako pomenovanie ľudí s istou formou života.

v nasledujúcich storočiach sa preformovalo vďaka autorom, ktorí si ho požičali do svojich príbehov, do mena a neskôr do  legendárnej ľudovej postavy.

takto zavádzať by novinári ani učení biblisti nemali.

Zverejnené

game tu si prilis kriticka :),

o jeho historicite sa vedu debaty uz starocia,  a dodnes to nie je uzavrete :)

Zverejnené

denník N, a neviem, komu prisúdiť chybu - či novinárke, ktorá to neoverila, alebo biblistovi Jančovičovi, ktorý sa viac vyzná v biblii než v stredovekých príkladoch, ktorými sa oháňa:

 

 

článok na uhorkovú sezónu: Dokáže biblia osloviť aj neveriaceho čitateľa?

 

Robin Hood NEBOL žijúca postava.

vedelo sa to dávno, prameňov o tom už z minulých storočí je spústa, spomína ich napríklad vo svojich knihách o bádaní v európskych knižniciach aj Ráth-Végh: Stredoveké legendy, alebo jeho Komédia knihy.

 

je to legenda, stvorená z viacerých postáv lupičov, vyhnancov a lapkov, ktorých stredoveké pomenovanie sa v niekoľkých formách pripomínajúcich vzdialene neskoršie meno objavuje od 13. storočia v spisoch ako pomenovanie ľudí s istou formou života.

v nasledujúcich storočiach sa preformovalo vďaka autorom, ktorí si ho požičali do svojich príbehov, do mena a neskôr do  legendárnej ľudovej postavy.

takto zavádzať by novinári ani učení biblisti nemali.

 

To mas z wikipedie?

Zverejnené

informator,

 

mám tam uvedený zdroj. čítaj pozornejšie. nie je tam nič citované, lebo je to vo viacerých knihách, v ktorých sú uvedené ďalšie zdroje. ale to som tam všetko napísala.

ja zdroje uvádzam vždy.

 

 

keď chceš net - odkazov mimo wikipedie je na nete o legende menom Robin Hood neúrekom:

http://stevemoxon.co.uk/robin_unhooded.php
http://www.robinhoodlegend.com/robin-hood-place-names/

....

 

------------

 

tyso,

 

nie je to uzavreté,

 

lebo legendy sa neuzatvárajú ... alebo len mimoriadne ťažko. : )

ani nemyslím, že sa niekto chce zbaviť Robina Hooda, ani by to nešlo ... len už výskumy v 19. storočí napovedali, že Robin nebol jedna žijúca osoba ... odvtedy som čítala tie knihy už viackrát, kde som sa s tým, že Robin je legenda, prvýkrát stretla ...
a to prvé načasovanie bolo tak akurátne, že mi to utkvelo z detstva. knihy autora Ráth-Végha som tu už kdekade pár krát spomínala.
niektoré možno nájsť na Amazone, niečo v nemeckých, niečo v anglických prekladoch ...

dodnes čítané, uvádza striktne ku všetkému zdroje, miesta výskytu, knihu, vydanie, dátumy, autorov, citovania v originále, kde to je treba, strany a odseky a knižnice Európy, kde sa tie ktoré diela nachádzajú.
je dodnes mimoriadne čítaný, písal vynikajúco, s humorom, faktograficky aj empaticky, a striktne podľa dostupných prebádaných materiálov.

  • Pred 4 týždňami...
Zverejnené

Jedná sa iba o "miestny plátok", ale aj tak.

Ak sa niekto sám seba hodnotí ako novinára, a jedná sa o človeka s vysokoškolským vzdelaním, ako môže napísať takúto hlupotinu?!

post-88-0-79644800-1439975001.png

 

Nejedná sa predsa o správičky v "odkazoch pre starostu" kde píšu "ľudia z ulice" a píšu to spôsobom čo im slina na jazyk prinesie, a iba preto, aby upozornili na nejaký "miestny" nedostatok.

 

Ako sa môže meno, nech už je akokoľvek známe, stať prednostom? :hmmm:

Prednostom môže byť človek s určitým menom /a samozrejme aj s určitou minulosťou/.

To pán inžinier JF takúto maličkosť nevie?!

Alebo sa dnes už cíti byť novinárom každý, kto napísal aspoň nejaký blog ... :smile2:

Zdroj: http://www.dnes24.sk/zvolen-ma-noveho-prednostu-stalo-sa-nim-zname-meno-ktore-sa-na-magistrat-vracia-po-13-tich-rokoch-213870

Zverejnené

to je jak z biblie - A Slovo sa stalo telom.....tak sa u Vas meno stalo starostom..no..netrap sa... :zubiska:

  • Pred 1 mesiacom...
Zverejnené

sme.sk v prílohe pre ženy ... zásadne to môže byť len infantilný článok s infantilným obsahom

 

Tipy, ako správne konzumovať niektoré jedlá:

 

Praženica – len vidličkou, ktorú držíme v pravej ruke

 

Chlieb alebo pečivo – rukami. Pamätajte na to, že čo raz bolo v ústach, nepatrí už na tanier, a preto chlieb a pečivo odlamujeme a v malých kúskoch vkladáme prstami do úst. Chlebom môžeme vytrieť tanier. Chlieb a pečivo k praženici môžeme aj hrýzť.

 
 
tak teraz už vieme. ľaváci nemajú nárok na praženicu,
vypľúvať kusy chleba sa v dobrej spoločnosti nepatrí,
a všetci, čo ste doteraz hltali chlieb a rohlíky v kusoch ako kačice, pozor na to!  hryzkať pekne!

 

Etiketa pri raňajkách

Zverejnené

denník N

 

Do tohto denníka som vkladal nájdej, že bude transparentnejší, dokonca som mal v pláne, že im prispejem nejakým fee, ale našťastie som skoro zistil, že je to možno ešte horší výplach ako Sme. Dokonca som si ho na FB dal zablokovať, aby sa mi od nich nezobrazoval žiadny feed.

Zverejnené

Do tohto denníka som vkladal nájdej, že bude transparentnejší, dokonca som mal v pláne, že im prispejem nejakým fee, ale našťastie som skoro zistil, že je to možno ešte horší výplach ako Sme.

 

žiaľ, ja som to zistila neskoro. denne ma presviedča, že je to hrozný shit. sem tam, začali s veľkou pompou, ale dopadá to na dnes hrozne, nedá sa to väčšinou čítať. ale aspoň zásobujem nepodarkami srandičky na fóre.

ale už ho mám predplatený, tak to nejako vydržím - aspoň vidím, kam až klesne "seriózna" žurnalistika ... a to som ešte pred dvomi mesiacmi bola z niektorých článkov nadšená. moja chyba.

  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

jeden blog na danu temu od Vetvicky

 

Moji mili propagandystyčti synci v Praglu. Když už se snažite robit propagandu podle stryčka Geblsa, Arona Levenštajna nebo Jaroslava Kojzara, tak to musite robit tak, aby to jako propaganda nevypadalo. Jak dluho vas to budu učit?

Jinak si z vas, vy užitečni idyjoti v ČT, Nově, Primě, Českem rozhlase, Blesku, Třesku, Plesku budu všeci robit srandu. Propaganda se musi robit pořadně, a ne aby lidi viděli, že ste placeni z grantu a dotaci EuroSajuza a proto plati "koho chleba žeru, teho pisničku zpivam".

Tuž poďme se podivat, co všecko ste zrobili blbě za poslednich par dnu.

http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/479161/chybicky-ceske-propagandy.html

  • Pred 3 týždňami...
Zverejnené

celý deň na titulke sme.sk svieti toto:

 

post-3-0-41726900-1445801889.jpg

 

v článku je to už správne ... hoci celý článok je ... no toto je nadpis už nad samotným článkom:

 

Pred dvesto rokmi sa narodil Ľudovít Štúr. Robo Roth neverí, že išlo o nehodu.
 
pozerala som na to chvíľu už ráno, na sekundu sa mi premlelo, bože, aký rok vlastne píšeme?!
a potom som si prečítala po kliknutí na článok, že Robo Roth sa narodil v rovnaký deň ako Štúr, a verí, že Štúrovi pomohli do hrobu ... a toto je prosím pekne pod pianom ...
a ešte je to aj článok bez možnosti diskusie ...
 
a to všetko v roku Ľudovíta Štúra
  • Pridať bod 1
  • Pred 1 mesiacom...
Zverejnené

a ďalší skvost z radu tých "keď neovládam cudzie slová, nepoužívam ich" ... hlavne keď si hovorím novinár, hoci aj v klebetnom plátku  :thumbsup:

 

Michael Douglas, ktorý kapituloval pred rolou, ktorá ho v skutočnosti katapultovala:

 

 

post-3-0-57263000-1448633339.jpg

Zverejnené
Pred dvesto rokmi sa narodil Ľudovít Štúr. Robo Roth neverí, že išlo o nehodu.

 

To už vedia len Štúrovi rodičia či išlo o nehodu alebo nie, ale to sa nikdy nedozvieme.

  • Pred 1 mesiacom...
Zverejnené

svojím spôsobom by to patrilo skôr do Slovenčiny na slovíčko či do jazykovedy ...

 

ale v podstate je to zasa novinárske diletantstvo - na Slovensku skutočne hodne rozšírené meno maďarského pôvodu, časté, a skloňované často.

v takejto imbecilnej podobe ho môže napísať len novinár, toto som ešte nevidela, a to som už videla kdečo.

ešte by ma zaujímalo, ako to vyslovuje, génius.

 

post-3-0-76505200-1452541738.jpg

https://dennikn.sk/340262/paskovci-hrozili-policajtovi-ze-ho-vyzlecu-uniformy/?ref=cl

 

vážne. novinár na dennikN.sk

 

stačilo počúvať, neexistuje, aby to meno ešte nepočul skloňovať, a stačilo to, čo sa naučil v škole o slovenských priezviskách končiacich písmenom o typu Botto a Krasko a Hučko ... takže v tom prípade, keby bolo meno Szabó v slovenskom prepise ako Szabo, Sabo - podľa Szabu, Sabu.

v prípade originálneho Szabó: podľa Szabóa. keď neviem, kliknem. stačí jeden klik na JUĽŠ.

Zverejnené

neviem kam to dať, pasuje to do viacerých tém...

 

včera v relácii K Veci, v SRo,, riešili s nejakým českým profesorom /?/ otázku neinformovania o silvestrovských udalostiach v nemecku mainstreamovými médiami, to že ľudia tým médiám prestávajú veriť, informácie radšej získavajú na sociálnych sieťach, a čo vlastne s tým...

tak som sa dozvedel, že médiá teda informovať síce mali, ale tzv. "objektívne". že mali zdôrazňovať, že na ženy neútočili len imigranti, ale aj jeden američan, a niekoľko domácich...

to si fakt niekto môže myslieť že takto "objektívnym" informáciam budú ľudia veriť viac?

médiá by hádam mali o realite informovať, a nie ju vytvárať... lebo to už sa situácia dostáva do roviny vtipu o prichytenej anglickej manželke: "Dúfam James, že veríš mne, a nie vlastným očiam"

  • Pridať bod 1
Zverejnené

pocul som to a ak si dobre pamatam, tak ten profesor si este pamata MPČL . To o mnohom vypoveda...
Ako povedal dnes (vlastne vcera...) feši od Kaliňákov "Veci sa maju pomenovat pravymi menami."

Zverejnené

Pomaly sa dostava EU do pozicie RVHP a aj s tou politickou agendou jej uz pekne konkuruje.....kam sme sa to dostali? Lavicova liberalna "sešlost" sa prejavila? :(

  • Pred 6 mesiacmi...
Zverejnené

:doh: -_-

 

vážne som si myslela, že takéto niečo píšu bežne hotentoti kdekade po diskusiách, tam sa nájdu aj onakvejšie skvosty.

ale aby to napísali nahrubo červeným písmom v nadpise v novinách, ktoré sú síce senzáciechtivé, ale v poslednom čase sa hodne snažia prinášať aj seriózne správy - pravda, v mierne bulvárnom šate stále, ale to je pre tento druh novín prirodzené prostredie.

 

toto ... by sa nemalo stať ani len v topkách:

 

post-3-0-52899900-1469097498.jpg

 

http://www.topky.sk/cl/10/1468955/Slovak-v-Rakusku-vyuzival-dvoch-krajanov--Od-jesene-pre-nho-zobrali

  • Pridať bod 1
  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

Uz ma unavuju bulvarne titulky v nasich mediach, uz aj tych, ktore boli/tvarili sa seriozne. Ked vidim frazy ako "neuverite", "musite vidiet", "x veci, ktore" atd. obracia mi zaludok naruby. Demencia nasich "publicistov" sa siri ako Uz je to vsade.

Existuje este nejaky platok kde si clovek moze ako clovek precitat spravy bez toho, aby ho z kazdeho druheho clanku "mrazilo" a zo zvysku bol permanentne "sokovany"?

  • Pridať bod 1

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov