Skočiť na obsah
  • 0

Zmenšenie veľkosti PDF súboru


aljak63

Otázka

Nemáte odskúšaný niekto nejaký program, ktorý by dokázal zmenšiť veľkosť súborov PDF? Ide o to, že mám 35 MB súbor a potreboval by som ho zmenšiť na tak cca 10 MB. Je pochopiteľné, že obrázky zrejme stratia mierne na kvalite, ale aj tak by sa mi to zišlo. Takže ak niekto poznáte "účinnú zbraň" na tento problém a máte aj vyskúšané, že to naozaj funguje, tak budem vďačný za každú radu... btw. Ušetrite si vaše rady typu UTFG (use the f*cking google), lebo hľadám niečo s čím už má niekto aj nejakú osobnú skúsenosť. Vďaka.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

25 odpovedí na túto otázku

Odporúčané príspevky

  • 0

Najprv otázka: v akom formáte máš obrázky?

 

Skôr optimalizuj obrázky, buď ich zmenši alebo použi iný formát alebo nižšiu paletu farieb. Kvalitný editor vie obrázky takto komprimovať a na kvalite takmer nevidieť rozdiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Obrázky sú v klasických formátoch - prevažne JPG, občas nejaké GIF alebo PNG. Ide o to, že tých obrázkov je v tom dokumente až 182 a potreboval by som zmenšiť naraz celý súbor PDF, so štruktúrou a usporiadaním textu a obrázkov už nechcem robiť nič. Takže proste len nejaký "zmenšovač" súborov... Na nete som hľadal nejaké rady, ale akosi mi ten 35 MB súbor "zmenšilo" na 60 MB. Tak radšej sa pýtam, či niekto nemá niečo overené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Samotný súbor PDF nezmenšíš, pretože ten v sebe má tie obrázky. Jedine na tých obrázkoch môžeš ušetriť, priamou kompresiou a znížením rozlíšenia. Predpokladám, že to potrebuješ do DP, takže aké rozlíšenie majú tie obrázky? Do šírky ti stačí max. 800-900px., viac je zbytočný luxus. Zníž aj farebnú paletu pri obrázkoch, kde farby nie sú dôležité, tam tiež ušetríš niečo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Práveže viem o tom, že existujú programy, ktoré skomprimujú celý PDF súbor. Pred 2 rokmi som nejaký mal, kde sa dala zadať požadovaná veľkosť a ono to už pekne upravilo. Samozrejme, že z kvality mierne ubudlo, ale s tým som rátal. Takže taký nejaký program by sa mi hodil. A viem, že aj viacerým ľuďom, ktorí majú obrovské prílohy by sa to zišlo. Keby mám tých obrázkov 20, tak by som to išiel osobite upraviť všetko po jednom, ale fakt keď mám 86 strán príloh so 182 obrázkami, tak to sa mi vážne nechce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Pôvodná verzia je celá vo Worde (265 MB), následne som to dal printunúť cez PDF-Creator a to mi automaticky zmenšilo na 35 MB - a nieje viditeľný žiadny pokles kvality obrázkov... Akurát, potreboval by som to ešte viac zmenšiť aspoň na tých 10 MB. Len nemám predstavu, že ako.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Ked si pustis pdf creator (napr. cez start menu), tak v printer->options si mozes vo formate pdi nastavit ci uz dpi celeho dokumentu, ale aj kompresiu na obrazkoch. Mozno sa ti to pomocou toho podari trochu zmensit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

no podarilo sa mi to skresať na 20 MB, tak aspoň niečo... aj to som už zadal najvyšší stupeň kompresie. Vizuálne to tým obrázkom vôbec neublížilo, ale ešte keby to išlo tou veľkosťou tak o polovičku dole, to by som sa nenahneval... takže ak má niekto ešte ďalšie nápady, dajte vedieť. (už sa cítim ako Jovzin, keď tu potrebujem mať minimálne 10 postupov komprimácie) :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

snazit sa komprimovat pdfko z hovadsky velkeho wordu je asi ako natlacit do auta nafuknute balony az po okraj a potom sa ich snazit zmensit tym ze das auto do lisu

265MB na word document je obrovska velkost a uplne maximalne zbytocna....1.3MB na obrazok, ako dark vypocital je velkost vhodna na tlacenie fotky pomaly....zaklad je optimalizovat od zaciatku to jest vsetky obrazky zmensit na 150-200kB a tak ich vkladat do wordu..

na nete je kopec softu, vie to aj photoshop ze im das folder s obrazkami a ti ich zmensia na pozadovanu velkost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

No bohužiaľ, nenapadlo ma to dostatočne skoro... Preto som založil túto tému, už len ako dôsledok mojej počiatočnej chyby. Vôbec som si to neuvedomoval počas toho ako som tam tie obrázky vkladal, upravoval a všetko. Takže ak má niekto nejaký nápad ako to "zachrániť" už v tejto konečnej fáze, budem rád.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Tak už aj to, že sa mi to podarilo skresať na 20 MB je celkom fajn. Ale popravde - 182 obrázkov zmenšovať (aj keď to sa dá našťastie hromadne), a potom ich tam po jednom zase vkladať aby tam presne sedeli - no tak s týmto sa mi už hrať akosi nechce. Keby sa nepodarilo, tak prežijem aj tú veľkosť 20 MB...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

a potom ich tam po jednom zase vkladať aby tam presne sedeli - no tak s týmto sa mi už hrať akosi nechce.

 

To by problém nemal byť, pretože ak vložíš veľký (rozumej pixelovo) obrázok do Wordu (čo je určite tvoj prípad), tak on ho umelo zmenší na nejakých 900px (ale v skutočnosti má stále tvojich originálnych 4096px do šírky), takže ak si ich manuálne pomeníš na nejakých 800-900px, tak dizajn by ti nemalo rozhádzať.

Alebo kašli na to a popros admina u vás na škole, nech pre AIS zvýši memory limit pre php aspoň na nejakých 200 MB nech si tam hergot môžeš to pédeefko konečne uploadnúť :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

nebudem zakladať novú tému keď už je tu o pdfkách táto. vie niekto o nejakom funkčnom softe v ktorom sa dá spojiť viac pdf súborov do jedného? či free alebo trial nezáleží. skúšal som gúgliť, ale to čo som našiel buď nefungovalo, fungovalo zle, alebo nefungovalo a ešte mi aj natiahlo bordel do kompu (Spybot S&D sa chudák skoro zbláznil keď som potom urobil scan systému :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

nechapem, preco nepouzijes nastroj, ktory je primarne na toto vsetko urceny a to je Adobe Acrobat

 

ja viem, ze toto nie je w.a.r.e.z forum, takze na nete si ho hladaj sam :zubiska:

jo a este na niektore veci je vhodny InFix PDF Editor; je to shareware, s malymi obmedzeniami oproti plnej verzii a hadze na kazdu stranku logo, to sa da ale pri troche sikovnosti odstranit :agree:

 

2Aljak - je to uz mesiac, takze asi uz po funuse, ale ak to este plati, posli mi subor cez Uschovnu a pozriem sa ti na to

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

nechapem, preco nepouzijes nastroj, ktory je primarne na toto vsetko urceny a to je Adobe Acrobat

 

už som použil, formou "almost cloud computingu" :zubiska: kolega ho má legálny, súbory som preniesol na USB a on mi to spracoval.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Chlapi ja som zmenšil všetky obrázky, uložil som pdf ako optimalizované no ani za boha sa neviem dostať pod mega na stranu. Potrebujem spraviť štvor stranové pdf pod dva mega. Vyskúšal som už všetko no nedarí sa, pomôžte please...  :wall:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

Obrázky si akým spôsobom zmenšil? Že si zmenšil pomer strán alebo veľkosť súboru? Ak zmenšíš pomer strán, neplatí, že sa automaticky zmenší aj veľkosť súboru. Toto platí hlavne pre formát png, niekedy pixelovo menší súbor má viac kB ako ten väčší. A závisí aj aký program, filtre a kompresiu používaš, každý program má iné základné nestavenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • 0

 Vyskúšal som už všetko no nedarí sa, pomôžte please...  :wall:

predpokladam, ze si aj spravne ponastavoval komprimaciu jednotlivych typov obrazkovych suborov pri tej optimalizacii

je to tam (v Acrobate) rozdelene, osobitne sa nastavuje pre farebne, greyscale a B&W obrazky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov